Şimdi Ara

20 Metre kare Bir Odayı Aydınlatma Hakkında Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
11.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 20 metre kare bir odayı spot led ile aydınlatmak istiyorum.Odayı şöyle anlatayım; tavanın tam göbeğinde 3 tane spot var bunlarda tasarruf ampul takılı bunları söküp yerine led spot takmak istiyorum.Spotlar kaç watt lık olması lazımki odayı güzel aydınlatsın.Bir de bu led spotların açısı nasıldır odanın tam ortasına takacağım için kenarlara ışık gider mi?

• Ampulü edison icat etmedi mi Senin daha iyi bilmen gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: edison3838

Merhaba arkadaşlar, 20 metre kare bir odayı spot led ile aydınlatmak istiyorum.Odayı şöyle anlatayım; tavanın tam göbeğinde 3 tane spot var bunlarda tasarruf ampul takılı bunları söküp yerine led spot takmak istiyorum.Spotlar kaç watt lık olması lazımki odayı güzel aydınlatsın.Bir de bu led spotların açısı nasıldır odanın tam ortasına takacağım için kenarlara ışık gider mi?

3 adet 6 ya da 9 w led spot takabilirsiniz.aydınlatma açıları piyasada olanların genelde 120 derecedir . 2 anahtarlı ise birini tek diğerini de 2 lede bağlarsınız .
    Böylece 1-2-3 lü kombinasyon şeklinde ihtiyacınıza göre yakarsınız. Kolay gelsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Ampulü edison icat etmedi mi Senin daha iyi bilmen gerekir

olur mu öyle şey, Seyyar Tayyar buldu ampülü sonra patladı gitti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haldun1

quote:

Orijinalden alıntı: edison3838

Merhaba arkadaşlar, 20 metre kare bir odayı spot led ile aydınlatmak istiyorum.Odayı şöyle anlatayım; tavanın tam göbeğinde 3 tane spot var bunlarda tasarruf ampul takılı bunları söküp yerine led spot takmak istiyorum.Spotlar kaç watt lık olması lazımki odayı güzel aydınlatsın.Bir de bu led spotların açısı nasıldır odanın tam ortasına takacağım için kenarlara ışık gider mi?

3 adet 6 ya da 9 w led spot takabilirsiniz.aydınlatma açıları piyasada olanların genelde 120 derecedir . 2 anahtarlı ise birini tek diğerini de 2 lede bağlarsınız .
    Böylece 1-2-3 lü kombinasyon şeklinde ihtiyacınıza göre yakarsınız. Kolay gelsin

Hocam açıdan yana tereddütüm var tam odanin ortasinda oldugu icin kenarlar gölgede kalirmi acaba.3 adet 10 watlik takma düsüncesindeyim.dediginiz gibi 2 adet anahtar var ayri ayri baglarim onlari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Ampulü edison icat etmedi mi Senin daha iyi bilmen gerekir

Çok komiksiniz gercekten de :)

• Açıdan yana derdin varsa biraz daha güçlü ledlerle tavana doğru yönlendir. Yansımalı olarak geniş alan aydınlanır. Gözlerini de almaz.

Küçük alanda net ışık gerekli ise önlerinde 1mm beyaz buğulu pleksi bulunan hazır modüller var onları dene. Direkt led ışık aydınlatmanın UV fazlası sebebiyle gözlerinde katarakt oluşturma ihtimali yüksek zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goçhisar

Açıdan yana derdin varsa biraz daha güçlü ledlerle tavana doğru yönlendir. Yansımalı olarak geniş alan aydınlanır. Gözlerini de almaz.

Küçük alanda net ışık gerekli ise önlerinde 1mm beyaz buğulu pleksi bulunan hazır modüller var onları dene. Direkt led ışık aydınlatmanın UV fazlası sebebiyle gözlerinde katarakt oluşturma ihtimali yüksek zaten.

Tavana dogru nasil yonlendircem pek anlayamadim

• edison3838 kullanıcısına yanıt
    Ben önüne beyaz bir karton koyarak tavana yönlendirdim. İnce tellerle önüne kartonu bağladım. Işık kartondan tavana, tavandan odaya yansıyor. Işık şiddetini azaltmak için yansıtıcı yüzey kurmadım. Kartonun üstüne alüminyum folyo koyarak aynalama da yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.