Şimdi Ara

20 GB harddisk 10 GB görünüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 20 gb harddiskim 10gb görünüyor.. fdisk te disk boyutu 10 gb.. bad sector tamir programları bile sorunu gideremedi.. böyle bi durum için bildiğiniz bi yöntem varsa yardım edin lütfen.. elimde aynı sorunu olan bir sürü hdd var.. 40 > 20 .. 20 > 6 ... 20 >10..

• İLk önce bios güncellemesi yap. Ve sonrada fdisk.
  • bios 2 aylık.. zaten bu sorun her bilgisayarda böyle.. en eskiden en yeniye hepsinde denedim..
  • fdisk çalıştır,tanımlanmamaış bölümler var.Önemli bilgilerin varsa yedekleyip fdiske gir.İstersen partition magic kullan,windows ortamında yaparsın işini
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

fdisk çalıştır,tanımlanmamaış bölümler var.Önemli bilgilerin varsa yedekleyip fdiske gir.İstersen partition magic kullan,windows ortamında yaparsın işini

• quote:

Orjinalden alıntı: aldactazide

bios 2 aylık.. zaten bu sorun her bilgisayarda böyle.. en eskiden en yeniye hepsinde denedim..

Fdisk güncelle. Yani başlangıç disketindeki fdisk.exe dosyasını windowsa kopyala bir de..
  • hard disk bozuk olamaz mı ??????????????????????
  • Hangi HD bozulduktan sonra veri kaybıyla kendini kurtarıyor

Kangren olmuş,50 GB almışlarmı yani
  • fiziksel yapısında kastetmiştim benim başıma geldi sitemde sürekli sorunlar cıkmaya başlıyor du
  • belki senin dediğn gibi tanınlanmamış alanda olabilir arkadaşın sorunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

Kangren olmuş,50 GB almışlarmı yani

puha. Hiç güleceğim yoktu.
  • fdisk hiç bi şekilde çözüm değil.. partition magic de bu sorunu çözemiyo.. çok ilginç hakkaten resmen 20 gb yi 10 görüyo.. neyse sağolun arkadaşlar sanırım bu işlerden anlamıyan birilerinin canını yine yakmak zorunda kalıcam..
  • Xp yüklü bir makineye HDD 'yi bağla sonra da XP nin yönetim kısmındaki Disk hizmetlerinden faydalan. Büyük ihtimalle Sabit diski görecektir. Ama senden öğrenmem gereken bir şey var öncelikle. Sistemin HDD'yi gördüğünde ne kadar olarak tanıyor. Yani biosta tam olarak sabit diskin kapasitesi yazar. Zaten orda görmüyosa sorun çok farklıdır. Biosta görüyosa 20 Gb olarak o zaman sorun yok mutlaka düzeltir. Kolay gelsin....
  • Xp yüklü bir makineye HDD 'yi bağla sonra da XP nin yönetim kısmındaki Disk hizmetlerinden faydalan. Büyük ihtimalle Sabit diski görecektir. Ama senden öğrenmem gereken bir şey var öncelikle. Sistemin HDD'yi gördüğünde ne kadar olarak tanıyor. Yani biosta tam olarak sabit diskin kapasitesi yazar. Zaten orda görmüyosa sorun çok farklıdır. Biosta görüyosa 20 Gb olarak o zaman sorun yok mutlaka düzeltir. Kolay gelsin

Entrymde bi hata var YANLIŞ ANLAŞILMASIN. EN SONDA BIOSTA 20 GB OLARAK GORUNUYOSA SORUN DUZELTILIR DEMEK ISTEDIM. UYARI yapmam gerekti çünkü dikkatimi çekti çok ilginç teknolojileri keşfetmiş arkadaşlar var. 1-2 Gb diyet verip düzelen Hard Disk projesi baya ilginç. Karıştırılmayalım yani:::

• sorun donanımsal aslında.. yani bios ta anakart 10 gb olarak görünüyor.. bana bu sorunun cevabı lazım.. biosta kapasitesinin altında veya üstünde (ki bi tanede 20 olup 40 görünen var) görünen harddiski düzeltmenin bi yolu varmı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.