Şimdi Ara

2000 BMW X5 4.4 Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2000 BMW X5 4.4 düşünüyorum LPG kullanıcam Ankara da max ne kadar yakar nasıl bir arabadır sıkıntısı kronik sorunu var mıdır? Fazla km yapan biri değilim ve bütcem kısıtlı o yüzden tam 2000 model düşünüyorum vergiden dolayı alırsam 2000 model yada çok temizse 2001 model düşünüyorum.Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler.

2000 BMW X5 4.4 Alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkvtx -- 30 Temmuz 2015; 21:59:54 >

• butceniz kisitli ise kasinmayiniz. cunku bu yaslarda range roverdi , x5ti , merco tarzi arabalara ilk ve ikinci sahipleri biner, kalan posalari da size biner efendim. ben kasindim , 70 bin liraya aldigim range rover (2005) bana bugune kadar masraflariyla birlikte 120 bini buldu. ayni 4.4 motordan kullaniyoruz 286 beygirlik versiyon, azicik gaza dokunursun 39 litre yakar, yokusta gaza basmaktan korkar hale gelirsin. ortalama 25in altina indiremezsin. sanzimanlari ugultu yapmaya basladiysa ki o yaslarda , o yaslarda olmasa bile cok az daha ilerleyen kilometrelerde cok buyuk bi paraya sanziman sorunlarini cozmeye ugrasirsin. benim aracim haftanin 7 gununun 5 inde sanayiye gider oldu. DOKUNMA , YANARSIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSt3am -- 30 Temmuz 2015; 22:12:43 >
  • Hocam cevabın için çok teşekkürler peki yakıtı bir kenara koysak 2.el aldığım arabayı gürcistanda falan sıfıra yakın yaptırsam uzun vadeli binebilir miyim malumunuz oralarda bu işler çok ucuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSt3am

butceniz kisitli ise kasinmayiniz. cunku bu yaslarda range roverdi , x5ti , merco tarzi arabalara ilk ve ikinci sahipleri biner, kalan posalari da size biner efendim. ben kasindim , 70 bin liraya aldigim range rover (2005) bana bugune kadar masraflariyla birlikte 120 bini buldu. ayni 4.4 motordan kullaniyoruz 286 beygirlik versiyon, azicik gaza dokunursun 39 litre yakar, yokusta gaza basmaktan korkar hale gelirsin. ortalama 25in altina indiremezsin. sanzimanlari ugultu yapmaya basladiysa ki o yaslarda , o yaslarda olmasa bile cok az daha ilerleyen kilometrelerde cok buyuk bi paraya sanziman sorunlarini cozmeye ugrasirsin. benim aracim haftanin 7 gununun 5 inde sanayiye gider oldu. DOKUNMA , YANARSIN.

o zamanki range roverlar sorunlu araçlar, zaten land rover arıza istatistiklerine pek iyi değil sanırsam
    x5 alan adam 50bin harcamayabilir, tek tük te olsa her arabanın temizi vardır

• Zorla kaşınana bir şey yapılmaz.arkadas ne güzel anlatmış başına geleni.kisaca dokunma yanarsinda demiş daha ne desin.bin tane araçtan temiz olan o bir tane sizemi gelicek nerden bulucan temizini.bulsan yakıtinla vergisiyle sigortasıyla nasıl başa cikican kısıtlı bütçeyle.bunun kazası var arızası var bakımı var varoglu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakıtıyla, parçasıyla , bakımıyla, vergisiyle kısıtlı bütçe ile başa çıkamazsınız sonra arabaya çalışmaya başlarsınız.

Alması kolay satmaya gelince sürünürsünüz.Ama yukarıda arkadaşın dediklerine inanmayıp yok ben kaşındım illa alacağım diyorsan sen bilirsin.

Ama sana olacağı söyleyeyim bunun için geleceği görmeye gerek yok aldıktan sonra buraya konu açarsın şanzımanı indirdik kaça maal olur yada yardım edin başıma bela aldım diye.

Yine de sen bilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkürler ama bu kadar da iğneleyici konuşmasaydınız iyiydi alt tarafı bir yardım istedim azarlar gibi yorum yazıyorsunuz tek bir cevap yazdım oda gürcistandan arabayı yenilesem uzun vadeli biner iyim diye benden sonra x5 50 bin yemez diyen üyeyi mi ben sandınız anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xkvtx

Yorumlar için teşekkürler ama bu kadar da iğneleyici konuşmasaydınız iyiydi alt tarafı bir yardım istedim azarlar gibi yorum yazıyorsunuz tek bir cevap yazdım oda gürcistandan arabayı yenilesem uzun vadeli biner iyim diye benden sonra x5 50 bin yemez diyen üyeyi mi ben sandınız anlamadım

o paraya 2012+ sportage bakın belinizi kırmaz
  • Arkadaş Aslan besliyorsan yemine katlanacaksın.Bunu göze alıyorsan git al temizini bulmak şartıyla.Dünyaya 1 kere geliyorsun herşey para değil bazı şeyleri yaşamak parayla ölçülemez.Jipe binmek isteyen 1 kişinin maliyet tablosuna tersten bakalım birde,

-Sıfır Range rover alsan ödeyeceğin para 400-500 bin tl.Araç yeni olduğu için yıllık vergisi 14 bin tl kasko+sigorta yıllık 15-20 bin tl.Aracı 5 yıl kullanıp satsan değer kaybı en az 200 bin tl.Toplam kabataslak 350 bin tl havaya giden para.

