Şimdi Ara

20 Bin Liralık Hayvan Gibi Bir Sistem Tavsiyesi (Taslak Olarak RTX 2080Ti + i9 9900K + ...) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asko56

yüzlerce defa söyledim vatan pc den alınmaz alınmaz alınmaz hala daha vatan pc kazık kazık kazık almayın aldıtmayın

buyur gerçek herşey dahil
    https://ibb.co/P1Rrdqd

pc toplamadan anlamıyorum dersen artan 30 tl yede win 10 original lisans anahtarı alırsın tamam
    https://www.sinerji.gen.tr/pc-toplama-hizmet-bedeli-montaj-hizmeti-pmu65886
    Vatan'dan alıyorum, çünkü büyük işletme. Büyük işletme demek ürünün garantisi konusunda size diğer firmalara oranla daha çok güven verir. Örneğin nanokatalog.com gibi paralel ithalat metoduyla ürün getirten bir işletme küçük işletme olduğundan kapısına bir gün kilit vurulabilir ve ben garanti için gidecek kapı bulamayabilirim. Lakin vatan sektörde kendini yıllardır ispatlamış bir firma olduğu için doğal olarak fiyat oranları daha yüksek olsa da oraya parayı vermeyi yeğlerim. Ha biliyorum; istersem güvenilirlik ve sektörde yer edinme açısından çıta atlamış türk e-ticaret sitelerinden ürünlerin aynısını acayip ucuza alabilirim. Fakat bu e-ticaret siteleri "paralel ithalat metodu"nu kullandığından vatan, media markt, teknosa gibi firmaların eklediği vergileri ürünlere eklememektedir. Fiyatlarsa o nedenle vatan gibi firmalara göre çok ucuz ve uygundur. Bu ise kısaca şu anlama gelir: "Ben ülkemde iyi işteyim, para kazanıyorum. Barınağım ülkemde kazandığım mevlaları vergisizce dışarıdan ürün getittirerek harcıyorum. Böylece ben kar ediyorum ama ülke zarar ediyor. TL değer kaybediyor, dolar değer kazanıyor. " Dolayısıyla zorda kalmadığım sürece bu metoda başvurmayı düşünmüyorum. Zaten sıraladığım ürünler dikkat ederseniz Vatan'da çoğu olmayan ürünler. Bu ürünleri özel siparişle ve Vatan Bilgisayar güvencesiyle getittirebilir miyiz diye Vatan Bilgisayar'a gittim ve yetkililerle görüştüm. Kendi içlerinde bir durum değerlendirmesi yapıp bana geri dönüş yapacaklar. Ümidim büyük oranda ürünleri Vatan'dan alabileceğim yönünde. Zorda kaldıklarımı ise "işletme olarak vergisini sonuçta her türk işletmesi gibi doğal olarak veren", ancak paralel ithalat ürünleri başına gerekli vergilendirmede bulunmayan (internet çağının bir sonucu bu) e-ticaret sitelerinden temin etmeyi düşünüyorum. Bunun bir alt derekesi olan amazon, ebay, alibaba gibi sitelere ise başvurmayı hiç ama hiç düşünmüyorum.

Resimde sunduğunuz sistem önerisi için ise teşekkür ederim. Ancak bu sistemde bazı noktalara değinmem gerekli:

Acer 4K monitör modeli TN paneldir. TN panel IPS'e nazaran düşük teknolojidir. Ayrıca 4K monitör 60 Hz tazeleme oranına sahiptir. Bu ise gerçekten çok ama çok düşüktür.

Önerdiğiniz RTX 2080Ti ekran kartı modeli benim tercihim değildir. Çünkü böyle bir sistem alıyorsam RTX 2080Ti Sea Hawk almam daha yerinde olur. Ekran kartı neden sıvı soğutmalı olmasın ki?

İşlemci için de AMD her ne kadar dikkate değer bir yükseliş trendi yakalasa da uzun zamandır sektörde kendini unutturmuş bir firma. Intel'in karşısına rakibin tekrar yükselişe geçmesi dikkatleri üzerine çekmiş olsa da sonuçta AMD firması ürettiği işlemcilerinde Intel'in patentli teknolojilerini kullanmakta. Burada kıyaslama açısından devreye giren faktör Intel'in bazı alanlarda tercihini xyz şeklinde, AMD'nin ise abc şeklinde kullanmasından ileri geliyor. Fakat teknoloji aynı teknoloji. Intel i9 9900K pahalı doğru ama AMD'nin önerdiğiniz modeline göre bir tık daha yukarıda performans sunuyor. Spesifik bazı oyunlar hariç...

