Şimdi Ara

2 Yıllık MYO + 4 Yıllık AÖF ve KPSS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu soruyu çok kişiye sordum ama net bir yanıt alamıyorum. Tam manasıyla bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olursa çok makbule geçer.

Ben 2 Yıllık Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümünü bitirdim. Şuanda Laboratuvar Teknikeri olarak diplomam var.
    Şimdi ben İktisat, İşletme, Kamu gibi bölümlerden herhangi birini açık öğretim fakültesini bitirdim diyelim.

1- KPSS'ye hem Lisans hem Önlisans'dan girebiliyor muyum ? Bazı kişiler Önlisans Laboratuvar diploman özel hastanelerde işe yarar ama önlisans KPSS'yegirip atamazsın dediler. Doğru mu acaba ?

Biraz saçma geliyor yani ister Lisans KPSS'ye girip 4 yıllık bitirdiğim bölümden istersemde Önlisans KPSS'ye girip Laboratuvar bölümünden atanamaz mıyım ?

• Bir yilda iki sinava birden giremezsin birini secmen gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bir yılda değilde mesela 4 yıllık bitireyim askerliği kısa dönem yapayım ama önlisans kpss girerek kendi bölümümden atanayım diye düşünüyordum lakin araştırdım bugün ve danıştayın kararına göre mevcut olan en üst düzey diplomayla sınava girebiliyormuşuz. Yani lisans diplomam varsa lisans kpss girmem gerekiyormuş. Diyelimki 4 yıllık aöf'den bir bölüm bitirdim fakat sistemde sadece önlisans diplomam gözüküyor ve önlisans kpss'ye girip kazandım ataman yapılmıyormuş sanırım cezai durumu falan varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluxe -- 7 Ocak 2015; 22:59:05 >
  • bluxe kullanıcısına yanıt
    lisans diplomasını alana kadar önlisans diploman geçerli olur lisans diplomasını aldıktan sonra önlisans diploması ile atanamazsın en azında kamuda öyle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.