Şimdi Ara

2009 1.6TDCİ TREND 109PS?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2009 1.6TDCİ TREND 67.000KM de 109PS darbesiz 33-34.000TL civarı,almayı düşünüyorum ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: odincsoy

merhaba arkadaşlar,

2009 1.6TDCİ TREND 67.000KM de 109PS darbesiz 33-34.000TL civarı,almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Fazla hocam.3 hafta önce bizde aldık,haftalarca piyasa araştırması yapmıştım,32 bine falan dediğin şartlarda ise alınabilir.Bizim alacağımız dönemlerde ankara beypazarında senin dedğin tarzda vardı,oda hatasız 109 bg,32500 e bırakıyordu.Sahibinden.coma bak belki duruyordur hala.

Ama bence dikkat etmen gereken,araç şirketten çıkmamı?Çünkü bu trend modellerinin %99 u şirketten çıkma.Collectionlarında çoğu öyle.Hal böyle oluncada o arabanın dediğin kilometrede olması imkansız.Her hangi bir sigortacıdan geçmişini araştır,tramerede bak ama önce sigorta.Şase numarasını iste ve ordan baktırırsın,şirlet aracı olduğunu bile bile alacaksanda ona bişey diyemem.

Ama 33 34 bin lira bütçen varsa,makyajsız kasa olanların ghia sını bulursun temizini,aynı kmlisini.Bunlarında 2008 lerine bak özellikle,gösterge kısmı dehşet,daha eskileri yeşil gösterge,ama 2007 lerin son çıkanları ve 2008 ler beyaz gösterge çok şık.İçindede göğüs bölümünde hafif değişiklikler var.

Yani arada makyajlı olma durumu var tabiki ama ben yeni halinin trendini alacağıma,makyajsız kasanın ghia sını alırdım.Doluluk yönünden epey fark var.

• Trend çok boş bir araç. Tavsiyem GHİA almanız. Sonra çok pişman olursunuz. Kol dayama , hız sabitleyici , yağmur ve far sensörleri , digital klima , çelik jant , koltuk kumaş kalitesi ... bunlar önemli donanımlar. Bir de makyajlı kasaların motorlarındaki partikül filtrelerinin değişimi de bildiğim kadarıyla çok pahalı.
    Şu konuda partikül filtresinden bahsedilmiş.Yararı olabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_42315035/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egebuca -- 25 Şubat 2012; 21:37:07 >
  • @oznk40

tabiki şirket aracı:(ama satıcı orjinal km diyor araştırabilirsin diyor.birde ben takaslı alcam o yüzden fiyatı 33.000 de normal görüyorum yani senin hesap ile 32.000 e gelir.makyajlı beyaz çok güzel gözüküyor makyajsıza göre bilemiyorum ama anlaşılan biraz daha araştırmalı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odincsoy -- 26 Şubat 2012; 0:05:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egebuca

Trend çok boş bir araç. Tavsiyem GHİA almanız. Sonra çok pişman olursunuz. Kol dayama , hız sabitleyici , yağmur ve far sensörleri , digital klima , çelik jant , koltuk kumaş kalitesi ... bunlar önemli donanımlar. Bir de makyajlı kasaların motorlarındaki partikül filtrelerinin değişimi de bildiğim kadarıyla çok pahalı.
    Şu konuda partikül filtresinden bahsedilmiş.Yararı olabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_42315035/mpage_1/key_/tm.htm

GHIA makyajsız galiba değil mi?makyajlı yani yeni kasa çok karizma duruyor ama onun hangi modelini almalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

quote:

merhaba arkadaşlar,

Fazla hocam.3 hafta önce bizde aldık,haftalarca piyasa araştırması yapmıştım,32 bine falan dediğin şartlarda ise alınabilir.Bizim alacağımız dönemlerde ankara beypazarında senin dedğin tarzda vardı,oda hatasız 109 bg,32500 e bırakıyordu.Sahibinden.coma bak belki duruyordur hala.

Ama bence dikkat etmen gereken,araç şirketten çıkmamı?Çünkü bu trend modellerinin %99 u şirketten çıkma.Collectionlarında çoğu öyle.Hal böyle oluncada o arabanın dediğin kilometrede olması imkansız.Her hangi bir sigortacıdan geçmişini araştır,tramerede bak ama önce sigorta.Şase numarasını iste ve ordan baktırırsın,şirlet aracı olduğunu bile bile alacaksanda ona bişey diyemem.

Ama 33 34 bin lira bütçen varsa,makyajsız kasa olanların ghia sını bulursun temizini,aynı kmlisini.Bunlarında 2008 lerine bak özellikle,gösterge kısmı dehşet,daha eskileri yeşil gösterge,ama 2007 lerin son çıkanları ve 2008 ler beyaz gösterge çok şık.İçindede göğüs bölümünde hafif değişiklikler var.

