Şimdi Ara

2005 1.6 NİSSAN PRİMERA YAKIT TÜKETİMİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2005 model nissan primera 1.6 visia araç sahibi olarak sizlerle yakıt tüketimimi paylaşmak istiyorum. Belki almayı düşünen veya merak eden arkadaşlara bir yardımım dokunur.
    Öncelikle aracım henüz 62.000 de Allah'a bin şükür değişen, boyanan bir parçası yok kaza yapmadım, kimsede yapmasın; trafik kurallarına uyalım lütfen... İzmir ' de Karşıyaka' da oturuyorum. Öyle yakıt tüketimine çok dikkat eden biri değilim zaman zaman aracımı sert kullanırım, zaman zaman da aheste aheste yani keyfekeder. Fakat aracımdan çok memnunum yakıt konusunda. 58 lt depo hacmi var primeranın ve 280 tl ye doldurdum iki gün evvel. Karşıyaka'dan bornova istikametine giderken altınyolda yakıt ekranı gözüme takıldı ve son servisten sonra yakıt tüketimimin epey düştüğünü farkettim. Yakıt tüketimi ekranını açtığımda 4.0 lt - 100 km gördüm ve oldukça şaşırdım. Bu arada aracım şehirlerarası yolda da 5.2 gibi bir ortalama izliyor az önce manisadan gelirken farkettim.

iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccolt -- 9 Kasım 2013; 1:28:54 >

• 5.2 güzel değer, 4.6 yakan tsi jettadan sonra daha inandırıcı geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

5.2 güzel değer, 4.6 yakan tsi jettadan sonra daha inandırıcı geldi

evet güzel değerler tabi ama ortalama 100-110 km hızla. 120 den sonra artarak 6 lt ve yukarıya doğru çıkıyor
  • 5,8 görebildim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

5,8 görebildim ben

Ben hocam çok rahat 5.4 görüyorum çoğu şartlarda biraz daha sakin ve sabırlı kullandığımda şehirlerarası yolda 5.2 ye düşüyor. Klima açıksa 5.8- 6 lt civarı seyrediyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolun durumu falan önemli tabi. bu arada nissanclubtr ye bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

yolun durumu falan önemli tabi. bu arada nissanclubtr ye bekleriz

tabiki de yolun ve aracın durumu önemli. üye oldum bile. görüşmek dileğiyle sitede.
  • 4.4-4.6 gormuslugum var. Ama kisa suruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

4.4-4.6 gormuslugum var. Ama kisa suruyor.

özellikle 75 km hızdan sonra bu değerleri yakalamak kolay olmuyor oldukça sakin ve sabırlı kullanım istiyor.
  • Manisa'dan gelirken 6 civarı yakalıyorsan hele 100 ile inanmam.Bizim mazotlular 4.5-5 yakıyor yavaş gitmemize rağmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Manisa'dan gelirken 6 civarı yakalıyorsan hele 100 ile inanmam.Bizim mazotlular 4.5-5 yakıyor yavaş gitmemize rağmen.

inanmak zorunda değilsiniz sabuncubelini tırmanırken 6 üzerine çıkıyor fakat inerken 5 vitesde gazdan ayağınızı çektiğinizde tekrar baştakı değerleri yani 6 ya hatta dahada altını yakalayabiliyorum. geçtiğimiz ay dikili, edremit tarafına yaptığım yolculukta maksimum hız 110 olmak üzere 5.5 lt ortalamaya ulaştım. yakıt tüketiminde reset tuşuna basarsanız eski değerlerinizi görebilirsiniz. sakin ve sabırlı kullanımda bence makul değerler yakalanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Manisa'dan gelirken 6 civarı yakalıyorsan hele 100 ile inanmam.Bizim mazotlular 4.5-5 yakıyor yavaş gitmemize rağmen.

inanmak zorunda değilsiniz sabuncubelini tırmanırken 6 üzerine çıkıyor fakat inerken 5 vitesde gazdan ayağınızı çektiğinizde tekrar baştakı değerleri yani 6 ya hatta dahada altını yakalayabiliyorum. geçtiğimiz ay dikili, edremit tarafına yaptığım yolculukta maksimum hız 110 olmak üzere 5.5 lt ortalamaya ulaştım. yakıt tüketiminde reset tuşuna basarsanız eski değerlerinizi görebilirsiniz. sakin ve sabırlı kullanımda bence makul değerler yakalanabilir.

O kadar az yakıyorsa ne ala...

• Yarin sabahtan 80-90-100 ile giderken ki ortalamalari fotograflamayi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shift41 -- 10 Kasım 2013; 15:41:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.