Önerdiğiniz Sistemin Resmi:

20 Bin Liralık Hayvan Gibi Bir Sistem Tavsiyesi (Taslak Olarak RTX 2080Ti + i9 9900K + ...)

Tekrar sistem önerisi konusunda zahmet ettiğiniz için teşekkürler.

• hefese kullanıcısına yanıt
    Yazınız çok uzın bende aöyşe söyliyim

1 vatan pc ye zaten bu firmalara ürünler anlaşmalı oldugu dağıtıcı aracılıgı ile gidiyor yani burda o dagıtıcı firma yurtdışından getirp vatana satıyor x dolar kuru ile vatan da üstüne dolar bazlı kar ekleyip satıyor

Yani eger int den alısverlde dedigin sorunları yaşama korkun varsa inventus dan alısveriş yapabilirsin türkiye ni en iyi firmasıdır

2.olarak 4k 144 hz monitör ler piyasada yok ve 2080ti da 4k monitör şart o yüzden 4k monitör oldu

3.sea hawk modeli için likit sıvı sogutma kiti alıp öyle montaj yapman gerekiyor ve 2080ti biraz sakat kartlar alev alabiliyor uyarısını yapıyım sadece ti larda yanma porblemi var revize edilmiş 2.seri ne zaman gelir bilmiyorum

4.artık intel çöküşe geçti yanlış hamleler ve bitmek bilmeyen 14 nm şaçmalıgı rakibinin 7nm işlemcilere geçmesi artık oyunlarda amd üstünlügü başlamıs durumda zaten amd olmasaydı güncel tablo i7 9700k 4/8 işlemci 14nm amd sayesinde i7 8/8 oldu ve tüm oyun dünyasını çoklu çekirdege geçirdi yani suanda intel almak ölü yatırım olurki hala daha mali krizi bile atlatamadı hala yeni işlemciler için 14nm den bahsediliyor rakip firma ekran kartında 7nm ve işlemcide 7nm ye inmiş durumda ki ces de tanıtılıcak işlemciler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 16 Aralık 2018; 2:15:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Sadece basligini okuyarak konuya girmedim, en son seni görünce girip baktim. Sadece baslik seciminden, kisinin profilini dogru anlamisim. Arkadas yardim istemiyor, ama konu acmasindaki sebebi ben anlayamadim. Hali hazirda her türlü bilgiye vakif kendisi zaten. Lütfetmis birde size vatan gercegini, sizin "sanki" bilmediginizi düsünerek detaylica anlatmis. Arkadasin tezini cürütmek cocuk oyuncagi, eksen bilgisayar var istanbul avrupa ve asya subeleri ile yillardir hizmet veriyorlar. Iki firma arasindaki fiyat farki ortadayken, vatan in fiyatlari icin sadece "ekledigi vergiler" seklindeki düsünce tarzi cok naif. "... ülke zarar ediyor. TL değer kaybediyor, dolar değer kazanıyor." diyerek arkadas öyle bir yere bagladi ki, oturdugum yerden tebrik ettim kendisini. Inventustan satin alinca acaba merak ediyorum hangi "vatan" zarar ediyor? Vergilendirme konusunda insanlar zan altinda birakilmasin, inventusa bence burda cevap hakki düser. Herhangi bir inventus calisanini konuya dahil edebillsek cok iyi olurdu.

"Lakin vatan sektörde kendini yıllardır ispatlamış bir firma" diyorda üstelik... "Sikayetvar" adli siteden haberdar olmasa gerek;https://www.sikayetvar.com/vatan-bilgisayar görülecegi üzere "memnuniyet orani %14" olan bir firmayi övme gereksinimi duymus. Bane kim nerden alirsa alsin. Neyi alirlarsa alsinlar. Ben senin icin yaziyorum cok takma.

