Şimdi Ara

2004 megane2 dinamik lpg araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

işyerinde arkadasımda 2004 megane2 dinamik var.Sıralı sistem lpg var araç temiz kullanılmış sorum şu olacak bu araçlar hakkında iyi olmadığı sorunlu olduğu seklinde bir söylenti var bunun aslı varmıdır?kullanan arkadasların yorumlarını bekliyorum + ve eksi tarflarını yazarlarsa sevinirim

saygılarımla.

• Özellikle 2004 modeller ciddi manada sorunlu araçlardır.1 yıl gibi bir süre içinde 3-4 defa yolda bıraktı.Elektronik problemleri çok fazla.

Eğer almayı düşünürseniz , araç soğukken ilk çalıştırma sırasında rölantisine falan bir bakın.Bir de LPG markası nedir ?

Dynamic versiyonu donanım olarak yeterli araçlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder46 -- 16 Mayıs 2010; 12:51:38 >
  • İmzamdaki Renault'u hala kullanıyoruz. Km'si fazla değil(65000), fakat bugüne kadar yaptığımız masraflar çok da fazla değil: 4 buji değişti, aküsü değişti, iki kez klima gazı basıldı, bir de kronik sorunu vardı, sanırım marş ile ilgiliydi, o da değişti. Bunlar dışında bir sorun yaşamadık, sadece periyodik bakımlara girdi.
    Dikkatimi çeken konu ise burada başlıyor, periyodik bakımları sahibi olduğumuz A3'den daha pahalıya mal oluyor. Tabii ki yetkili serviste durum böyle.
    Artılarına gelirsek:
    -Konforu çok iyi: Uzun yolda sessiz, süspansiyonları her türlü darbeyi rahatlıkla emiyor. Koltukların yan destekleri de yeterince iyi.
    -Sahibi olduğumuz araç otomatik şanzımana sahip. Bu şekilde hızlanması bayağı iyi, baktığınız manuel şanzıman ise daha da iyi olacaktır.
    -Dynamique donanımı gayet tatminkar, hatta ekstra paketlere sahipse çok iyi denilebilir.
    Eksileri ise:
    -Fren dozlaması kesinlikle kötü. Bir yere kadar tepki vermiyor, fakat o yeri geçtikten sonra çok sert duruyor. Şahsen benim alışmam zaman aldı.
    -Direksiyon tepkileri net değil, süngerimsi. Arabanın yol tutuşu iyi olmasına rağmen direksiyon yüzünden çok iyi sonuçlar alınmıyor.
    -Kapı içindeki kaplamalar soyuluyor, arabanın içinde kötü bir görüntü oluşturuyor.
    -Klimanın ısıtması iyi, fakat soğutma konusunda vasat diyebilirim.

Düşündüğünüz araç LPG'li imiş. Bu konu hakkında bir fikrim yok. Fakat benzinle bizim tutturduğumuz ortalama 8 litre civarında.

• .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fottili -- 16 Mayıs 2010; 13:41:47 >
  • Bende megane araştırıyorum ve sahibinden sitesinde 2004 üstü model arattığımda 600 küsür araç çıkıyor.
    2005 model üstü diye arattığımda 200 küsüre düşüyor.Bu düşünülmesi gereken birşey.Bu forumda okuduğum kadarıyla
    2004 modeller de sorunların olduğu, uzak durulması gerektiğiydi.Galiba bunu iddaa eden arkadaşlar haklı.2004 model sahipleri
    sorunlardan sıkılıp mı satıyor diye aklıma geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatra_35

Bende megane araştırıyorum ve sahibinden sitesinde 2004 üstü model arattığımda 600 küsür araç çıkıyor.
    2005 model üstü diye arattığımda 200 küsüre düşüyor.Bu düşünülmesi gereken birşey.Bu forumda okuduğum kadarıyla
    2004 modeller de sorunların olduğu, uzak durulması gerektiğiydi.Galiba bunu iddaa eden arkadaşlar haklı.2004 model sahipleri
    sorunlardan sıkılıp mı satıyor diye aklıma geliyor.

piyasada en çok 2004 model araç var zaten o yılki hurda indiriminde çok satış olmuştu...
  • az önce başka araçlara baktım.Hurda indiriminden kaynaklı olabilir ama, başka modellerde bu kadar keskin bir fark görmedim.
    Yani hala problemli olduğu kanısındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatra_35

az önce başka araçlara baktım.Hurda indiriminden kaynaklı olabilir ama, başka modellerde bu kadar keskin bir fark görmedim.
    Yani hala problemli olduğu kanısındayım.