Yani arada makyajlı olma durumu var tabiki ama ben yeni halinin trendini alacağıma,makyajsız kasanın ghia sını alırdım.Doluluk yönünden epey fark var.

siz hangisini aldınız?

• Dayımın arkadaşı 2010 Dizel 33.000TL Trend-X paket almıştı
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

siz hangisini aldınız?

Bizim bütçe maks. 30 bin civarıydı,biz makyajsız kasanın collection donanımını arıyorduk,ancak dediğim gibi onlarında çoğu şirketten çıkma.

Uzun zamandır takip ettiğim arabalar vardı galerilerde,araba 2-3 ay yayınlanıyor,sonra kilometre 60 70 binlere indirilip tekrar ilana veriyorlardı.

Tabi bu süreç içinde daha neler gördüm,235 binden 96 bine indirip çok temiz hatasız masrafsız diye araba satanlara denk geldim.

En son eskişehirde denk geldik,meb. de müdürlük yapan bir öğretmen.Araba otokoç servis bakımlı,34 plaka hiç görmemiş zaten(bunları sigortacılardan şase numarasıyla öğrenebilirsiniz),fabrika garantisini 5 yıla uzatmışlar,km 71 bin,kullanım kitapçığı,yedek anahtarı,yakıt güvence sistemi hala devam ediyor,tertemiz.Aynı model collectionlar 28 29 a çok rahat var piyasada.Ama dediğim gibi hepsinin şirket aracı ve istanbul mazisi var,gönül rahatlığıyla gidipte para bırakamazsın.Bu paralar az değil,kolay kazanılmıyor.Bu arabanın temiz olduğuna kanaat getirdim,fiyatıda 31500 dü,babamıda ikna edince gittik aldık.Servisede gösterdik,arabanın alındığı ilk günden bu güne çetelesini çıkardılar zaten.

O paraya ghia da alabilirdik ama bu şartlarda olması imkansızdı,aynı türde ghialara 33 35 arası istiyorlar,biz 150 bin civarlarında anca alabilirdik..Bizim için öncelik temiz olması,az kmli ve azda olsa donanımlı olması olunca bu araba tam bizim içindi.Eski arabamız sağolsun ucuz etin yahnisi sert olur sözünü öğretti bize.

Eğer sizde 33 34 bin gibi bütçeniz varsa,tavsiyem bizim aldığımız kasanın ghiası,yada yukarıda arkadaş bahsetmiş,ytenilerin trend x paketi var(tabi bunlardada şirketten çıkma fazlasıyla mevcut dikkat edin) tavsiye ederim.Birde bu trend x lerinde kendi içinde çeşidi var.Sadece sis farı koyuyor adı trend-x oluyor.Bunlarda birde hız sabitleyici olsun.Sadece alaşımlı jant eksikleri var o kadarıda önemli değil.Jant kapağını şık tasarlamışlar,ben yakından görene kadar onuda alaşımlı jant sanıyordum.Zaten bu haliylede collectionlardan farksız olmuş oluyor,sonradan çıkmadı bu trend x ler,collectiona döndüler.Hatta hala internette varmı bilmiyorum ama kocaelinde vardı o zmanlar,servis bakımlı diyordu,ben hiçbir serviste kaydına rastlamadığım için ona yönelmemiştim.

Kolay gelsin size,umuyorum doğru bir tercih yaparsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

siz hangisini aldınız?

Bizim bütçe maks. 30 bin civarıydı,biz makyajsız kasanın collection donanımını arıyorduk,ancak dediğim gibi onlarında çoğu şirketten çıkma.

Uzun zamandır takip ettiğim arabalar vardı galerilerde,araba 2-3 ay yayınlanıyor,sonra kilometre 60 70 binlere indirilip tekrar ilana veriyorlardı.

Tabi bu süreç içinde daha neler gördüm,235 binden 96 bine indirip çok temiz hatasız masrafsız diye araba satanlara denk geldim.

En son eskişehirde denk geldik,meb. de müdürlük yapan bir öğretmen.Araba otokoç servis bakımlı,34 plaka hiç görmemiş zaten(bunları sigortacılardan şase numarasıyla öğrenebilirsiniz),fabrika garantisini 5 yıla uzatmışlar,km 71 bin,kullanım kitapçığı,yedek anahtarı,yakıt güvence sistemi hala devam ediyor,tertemiz.Aynı model collectionlar 28 29 a çok rahat var piyasada.Ama dediğim gibi hepsinin şirket aracı ve istanbul mazisi var,gönül rahatlığıyla gidipte para bırakamazsın.Bu paralar az değil,kolay kazanılmıyor.Bu arabanın temiz olduğuna kanaat getirdim,fiyatıda 31500 dü,babamıda ikna edince gittik aldık.Servisede gösterdik,arabanın alındığı ilk günden bu güne çetelesini çıkardılar zaten.

