Şimdi Ara

2007-2011 arası kredi çekenler tazminat davası açıp iade alabilirsiniz (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
135
Favori
65.641
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet yok. Konu dışı konuştuk. Özürlülerimizi kabul edin. Lakin dosya masrafını iade edip bazı evrakları imzalatıp oyuna getirebilirler dikkatli olalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakalım inşallah bişey çıkar bizim de var ufak tefek krediler.
  • davanın harç masraflarını ödeyerek alacağınız iade tutarı üzerinden avukat bulabilirsiniz
  • arkadaşlar öyle her dava açan kazanamaz. boşuna öğrenmeden avukata paranızı vermeyin. rekabet kurulunun 169 sayfalık gerekçeli işlenen suçu içeren kararı var. burada 2007-2011 yılları arasında hangi banka hangi yıllarda hangi suçu işlemiş yazıyor. sizin kredi kullandığınız tarihte bankanız bir suç işlemediyse avukat paranız ve girişiminiz boşuna gider. bende 2010 da 100.000 tl kredi kullandım 0,83 le. o tarihte bankamın bir kanuna aykırı hamlesi yok. anladığım kadarıyla konut kredileri suçu 2007-2008 de çok işlenmiş. birde 2009 un 9. ayında var aynı suç . diğer kredileri çok incelemedim. iyice araştırmadan masraf yapmayın. ama 2007-2008 ve eylül 2009 da kullananlar bankaları kartel faiz oluşturma girişiminde bulunduysa kesinlikle kazanırlar davaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdullah1 -- 7 Aralık 2016; 1:5:42 >
  • hamdullah1 H kullanıcısına yanıt
    Hocam gerekçeli.karari nerden gorebilcez? Bende eylül 2010 da 0.83 ten 80000 kredi cekmistim

• quote:

Orijinalden alıntı: msimsek93

Hocam gerekçeli.karari nerden gorebilcez? Bende eylül 2010 da 0.83 ten 80000 kredi cekmistim

buradan bakın..http://www.sanderhukuk.com/assets/rekabet-kurulu-karari.pdf

169 sayfayı dikkatlice inceleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdullah1 -- 7 Aralık 2016; 1:4:33 >
  • hamdullah1 H kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler..gelişme olursa haberleşelim lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdullah1

quote:

Orijinalden alıntı: msimsek93

buradan bakın..http://www.sanderhukuk.com/assets/rekabet-kurulu-karari.pdf

169 sayfayı dikkatlice inceleyin..

hocam siz hangi bankadan almıştınız bizim 2011'de tebten konut kredisi vardı sanırım bir şey çıkmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

mesajım bulunsun, 2009'da 35.000 tl kredi çekmiştik, şükür sıkıntısız ödedik, dosya parasını da geri aldık. buradan da iade alırsak komple krediyi bedavaya getirtecez inşallah.

Aynen bizde 2009da 35 bin çekmiştik ziraat'tan.
    ortalama ne kadar geri alırız acaba
  • Benim anlamadığım konu :
    1- 2010 yılında Vakıfbank'tan 65.000 TL % 0,79 oranıyla Konut Hızlı Bitirme Kredisi çekmiş, 2-3 sene önce de yapılandırmıştım. Şimdi bu banka da Rekabet Kurulu Kararına göre suç işlediğine göre dava açabilir miyiz? Kazanma şansımız nedir?
    2- Bankalardan kullandığımız kredi kartları aidatlarını daha önce almıştık. Şimdi kredi kartları için de başvurabileceğimiz belirtilmiş. Fakat bunlar çok cüzi miktarda olmaz mı? Bu arada ben o dönemde çok faal kredi kartı kullanıcısıydım. Bunların her biri için dava açmak çok yük getirmez mi? Üstelik kazanıp, kazanamayacağımız belli değilken.
    Bilen biri bu sorularıma cevap verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnsurgent

quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

mesajım bulunsun, 2009'da 35.000 tl kredi çekmiştik, şükür sıkıntısız ödedik, dosya parasını da geri aldık. buradan da iade alırsak komple krediyi bedavaya getirtecez inşallah.

