Şimdi Ara

20 milyon ücretsiz VPN kullanıcısının kişisel verileri internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 28
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eyoruk (8 mesaj) spenx01 (3 mesaj) DARTH_BLACK (2 mesaj) Entel Maganda (2 mesaj) raxetul (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (8 mesaj) (7 mesaj) Uygulama (12 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> 20 milyon ücretsiz VPN kullanıcısının kişisel verileri internete sızdırıldı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5445 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

VpnMentor isimli araştırma şirketi, 20 milyon ücretsiz VPN uygulaması kullanıcısına ait kişisel verilerin internete sızdırıldığını ortaya koyan bir rapor yayınladı.

Ayrıca Bkz.Samsung'un tüm yeni ürünleri sızdırıldı: İşte Galaxy Z Fold 2, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Buds Live

Veritabanında e-posta adresleri, düz metin hesap şifreleri, IP ve ev adresleri, akıllı telefon model verileri, cihaz kimlikleri ve diğer teknik detayların yer aldığı bildiriliyor.

Listede 7 VPN uygulaması var

Rapora göre UFO VPN, Fast VPN, Free VPN, Super VPN, Flash VPN, Secure VPN ve Rabbit VPN kullanıcılarının verileri internet sızdırıldı. Uzmanlar veritabanının yaklaşık 1.2 terabayt boyutunda olduğunu söylüyor.

DeviceLock'un kurucusu Ashot Hovhannisyan, çalınan verilerin kullanıcıların aynı bilgilerle kaydoldukları diğer hesapları hack'lemek için kullanılabileceğini belirtti. Ayrıca bu veriler, yasaklı sitelere erişim sağlayan VPN kullanıcılarına şantaj yapmak için de kullanılabilir.

Güvenlik uzmanları tüm sitelere aynı kullanıcı adı ve şifreyle kaydolan kullanıcıların büyük bir hata yaptığının altını çiziyor. Zira bu durum bilgisayar korsanlarının deyim yerindeyse ekmeğine yağ sürüyor.

Kaynak:https://www.vpnmentor.com/blog/report-free-vpns-leak/

|
    |

• hiç bi türk için sıkıntı değil, 2016 yılında bu programların sızdırdığı şeylerden daha önemli olan tc kimlik numaraları ev adresleri thanksgiving isimli sitede paylaşılmıştı:) 50 milyon kişilik dev bi listeydi zamanında indiren indirmiştir mutlaka o arşivi. halkımız unutkan olduğu için bu bile unutuldu, üstü kapatıldı:D
    Herhangi bir sosyal medya platformuna erişim engeli getirildiğinde "vpn kullanın" diye dahiyane tavsiye veren ileri zekalılara gelsin bu haber
    en ucuzundan linux vps kirala. üzerine openvpn-as kurması beş dakika. sonra windows veya android client'ini indir bağlan.
  • Yarbay
    2672 Mesaj
    Hiçbirisini duymadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    447 Mesaj
    hiç bi türk için sıkıntı değil, 2016 yılında bu programların sızdırdığı şeylerden daha önemli olan tc kimlik numaraları ev adresleri thanksgiving isimli sitede paylaşılmıştı:) 50 milyon kişilik dev bi listeydi zamanında indiren indirmiştir mutlaka o arşivi. halkımız unutkan olduğu için bu bile unutuldu, üstü kapatıldı:D
  • vpn in bir güvenligi yok anca girilemeyen sitelere girersin izin verdikleri için oda,zaten kimse devlete devlet büyüklerine söverken vpn'e güvenmesin yatakta basarlar :)
    |
    |
  • Binbaşı
    1084 Mesaj

Hatta bu sızıntıda malum kişinin kimlik bilgileri bile sızdı ama resmen görmedim duymadım muhabbetine döndü kimse ses etmedi o yüzden çok da şeyetmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    danlabilic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5216 Mesaj
    Bir an Turbo VPN de listede var diye korktum

|
    |
  • Yarbay
    3547 Mesaj
    en ucuzundan linux vps kirala. üzerine openvpn-as kurması beş dakika. sonra windows veya android client'ini indir bağlan.
    |
    |
  • Yarbay
    12970 Mesaj
    Bunca milyarlarcar insanın içinde ben yokum oleyyy😉

|
    |
  • Yarbay
    2436 Mesaj
    Herhangi bir sosyal medya platformuna erişim engeli getirildiğinde "vpn kullanın" diye dahiyane tavsiye veren ileri zekalılara gelsin bu haber

• Teğmen
    185 Mesaj
    Benim iphone da Ufo vpn yüklü ama ben hesap açmadan kullanıyorum .Bilen varsa sorun olur mu ya da nasıl bir sorun olur söyleyebilir mi?

• Onbaşı
    15 Mesaj

Bende super vpn kullaniyordum acikcasi korktum

|
    |
    fameka kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    984 Mesaj
    Ufo vpn vip kullanıyorum ücretli acaba sıkıntı olur mu

|
    |
  • Binbaşı
    1131 Mesaj
    VPN proxymaster kullanıyorum sorun yoktur ins bunda

|
    |
  • Yarbay
    5720 Mesaj

Kaç yıllık eski üyeler belki beni iyi anlar,patlatılmayan kaç platform kaldı ?

|
    |
  • Yarbay
    10459 Mesaj
    Opera VPN kullanıyoruz ,başka yok.

|
    |
  • Yarbay
    3510 Mesaj
    Ben de ufovpn kullanıyorum açıkçası sadece malum sitelere girmek için ama bu program telefonda başka bilgilere ulaşabiliyor mu iOS üzerinde? girdiğim siteler sızması sorun değil.

|
    |
  • Yarbay
    10459 Mesaj
    Ücretli olanların güvenlik sorunu olmuyor mu ki ? İlla almak zorunda kalırsak hangisini almalı ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    379 Mesaj
    Özellikle ücretsiz VPN'i kullanarak yabancı gizli servislere insan kendisini nasıl açık eder bir türlü anlamıyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    5171 Mesaj

Kaliteli, itibarlı, dandrik iki Çin serverı kiralayan merdiven altı internet sitesi bulunmayan beleş VPN servislerini kastetmiyoruz.

|
    |
    Di Zetemeno kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Ko Cuce
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.