DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
2 yıllık aöf bitirip 4 yıllığa tamamlama...
13
Cevap
0
Favori
20.710
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> 2 yıllık aöf bitirip 4 yıllığa tamamlama...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      106 Mesaj
      26 Ekim 2010 16:43:41 Konu Sahibi
      Arkadaşlar ben 2 yıllık aöf dış ticaret okuyorum son senemdeyim yani 2.sınıfa yeni geçtim. malüm bu sene bitiyor 2 yıllık aöf, ben +2 yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.Google de arattım herkez 2 yıllık örgün bitirdim aöfden 4 yıllığa tamamlayabilirmiyim diye konu açıyo bulamadm google da,lütfen yardımcı olurmusunuz.

Yanlış anlaşılma olmuş herhalde 2. sınıfa yeni geçtim ben

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Teğmen
      106 Mesaj
      26 Ekim 2010 17:15:43 Konu Sahibi
      Yardım arkadaşlar

|
      |

• Teğmen
      106 Mesaj
      26 Ekim 2010 18:17:04 Konu Sahibi
      UP

|
      |

• Binbaşı
      1141 Mesaj
      26 Ekim 2010 18:34:49
      sanırım DGS (dikey geçiş sınavı) ile 4 yıllığa tamamlanabiliyor

|
      |

• Yüzbaşı
      850 Mesaj
      26 Ekim 2010 19:14:05
      2 yıllık diplomanı aldıkdan sonra ekim kasım ayında önce aöfnin internet sitesinden başvuru yapıp daha sonra büroya gerekli evrakları teslim ediyorsun ve 3. sınıf olarak seçtiğin bölümü okuyorsun.

senin kaydın "Lisans tamamlama" olarak geçer.

|
      |

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
      Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
      Mevlana Celaleddin Rumi
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Ekim 2010 21:33:55
      26 Kasım 2010, mesai saatlerine kadar mezun oluyor musun ? Tüm derslerini verebiliyor musun ?
      cevabın evet ise özel mesaj at bana.

|
      |

Dünyada 10 çeşit insan vardır, binary bilenler ve bilmeyenler.
    • Teğmen
      106 Mesaj
      27 Ekim 2010 00:01:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

2 yıllık diplomanı aldıkdan sonra ekim kasım ayında önce aöfnin internet sitesinden başvuru yapıp daha sonra büroya gerekli evrakları teslim ediyorsun ve 3. sınıf olarak seçtiğin bölümü okuyorsun.

senin kaydın "Lisans tamamlama" olarak geçer.

Bu sene lisans tamamlama bitiyor diye duydum arkadşlarımdan

|
      |

• Yarbay
      2232 Mesaj
      27 Ekim 2010 14:01:27
      Arkadaşım mantık aynı. Ben 2 yıl örgün öğretimden mezun oldum şimdi aöf'den +2 yapıp 4 yıllık mezun olacağım inş. Senin yapacağın şeyde benim yaptığımın aynısı olacak. Bu sene 2. sınıfa başladım demişsin, o halde 2011'in ekim ve kasım aylarında gideceksin geçmek istediğin bölüme kayıt olacaksın.

Yani soruna cevaben aöf den 2 yıllık mezun olup gidip yine aöf'e lisans tamamlama adı altında 4 yıllığa geçebilirsin. Aöf den aöf e geçilmez diye bir kural yok bildiğim kadarıyla yanlışım varsa düzeltin.

Edit: aöf den aöf e mantık doğru fakat senin ki Dikey Geçiş olarak yapılacakmış.

|
      |

İlginç Siteler
      Clio | W805 | M8 | H6410 | RX90 |
    • Yüzbaşı
      850 Mesaj
      27 Ekim 2010 14:29:08
      quote:

Orijinalden alıntı: nx+1/2(5x-m)=5/2

Alıntıları Göster

Bu sene lisans tamamlama bitiyor diye duydum arkadşlarımdan

Düzeltme: Mehmet K. nın yazdığı gibi seninki "dikey geçiş" olarak görünüyor.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr/

