Şimdi Ara

2004-2005 Megane II Dynamiqe BVA kaça alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar techno ve executive paketli sunroof lu otomatik vites temiz 2004-2005 model megane a kaç para vermeliyiz?

Megane almayı ciddi olarak düşünüyorum ama piyasa hakkında fikir sahibi olamadım. Bütçem 22.000 tl.

Yardımlarınızı bekliyorum... İkamet ilim İstanbul bu arada.

• Eski kullanıcısıyım. Dyn. 1.6 16v +3 opsiyon paket BVA şanzımanlı versiyonunu. Ben önermem bu aracı size
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Eski kullanıcısıyım. Dyn. 1.6 16v +3 opsiyon paket BVA şanzımanlı versiyonunu. Ben önermem bu aracı size
    megane 2 ler kesinlikle önerilmez yeni meganelerdende yeni bişeyler beklemiyorum elinizden geldiğince meganeden kaçının bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

megane 2 ler kesinlikle önerilmez yeni meganelerdende yeni bişeyler beklemiyorum elinizden geldiğince meganeden kaçının bence

Alıntıları Göster
    Neden önermiyorsunuz arkadaşlar?
    Kullanan birkaç kişi ile konuştum. Memnunlar megane dan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kanmet

Arkadaşlar techno ve executive paketli sunroof lu otomatik vites temiz 2004-2005 model megane a kaç para vermeliyiz?

Megane almayı ciddi olarak düşünüyorum ama piyasa hakkında fikir sahibi olamadım. Bütçem 22.000 tl.

gecen gün galerici arkadasımın yanına gittim

al sana megane verelim dedi 22 bin ytl dedi..arac benzinliydi ama donanımı yüksekti kartlı sistem direksiyon kumanda cd calar vs vs ama sunroof yoktu galiba hemde arac 2006 dıydı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkaaan06

quote:

Arkadaşlar techno ve executive paketli sunroof lu otomatik vites temiz 2004-2005 model megane a kaç para vermeliyiz?

gecen gün galerici arkadasımın yanına gittim

al sana megane verelim dedi 22 bin ytl dedi..arac benzinliydi ama donanımı yüksekti kartlı sistem direksiyon kumanda cd calar vs vs ama sunroof yoktu galiba hemde arac 2006 dıydı....
    bende benzinli bakıyorum zaten

jeandan Type-R arkadaşın dediği arabadan.

Genelde kullanmayanlardan olumsuz yorum duymuştum. Çevremde kullananlar memnun ama bilemiyorum.

aracı kullandım. Corsa dan sonra çok hoşuma gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

bende benzinli bakıyorum zaten

jeandan Type-R arkadaşın dediği arabadan.

Genelde kullanmayanlardan olumsuz yorum duymuştum. Çevremde kullananlar memnun ama bilemiyorum.

aracı kullandım. Corsa dan sonra çok hoşuma gitti

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 70.000 km. boyasız kazasız değişensiz bir araba buldum. exe+techno +sunroof otomatik pazartesi bakmaya gideceğim arabaya. Allah mani vermezse alırız. Hayırlısı. Acelesi olmayanlar bence beklesin piyasa daha da düşecek. 19,000 e de biterdi ama satana da insafsızlık yapmak istemedim. Safmıyım neyim

• quote:

Arkadaşlar 70.000 km. boyasız kazasız değişensiz bir araba buldum. exe+techno +sunroof otomatik pazartesi bakmaya gideceğim arabaya. Allah mani vermezse alırız. Hayırlısı. Acelesi olmayanlar bence beklesin piyasa daha da düşecek. 19,000 e de biterdi ama satana da insafsızlık yapmak istemedim. Safmıyım neyim

Alıntıları Göster
    Ben yaşadığım sorunları yazayım o zaman

Kapı kolu soyulmaları

KM ibrelerinin üstündeki külahın çıkması

Xenonun patlaması

Otm şanzıman arızası

Ateşleme bobin arızası

Sunroofta döşemenin düşmesi

Lastik basınç sensörünün kafasına göre hareketleri

Edit: Hepsi 1 sene içinde olmuştur. aracımız 2005 model 49binde idi.(sene 2008)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeandan -- 20 Şubat 2009; 23:21:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Ben yaşadığım sorunları yazayım o zaman

Kapı kolu soyulmaları

KM ibrelerinin üstündeki külahın çıkması

Xenonun patlaması

Otm şanzıman arızası

Ateşleme bobin arızası

Sunroofta döşemenin düşmesi

Lastik basınç sensörünün kafasına göre hareketleri

Edit: Hepsi 1 sene içinde olmuştur. aracımız 2005 model 49binde idi.(sene 2008)

Alıntıları Göster
    @type-r

aslında gönlümden geçen tek araba civic hb. siyah renk.!! type -r bizden geçmiş

Ama imkan ve nakit yok işte. Aslında sadece nakit eksik

Şanzuman ilginç. çünkü tanıdık ve tanıdık olmayan servislere sordum bana şanzumandan yana sorun yaşamazsın dediler???
    sürücü kullanım alışkanlıklarına göre kendini ayarlayan adaptif şanzuman varmışmış...

