Şimdi Ara

20 yi doldurdum boyum uzarmı? :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ayın 26 sı dogum günüm ve 20yaşımı dolduruyoum geçenlerde boyumu ölçtüm busene bir yanlışlık olmadıysa yarım santim uzamışım acaba daha uzarmıyım?veya uzamak için ne yapabilirim?Engin bilgilerinizi bekliyorum :) ayrıca dogum günümüde kutlayın :)

• sana Michael Jordan ın boyunu 1.70 den, 1.90 a çıkartan formülünü söyleyeyim:

bir ağaç veya demire tutun ve maymun gibi asılı kal, durabildiğin kadar dur[frndsp]
  • maymun gibi olmasa olmazmı?[?]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by çerkez</i>
    <br />sana Michael Jordan ın boyunu 1.70 den, 1.90 a çıkartan formülünü söyleyeyim:

bir ağaç veya demire tutun ve maymun gibi asılı kal, durabildiğin kadar dur[frndsp]

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Bi arkadaşın abisi zamanında aynı formülü denemişti ama sadece kollarının uzadığını ve hakkaten maymuna benzediğini anladığında iş işten geçmişti[evlol]önermem[dont]
  • :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) forumdaki gelmis gecmis en iyi espri sahibi olarak "chad" seni her zaman aday gosteriyorum heheheee

cerkez kusura bakma elim surcmus.

edited by ..
  • [bgdnc2][krl][bgstr][bore][brthy]
  • muahahahhahaha benim kollar zaten uzun :) harbi harbi maymun olurum valla..ya arkadaslar geçenlerde boyumun uzamasına şaşırdım yarım santimde olsa cunku 1 senedir filan aynı boyda idim..neyse yinede varsa bir öneriniz bekliom halen :)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by sahraaa2002</i>
    <br />:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) forumdaki gelmis gecmis en iyi espri sahibi olarak "chad" seni her zaman aday gosteriyorum heheheee

cerkez kusura bakma elim surcmus.

edited by ..
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

euheuhe sağol sahra müteşekkir oldum
    valla karetakit aynı durum bendede var yaş 17 gibi doktora gittim bu yüzden baktı maktı [evillol] daha uzamassın sen dedi o zaman 17 filandı yaşım boyumda 1 65 di şimdi 20 ye girmek üzereyim hersene 1bucuk cm filan uzadı şimdi 170 civarı yani ergenlik bitsede son senelerde ufak uzamalar oluyo
  • bak şu asılı kalma işi 1.5 aydır kafamda, 18 yaşıma yeni girdim, belki büyüme devam ediyodur ama şöyle dim, 1.5 ay önce yazlığa gittim, ist.te body kasıyodum devam edim dedim ordada dumble fln, kanat çalışmak için ise üst kata çıkan merdiveni kullanıyodum, ama bi süre sonra orda asılı kalmak zevkli geldi :), dumbledan sonra belim ağrıyodu, paso asılı kaldım her gün. 1 cm fln uzamışım,ve bu bellide oluyo galiba, uzamışsın diye baya kişi oldu yani, gerçi daha net ölçemedim ama burda forumdada asılı kalma olayını görünce şaşırdım...
    doğru olabilir yani...
  • boy uzamasının yaşla çok bi ilgisi yok
    daha doğrusu var da kesin bi limit yaş yok
    bu genetik bir durum kimi insanlar 18 den sonra uzamaz kimisi 25 yaşındadır hala uzamaktadır.
    gelişim süreci boyunca boy uzatacak sporlar yapın basketbol oynayın mesela yüzün
    vs vs
  • Uzar uzar :) Bol bol kalsiyum al. Saygılar sizlere,1 hafta sonra izmirdeyim [bgstr]
  • kesin bi yaş limiti yok ama ben 70 yaşında uzayan birini görmedim yani :P

tabi bu sözün gelişi 20 li yaşların başında biter tahminen..

ben ise kısayım ühüühühühühüh :(

(Yaş 17 Boy 168 :(((
  • Kalsiyum reaksiyınu ve anabolik faal,yetle boy tıkır tıkır uzuyor..

Stun Skating zamanında 1.61 den 1.70 e nasıl çıktığımı ve bunu koşarak bu yaşıma kadar nasıl 1.79 a çıkardığımı bilmeyen yoktur..Bacaktan ziyade omurilik olayı..

07/01/1985
  • valla benim boyum 1.83 ama aşağı yukarı 18 yaşımdan beri böyle. yani o zamandan beri uzamadı.

ayrıca dediğim olay da doğru. Jordan kolej takımına boyu kısa diye alınmayınca bunları yapmış ve bir senede 15-20cm uzamış. tabi kalsiyumlu gıdalar da alınmalı. spor kesinlikle yapılmalı. özellikle yüzme ve koşu...
  • Bneim de 20 yaşımda falan uzaması durmuştu. Bugün 24 yaşında ve 1,75 boyundayım.
  • ben 169 oldum işte anca..şöyle bi 74 filan olsam yeter..
  • biyolojik yasına baglı bence. sen 1.69 diyorsun keratakit benim boyum 1.74 ama bende 1.78 felan olsam diyorum yani bu isin soyle 2.10 a dek sonu yok sanırım.
  • yok ben 170 i geçsem yeterli bana :) ya bence 75 ortalama bir boy fazlasınada gerek yok azınada yani..bide benim bedene öre bacakalr uzun gibi yani oturunca kızların yarısı kadar oluyorum ayaga kalkınca geçiyorum :) hep bilgisayardan vallaha 4 yıl quake2 oynadım sabaha kadar 14-18 arası yoksa şimdi 180 i çoktan geçmiştim babam 182 filandı..
  • Büyüme erkeklerde 24 yaşa kadar devam edebilir. Ben 22 yaşına kadar yavaş yavaş uzamıştım. 23 gibi durdu. Kollarının değil vücudunun uzaması için koltuk altından destekle asılmayı deneyebilirsin.[^]
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.