• Biraz saçma olmuş , Meg serisi anakart LN2 grubuna giriyor yada ciddi custom sıvı soğutma anakart sınıfı çok gerek var mı tartışılır

Rtx 2080ti alıp 1080p monitör öneren mi dersin , 4k harici 2080ti alinmaz 2k içinde 2080 bence yeterli , 1080p kart boşta yatar çoğu oyunda

1tb m.2 ssd 2700tl veriyor , AliExpress 129$ var 1tb m.2 2500mb/s okuma 2000mb/s yazma

Corsair 570x 1500tl çöp

Amazon patriot 16gb 3733mhz cl17 ram 169$ 4000mhz oc kolayca olur , herşeyi abartmis ram 3000mhz almış

Amazon evga g3 850w 800tl geliyor superflower fason üretimi g3 serisi iyidir

Yani bu çocuk ya öylesine konu açmış ego tatmini yapıp rüyalarını süslüyor yada başka bişey

En önemlisi monitör bence , 2k 144hz quantum dot monitör iyi olur gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Yazınız çok uzın bende aöyşe söyliyim

1 vatan pc ye zaten bu firmalara ürünler anlaşmalı oldugu dağıtıcı aracılıgı ile gidiyor yani burda o dagıtıcı firma yurtdışından getirp vatana satıyor x dolar kuru ile vatan da üstüne dolar bazlı kar ekleyip satıyor

Yani eger int den alısverlde dedigin sorunları yaşama korkun varsa inventus dan alısveriş yapabilirsin türkiye ni en iyi firmasıdır

2.olarak 4k 144 hz monitör ler piyasada yok ve 2080ti da 4k monitör şart o yüzden 4k monitör oldu

3.sea hawk modeli için likit sıvı sogutma kiti alıp öyle montaj yapman gerekiyor ve 2080ti biraz sakat kartlar alev alabiliyor uyarısını yapıyım sadece ti larda yanma porblemi var revize edilmiş 2.seri ne zaman gelir bilmiyorum

4.artık intel çöküşe geçti yanlış hamleler ve bitmek bilmeyen 14 nm şaçmalıgı rakibinin 7nm işlemcilere geçmesi artık oyunlarda amd üstünlügü başlamıs durumda zaten amd olmasaydı güncel tablo i7 9700k 4/8 işlemci 14nm amd sayesinde i7 8/8 oldu ve tüm oyun dünyasını çoklu çekirdege geçirdi yani suanda intel almak ölü yatırım olurki hala daha mali krizi bile atlatamadı hala yeni işlemciler için 14nm den bahsediliyor rakip firma ekran kartında 7nm ve işlemcide 7nm ye inmiş durumda ki ces de tanıtılıcak işlemciler
    RTX 2080Ti ekran kartlarında 4K şart demeniz iyi oldu. Çünkü bir başka forumda Full HD mi alsam 2K mı diye konu açmıştım. RTX 2080 Ti ekran kartlarının 4K oyuncuları için geliştirilmiş nesilde bir ekran kartı olduğu bilgisini şu adresten de teyit ettim:https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-11-29-rtx-2080-ti-vs-gtx-1080-ti-benchmarks-performance-features-7001 Full HD, 2K, QHD ve WQHD 'ler için en stabil ve üst seviye kartın GTX 1080Ti olduğunu söylüyor. Biraz daha incelemeler neticesinde sanırım RTX 2080Ti kararından vazgeçebilirim.

İnternetten alışveriş konusunda bir güven problemim yok. Ha seçiciyim ama çekincem yok. Bu zamana kadar çeşitli amaçlarla (kitap, oyun,...) yaptım, ancak elektronik ürünler konusunda yapmadım. İş olur da e-ticaret sitelerine başvurmaya gelmek zorunda kalırsa ilgili siteyi ve tespit ettiğim diğer siteleri değerlendiririm. Burada temel kriterim paralel ithalat yapmıyor oluşu. Vatan Bilgisayar'ın yapmadığını bildiğim için de ilk başvuracağım yer orası ve süreç ilerliyor.

