Şimdi Ara

30-40 bin TL Palio vs Getz vs Fiesta vs Punto vs C3 vs 207

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
2.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Herkese iyi geceler 30-35 bin TL aralığında 2.el sorunsuz en az masrafla bineceğim Dizel bir araç almayı düşünüyorum.

İlk aracim olacak kasıtlı olarak acemiliği şöyle atmak için 1 sene ucuz bir arabaya bineyim diyorum.

Burda benim için en önemli şey alacağım aracta ki konfor vs çok önemli değil yakıt tüketimi , parça ucuzluğu kısaca 1 senede bana pek masraf acmayacak bir araç
    ________________________________________________________________________________________________________

Fiat,Hyundai, citroen, peugeot

Görünüş olarak punto, getz ve bazı pejolar ilgimi çekti

Son noktada punto almayı düşünüyorum yalnız kafam karışık biraz

Fiat parça ucuz, yakıt iyi tamam, görünüş iyi tamam, yalnız kronik sorun denilen birçok sıkıntısı çıkıyormuş puntoların.
    Getz hakkında fazla bir bilgim yok
    c3 şeklinden dolayı hiç araştırmadım.
    206 207 307 ta ne bileyim hem güzel hem çirkin acayip bir görünüşü var alınabilir yalnız markayı bilmem.

Forumda konular var yalnız hep eski bu arabalar hakkında güncel bilgiler bulamadım.

2008 model üstü bu saydığım araçları kullanan var mı tavsiyeleri nedir?
    Birde 2008-2010 arası bu saydığım araçların piyasası nedir mesela üç aşağı beş yukarı ortalama kullanılmış bir aile aracı.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingOfcameL -- 16 Ekim 2019; 14:1:45 >

• Satmayı düşünüyorum. PM den görüşek istersen.
  • Karar verdikten sonra aklımda bulunsun teşekkürler
  • Clio 1.5 dci
  • Palio 1.4 tavsiye ederim. Parçası ucuz tamiri kolaydır. Çok az yakacağını söyleyemem fakat lpg ile zaten öyle çok fark olmaz aralarında. Kullanımı da çok kolaydır. Tek eksiği frenler biraz zayıf. Piyasası hızlıdır.
  • 30 bin lira altına getz ve fiestanın temiz dizeli denk gelmez. Bu üçlü içinde palio baş ağrıtmaz diye düşünüyorum.
  • Yardımlarınız için teşekkürler Palio veya getz sahibi olan varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim
  • KingOfcameL kullanıcısına yanıt
    bizde 2009 getz dizel manuel vgt var memnunuz hata kabul eden dayanıklı bır araç

örneğin cukura girersiniz çok konforsuzdur ve seslidir ama hemen öntakım amortisör dağıtmaz vs.

muadillerine göre yakıtı yarım litre fazla bunun yanında gidişi daha iyi

frenleri biraz güçsüz.

genel olarak memnunuz.
  • Bütçemi 30 35 bin aralığına çektim bu aralıkta şuan hatchback dizel bakıyorum max motor 1.5

İlk aracım olacaktır.

Fiat,Hyundai, citroen, peugeot

Görünüş olarak punto, getz ve bazı pejolar ilgimi çekti

Son noktada punto almayı düşünüyorum yalnız kafam karışık biraz

Fiat parça ucuz, yakıt iyi tamam, görünüş iyi tamam, yalnız kronik sorun denilen birçok sıkıntısı çıkıyormuş puntoların.
    Getz hakkında fazla bir bilgim yok
    c3 şeklinden dolayı hiç araştırmadım.
    206 207 307 ta ne bileyim hem güzel hem çirkin acayip bir görünüşü var alınabilir yalnız markayı bilmem.

Forumda konular var yalnız hep eski bu arabalar hakkında güncel bilgiler bulamadım.

2008 model üstü bu saydığım araçları kullanan var mı tavsiyeleri nedir?
    Birde 2008-2010 arası bu saydığım araçların piyasası nedir mesela üç aşağı beş yukarı ortalama kullanılmış bir aile aracı.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

30 bin liralara 1 sene kafamı ağrıtmayacak araç arıyorum diyip dizel araman komik hocam. Madem 1 sene sorunsuz bineyim diyorsun kesinlikle benzin yada benzin&lpg bakman gerekiyor. Az yaksın deme sebebini anlayamadım. Zaten 1 sene kullanmayı düşünmüyor musun? 6 litre yakan dizel ile 8 litre yakan benzinliyi karşılaştırırsak ve ayda 500KM yaptığını düşünürsek yıl sonunda 850tl ekstra yakıt masrafın oluyor. 850 tl için dizel riski ile uğraşılmaz. Eğer LPG' li bir şey alırsan bu sefer karında oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34HIL34