2004 lerin daha sorunlu olması normal çünkü çıktığı ilk yıl 2004 araçlar yeni çıkınca ilk yılda sorunlar olabiliyor sonraki yıllarda bunlar gideriliyor hepsinde böyle bu...
  • bugün aracı kullandım...tam bir hayal kırıklığı oldu benim 98 megane 2004 megane dan daha iyi diyebilirim..kısacası vazgeçtim 20-23 arası baska marka bir araca bakmaya karar verdim..
  • Arkadaşım bende megane 2 kullanıcısıyım briaderde megane 3 var
    sana şunu söykim sorunludur yok bilmem nedir yok öledir yok böledir
    diyen arkadaşlar var ise aldırma sadece kullanısının söylediklerini dikkate al.

2004 megane 2 dyn 61500 de aldım aracı
    1) soğuk havalarda marşa basınca gırç eder servis hiç problem diil ses hoşuna gitmossa ver 1250 tl halledelim dedi sadece mil kasnağı yeterli basınca geç ulaştığı içinmiş yanlış hatırlamosam 1 yıldır kullanıyom aynı ses kalsın dedim.
    2) eğer araç lpg li ise stop etme sorunu sadece klima açıkken olur oda sadece vites düşürürken olur ama olur
    3) ön taraftan dungul dungul ses gelir çare basit sötür fitillet falan hepsi hikaye servis sprey silikon sıkıyo ücretsizdir halloluyo
    4) tüm araçlarda benzer problemler var ama cesur yok söylicek
    5) ben fabrika verilerini altüst ettim yakıtım çok az ve hızlanması çok iyi hafif eğimdi 227 gps hızını gördüm
    gerisi sana kalmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: vatos73

bugün aracı kullandım...tam bir hayal kırıklığı oldu benim 98 megane 2004 megane dan daha iyi diyebilirim..kısacası vazgeçtim 20-23 arası baska marka bir araca bakmaya karar verdim..

tam olarak nesi kötüydü aracın hocam çünkü 98 megane dan sonra normal bir megane 2 ye bindiyseniz soğumanız yerine vay be harbiden yalıtımı gidişi oturumu konforu falan iyiymiş bunun demeniz lazım yani en azından ben bizim kuzenin megane 1 den bizimkine her seferinde bindiğimde öyle diyorum ki sadece onun değil onun dışında da birçok megane 1 e binmişliğim var bu hepsi için geçerli bence bindiğiniz megane 2 de bir sorun vardı

• 2004 megane2 sahibiyiz, hiçbir arıza çıkarmadı. Sadece bakımları için sanayiye gidildi.

Ön kapı kolu rengi soyulması ve klimanın soğutmaması eksikliği. Klima konusunda memnuniyetsizliğimizi dile getirince sanayide ilgilenmişler ayrıca ve şu anda tam istediğimiz gibi soğutuyor(muş), daha görmedim ben aracı.

Bunun yanısıra megane'ın neyini seviyorum yazayım.

-Tipini çok seviyorum, 2004te ilk fotoğraflarını gördüğümde çok istemiştim sahip olmayı.
    -Yumuşak süspansiyonunu ve yol konfor hissini. (Yarış yapmıyoruz, aile arabası olarak çok keyifli)
    -Bakım masrafları çok ucuz. Forumda İstanbul v.b. büyük şehirlerdeki bakım masraflarını görüyorum ara ara, sözde makul fiyatlar. Ama Konya-Afyon illerinde serviste bile daha makul fiyatlar var ki, servis kullanmayıp özel servise gidiyoruz. 150liraya triger değişimi, 80 liraya araç kumandası yaptırdık. Küçük yerlerde bu tür işler daha masrafsız. Renault bizim oraların otomobili.
    -Arka koltuk mesafesi üst sınıflara yakın neredeyse.
    -Lpg uygulaması için çok uygun, tanıdıklarımızda LPG dönüşümü yapılan meganelar var ve çok memnunlar.

Otomobil, ihtiyaç ve bekletilere göre keyif verebilecek ve size hizmet edebilecek bişey. Bizim seçeneklerimize göre yeri doldurulması zor bir marka ve model.

• Bana göre Megane 2 tercih ediliyorsa , faz 2 yani 2006 ve üzeri olmalıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.