Düzeltme
    -------------------------------
    Diğer kullanıcının paylaştığı yorum sonrası bilgimi internette sorgulamam neticesinde paralel ithalat ile kdv'siz online alışverişin farklı olduğu sonucuna vardım. Bu arada Inventus dememişken kendi kendine gelin güvey olmaya anlam veremedim. Egolar biraz inmeli. Paralel ithalat konusunda soru işaretleri uyananlar için ilgili çıkarımları yaptığım kaynaklar şu şekilde:

https://www.disticaret.biz.tr/2016/05/paralel-ithalat-nedir.html
    https://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/ticari/ithalat

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Biraz saçma olmuş , Meg serisi anakart LN2 grubuna giriyor yada ciddi custom sıvı soğutma anakart sınıfı çok gerek var mı tartışılır

Rtx 2080ti alıp 1080p monitör öneren mi dersin , 4k harici 2080ti alinmaz 2k içinde 2080 bence yeterli , 1080p kart boşta yatar çoğu oyunda

1tb m.2 ssd 2700tl veriyor , AliExpress 129$ var 1tb m.2 2500mb/s okuma 2000mb/s yazma

Corsair 570x 1500tl çöp

Amazon patriot 16gb 3733mhz cl17 ram 169$ 4000mhz oc kolayca olur , herşeyi abartmis ram 3000mhz almış

Amazon evga g3 850w 800tl geliyor superflower fason üretimi g3 serisi iyidir

Yani bu çocuk ya öylesine konu açmış ego tatmini yapıp rüyalarını süslüyor yada başka bişey

En önemlisi monitör bence , 2k 144hz quantum dot monitör iyi olur gibi
    Sistem toplamaya karar verdiğimde en başta kriter olarak sistemi sıvı soğutma ile donatmayı planlamıştım.

Corsair 570x konusunda gerçekten merak içerisindeyim. Çöp demeniz dolayısıyla.... Çünkü vatan bilgisayarda ürün listesini verirken bu fiyat bandına çıkmışken bu kasa biraz düşük kalıyor demişti. Bir başka forum sitesindeki tavsiye üzerine bu ürünü belirlemiştim ben. Çöp demenizin nedenini öğrenebilir miyim? Kasa seçerken kriter olarak power supply biriminin aşağıda olması, kasa monte halinde gelen fan sayısının ise fazla olmasına baktım. Ayrıca Corsair 570x'in şık görünümü de güzel olunca listeye dahil etmiştim.

RAM konusunda @sarahsoles 'nin paylaştığı yazı sonrası araştırmaya girdim. Piyasada maalesef dolar dalgalanmaları dolayısıyla yeni ürün ithal edilmediğinden yerel piyasada stoklar bomboş. Biraz daha araştırmam sürecek gibi görünüyor.

Bu konu troll bir konu değil. Yanılıyorsun. Google'da aratırsan popüler çoğu forumda buna benzer konu açtım ve bilgi toplamaya çalışıyorum.

Monitör konusu da sıkıntılı. Stoklar erimiş. Kriter olarak 2K 144Hz IPS G-sync Curved belirlemiştim ve maalesef henüz bulamadım.

• Tabi tabi Vatan çok güven veriyor. Vatan ve Teknosa gibilerin neler yaptığını şu haberde görmüştük:

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Rekabet_Kurumundan_Aral_Vatan_ve_Diger_Firmalara_da_Para_Cezasi_Geldi-85361.htm

Bu firmadan toplu iğne bile almam. Şikayetvar'da her şey belli zaten. Bir de Google araması yapalım.

http://lmgtfy.com/?q=vatan+bilgisayar+rezalet

20-25 gün önce Ekran kartı ve monitör hariç sistemimi yeniledim, öncelikle üst seviye bir sistem kuracaksan mid tower bir kasa yerine geniş modlanabilir bir kasa almanı tavsiye ederim, ben msi Z390 godlike anakart aldım, kart ETX olduğu için oldukça fazla yer işgal ediyordu, ayrıca sıvı soğutmalar, büyük ekran kartı vs vs derken 570x size sıkıntı çıkarabilir.
    Kasa olarak Thermaltake Core X71 i tercih ettimki çok memnun kaldım, kendi içinden mavi renkli 2 adet 140mm fan çıkıyor birde renksiz egsoz fanı, kendim 3 adet renk ve devir kontrollü Thermaltake fan aldım, arka fanı değiştirip diğerlerini öne koydum, psu ve mekanik diskler altta ayrı bir bölümde vede orasıda fanlarla soğutuluyor.

