Şimdi Ara

2.Öğretimden başka okulun 1.öğretimine YATAY GEÇİŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
17.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir okulda 2.öğretim 1.sınıf öğrencisiyim. İkinci sınıfın başında başka bir okula "NOT ORTALAMASI" ile yatay geçiş yapmak istiyorum ancak geçmek istediğim okulun 2.öğretimi yok.
    Yani 2.öğretimden başka bir okulun 1.öğretimine geçiş yapmak istiyorum. Bunun için %10luk dilime girmek gerekiyor mu? Girmek gerekiyorsa her 2 dönem mi girmeliyim %10luk dilime?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41DA52B44 -- 4 Şubat 2017; 17:45:23 >

• Okulların yatay geçiş kontenjanları 1.Öğretim için ayrı 2. Öğretim için ayrı belirlenir.

%10'luk dilim olayı sadece harç ile alakalı bir durum. Eğer sınıfınızda ortalama bazında %10'luk dilime girerseniz ikinci öğretim harcından muaf tutulursunuz.
  • Merkezi Yerlestirme Puani ile yani Ek Madde-1 ile 2. ogretimden 1. ogretime yatay gecis yapabilirsin, harc da odemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoeyBane

Merkezi Yerlestirme Puani ile yani Ek Madde-1 ile 2. ogretimden 1. ogretime yatay gecis yapabilirsin, harc da odemezsin.

2 ögretimden 1 ögretime geçiş yapabilirsin fakat yatay geçiş de 1 ögretim kadrosuna başvuru yapıp kendi üni nde %10 luk dilime girmen gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: skip-60

quote:

Merkezi Yerlestirme Puani ile yani Ek Madde-1 ile 2. ogretimden 1. ogretime yatay gecis yapabilirsin, harc da odemezsin.

2 ögretimden 1 ögretime geçiş yapabilirsin fakat yatay geçiş de 1 ögretim kadrosuna başvuru yapıp kendi üni nde %10 luk dilime girmen gerekiyor

Merkezi Yatay Geçiş yani Ek-1'de %10'luk dilime girmeye gerek yok. Bizzat yaptım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skip-60

quote:

Merkezi Yatay Geçiş yani Ek-1'de %10'luk dilime girmeye gerek yok. Bizzat yaptım.

Pardon benim dedigim gano ile yapilanda kb myp ile gecebilir direk

• Bana da şöyle dediler üniversiteden tabi değişiklik yapıldı ise bilemem.. Dikey Geçiş yaptım ben ikinci öğretim meslek yüksek okulu bitirdim ama dikey geçiş ile mühendislik kazandım ve örgün eğitim kazanmış oldum dediler ki örgün eğitim okursun ama ikinci öğretim mühendislik fakülteleri ne kadar harç ödüyorsa sende onu ödersin dedi öğrenci işleri kafam karışmıştı o zamanlar sorduğumda şimdi durum ne halde acaba merak ettim bu durumu??
  • Konu güncel.
  • Aynı üniversiteye hem birinci öğretim hem ikinci öğretime başvurabilir miyim merkezi yataş geçiş ile
  • JoeyBane kullanıcısına yanıt
    Ben bişey sormak istiyorum birinci öğretim kazandım fakat başka bir şehire gitmem gerekli daha başlamadım bu senede dondurdum ama tyt puanımla geçiş yapmak istiyorum ama puanım o okulun birinci öğretiminden düşük fakat ikinci öğretimini tutuyor ben o okulun ikinci öğretimine tyt puanımla yatay geçiş yapabilir miyim
    Biri bana yardım etsin lütfen aklımda deli sorular 😩😵😮🙄
    Ben bişey sormak istiyorum birinci öğretim kazandım fakat başka bir şehire gitmem gerekli daha başlamadım bu senede dondurdum ama tyt puanımla geçiş yapmak istiyorum ama puanım o okulun birinci öğretiminden düşük fakat ikinci öğretimini tutuyor ben o okulun ikinci öğretimine tyt puanımla yatay geçiş yapabilir miyim
    Biri bana yardım etsin lütfen aklımda deli sorular
  • Ben bişey sormak istiyorum birinci öğretim kazandım fakat başka bir şehire gitmem gerekli daha başlamadım bu senede dondurdum ama tyt puanımla geçiş yapmak istiyorum ama puanım o okulun birinci öğretiminden düşük fakat ikinci öğretimini tutuyor ben o okulun ikinci öğretimine tyt puanımla yatay geçiş yapabilir miyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hırçıınnn

Puanınız yetiyorsa geçiş yapabilirsiniz. Örgün veya II. Öğretim olması bir şeyi değiştirmiyor. Başarılar
  • Merhabalar, istediğim örgün üniversiteyi iki puanla kaçırdım. İkinci öğretim okuyorum şu an. İkinci öğretimden başka bir üniversitenin örgünü için %10luk dilime girmem gerekiyor. Fakat güz dönemi sonunda bunu başaramazsam merkezi puanla başka bir üniversitenin örgününe yatay geçiş yapıp, oradan da GANO ile yıl sonunda ikinci bir yatay geçiş yapabilir miyim? Birinci yılım bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majehbruh -- 1 Ekim 2019; 13:36:38 >
    up
  • quote:

Orijinalden alıntı: majehbruh

Merhabalar, istediğim örgün üniversiteyi iki puanla kaçırdım. İkinci öğretim okuyorum şu an. İkinci öğretimden başka bir üniversitenin örgünü için %10luk dilime girmem gerekiyor. Fakat güz dönemi sonunda bunu başaramazsam merkezi puanla başka bir üniversitenin örgününe yatay geçiş yapıp, oradan da GANO ile yıl sonunda ikinci bir yatay geçiş yapabilir miyim? Birinci yılım bu arada.
    Myp 1 kereye mahsus kullanılabiliyor. Myp yapıp daha sonra ortalamanızı yükseltip yatay yapabilirsiniz.

Myp+yatay olur
    Myp+yatay+yatay olur
    Myp+myp olmaz
    Myp+myp+yatay olmaz
    ben de myp ile ikinci öğretimden birinci öğretime yatay geçiş yapmak istiyorum fakat üniversite yatay geçiş evraklarında %10 luk dilimine girdiğime dair belge istiyor sizin dediğiniz durum kesin mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hırçıınnn

Merhaba bende şimdi sizin durumunuzdayım okulu dondurmadım şuan devam ediyorum ama kendi memleketimdeki okula sadece ikinci öğretim olarak tutuyor puanım siz geçiş yapabildiniz mi eğer yapabildiysen bende geçiş yapmayı düşünüyorum

Size ulasmak icin hesap actim buradan, yardima ihtiyacim var. 7 yil once bunu yazmissiniz. Ben suan ikinci ogretim lisans okuyorum ve agustos ayinda myp ile gecisle baska bir uninin orgun onlisans bolumune basvuru yapicam. Siz oluyor demissiniz fakat internette yuzde onluk dilim vs diyor kafam cok karisti yardimci olabilir misiniz lutfen
  • ŞevvalKılıç MICST Ş kullanıcısına yanıt

merhaba sizinle aynı durumdayım suan lütfen güncel durumunuzu belirtir misiniz? gerçekten yatay yapılabiliyor mu yoksa yüzde onluk dilime takıldınız mı? teşekkürler..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.