Şimdi Ara

2006 Corolla Performans

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corollacılar aracımın hızlanma değerleri megane den yaklaşık 1 sn daha iyi ve daha hafif ama megane benim aracımın yanında daha çabuk hızlanıyor.benim kasayla aynı olan 2007 model arkadaşımdada var oda aynı şeyden şikayetçi.Sizde böyle bir durum varmı.Herkes aracının performansından memnunmu?

• Kalkış şekliniz ve doğru zamanda vites geçirmek çok öenmli.

mesela yanlış bilinen gazı kökleyerek daha çabuk hızlanacağı sanılır oysa durum böyle değildir.

Bunlara dikkat ederek fabrika verilerinin altında bile 0 dan 100 e ulaşabilirsiniz...
  • ewet vites deiştirme aralıklarınız ve hangi dewirde değiştirdiğiniz cok onemli arifmin dediği gibide kalkış dewrinizi ayarlamaınız kalkışınızdaki en onemli etkenlerden biridir
    4000-ile 4900 dewri arasında kaldırmak en idelidir
  • Kardesim takma kafana senin ki 1-2 saniye gec kalksin nereye yetiseceksin sanki. Kafana taktigin seye bak, iki senedir kullaniyorum ucuncu senesine döndu agir kazadan cikti, yapildi ve hala tik yok, tas gibi gidiyor...Allah kaza bela vermesinde bos ver gec kalksin. Ha bir de unutmadan arac kalkar kalkmaz hemen ikiye salla sonra yukselt vitesi, cogu ilk viteste asiliyor arabaya araba kalkmiyor yerinden tabii ki boguluyor...
  • 4000-4900 devir arası nası kalkıyosunuz ?araba patinaj çekmekten zıpılıyo artık nerdeyse.bunun bilmediğimiz ince bir noktası mıvar ?
  • arabanın zıplaması on lastiklerin yere vurması olayı anti-patiden kaynaklanır.aracı 2000-2500 gibi bir dewirde gaza asılırsan yol kuru asfaltta olsa yağışlı asfalt bile olsa durum deişmez.fakat dediğim dewirde kaldırırsan hic bir tarafında zıplama vurma olmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: mahlep

4000-4900 devir arası nası kalkıyosunuz ?araba patinaj çekmekten zıpılıyo artık nerdeyse.bunun bilmediğimiz ince bir noktası mıvar ?
  • dediğini hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla senin dediğin o devirler maksimum torkun ve hp nin olduğu devirler niye patinaja düşmez?araçta anti patinaj yok eğer anti pati dediğin şey oysa
  • anti pati sadece senin algılaman icin sanki on tekerlerin yere vurması gibi bişey oluyo ve senin patiyi bırakman icin tasarlanmış ama yuksek torklu olan dewirde kalkışını yaparsan arac yine pati cekecektir elbette fakat anti pati dewreye girmicektir
  • Yeni baslik acamadan soruyum. Anti-pati denen bu duzenek herkestemi sesli devereye giriyor?`Cunku ben araci calistirdiktan sonra bir iki metre ilerleyince "kirk" diye bir sesle devreye giriyor bu herkeste böylemi acaba yoksa sadece bendemi oluyor...?
  • Aracın hızı saatte 10 km ulaşınca sistemin devreye girdiğinin sesidir ses gelmiyorsa servise uğra demektir
  • Anti patinaj bizim arabalarda da var mı aracım corolla 2006 1.6 hb terra?
    bi soru daha:aracı patinaja düşürmeden motor uğultusu olmadan direk nasıl performans ile kaldırırız?
  • tabiki anti-pati var benim imzamdaki aracda bile var. yuksek torkda kaldırırsanız arac gercek gucune ulaştıgında zaten anti pati dewreye girmicektir tahminim 4bin dewirde kalkmasıyla anti pati dewreye girmez.
    quote:

Orjinalden alıntı: paylasim75

Anti patinaj bizim arabalarda da var mı aracım corolla 2006 1.6 hb terra?
    bi soru daha:aracı patinaja düşürmeden motor uğultusu olmadan direk nasıl performans ile kaldırırız?
  • zank diye debriyaj bırakılmadığı sürece anti patü devreye girmez,sistem yoksa patinaja düşmez...bi kaç kez antrenman lazm...
  • arac kaldırmak sanat işi biraz arac patinaja düşer ben daha öncede koydum video mu gene koyam bu şeklide kaldırısan 9.4 gibi bi değer bulursun benim aracımda 2006 corolla sol aynı yani

http://www.youtube.com/watch?v=zGt2CxT_oNI
  • Arkadaşlar sayenizde bu antipati özelliğinide öğrendik.Bende arac hareket ederken gelen o sesi merak ediyordum.Arkadaşım en doğrusunu sölemiş 1 saniyede geç hızlanıverse ne olur.Doğru ama sanki gaza bastığımızda tam devrini alamamaktan kaynaklanabileceğini sandığım bir geç tepki verme durumu var.Bu VVT-İ motor olmasındanda kaynaklanabilir diye düşünüyorum.Merak ettiğim daha önce opel ford gibi markaları kullanmış olanlar onlardada benzer bi durum hissettilermi acaba.Hayırlı sürüşler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.