Genel olarak MSI Z390 godlike, i7-9900k, 32gb corsair dominator 3460 mhz ddr4 rgb, 512gb M.2 970 pro, 512gb M.2 960 pro, 1tb 860 evo, 8gb ve 3gb iki adet mekanik disk, Creative SB ZXR, CORSAIR H115i Pro RGB, 1200w Corsair AX1200i Digital 80Plus Platinum PSU, asus strix gtx 1080 ti oc, gibi parçalardan oluşuyor sistemim ve bu kasanın içine rahat bi şekilde sığdılar.

Monitör olarakda Asus 27 inch 2k 1ms gsync kullanıyorum, ekran konusundada tercihini 4k yerine 2k dan yana yapabilirsin, zira ray tracing ciddi anlamda performans yiyor, bence sistemler henüz 4k için yeterli değil, ips ekranlardada tepkime süresi sorunu var, malesef henüz 4-5 ms nin altına inemediler, eğer sağdan soldan seyretmiyeceksen ekranı, yani direk karşısında oturacaksan, TN panelde tercih edebilirsin, ben TN panelden memnunum.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    hocam zaten türkiye cumhuriyetinein bile bilgisayar ürünleri çözüm bilgisayar tarafından saglanıyordu bi ara aslında anakaranın tüm bilgisayarcılarına parçalar çözüm tarafından saglanıyor burda vatan pc bence yanlıs dediginiz gibi zaten kendimde eksen ve ince hesaptan ürünleri aldım ekran kartınıda tanıdıklar vasıtası ile çözüm pc den aldım dişarıya satışları yok toptancı bunlar yani isteyen araştırır en iyisini en iyi firmadan alır bizde arkadaşa en iyisini ucuza al fazla para ödeme diyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hefese

Vatan'dan alıyorum, çünkü büyük işletme. Büyük işletme demek ürünün garantisi konusunda size diğer firmalara oranla daha çok güven verir. Örneğin nanokatalog.com gibi paralel ithalat metoduyla ürün getirten bir işletme küçük işletme olduğundan kapısına bir gün kilit vurulabilir ve ben garanti için gidecek kapı bulamayabilirim. Lakin vatan sektörde kendini yıllardır ispatlamış bir firma olduğu için doğal olarak fiyat oranları daha yüksek olsa da oraya parayı vermeyi yeğlerim. Ha biliyorum; istersem güvenilirlik ve sektörde yer edinme açısından çıta atlamış türk e-ticaret sitelerinden ürünlerin aynısını acayip ucuza alabilirim. Fakat bu e-ticaret siteleri "paralel ithalat metodu"nu kullandığından vatan, media markt, teknosa gibi firmaların eklediği vergileri ürünlere eklememektedir. Fiyatlarsa o nedenle vatan gibi firmalara göre çok ucuz ve uygundur. Bu ise kısaca şu anlama gelir: "Ben ülkemde iyi işteyim, para kazanıyorum. Barınağım ülkemde kazandığım mevlaları vergisizce dışarıdan ürün getittirerek harcıyorum. Böylece ben kar ediyorum ama ülke zarar ediyor. TL değer kaybediyor, dolar değer kazanıyor. " Dolayısıyla zorda kalmadığım sürece bu metoda başvurmayı düşünmüyorum. Zaten sıraladığım ürünler dikkat ederseniz Vatan'da çoğu olmayan ürünler. Bu ürünleri özel siparişle ve Vatan Bilgisayar güvencesiyle getittirebilir miyiz diye Vatan Bilgisayar'a gittim ve yetkililerle görüştüm. Kendi içlerinde bir durum değerlendirmesi yapıp bana geri dönüş yapacaklar. Ümidim büyük oranda ürünleri Vatan'dan alabileceğim yönünde. Zorda kaldıklarımı ise "işletme olarak vergisini sonuçta her türk işletmesi gibi doğal olarak veren", ancak paralel ithalat ürünleri başına gerekli vergilendirmede bulunmayan (internet çağının bir sonucu bu) e-ticaret sitelerinden temin etmeyi düşünüyorum. Bunun bir alt derekesi olan amazon, ebay, alibaba gibi sitelere ise başvurmayı hiç ama hiç düşünmüyorum.

