Şimdi Ara

2007 Honda civic Sedan Aux bağlantısı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75
Cevap
2
Favori
66.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2007 civic sedan araçımdaki müzik çalara AUX ses girişi ekletmek istiyorum. Aux giriş ekleten oldumu? Olduysa servistemi yoksa dışardamı uygulattı. Bu eklemeden sonra sorun çıktımı? Maliyet ne olur? Cevap yazan herkese şimdiden teşekkurler...

• cihazın zaten aux çıkışı var , 1.8 exculitive lerde çakmağın yanına bunun (Galiba USB) girişini koymuşlar, ama 1.6 modellerin hiçbirinde yok, koysalar ölürlerdi sanki, , şimdi bende oraya bir usb çıkartmak istiyorum ama sanırım serviste yaptırmak zorunlu, yoksa, malum garanti cısss
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

cihazın zaten aux çıkışı var , 1.8 exculitive lerde çakmağın yanına bunun (Galiba USB) girişini koymuşlar, ama 1.6 modellerin hiçbirinde yok, koysalar ölürlerdi sanki, , şimdi bende oraya bir usb çıkartmak istiyorum ama sanırım serviste yaptırmak zorunlu, yoksa, malum garanti cısss
    quote:

Orjinalden alıntı: caucass

cihazın zaten aux çıkışı var , 1.8 exculitive lerde çakmağın yanına bunun (Galiba USB) girişini koymuşlar, ama 1.6 modellerin hiçbirinde yok, koysalar ölürlerdi sanki, , şimdi bende oraya bir usb çıkartmak istiyorum ama sanırım serviste yaptırmak zorunlu, yoksa, malum garanti cısss

Benimde aklıma geldi fakat olabilirliğini araştırmadım. Mümkünmü peki aux usb ye çevrilebilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brada

quote:

Orjinalden alıntı: caucass

Benimde aklıma geldi fakat olabilirliğini araştırmadım. Mümkünmü peki aux usb ye çevrilebilirmi?

Alıntıları Göster
    Aux zaten dış-harici-başka kaynak anlamında...CD çaların anfisinde bu özellik var, buradan servis tarafından bir kablo çekildiğinde, ön göğüslüğün her hangi bir yerine veya torpidonun içine, o kablonun ucuna ister USB ister jak veya ne istersen takabilirsin, ben USB tercih ederim ama kitapçıkta teyp bile bağlanabileceği yazıyor, ancak artık teyp ve bant çok ilkel kaldı, en iyisi usb port, oraya ister flashbellek , ister i-pod, .. ne istersen bağlayabilirsin, ben özellikle i-pod bağlanırsa sesin daha kaliteli olup olmayacağını mrak ediyorum, bir yerde de gereksiz gibi görünüyor, bendeki 6 lı ve MP 3 özellikli...bir mp3 hazırladım tam 258 parça var içinde , bunda 6 tane koyunca heralde türkiye turu yaptıktan sonra biter hepsi

• quote:

Aux zaten dış-harici-başka kaynak anlamında...CD çaların anfisinde bu özellik var, buradan servis tarafından bir kablo çekildiğinde, ön göğüslüğün her hangi bir yerine veya torpidonun içine, o kablonun ucuna ister USB ister jak veya ne istersen takabilirsin, ben USB tercih ederim ama kitapçıkta teyp bile bağlanabileceği yazıyor, ancak artık teyp ve bant çok ilkel kaldı, en iyisi usb port, oraya ister flashbellek , ister i-pod, .. ne istersen bağlayabilirsin, ben özellikle i-pod bağlanırsa sesin daha kaliteli olup olmayacağını mrak ediyorum, bir yerde de gereksiz gibi görünüyor, bendeki 6 lı ve MP 3 özellikli...bir mp3 hazırladım tam 258 parça var içinde , bunda 6 tane koyunca heralde türkiye turu yaptıktan sonra biter hepsi

Alıntıları Göster
    Çoook benzin harcarsın Türkiye turunda çooook.

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Çoook benzin harcarsın Türkiye turunda çooook.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar AUX ve USB çokfarklı bağlantılar. AUX analog ses giriş noktası olup sanırım hondanın cd calarının arkasında giriş mevcut fakat ön panelde bir yerlere bağlantısı yapılmamış. CD çaların arka görüntü fotografına bakınıyorum netten ama hala bulamadım.

