Şimdi Ara

2011 KPSS Sonuçlar Açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • 2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları açıklandı.

  KPSS P3 puanım 75.787 • BASIN DUYURUSU

  (29 Temmuz 2011)

  2011 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik:

  Sınav Sonuçlarının Açıklanması

  9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılan, 2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

  Sınav sonuçları 29 Temmuz 2011 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM'ninhttp://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

  Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

  Sınavla ilgili madde analizleri ve uzman raporlarının sonuçlarına göre ÖSYM Yönetim Kurulunca; 9 Temmuz 2011 Cumartesi sabah uygulanan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi, Genel Kültür alt alan testinin ana soru kitapçığındaki 38. sorunun doğru cevap seçeneğinin A yerine C olarak düzeltilerek değerlendirilmesine, 10 Temmuz 2011 Pazar günü öğleden sonra uygulanan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testinde yer alan İstatistik alt alan testinin ana soru kitapçığındaki 12. ve 26. sorular ile Uluslararası İlişkiler alt alan testinin 21. sorusunun iptal edilmesine, değerlendirme işleminin ise söz konusu testlere cevap veren tüm adayların soruları doğru cevaplandırdığı kabul edilerek yapılmasına karar verilmiştir.

  2011-KPSS A Grubu ve ÖğretmenlikSınavına ait cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 29 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00’den itibaren erişime açılacaktır.Sınavlara giren adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

  Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

  Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ve değerlendirme özeti ekte verilmiştir.

  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI


  2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları : http://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1138

  2011-KPSS Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler :http://osym.gov.tr/dosya/1-57977/h/2011-kpss-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgiler.pdf

  2011-KPSS Sonuçlarına İlişkin Özet Değerlendirme : http://osym.gov.tr/dosya/1-57976/h/2011-kpss-sonuclariina-iliskin-ozet-degerlendirme.pdf


  ÖSYM
 • Sınava girenlere geçmiş olsun , umarım dilediğiniz puanları almışsınızdır.
 • tek bi amacım vardı oda 60 üzeri alıp polis olmak ama maalesef 59.377 de kaldık yapımda ve yayında emeği geçen herkeze saolun varolun ne diyim
 • quote:

  Orijinalden alıntı: blacklotus

  tek bi amacım vardı oda 60 üzeri alıp polis olmak ama maalesef 59.377 de kaldık yapımda ve yayında emeği geçen herkeze saolun varolun ne diyim


  Ben de polislik için girdim. 75 aldım ama bende de gözlük problemi var. Hakkımızda hayırlısı artık
 • polislik kaç puanla alıyo
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Alikevicius


  quote:

  Orijinalden alıntı: blacklotus

  tek bi amacım vardı oda 60 üzeri alıp polis olmak ama maalesef 59.377 de kaldık yapımda ve yayında emeği geçen herkeze saolun varolun ne diyim


  Ben de polislik için girdim. 75 aldım ama bende de gözlük problemi var. Hakkımızda hayırlısı artık


  iki gözün numara toplamı iki olcak ve ameliyat lazer benzeri şeyler olmayacak öyle değilsen almazlar ...

  ben çok araştırmıştım zamanında
 • Yanlışın var ama.Pomem'de tek göz en fazla 2 olacak. PMYO'da tek göz en az 1 olacak. Lazer belli olursa kabul etmiyorlar ama normal göz muayenesinde bazı operasyonlar gözükmüyor. Lasek ve PRK yöntemi muayenede belli olmuyor mesela.

  @*nameless* geçen sene 60 barajı vardı
 • ben iki gözün toplamı iki diye okumuştum yanlış aklımda da kalmış olabilir açıkcası...

  valla fiziksel muayenede didik didik arıyorlarmış her tarafını arkadaşımın alyansını çıkarıp altına bakmışlar her ne kadar iz bırakmasa da bence operasyon geçirildiğini uzman bir doktor anlayabilir yani bu işi yapan bir doktor...
 • itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum puanım için sizce birşey olurmu yoksa uğraştığımla dururum
 • benim abim de kpss 3 puanı 50 acaba şubat'ta atama olacak mı yerleşir mi pdr'ye ?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: blacklotus

  itiraz dilekçesi vermeyi düşünüyorum puanım için sizce birşey olurmu yoksa uğraştığımla dururum


  Cevap kağıdını görebiliyorsun ösym aday işlemleri sisteminde. Netler konusunda bir sıkıntın varsa oradan kontrol edebilirsin.
 • benim abim de kpss 3 puanı 50 acaba şubat'ta mezun olacağı için atama olacak mı yerleşir mi pdr'ye ? lütfen soruma cevap bulabilirmiyim ?
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.