Resimde sunduğunuz sistem önerisi için ise teşekkür ederim. Ancak bu sistemde bazı noktalara değinmem gerekli:

Acer 4K monitör modeli TN paneldir. TN panel IPS'e nazaran düşük teknolojidir. Ayrıca 4K monitör 60 Hz tazeleme oranına sahiptir. Bu ise gerçekten çok ama çok düşüktür.

Önerdiğiniz RTX 2080Ti ekran kartı modeli benim tercihim değildir. Çünkü böyle bir sistem alıyorsam RTX 2080Ti Sea Hawk almam daha yerinde olur. Ekran kartı neden sıvı soğutmalı olmasın ki?

İşlemci için de AMD her ne kadar dikkate değer bir yükseliş trendi yakalasa da uzun zamandır sektörde kendini unutturmuş bir firma. Intel'in karşısına rakibin tekrar yükselişe geçmesi dikkatleri üzerine çekmiş olsa da sonuçta AMD firması ürettiği işlemcilerinde Intel'in patentli teknolojilerini kullanmakta. Burada kıyaslama açısından devreye giren faktör Intel'in bazı alanlarda tercihini xyz şeklinde, AMD'nin ise abc şeklinde kullanmasından ileri geliyor. Fakat teknoloji aynı teknoloji. Intel i9 9900K pahalı doğru ama AMD'nin önerdiğiniz modeline göre bir tık daha yukarıda performans sunuyor. Spesifik bazı oyunlar hariç...

Önerdiğiniz Sistemin Resmi:

Tekrar sistem önerisi konusunda zahmet ettiğiniz için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Güldürdün hocam. Vatan bilgisayar ekran kartımı depolarında unutup 20 iş günü sonra aradığımda gönderdik ürünü bekliyoruz diyen bir firmadır. Kaç tane şikayet var haklarında şaşırırsınız. Ha nasıl mı öğrendim? Güvenmedim kartın seri numarasını garantiye giden firmayı aradığımda bize bu seri numaralı bir kart gelmedi dediklerimde öğrendim. Yüzyüz yüzsüz pişkin pişkin yalan söylüyorlar yüzüme karşı. Hayır unuttuk deyin tamam anlarım insanlık hali derim ama yalan söylemek başka!!

Webdenal diye bir firmadan anakart aldım 1. Senesinde bozuldu kendim gönderdim yine garantisine kartı 10. Günde tamir edilip yollandı ürün bana. Vatandan almayın aldırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtalyan Aygiri -- 16 Aralık 2018; 16:23:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Sadece basligini okuyarak konuya girmedim, en son seni görünce girip baktim. Sadece baslik seciminden, kisinin profilini dogru anlamisim. Arkadas yardim istemiyor, ama konu acmasindaki sebebi ben anlayamadim. Hali hazirda her türlü bilgiye vakif kendisi zaten. Lütfetmis birde size vatan gercegini, sizin "sanki" bilmediginizi düsünerek detaylica anlatmis. Arkadasin tezini cürütmek cocuk oyuncagi, eksen bilgisayar var istanbul avrupa ve asya subeleri ile yillardir hizmet veriyorlar. Iki firma arasindaki fiyat farki ortadayken, vatan in fiyatlari icin sadece "ekledigi vergiler" seklindeki düsünce tarzi cok naif. "... ülke zarar ediyor. TL değer kaybediyor, dolar değer kazanıyor." diyerek arkadas öyle bir yere bagladi ki, oturdugum yerden tebrik ettim kendisini. Inventustan satin alinca acaba merak ediyorum hangi "vatan" zarar ediyor? Vergilendirme konusunda insanlar zan altinda birakilmasin, inventusa bence burda cevap hakki düser. Herhangi bir inventus calisanini konuya dahil edebillsek cok iyi olurdu.

"Lakin vatan sektörde kendini yıllardır ispatlamış bir firma" diyorda üstelik... "Sikayetvar" adli siteden haberdar olmasa gerek;https://www.sikayetvar.com/vatan-bilgisayar görülecegi üzere "memnuniyet orani %14" olan bir firmayi övme gereksinimi duymus. Bane kim nerden alirsa alsin. Neyi alirlarsa alsinlar. Ben senin icin yaziyorum cok takma.
    Çok kaale almamak lazım aslında vatan çalışanı falandır herhalde.