USB ise bir dijital bir potokoldür. USB için kendi kendine veri işleyebilen USB belleklerdeki veriyi okuyabilen extra donanım ihtiyacı vardır. AUX giriş çok hızlı ve az maliyetle uygulanabilir. Fakat honda servisine sordum aux bağlantısı yapmıyorlarmış, dışarda işin ehli ototype ciler 15 dakikada yapabilirler ama o zamanda garanti sıkıntı olabilir. Nasıl çözecez bu işi bilemiyorum.

Bende N95 var müzik kaynagı olarak kullanmak hemde telefon geldiğinde konuşmayı ses sisteminden yapmak mumkun aux bağlantısyıla. Üstelik N95 MP3 leri çok daha kaliteli çalıyor ki ses kalitesine çok katkısı olacaktır...

Arkadaşlar sizlerde ilinizdeki honda servisine sorabilirmisiniz aux bağlantısıı yapıyorlarmı? En azında genel merkezi bu konuda arattırın talep çokluğu olmadan hiç bir firma bu tür uygulamayı yapmaz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 4 Mart 2008; 8:41:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbsahan

Arkadaşlar AUX ve USB çokfarklı bağlantılar. AUX analog ses giriş noktası olup sanırım hondanın cd calarının arkasında giriş mevcut fakat ön panelde bir yerlere bağlantısı yapılmamış. CD çaların arka görüntü fotografına bakınıyorum netten ama hala bulamadım.

USB ise bir dijital bir potokoldür. USB için kendi kendine veri işleyebilen USB belleklerdeki veriyi okuyabilen extra donanım ihtiyacı vardır. AUX giriş çok hızlı ve az maliyetle uygulanabilir. Fakat honda servisine sordum aux bağlantısı yapmıyorlarmış, dışarda işin ehli ototype ciler 15 dakikada yapabilirler ama o zamanda garanti sıkıntı olabilir. Nasıl çözecez bu işi bilemiyorum.

Bende N95 var müzik kaynagı olarak kullanmak hemde telefon geldiğinde konuşmayı ses sisteminden yapmak mumkun aux bağlantısyıla. Üstelik N95 MP3 leri çok daha kaliteli çalıyor ki ses kalitesine çok katkısı olacaktır...

Arkadaşlar sizlerde ilinizdeki honda servisine sorabilirmisiniz aux bağlantısıı yapıyorlarmı? En azında genel merkezi bu konuda arattırın talep çokluğu olmadan hiç bir firma bu tür uygulamayı yapmaz ;)

Alıntıları Göster
    YA GÜZEL KARDELERİM.BIRAKIN AUX U USB Yİ.

GÜZELİM CİHAZ ZATEN MP3 ÇALABİLİYORKEN NELERLE UĞRAŞIYORSUNUZ.
    6 Lİ CD CHANGER OLANLARA HELE GÜLMEKTEN ÖTE BİR ŞEKİLDE TEPKİ GÖSTEREMİYORUM.

HER CD YE KALİTELİ 250-300 MP3 YÜKLENSE VE 6 CD DE FULL OLSA 1500-1800 MP3 EDER.
    EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA
    LÜXÜN DE SINIRII DERİM SUSARIM.
    :)=)=)=)=)=)=)=)

• quote:

Orijinalden alıntı: emrehanci

HER CD YE KALİTELİ 250-300 MP3 YÜKLENSE VE 6 CD DE FULL OLSA 1500-1800 MP3 EDER.
    EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

Hocam butür talepler ihtiyaçtan kaynaklanır. İhtiyaç duymuyorsanız yaptırmazsınız. Tüm CD changer lar bir tarafa 1 GB MP3 player ler bir tarafa. Hiçbir zaman CD calarlar MP3 playerler kadar esnek pratik kolay kullanıma sahip olmazlar. Kaldiki ben N95 telefonumu ses sistemine baglayarak bir çeşit araç kiti sorunumu hallederken aynı zamanda daha kaliteli ve kolay erişilebilir değiştirilebilir bir müzik çalara kavuşacagım. Kullanmadığınız için gülmüşsünüz, bununla memnun olduysanız ve gülümsediyseniz sevindim

• quote:

quote:

EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

Hocam butür talepler ihtiyaçtan kaynaklanır. İhtiyaç duymuyorsanız yaptırmazsınız. Tüm CD changer lar bir tarafa 1 GB MP3 player ler bir tarafa. Hiçbir zaman CD calarlar MP3 playerler kadar esnek pratik kolay kullanıma sahip olmazlar. Kaldiki ben N95 telefonumu ses sistemine baglayarak bir çeşit araç kiti sorunumu hallederken aynı zamanda daha kaliteli ve kolay erişilebilir değiştirilebilir bir müzik çalara kavuşacagım. Kullanmadığınız için gülmüşsünüz, bununla memnun olduysanız ve gülümsediyseniz sevindim

Alıntıları Göster
    Mbsahan; aux genel anlamda çıkış değilmi, yeni civiclerin ses cihazında analaoğ hiç bir nokta yok, tabiki girişleride çıkışlarıda digital olacak, eğer cihaz digital ise o zamanda her türlü digital kaynaktan bağlantı yapabilirsin neden aux analog çıkıştır diye düşünüyorsun, aux sadece çıkıştır , asıl ana cihazın ne olduğu önemlidir , cihazdan kabluyu çektikten sonra kablonun ucuna na bağlayacağında sana kalmış bir şey

• quote:

quote:

EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

Alıntıları Göster
    ben kötümser anlamda düşünüpte yazmadım.
    ben de işim ve mesleğim gereği sürekli elektronik cihazlarla iç içeyim.
    bende severimbu tip şeyleri.
    ancak aracın orasını burasını kurcalayarak lüx denilebilecek şeyler le aracı kişiselleştirmeler uzun vadede paranıza ve aracınıza bağımlılık yapacak.

teknolojiyi yerinde kullanmak sanki bana daha iyi gibi geliyor.
    aracınıza navigasyon sistemi taktırın.
    yada koltuk başlıklarına lcd ekranlar ekleyin.
    çeşitlilik çok.
    en azından müdahale ettiğinize aracı kurcaladğımıza değsin değil mi?

quote:

Orjinalden alıntı: mbsahan

quote:

EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

• quote:

ben kötümser anlamda düşünüpte yazmadım.
    ben de işim ve mesleğim gereği sürekli elektronik cihazlarla iç içeyim.
    bende severimbu tip şeyleri.
    ancak aracın orasını burasını kurcalayarak lüx denilebilecek şeyler le aracı kişiselleştirmeler uzun vadede paranıza ve aracınıza bağımlılık yapacak.

teknolojiyi yerinde kullanmak sanki bana daha iyi gibi geliyor.
    aracınıza navigasyon sistemi taktırın.
    yada koltuk başlıklarına lcd ekranlar ekleyin.
    çeşitlilik çok.
    en azından müdahale ettiğinize aracı kurcaladğımıza değsin değil mi?

quote:

quote:

EE DAHA NE OLSUN!!!!YYA

Alıntıları Göster
    emrehanci navigasyon takarsakta AUX la bağlantı kuracağız ;) Ayrıca N95 te çok iyi çalışan bir navigasyon var. Neyse bugün gidip bir oto teyp ciden fikir alacam. Eger oto teypci olur diyorsa servisi gidip sıkıştıracam aux çıkışı vermeleri için ;)

• quote:

emrehanci navigasyon takarsakta AUX la bağlantı kuracağız ;) Ayrıca N95 te çok iyi çalışan bir navigasyon var. Neyse bugün gidip bir oto teyp ciden fikir alacam. Eger oto teypci olur diyorsa servisi gidip sıkıştıracam aux çıkışı vermeleri için ;)

Alıntıları Göster
    ben servise sorduğumda yaparız demişlerdi
  • quote:

Alıntıları Göster
    anladım .
    ancak navigasyonu telefondan dğeil de önkonsola güzel bir monitör değişimi ile güzel bir görüntü elde ediliyor.
    bu şekilde çözüm sizce de güzel olmaz mı.
    hiç olmaz sa araca yapılan müdehale daha etkili güzel bir şey çıkartır ortaya.

quote:

• quote:

anladım .
    ancak navigasyonu telefondan dğeil de önkonsola güzel bir monitör değişimi ile güzel bir görüntü elde ediliyor.
    bu şekilde çözüm sizce de güzel olmaz mı.
    hiç olmaz sa araca yapılan müdehale daha etkili güzel bir şey çıkartır ortaya.

quote:

Alıntıları Göster
    b u fiyatı galeriden aldım.

acaba nasıl olur ki????