O paraya ghia da alabilirdik ama bu şartlarda olması imkansızdı,aynı türde ghialara 33 35 arası istiyorlar,biz 150 bin civarlarında anca alabilirdik..Bizim için öncelik temiz olması,az kmli ve azda olsa donanımlı olması olunca bu araba tam bizim içindi.Eski arabamız sağolsun ucuz etin yahnisi sert olur sözünü öğretti bize.

Eğer sizde 33 34 bin gibi bütçeniz varsa,tavsiyem bizim aldığımız kasanın ghiası,yada yukarıda arkadaş bahsetmiş,ytenilerin trend x paketi var(tabi bunlardada şirketten çıkma fazlasıyla mevcut dikkat edin) tavsiye ederim.Birde bu trend x lerinde kendi içinde çeşidi var.Sadece sis farı koyuyor adı trend-x oluyor.Bunlarda birde hız sabitleyici olsun.Sadece alaşımlı jant eksikleri var o kadarıda önemli değil.Jant kapağını şık tasarlamışlar,ben yakından görene kadar onuda alaşımlı jant sanıyordum.Zaten bu haliylede collectionlardan farksız olmuş oluyor,sonradan çıkmadı bu trend x ler,collectiona döndüler.Hatta hala internette varmı bilmiyorum ama kocaelinde vardı o zmanlar,servis bakımlı diyordu,ben hiçbir serviste kaydına rastlamadığım için ona yönelmemiştim.

gerçekten zor işmiş focu almak:)ama ben yeni kasa istiyorum.ben kayseri'deyim şehirdışından alma şansım pek yok çünkü ben takas ile alcam.valla satıcı km orjinal dedi,dediğiniz gibi araştırcam umarım doğru söylüyordur.birde kiralık araçlar 3 yılda bir değiştiriyor araçları o yüzden 2009 lar piyasada şimdi ve km orjinal olabilir bu mantıkla.Kayseri'de piyasa biraz yüksek.Yeni kasa istememden dolayı ESP,ASR dijital klima hayal oldu galiba..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar,

siz hangisini aldınız?

gerçekten zor işmiş focu almak:)ama ben yeni kasa istiyorum.ben kayseri'deyim şehirdışından alma şansım pek yok çünkü ben takas ile alcam.valla satıcı km orjinal dedi,dediğiniz gibi araştırcam umarım doğru söylüyordur.birde kiralık araçlar 3 yılda bir değiştiriyor araçları o yüzden 2009 lar piyasada şimdi ve km orjinal olabilir bu mantıkla.Kayseri'de piyasa biraz yüksek.Yeni kasa istememden dolayı ESP,ASR dijital klima hayal oldu galiba..

Sağlık olsun hocam o zaman,tabi yeni kasa eski kasa olması tamamen zevk işi.Ona zaten itirazım olamaz.Zaten benim sizi uyarmak istediğim esas konu şirket aracı ya da rent a carlardan çıkmış olan araçlara karşı dikkatli olmanızdı.Satıcı km. orjinal diyor kısmına tam anlamıyla güvenmeyin,bunu demek istemiştim.İllaki doğru söylüyor olabilir,durumu bilmeden atıp tutma gibi bir tavır sergilemek istemem,ancak hangi satıcı ya da galerici aracın kilometresi orjinal olsada olmasada orjinal değildir derki?Belki aracı ona satan kişi oynamıştır,oda bilmeden o şekilde almıştır.

Bu 3 yıl kullandıktan sonrada piyasaya sürerler kısmına takılmayın,sonuçta belli bir zaman kriteri yok,tamamen aracın yıpranma durumuna bağlı,kimi şirket 1 yılda 100 150 bin yapar ağır bakım zamanı geldi diye elden çıkarır,kimisi bunu 3 4 yılda yapar,öyle elden çıkarır.Bunu bilemeyiz.

ESP ASR işine de üzülmeyin,bunlar tamamen opsiyonel özellikler.Yani full donanımlarda standart diye birşey yok.Yani araçların büyük çoğunda yok.Ben ararken hiç esp li focusa rastlamadım.Çoğu araç sahibi ya esp nin ne olduğunu bilmiyor,ya da aracında esp nin olup olmadığını bilmiyor.İlan verirken özellikler bölümü kalabalık gözüksün diye esp asr ne varsa işaretliyor.

Esp li bir focusu,ilanda aracın içininde çekildiği resimler varsa,klima bölümünün altında rezistans tuşunun yanında(solunda sağında olduğunu net hatırlamıyorum) kolaylıkla görebilirsiniz.O tuşların üzeri boşsa,simge yoksa zaten olmadığını anlarsınız.