-Senin gibi jip sevdalısı ama bütçe sıkıntısı olanlar için düşünürsek.2004-5 Range sport alsan 100 bin tl.Mtv 6 bin tl.Kasko+sigorta 7-8 bin tl ,5 yıllık değer kaybı 20-30 bin tl.Toplam 90 bin tl havaya giden para.

Bu durumda 1.şıkka göre 260 bin tl cebinde kalmış olacak.Daha eski bir araca binceksin+servis masraflarında biraz daha fazla olacak.Ancak genede 2.şık bence mantıklı.Masrafı fazladır ancak totalde ilk şık kadar para kaybın olmaz.Jipe binme keyfini yaşarsın+iş yapıyorsan prestij sağlar+imaj satın alırsın+çapkın adamsan avantaj sağlar.

Ben senin yerinde olsam gider 2004-5-6 model Range sport alırım.Yaşlanmayan bir kasa.Temizini bul git al niyetine girdiysen.Herşey para olsaydı araba almaz otobüsle giderdik heryere.Belli parayı gözden kaçırdıysan al derim.Çıkmacıdan vs. ıvır-zıvırdan masraf giderlerini düşürürsün.

• Yılda 4.400 lira vergi vermeye razısın yani ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sevdigim, polat kasa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç kişi arıza yaşadı diye sizde arabaya 40 50 milyar arıza parası verecek değilsiniz.Yakıtı ve vergisi sorun değilse paşa paşa alınır.Tabi ekstra durumlarda yetecek bütçenizde olması lazım.Komşumda aynı motoru kullanan e39 kasa var.Pek bi sıkıntı çekmedi sadece bir keresinde araç sabah çalışmamıştı sonra bilmemnesi bozulmuş almanyadan parça bekledi 1 ay boyunca 3 4 bin euro para kaçtı.Böyle şeyleri de göze almak lazım ama gerçekten harika bir araba,harika bir motor.İlk çalışma sesi bile yetiyo senfoni gibi maşallah
  • quote:

Hocam cevabın için çok teşekkürler peki yakıtı bir kenara koysak 2.el aldığım arabayı gürcistanda falan sıfıra yakın yaptırsam uzun vadeli binebilir miyim malumunuz oralarda bu işler çok ucuz

merhaba.bu is icin hic gurcistana gittiniz mi?
    aracin basa gelen bir arizasi icin gurcistanda ne tur bir islem yapmayı dusunuyorsunuz. gurcistanda bu arabalari güzelce yapabilecek usta mi var ?
    diyelim motor yediniz. motor ölü sekilde nasıl gideceksiniz. yine astari yuzunden pahali olmayacak mi? bir kez daha dusunun derim. yurtdisina gidip araba yaptirmak kolay degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam cevabın için çok teşekkürler peki yakıtı bir kenara koysak 2.el aldığım arabayı gürcistanda falan sıfıra yakın yaptırsam uzun vadeli binebilir miyim malumunuz oralarda bu işler çok ucuz

merhaba.bu is icin hic gurcistana gittiniz mi?
    aracin basa gelen bir arizasi icin gurcistanda ne tur bir islem yapmayı dusunuyorsunuz. gurcistanda bu arabalari güzelce yapabilecek usta mi var ?
    diyelim motor yediniz. motor ölü sekilde nasıl gideceksiniz. yine astari yuzunden pahali olmayacak mi? bir kez daha dusunun derim. yurtdisina gidip araba yaptirmak kolay degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 model istememin sebebi zaten vergi oyle 1600 küsür yıllık vergisi oluyor 35000tl-40.000 tl bir tane pazarlııkla alıp gürcistande 5 bin tl arabaya harcayıp (önemli motor parçaları falan )kullanırım gibime geliyor gürcide kimseyi tanımıyorum ama o halledilir ama kronik bir sorunu falan var mı o aklımı kurcalıyor zaten düz 2.el alıp kullanma riskini alamam arabanın yaşından dolayı.45.000 tl temizi bir araba olur gibime geliyor ama tabi bilmiyorum bu arabayı önceden kullanan biri olaydıda hepimizi aydınlatsaydı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.