• quote:

b u fiyatı galeriden aldım.

acaba nasıl olur ki????

Alıntıları Göster
    usb, mmc veya SD kartları okuyabilecek bir müzik sistemi çok iyi olurdu. örneğin ogün hoşuuza bi şarkı gider hemen indirirsiniz, arka cepteki usb nize atıverirsiniz. ama koca 1 cd yi 1 şarkı için yazmaya eliniz gitmez.

bu donanım aux veya line in kadar basit değil, ek bir donanım ve yazılım gerektirir, ses siteminin bunu destekliyor olması gerekir, yoksa olmaz.

aux girişi ses sisteminin amplifikatör girişine giden bir sokettir, oraya herhangi bir analog ses kaynağını bağlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: sovalye99

usb, mmc veya SD kartları okuyabilecek bir müzik sistemi çok iyi olurdu. örneğin ogün hoşuuza bi şarkı gider hemen indirirsiniz, arka cepteki usb nize atıverirsiniz. ama koca 1 cd yi 1 şarkı için yazmaya eliniz gitmez.

bu donanım aux veya line in kadar basit değil, ek bir donanım ve yazılım gerektirir, ses siteminin bunu destekliyor olması gerekir, yoksa olmaz.

aux girişi ses sisteminin amplifikatör girişine giden bir sokettir, oraya herhangi bir analog ses kaynağını bağlayabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    @emrehanci gösterdiğin üründe navigasyon modülü filan ayrı ücret üstelik navigasyon modülünün içeriğinindede harita sisteminin yüklü olduğunuda pek zannetmiyorum onuda ayrı ücret ödüyerek navtürk vs gibi tedarikçilerden ayrı alıcaksın ve çok yüksek bir fiyat ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

@emrehanci gösterdiğin üründe navigasyon modülü filan ayrı ücret üstelik navigasyon modülünün içeriğinindede harita sisteminin yüklü olduğunuda pek zannetmiyorum onuda ayrı ücret ödüyerek navtürk vs gibi tedarikçilerden ayrı alıcaksın ve çok yüksek bir fiyat ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    ordaki fiyatta okunmuyor zaten
  • quote:

ordaki fiyatta okunmuyor zaten

Alıntıları Göster
    yeniden yollmayı denedim.
    umarım fiyat okunuyordur bu sefer.

evet navigasyon servisinin tabiki bir bedeli olacak.

ses sistemi anlamında dokunmatik bir ekran harici özellikleri ile alınabilir bir fiyat gibi duruyor.

• quote:

yeniden yollmayı denedim.
    umarım fiyat okunuyordur bu sefer.

evet navigasyon servisinin tabiki bir bedeli olacak.

ses sistemi anlamında dokunmatik bir ekran harici özellikleri ile alınabilir bir fiyat gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    http://www.delcoshop.com/pinfo.asp?pid=70
    Şu linkteki üründe mesela navigasyon modülü ayrı değil üstelik navtürk harita sistemide içerisinde yüklü şu an stokta görünmüyor fakat en son gördüğümde 1600ytl gibi bir fiattı

• quote:

http://www.delcoshop.com/pinfo.asp?pid=70
    Şu linkteki üründe mesela navigasyon modülü ayrı değil üstelik navtürk harita sistemide içerisinde yüklü şu an stokta görünmüyor fakat en son gördüğümde 1600ytl gibi bir fiattı

Alıntıları Göster
    Arkadaslar cuma günü servisle görüştüm pazartesi aux bağlayacaklar ;)

Ankara honda bir kaç müşterisine talep üzerine uygulamış ;)

Ama bu arabada muzik dinlemekistiyorsan kesinlikle hoparlorleri degistirmek sart. Çok düşük kapasiteli hoparlorler kullanılmış... Pazartesi aux işini hallettikten sonra anfi işine girmeden sadece sistem hoparlorlerinin kalitesini arttırmayı düşünüyorum. Eger yapacagım işlem güzel olursa maliyet ve izlenimlerimi buradan paylasırım.

Bu arada navgasyon için navtürk ün bahsi geçmiş ben kesinlikle garmin tercih edin derim ;)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.