Örnekle gösterecek olursam şu linkteki titanyum yani yeni kasa full donanıma bakın,bahsettiğim yerde rezistans tuşunun yanları boş.Yani araçta esp yok fakat sahibi var gibi işaretlemiş:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mas-oto-dan-2009-model-ford-focus-1-6-tdci-titanyum-109ps-75230306/detay?source=promotion_topl

Bir de şu esp li araca bakın özellikle tuşun yerine,buda eski kasa olmasına rağmen esp mevcut;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-66-000km-ilk-sahibinden-guvenlik-paketli-kazasiz-tango-kirmizi-74008546/detay

Demek istediğim esp nin yeni kasa eski kasa full donanım,boş donanım ile ilgisi yok.Bunu dert etmeyin,tabi keşke esp olsa ama 2.elde bulmak zor,genelde ilk sahipleri ekstra ücret ödeyerek bu özelliği alıyorlar.

Şimdiden hayırlı olsun demek düşer banada.

• hocam öncelikle ilginize teşkkür ederim.dediğiniz gibi galericiden ruhsatın fotokopisini aldım.5664 e mesaj attım plakayı 2 adet hasar kaydı çıktı:)gerçi ufak meblağlar ama galericiler hep mi yalan söyler??
  • quote:

hocam öncelikle ilginize teşkkür ederim.dediğiniz gibi galericiden ruhsatın fotokopisini aldım.5664 e mesaj attım plakayı 2 adet hasar kaydı çıktı:)gerçi ufak meblağlar ama galericiler hep mi yalan söyler??

Kardeşim bu forumu hiç mi takip etmiyorsunuz. Galericiden araba alınmaz diye o kadar uyarılarda bulunuldu. Ama 2 kuruş düşük olsun diye galerilere sarılıyorsunuz. Yapmayın. Gerekiyorsa 1- 2 bin fazla verin sahibinden temiz araba alın. Sonra başınız çok ağrır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egebuca

quote:

hocam öncelikle ilginize teşkkür ederim.dediğiniz gibi galericiden ruhsatın fotokopisini aldım.5664 e mesaj attım plakayı 2 adet hasar kaydı çıktı:)gerçi ufak meblağlar ama galericiler hep mi yalan söyler??

Kardeşim bu forumu hiç mi takip etmiyorsunuz. Galericiden araba alınmaz diye o kadar uyarılarda bulunuldu. Ama 2 kuruş düşük olsun diye galerilere sarılıyorsunuz. Yapmayın. Gerekiyorsa 1- 2 bin fazla verin sahibinden temiz araba alın. Sonra başınız çok ağrır.

ah şu takas olmasa..
  • hocam bak bu araba senin istediğinstandartta,sadece 1 yaş fark var.
    Üstelik sahibinin yazdığına göre şirket çıkmasıda değil,tabi bu kısmı araştırmadan öğrenilemez ama aradaki fiyat farkına bakar mısın?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-yeni-kasa-1-6-dizel-beyaz-focus-66000-kmde-sahibinden-74937611/detay
  • peki focusların motoru kaç km ye kadar gider?123.000km de 2008 collection 30.000TL takaslı fiyatı ne dersiniz?
  • quote:

peki focusların motoru kaç km ye kadar gider?123.000km de 2008 collection 30.000TL takaslı fiyatı ne dersiniz?

Sızın yerınızde olsam 30 bın lıra 123,000 dekı collectıona vermem.2006-2007 Ghia dan şaşmam.Makyajına takılmıssınız ama donanımı es gecıyorsunuz.Bır fardakı 10 cm lık cıkıntı mı sızı dıgıtal klımadan elektronık sensorlerden ve hatta esp den vazgecıren.
    Soyledıgınız arac pahalı geldı km sıne gore.Fıyat uygun olsa alınabılır ama yuksek meblalar verıyorsunuz konforunuzu da dusunun.Ghıa en kolay satılan modeldır.Kımsenın aklında acaba sırket arabasımı gıbı dusunceler getırmez.
  • quote:

peki focusların motoru kaç km ye kadar gider?123.000km de 2008 collection 30.000TL takaslı fiyatı ne dersiniz?

Temiz bir collectionda alınabilir ama o kilometre çok bence.2008 alacaksam 80 bin km üzerine bakmazdım.Bir de şirket aracımı ondan emin misiniz?

Ben sigortacımızıdan eski sahiplerine varana kadar araştırmıştım,şirket çıkmasına denk gelmeyim diye.

Bence bir aracın fiyatını belirleyen en önemli kriter şirket çıkması olup olmamasıdır.Hele ki bu araba focus trend collection,fluence autantiq busines,corolla calss ve comfort,astra esentia donanımlı araçlarsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.