Lisans tamamlama kaldırılsa bile senin için rahat olsun :)

|
      |

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
      Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
      Mevlana Celaleddin Rumi
    • Teğmen
      106 Mesaj
      27 Ekim 2010 15:02:42 Konu Sahibi
      benim ordu da okuyasım var +2 yi o yüzden bu kadar araştırma yapıyorum.Ordu da +2 yapabileceğim bir düzenleme varmı,sınava girip orduyu tercih etme gibi mesela,aöf de +2 yaparsam orduya gidemem orya gitmem için okulun orda olması lazım yani +2 yi orduda bir okulda okuma şansım var mı benim?

|
      |

• Yarbay
      2232 Mesaj
      27 Ekim 2010 15:18:01
      quote:

benim ordu da okuyasım var +2 yi o yüzden bu kadar araştırma yapıyorum.Ordu da +2 yapabileceğim bir düzenleme varmı,sınava girip orduyu tercih etme gibi mesela,aöf de +2 yaparsam orduya gidemem orya gitmem için okulun orda olması lazım yani +2 yi orduda bir okulda okuma şansım var mı benim?

Mezun olduğunda DGS'ye girip orduda ki kontenjanlara ve alım puanlarına bakacaksın. Kesin olsun diyorsan dgs de iyi bir puan çıkarman gerekir. 2011 yılının yaz ayında dgs sınavı yapılır. Yeterince zamanın var.

|
      |

İlginç Siteler
    • Teğmen
      106 Mesaj
      27 Ekim 2010 16:40:44 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

Alıntıları Göster

Mezun olduğunda DGS'ye girip orduda ki kontenjanlara ve alım puanlarına bakacaksın. Kesin olsun diyorsan dgs de iyi bir puan çıkarman gerekir. 2011 yılının yaz ayında dgs sınavı yapılır. Yeterince zamanın var.

eyvallah sağol peki bu dikey geçiş aynı zamanda lisans tamamlama mı oluyor,yoksa ikisi farklı şeyler mi,şu lisans tamamlama başvuruları kaldırılıyormuş diye duydum ben üstte de yazdım ama kesin bir şey bulamadım.Eğer dikey geçiş ise furkan arkadaşın verdiği linkte polis meslek yüksek okulu yazıyor benim bildiğim 2 yıllık mezunlar polislik okuyamıyorlar diye ama dikey geçişle doğrudan 3. sınıftan başlama bölümlerinde polis meslek yüksekokulu yazıyor bunun aslını biliyormusnuz?

|
      |

• Yarbay
      2232 Mesaj
      28 Ekim 2010 02:08:44
      quote:

Alıntıları Göster

eyvallah sağol peki bu dikey geçiş aynı zamanda lisans tamamlama mı oluyor,yoksa ikisi farklı şeyler mi,şu lisans tamamlama başvuruları kaldırılıyormuş diye duydum ben üstte de yazdım ama kesin bir şey bulamadım.Eğer dikey geçiş ise furkan arkadaşın verdiği linkte polis meslek yüksek okulu yazıyor benim bildiğim 2 yıllık mezunlar polislik okuyamıyorlar diye ama dikey geçişle doğrudan 3. sınıftan başlama bölümlerinde polis meslek yüksekokulu yazıyor bunun aslını biliyormusnuz?

Temelde aynı şey. Sadece sen aöf mezunu olacağın için isimleri ve koşulları farklı. Evet lisans tamamlama olarak geçer.

Lisans tamamlamanın kalkacağından şüpheliyim. Kantin efsanesi dediğimiz türden bir söylenti olabilir. Bunlara takılma sen yoluna devam et.

Senin takıldığın nokta yanlış. Ordaki listeye bakmayacaksın ki. Örneğin sen dış ticaret bölümünden geçeceksin, bunun içinde ordaki listeden dış ticareti bulup karşısında yazılı olana bakacaksın. Gördüğün gibi işletme ve iktisat yazıyor. Bu iki bölüme geçebilirsin diyor.
      Tüm listeyi seçemiyorsun yani.

|
      |

İlginç Siteler
    • Teğmen
      106 Mesaj
      28 Ekim 2010 17:25:57 Konu Sahibi
      peki neden sadece iktisat ve işletme,dış ticaretin iktisatla ne alakası var ki veya işletmeyle,

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.