Şimdi Ara

2006 Corolla D-4D Mitsubishi L200 4x2 A/T ile değiştirilir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde Mitsubishi bayisine gittim. L200 pick-up 4x2 otomatik vitesi inceledim ve çok beğendim. Araçları değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Görüşleriniz neler? Teşekkürler...

• tip olarak gerçekten harika bir dizaynı var mitsubishinin.

ama 2006 model dizel bir Corolla yı satma amacını anlayamadım.

iş amaçlımı düşünüyorsun? yoksa bu kazadan sonra mı karar verdin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifomer -- 17 Mayıs 2007; 8:22:24 >
  • Alacağın arabanın motoru büyük daha güç elde edersin ama aynı zamanda daha büyük yakıt sarfiyatı Hem de otomatik ?
    Mitsubishi de çok sağlam arabadır Toyotayı aratacağını zannetmiyorum
    Ama şehiriçi kullanımın daha fazlaysa tavsiye edilmeyecek bi araç ebatlarından dolayı ama silverstar68 in dediği gibi iş içinse yada Genişlik daha ferahlık istiyorsan doğru seçim

Güvenlik açısından da büyük araç daha iyidir. Ama hız açısından değil en nihayetinde yüksek araba

En büyük artısı da karizması olan bir araca bineceksin Görüntüsü çok güzel jiplerden daha ağır duruyor.

En iyisini sen karar verirsin İyi düşün terfini öyle yap derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stimur41 -- 17 Mayıs 2007; 9:14:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Arkadaşlar geçenlerde Mitsubishi bayisine gittim. L200 pick-up 4x2 otomatik vitesi inceledim ve çok beğendim. Araçları değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Görüşleriniz neler? Teşekkürler...

ikisini kıyaslamak saçma olur, almayı düşündüğün araç her yönden daha pahalı, bakımı da vergisi de yakıtı da...

ama keyfi farklı...

park sorunu ortaya çıkacak bunu unutma..

ve ben L200ü almadan önce bi de nissan navara'ya bak derim..
  • Niye L 200 onu anlamadım. L 200 yerine Toyota Hilux, Nissan Navara ve Isuzu D-Max lara da bak derim. Ama sorun biraz garip Corolla ile L 200 ü karşılaştırmamızı istiyorsunuz sınıfları tamemen farklı tek ortak yanı ikisi de dizel
  • toyota hilux efsane..araba çok saglam yabancı bi programda parçalamaya çalıstılar ama beceremediler
  • Pikaplardan hoşlanıyorsan değiştirlebilir tabi.

Zamanında benzer bir değişimi Nissan Skytstar için yapmıştık ancak arkada oturanlar pikapın sürekli zıplamasından o kadar rahatsız oldularki satmak zorunda kaldık.Bence ailenle önlü arkalı binerek kötü yollarada girmek için test sürüşüne çıkar,iki kişi dahi binecek olsanız -varsa- eşinin ileride hamile olma olasılığını göz önünde bulundur,enteresan bir detay gibi gelebilir ama bu araçların özellikle arka koltukları otomobillerin sarsıntı konforundan genelde çok uzak oluyor.
  • Oncelikle cevap yazan arkadaşlar için çok teşekkür ederim. Aracımı asıl satma amacım geçirdiğim kazalardan dolayı arabanın bana uğursuz geldiğini düşünmemdir. Bazı arkadaşlara saçma gelebilir ama ben bu konuya çok taktım. İstediğim aracın sınıfı çok farklı. Ebatları buyuk olduğu için park sorunu çekerim. Pick-up istememin sebebi ise büyük ve karizmatik durmasıdır. Bu aracı dağda bayırda falan kullanmıyacağım. L200 olmasını istememin sebebi ise hem otomatik hem de 4x2 olmasıdır. Ayrıca Mitsubishi L200 ün 4x2 leri oldukça dolgun ve gösterişli duruyor. Aynı dıurum diğer markalar için geçerli değil. L200 ün fiyatı uygun, donanımı yeterli ve benım ıcın en onemlı ozelliği de otomatık olması. Navara çok pahalı, diğer markalar da cazip değil. Bunların dışında da eksileri var tabiki. Park sorunu yaşayacağım (gerçi şu anki arabamla da yaşıyorum). Corolla dan fazla yakacak, ödediğim taşıt kredisinin miktarı artacak, arkadaki yolcuların rahatı azalacak... Bunlar gibi bir çok eksisi daha var. Açıkçası kararsız kaldık. Şu an için ne yapacağımı bende bilemiyorum. Kendi arabam dan da çok zarar ediyorum ve buda beni çok rahatsız ediyor. Hayırlısı olsun demekten ve beklemekten başka çarem kalmıyor. Bakalım zaman ne gösterecek...

• Hayırlısı büyük araba büyük dert demek yine aynı sınıftan bi araba alman senin için daha iyi olabilir Senin kararın
  • L 200 ün fazla sarsmasının sebebi makslı olmasıdır... ama çok güzel duruyo... tabii bastın mı da gidio hele birde orjinal çip uygulaması yapılanı var 10 numara toyota dan memun deil misin???
  • 4x4 modelini test ettim. Araba oldukça seri ve hızlı ivmeleniyor. Motoru beni baştancıkardı diyebilirim. 136 bg olanı böyle ise 170 bg olanı nasıl gider acaba hayal etmek bile istemem. Toyotam dan çok ama çok memnunum ama satma nedenimi üst mesajımda yazıdm...
  • Mitsubishi L200 Yerine Toyota hilux derim tercih sizin hayırlısı neyse o olsun
  • 4x4 alsam kesinlikle Hilux tercih ederim ama ben vergi avantajından dolayı 4x2 düşünüyorum. Hilüx'ün 4x2 modeli düdüklü tencere gibi duruyor aynen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

4x4 alsam kesinlikle Hilux tercih ederim ama ben vergi avantajından dolayı 4x2 düşünüyorum. Hilüx'ün 4x2 modeli düdüklü tencere gibi duruyor aynen...

Evet 4*2 Hilux gerçekten düdklü tencere gibi duruyor,alır almaz jant+geniş lastik takımı alınmalı.
    Mitsubishi nin 4*2 ve 4*4 leri aynı görünüme sahip olduklarından bu konuda çok avantajlı + 2.500YTL verip chip uygulaması yaptırdığınızda araç 167hp oluyor

• Şahsen ben Corolla'yı hiçbir şeyle değişmem...
  • Bu arada L200 ün bu kadar çok artısı varken çok ama çok salakça bir donanım eksikliği de var. 4x2 de yan aynalar elektrikli değil. Buraya kadar herşey normal, asıl bomba da burda patlıyor zaten. Manuel aynaların ayarlanması için içten bir kol falan yok. Yani aynayı ayarlamak için camın üzerine elle bastırmak gerekir, hakeza sağ ayna içinde aynısı geçerli. Sık şöför değiştiren bir araç olsa şöförler ayvayı yedi. Arabayı satmaya çalışan temsilci de şaka olsun diye heralde '' siz aynaları ayarlarken beni çağırın, ben sizin yerinize aynayı ayarlarım '' gibi boş ve gereksiz bir laf kullandı. Bu lafa karşılık olarak ta '' Bu araçların aynaları değiştiği zaman beni haberdar edin, aynı gün gelip arabayı satın alayım '' dedim ve bayiden ayrıldım. Kısacası ayna olayı tam bir fiyasko...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.