• Adamın rtx modunu deneyesi vardır.20-25 bin e sistem toplasaydım ekran kartına karışmayın derdim, bütçesi var adamın en iyi ekran kartını alacak, rtx 2080ti alacak. monitör olarak 4k kesin olması lazım çünkü rtx 2080ti ın var

• Ayrıca aynı ürün başka bir sitede daha ucuza varsa ve ben gidip pahalıya alıyorsam, bildiğimiz kazık yiyom demektir. Vatan, itopya, hepsiburada, n11, gittigidiyor, sinerji, nanokatalog, incehesap hiç biri farketmez en ucuz ve güvenilirliği bul al,. ben msi a320m gaming pro yu indirimde 335 TL ye aldım, şimdi 500 TL ye zor bulunuyor. Ucuz ve güvenilir yerden al

• İşlemcin için minimum 360mm lik aio öneririm.

Monitör olarak ise 4k bence hala gereksiz. Alacaksan acerin 120hz 3440x1440 monitörünü almanı öneririm.

2080ti için performans istiyorsan msi gaming trio, görsellik istiyorsan gigabyte aorusu kesinlikle öneririm.

Kasa olarak daha modern olan cooler masters h500m ya da nzxt h700i modellerini de öneririm şahsen.

• Sisteme karışmam da Vatan'dan almak gibi bir hata yapma. Bu bütçelere sistem kuruyorsan Inventus'tan şaşma. Herhangi bir sıkıntıda Vatan süründürüyor adamı. Inventus müşteri memnuniyeti ve satış sonrası destek olarak Türkiye'de tektir.
  • Mehmet5603 M kullanıcısına yanıt
    Peki bu ekran kartı için 4K 60Hz mi alsam iyidir, 2K 165Hz mi alsam iyidir?
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Kasa seçerken kriter olarak nelere bakıyorsun acaba?
  • KanKoKan kullanıcısına yanıt
    m-ATX anakartlar upgrade için elverişli değil mi? E-ATX'ler bana biraz iş istasyonuna doğru kaçıyor gibi geldi çünkü. Oyun bilgisayarı olarak m-ATX ideal diye biliyorum.

2K monitör almam çok daha mümkün piyasa koşullarında. Fakat rtx 2000 serisi kartlar 4K için var olmuşlar deniyor. Dolayısıyla 2K monitör darboğaza sokar diye tereddütteyim. Zira GTX 1070'ler için dahi ideal olan 2K deniyor. Hal böyleyken RTX 2080Ti'ı 2K'yla kullanırsam darboğaz olacakmış gibi geliyor.
    Ben anakartı alırken açıkcası ATX yada E-ATX olsun diye seçmedim ama genelde yüksek seviye anakartların çoğu E-ATX oluyor, mini atx lerde genelde faz sayısı düşük oluyor, yüksek faz sayısı daha kararlı daha düşük ısıda overclock imkanı sunuyor sana, bende msi godlike var 1.327 cpu voltajında 5 ghz de işlemci rahat çalışıyor, stabilite testlerinde 78-80 derece civarında, oyunlarda ve günlük kullanımda yük bindiği durumlardada 65-66 yı geçmiyor.

Kim RTX 2080ti 4k kartı demişse, normal kullanım için demiş, ray tracing i açtığın zaman patates oluyor kart, örneğin Battlefield 5 e yeni güncelleme geldi ve RT performansını arttırdılar, o şekilde bile fps 2k da 55-80 arasında gidip geliyor, üstelik Dice firması pc platformuna en çok özen gösteren firmalardan biridir, yani grafik motorları her zaman pekçok oyundan daha iyi performans sunar, Metro Exodus gibi oyunlar tahminimce kartı daha fazla zorluyacaktır, hele bu oyunlarda ray tracing ve 4k çözünürlük kulalnırsan 30 fps lerin altına düşersin.

Ben ray tracing kullanmıcam, normal oynucam diyorsan kart 4k ya yeter, ray tracing kullanıcam diyorsan 2k monitör daha iyi bir seçim olur. Aşağıdaki videoda 2k RA testleri var;

https://www.youtube.com/watch?v=Ftc6kJgBrao

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.