Şimdi Ara

20.000 TL ye kadar Otomatik sedan araç ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba... 2000 model benzinli manuel vites opel corsa 1.4 GLS kullanıyorum şu an. Ancak aile genişledikçe araç yetmiyor artık, birde hanım araç kullanmaya heveslendi ( Cüzdan da duran ehliyet sahibi ) Manuel kullanamıyor, bende kullanmasına güvenemiyorum, otomatik şart...

Kısaca corsamı satıp bir miktar daha ekleyerek sedan ( SW olabilir ) otomatik vites araç istiyorum. Netteki neredeyse tüm siteleri 40-50 gündür günlük takip ediyorum, aklıma yatan arabaları forumlarda araştırıyorum ancak bütün arabalar için mutlaka kronik yada sıkça karşılaşılan pahalı arızalar yazılmış çizilmiş. Sorunsuz araba yok. Gerçek kullanıcılardan ve tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum, ne dersiniz ?

Hiç bir şekilde marka model takıntım yok, servisi ve yedek parçaları rahat bulunsun yeter. Motor hacmi 2000cc ye kadar sınırlı ve LPG olacak

Megane I ve Scenic I >> İkiside hoşuma gidiyor ancak LPG li kullanımda otomatik şanzıman arızaları pek yaygın.
    Vectra B ve makyajlı B >> Bunlar şu an ilk önceliğim, şanzıman arızaları ne durumda ? ( Vectra B lerin yaygın sensör arızalarını epey okudum makyajdan sonra bu arızalar devam ediyor mu )
    Astra G >> Vectra B ile birlikte önceliğim, ancak fiyatları yerine göre aynı model vectra dan pahalı ?
    Meriva ve Zafira >> Benim istediğim fiyatta Zafira pek yok, olanlar neden o fiyat ? Şanzıman sorunu mu ? Merivalarla ilgili okuduklarım hariç hiç bir şey bilmiyorum...
    peugeot 406 >> Aracı tanımıyorum, forumlardan bol bol okumuşluğum var, LPG ile kullanımda rölanti ve stop etme sorunları ?
    Toledo >> Hoş araba, otomatik ve LPG kullanıcısı varsa dinlemek isterim
    Honda civic >> 99-00 modelleri bulunabiliyor, bilemiyorum tipine ısınamadım ama sorunsuzluk benim için ilk öncelik. Aracı tanımıyorum
    Avensis >> Civic için yazdıklarım geçerli
    Corolla >> Yuvarlak farlı versiyonları çok çirkin, farı düz olanlar fena değil gibi. Civic için yazılanlar geçerli
    Albea >> Speedgear, güzel. Ancak güncel Şahin mi ?
    Volvo v40 s40 >> T5 öneriliyor, sanırım 2000 sonrası. İyi hoş güzel, parça ve servis maliyeti ? Şanzıman rahatsızlıkları varmı ?
    Ford Focus I >> Güzel araba, kullananlar ne diyor ?

Bunlar sık sık baktıklarım. Bunların haricinde daha bir ton farklı modele de baktım. Sizler ne dersiniz ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 1998 Opel Omega otomatik sahibiydim. Şanzımanı sorunludur o seri tüm Opel'lerde kullanılan 4 kademeli otomatik şanzımanda büyük problemler yaşanmıştır. Benim aracımın 3. vitesi sıyırmıştı. Boşa düşüyor, sonra vitese geçiyor bu kez araç güç kesmeye başlıyor ve istop ediyordu. Kiminin selonoid sensörleri sürekli arıza yapardı. Japonları öneririm bu konuda iyidirler. Bir de Fiat'ın otomatik şanzımanı şaşırtıcı şekilde sağlamdır. Brava, Bravo ve Marea'da kullanıldı ama haddinden fazla yaktığı da bir gerçek. 13.7 litre şehir içi tüketimi nedeniyle alınması mantıksız olacaktır. Nissan Almera, Honda Civic gibi araçlara bakmanızı öneririm.
  • @Bulbulinho, teşekkürler.

Tecrübelerini paylaşacak başka arkadaş var mı ?
  • Madem otomatik istiyorsun seçeneğin Honda Civic olmalıdır. Otomatik viteste kendini kanıtlamış, sorunsuz şanzımanlar üretmektedir. Alacağın kasanın motorları LPG ile çok uyumludur. Bagajı ve iç hacmi seni mutlu edecektir.
  • Bunlar içinde en sorunsuz araç civic bence. Otomatik şanzumanı beğeniliyor. Ben 97 model 1.4 90 hp düz vites kullanmıştım. Motoru 1400 olmasına rağmen tatmin edici bir performansı vardı. Kolay kolay arıza vermiyor. Benim için eksik olan yere yakınlığıydı. Sürüş keyfi güzeldi. uzun yolda da pek yormuyor. Civiclerin otomatiklerinin ikinci elleride sağlam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukeya -- 18 Nisan 2012; 13:03:24 >
  • ford focus 1 otomatik tavsiye ederim
  • civic tavsiyeleri her yerde olduğu gibi bizim forumda da üst seviyede...Peki diğer yazdıklarım, özelliklede opel de bu kadar çok sorun çıkıyormu gerçekten ? Makyajlı kasa Vectra B ler hakkında oldukça olumlu yorumlar okudum.

Edit: Aynı şekilde 99-00 model Accord ları nasıl bilirsiniz ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 04-05 Elantra lar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.