30 bin liralara 1 sene kafamı ağrıtmayacak araç arıyorum diyip dizel araman komik hocam. Madem 1 sene sorunsuz bineyim diyorsun kesinlikle benzin yada benzin&lpg bakman gerekiyor. Az yaksın deme sebebini anlayamadım. Zaten 1 sene kullanmayı düşünmüyor musun? 6 litre yakan dizel ile 8 litre yakan benzinliyi karşılaştırırsak ve ayda 500KM yaptığını düşünürsek yıl sonunda 850tl ekstra yakıt masrafın oluyor. 850 tl için dizel riski ile uğraşılmaz. Eğer LPG' li bir şey alırsan bu sefer karında oluyor
    Neden dizel komik oluyor dizel kötü mü, günde 30km olsa ayda 1000km de sen ona dizeller ile benzin arasında km de ne kadar fark var ki?

• satmada zarar etmim diyorsan polo corsa bak dizeli unut benzinli dusuk km al bide sen sisircen .. km para ile satin alamazsin dusuk km benzin olsun ama o fiyat araliginda o kadar cok cop varki benzin dizel birbirine karismis durumda km dusurulmus cok arac var dikkatli ol yasi buyuk arac alican cunki
  • İçlerinde en az arızaya yatkın, en güvenilir araç bence Getz. Getz'den sonra ise 207 diyeceğim ama o bütçeye alınacak 207 ile Fiesta 'dan ne derece verim alınır emin değilim. Palio hariç Getz ile C3 arasında bir seçim yapardım.
  • C3 te çok kötü kasa yapmış yav 😀 temiz araç bulmak zor katılıyorum masraf acmayacak bir araç peşinde değilim masraf açtığında cep yakmamasi önemli
  • Mitsubishi Colt.
  • Kendi puntom satılık nissan juke almak üzereyim bende, Ankara da yaşıyorum punto alacaksan özelden yaz sana puntoların iğnesine kadar anlatırım alırken ilk o kısımlara dikkat edersin. Kronik sorun falan büyük çoğunlukta var ama her araçta var diye düşünme hocam mesela bende çıkmadı hiç birisi o kronik arızaların. Dediğim gibi punto alırsan mutlaka ilanı paylaş yardımcı olurum. Kendi puntom 2007 129k kilometrede sol arka çamurluk değişik başka hata boya yok Manuel 1.4 lpg li 36500 istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediboy

Kendi puntom satılık nissan juke almak üzereyim bende, Ankara da yaşıyorum punto alacaksan özelden yaz sana puntoların iğnesine kadar anlatırım alırken ilk o kısımlara dikkat edersin. Kronik sorun falan büyük çoğunlukta var ama her araçta var diye düşünme hocam mesela bende çıkmadı hiç birisi o kronik arızaların. Dediğim gibi punto alırsan mutlaka ilanı paylaş yardımcı olurum. Kendi puntom 2007 129k kilometrede sol arka çamurluk değişik başka hata boya yok Manuel 1.4 lpg li 36500 istiyorum
    Dizel almayı düşünüyorum teşşekür ederim.

Peki genel olarak punto hakkında ki tecrübelerinizi paylaşırsanız bir çok kişi açısından yardımınız olur güncel olarak gerçekten puntolar hakkında pek bir bilgi yok.

10 yaşında bir punto hala puntomudur.
    Ne sıklıkla masraf çıkarır

Tamamen kullanıma bağlı, mesela kendi aracımın ön takım ekipmanları orjinal fabrika, kampana frenler öyleydi 2018 de ben değiştirdim, devirdaim triger baskı balata hepsini 2018 de orjinal parça kullanarak ben değiştirdim yani bu araç 11 yıl fabrikasyon parça bozmadan gelmiş bu yaşa. Bi 2017 de buji buji kablosu bobin değiştirdim. Onun dışında en azından benim aracım hiç parça bozmadı. Punto nun hayranı da çok sevmeyeni de çok siz temizini alırsanız sevenlerden olursunuz. Kaldı ki dizel puntoların kullanımı bence daha keyifli. Alırken mutlaka klima, city mode, sol arka kapı, davlumbazlar, kapı cam fitilleri bunların durumuna dikkat ederek alın. Alırken temizini alırsanız çok rahat edersiniz.
  • Tecrübe olarak kendi aracımla ölçülü son hızım 182 km, yol tutuşu ve frenleri sınıfında kesinlikle 1 numara. Zate merhaba üretildiği yılda ncap testinden 5 yıldız almış. Direksiyon tıkırtı burcu amortisör takozları diğer dikkat edilmesi gereken yerleri. Lpg de arabayı üzmeden sürerseniz 22 krş lara kadar düşüyor uzun yolda
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.