Aracınız kaç kilometredeydi bu sorunları çıkardığında?

Külahın düşmesi ise çok trajikomik. Kapı kolu soyulmayan bir megen görmedim. Alıştım sanırım önemsemiyorum. ama zenonun tanesinin 245 TL, balastının 700 TL(servis fiyatı) olduğu düşünülürse ürkütücü.

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete bakalım. Eski aracım multijet dizel corsa idi. Yağı suyu dışında 4.5 yılda masraf çıkarmadı hiç. Umarım megane beni üzmez. Eğer çok sorun çıkartırsa satarım hemen uğraşamam.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Evet safsın

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

quote:

Evet safsın

Alıntıları Göster
    bende meganeII dcı sedan kullandım bende önermem

• quote:

Orijinalden alıntı: onur-ay

bende meganeII dcı sedan kullandım bende önermem

Alıntıları Göster
    mehmet hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

mehmet hayırlısı olsun

Alıntıları Göster
    5 senedir Megane II hb full BVA kullanıcısıyız araç 96 bin km de daha hiç diğer meganelerde görülen kronik sorunlar olmadı ne bobin arızası ne amortisörlerden gelen sesler ne döşeme sökülmeleri hiç biri yaşanmadı.Diğer tanıdık megane kullanıcılarıda arabaya binice çok şaşırıyorlar hiç tıkıtrtı yok falan diyorlar.Tamen kullanma ile alakalı aldığımız günden beri daha birkere kaldırıma park etmedik sürekli kapalı garajda duruyor ve mutlaka 2 günde bir yıkanıyor 2 haftada bir kapsamlı iç temizliğini yaptırıyoruz.
    Bakımlara çoğu zaman 1-2 bin km erken götürdük hiç bir bakımı kaçırmadık.Araba bakımların dışında hiç servise götürmek zorunda bırakmadı bizi.

Tavsiyem bizimki gibi temizini bulun.

EDIT:Eğer Hb düşünüyorsanız İspanya yerine Fransa üretimi olanlardan bulmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 21 Şubat 2009; 22:14:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

5 senedir Megane II hb full BVA kullanıcısıyız araç 96 bin km de daha hiç diğer meganelerde görülen kronik sorunlar olmadı ne bobin arızası ne amortisörlerden gelen sesler ne döşeme sökülmeleri hiç biri yaşanmadı.Diğer tanıdık megane kullanıcılarıda arabaya binice çok şaşırıyorlar hiç tıkıtrtı yok falan diyorlar.Tamen kullanma ile alakalı aldığımız günden beri daha birkere kaldırıma park etmedik sürekli kapalı garajda duruyor ve mutlaka 2 günde bir yıkanıyor 2 haftada bir kapsamlı iç temizliğini yaptırıyoruz.
    Bakımlara çoğu zaman 1-2 bin km erken götürdük hiç bir bakımı kaçırmadık.Araba bakımların dışında hiç servise götürmek zorunda bırakmadı bizi.

EDIT:Eğer Hb düşünüyorsanız İspanya yerine Fransa üretimi olanlardan bulmaya çalışın.

Alıntıları Göster
    silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 21 Şubat 2009; 22:13:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

Alıntıları Göster
    bende megane 2 kullanıcısıyım şuandada satıyorum 22 miymiş piyasası o zaman fiyata hemen +2 ekleyeyim ben kardeş ben megane mı durduk yere satıyorum paraya ihtiyacım yok marka değişmek için satıyorum arabada sorunda yok demekki megane alınmazmış ben tipini çok sevdim aldım ama şimdi bin pişmanım yazık o 22 bin tl ye o parayı haketmiyor megane

• quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yakınım kullanıyordu servisten araç çıkmıyordu.başka bi yakınımdada var oda 2007 aldı araçda bi sorun yok taş gibi çanakkalden buraya (istanbula) çok rahat gidiyor diyo bence meganelerin 2005 altı düşünmeyin çünkü araçlar hakikaten sanayiden çıkmıyor ve çok fazla değer karbediyor.bence ikinci eli sağlam bir araç düşünüyorsanız araçların ikinci ellerine bakın misal 2002 megane ile 2002 cıvıc 2002 corolla 2002 astra vb araçlarla karşılaştırın vede söylemek isterim astra corolla cıvıc çok dayanıklı araçlar opel astradan var amcamda 140000 km 1999 astra cd araç taş gibi lpgde bağlattı performanstan ne düştü nede hissettirdi full + full

• quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: by_bulls

bu kdar da haksızlık yapmayın arkadaşlar o kdar donanım istyosunuz bi o kadar ucuz istyosunuz ve sorunsuz istiyosunuz her gülün dikeni vardır
    eğer o fiyatlara o donanımda modern çizgilerde bir araç varsa bende satılığa çıkarıyorum meganı

doldurmuşlar donanımı ama en dandiğinden yağmur yağarken yağmur sensörüm arada sırada çalışır,klima dersen açıpta fazladan benzin yakmaya değmez soğutması çok zayıf,airbag dersen SRC en kalitesizi,soğutmalı torpido gözü dersen yaz ayında kolayı koydum soğuyacağına dahada sıcak oldu arka cam perdeleri dersen biri bozuldu ötekide bazen toplamıyor iki saat uğraşarak kendi elimle topluyorum,abs dersen o nasıl bir absdir öyle anlamadım gitti frene çok hafif yüklendiğimde bile abs devreye giriyor böyle kalitesiz donanım olacağına 4 airbagı olsun birde manuel klima abs olsun ama kaliteli olsun.Şu arabayı öve öve biteremeyenlere hiç tahamülüm yok kesinlikle dandik bir araba değil güzel araç ama öve öve bitirelemeyecek bir araç değil - leri çoğunlukta olan bir araç megane II.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi lay -- 21 Şubat 2009; 22:58:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

arkadaşlar yakınım kullanıyordu servisten araç çıkmıyordu.başka bi yakınımdada var oda 2007 aldı araçda bi sorun yok taş gibi çanakkalden buraya (istanbula) çok rahat gidiyor diyo bence meganelerin 2005 altı düşünmeyin çünkü araçlar hakikaten sanayiden çıkmıyor ve çok fazla değer karbediyor.bence ikinci eli sağlam bir araç düşünüyorsanız araçların ikinci ellerine bakın misal 2002 megane ile 2002 cıvıc 2002 corolla 2002 astra vb araçlarla karşılaştırın vede söylemek isterim astra corolla cıvıc çok dayanıklı araçlar opel astradan var amcamda 140000 km 1999 astra cd araç taş gibi lpgde bağlattı performanstan ne düştü nede hissettirdi full + full

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: atakangrbz

bir arkadaşım 2008 yılında sıfır aldığı megane nı memnun olmadığı için sattı oda dert yanıyordu herkez gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi lay -- 21 Şubat 2009; 23:03:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

quote:

Evet safsın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kinlikuzu

quote:

Evet safsın

• quote:

Orijinalden alıntı: kubi lay

quote:

bu kdar da haksızlık yapmayın arkadaşlar o kdar donanım istyosunuz bi o kadar ucuz istyosunuz ve sorunsuz istiyosunuz her gülün dikeni vardır
    eğer o fiyatlara o donanımda modern çizgilerde bir araç varsa bende satılığa çıkarıyorum meganı

doldurmuşlar donanımı ama en dandiğinden yağmur yağarken yağmur sensörüm arada sırada çalışır,klima dersen açıpta fazladan benzin yakmaya değmez soğutması çok zayıf,airbag dersen SRC en kalitesizi,soğutmalı torpido gözü dersen yaz ayında kolayı koydum soğuyacağına dahada sıcak oldu arka cam perdeleri dersen biri bozuldu ötekide bazen toplamıyor iki saat uğraşarak kendi elimle topluyorum,abs dersen o nasıl bir absdir öyle anlamadım gitti frene çok hafif yüklendiğimde bile abs devreye giriyor böyle kalitesiz donanım olacağına 4 airbagı olsun birde manuel klima abs olsun ama kaliteli olsun.Şu arabayı öve öve biteremeyenlere hiç tahamülüm yok kesinlikle dandik bir araba değil güzel araç ama öve öve bitirelemeyecek bir araç değil - leri çoğunlukta olan bir araç megane II.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kubi lay

quote:

5 yıldır kullanıyorum dizel dinamik sunroflu hb aracımı.hiç bir sıkıntısını görmedim sadece kapı kollarının soyulmasından başka.yorum yapan arkadaşa soruyorum klima açıpta az yakan araç varsa satayım ondan alayım.forumun sonunda araçların bölümü var bi zahmet olmazsa tüm markalara bi bakıver sorunsuz varmı.hemen satıp o sorunsuz araçtan alacağım o zaman

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.