Aynen bizde 2009da 35 bin çekmiştik ziraat'tan.
    ortalama ne kadar geri alırız acaba

ben akbanktan çekmiştim. çektiğiniz tarihlerde bankanız suç işlemişmi. karara bakın. sizin yazdığınıza göre 2011 de teb suç işlememiş. konut kredilerinde 2007-2008 ve 2009 da kartel oluşturulmuş..

• Mahkemeye verip kazanan varmi 2009 Aralık t Finansbank tan 1.09 oranla cektik. 67500 cektik.
  • bizimde var 2008 de ziraatten 65 bin TL. aslında biri davayı kazansa emsal olur diğerlerine ama pek hareket yok.
  • takipteyim ama sanırım hala dava açan bile yok..
  • Arkadaslar dava acan oldu mu?

2010 Temmuz Garanti Bankasından konut kredi kullanmıştık; bu tarihte bankanın haksız faiz alıp almadığını kimden öğrenicez?

• Bahsi geçen bankalar arasından 5'i ile benim alışverişim oldu. Takipdeyim...
  • EMSAL KARAR ÇIKTI!
    http://www.milliyet.com.tr/kredi-kullananlar-icin-emsal-karar--ekonomi-2409583/

fakat biraz daha beklemekte fayda var. kafamız karıştı. kime neye göre ödeme yapılacak. hangi oran normal hangi oran fazla bilmiyoruz. adama 700 lira para vermişler. hani 50 60 bin liralardan bahsediliyordu. biraz daha beklemekte fayda var. ama bişeyler alıcaz gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzet

EMSAL KARAR ÇIKTI!
    http://www.milliyet.com.tr/kredi-kullananlar-icin-emsal-karar--ekonomi-2409583/

fakat biraz daha beklemekte fayda var. kafamız karıştı. kime neye göre ödeme yapılacak. hangi oran normal hangi oran fazla bilmiyoruz. adama 700 lira para vermişler. hani 50 60 bin liralardan bahsediliyordu. biraz daha beklemekte fayda var. ama bişeyler alıcaz gibi

Kaç bin lira faiz ödediniz de 50-60 bin lira faiz farkı bekliyorsunuz?

Adam 48 bin TL çekmiş, vadesine göre 7-8 bin tl faiz ödemiştir. Orada da kartel nedeniyle 1 puan civarı yüksek faiz ödemiş. Onu geri almış.

100 bin TL konut kredisi çeksen 10 yılda 65 bin TL faiz ödüyorsun, %1 kazıkladıysa seni banka 6500 TL eder zararın. Rekabet Kanununa göre 3 kata kadar da tazminata hükmedebiliyor, 19500 TL olur 100 bin TL alan müşterinin alabileceği. Ki bu çok ekstrem bir durum. 10 yıl vade ile 100 bin TL konut kredisi alanların oranı, bütün krediler içinde %3 falandır.

• abuzet A kullanıcısına yanıt
    700tl.nedir ya

• İLK KARAR ANKARA'DAN ÇIKTI

Bir başvuruyu inceleyen Ankara'daki Sincan Tüketici Hakem Heyeti, bankanın başka bankalarla kartel oluşturup tüketiciye yüksek faizle kredi sattığına hükmedip, fazla ödenen parayı faiziyle birlikte tüketiciye iade ettirdi. Takvim'in haberine göre, Ankara'da Hakkı İsmail Küçükyavuz isimli bir vatandaş, 2008 ila 2010 yılları arasında bir bankadan 4 farklı tarihte çektiği toplam 38 bin 500 liralık ihtiyaç kredisine yüksek faiz uygulanmış olabileceği düşüncesiyle Sincan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu.

PARAYI FAİZİYLE GERİ ALDI

Rekabet Kurulu'nun 'kartel' kararının gerekçe gösterildiği davada heyet, bankanın Küçükyavuz'dan olması gerekenden 740 lira 57 kuruş daha fazla faiz tahsil ettiğine karar verdi. Hakem heyeti, fazladan alınan bu faizin iade edilmesini, ayrıca o tarihten bu yana oluşan mağduriyeti gidermek için 761 lira 14 kuruş faiz işletilmesini kararlaştırdı. Küçükyavuz, bankadan bin 501 lira 71 kuruş iade aldı. Mahkeme ayrıca tebligat ve bilirkişi gideri olarak bankadan 169 lira tahsil etti. (STAR)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.