Şimdi Ara

2 hava yastıklı polo düşünenlere ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
5
Favori
37.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cormen

Bu Polo'nun 6-8 havayastıklı olanı yok mu?
    Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Bir örnek vereyim. Avrupa modellerinde 'Toyota Safety Sense' (otonom fren, şerit takip, yaya algılama, otomatik uzun-kısa far vs vs) olan Toyota'lar her ne hikmetse Türkiye'de bu donanımlar olmadan satılıyordu.

ALJ'ye (distribütör) defalarca e-posta göndererek canlarını sıktım. O da yetmedi, Toyota Japonya'ya mesajlar gönderim. Yetmedi, her sosyal ortamda konuyu dile getirdim, öyle ki adımız Safety Sense oldu.

Demem o ki; madem ki Avrupa'daki baz Polo'da 4 hava yastığı var, o zaman Türkiye'de de 4 hava yastığı olmalı. Ben de insanım, Avrupalı da insan. O zaman, vizyon sahibi olmalıyız ve bu duruma tepki göstermeliyiz.
    Sizin şu yazdıklarınızı anlayacak insan lazım işte, bu ülkede..

Okumuşunun bile, işte bu kadar (yorumlardan belli)cahil kaldığı bir toplumda,aynı arabayı, herifler Avrupa da niye tam güvenlik donanımıyla satıyor da bize iki hava yastığıyla satıyor diye sorgulayıp,hesap soracağı yerde,adam hala cam açma düğmesindeki ışığı arıyosa,o toplumu, 8 hava yastığı olsa da kurtaramaz zaten..Allah herkese, kullanabileceği beyin versin önce,araba bişekilde olur.
    Bu toplumun en büyük eksiği,hava yastığı değil,işlevsel bir beyindir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 13 Kasım 2018; 10:57:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ToTeM kullanıcısına yanıt
    bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Motosiklet kasklarinda da durum aynı, her ne kadar ufak bir topluluk bilinçli kullanici olsa da, arabaya binemedigi icin motor alayım ayagimi yerden kessin diyenlerin bir çoğu herşeyin ucuzunu tercih ediyor, sonuç sadece kaos.

Bu gibi Kalite kosullarini denetleyen TSE olmamalı, bir bağımsız kurum olmali. Dünya bu yone gidiyor ölçme değerlendirme kuruluşları gittikçe değerleniyor. Okuduğumuz haberi teyit.org gibi teyitten, seçim sonuçlarını kontrol edenden, adac gibi lastik ve ekipmanlarını, ncap gibi araç güvenliğini tescil eden kurumlarda dışa bağımlı kalmamaliyiz .

Sigorta firmalari bu işte öncü olmali, poliçeler düşüktü maliyet hedefleniyordu artik devlet bu konulara yatirim yapmaya tesvik etmesi gerekiyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 13 Kasım 2018; 10:57:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde bir abimiz için B segment Hatchback araçları araştırmıştım

Yan yana olan sayılar donanım paketlerine göre hava yastığını gösterir.

Citroen C3 2 4 6
    Fiat Punto 2
    Ford Fiesta 2 2 2
    Honda Jazz 6
    Hyundai i20 2 2 6 6
    Kia Rio 6 6 6
    Opel Corsa 2 4
    Peugeot 208 4 6 6
    Renault Clio 4 4 4
    Seat Ibiza 6 6 6
    Skoda Fabia 2 4
    Toyota Yaris 7 7 7 7
    Vw Polo 2 2 2
  • İnsanlar sırf VW biniyor diye mi. Ben böye birşeyi görmedim henüz. Ha tamam VW'yi abartan cahil kesim çok fazla hatta 120 bg'lik boş oğlu boş passat alıp yollarda diğer bir çok araç karısında rezil kepaze olanları mı sayayım. Facebook gruplarında 180.000'TL verdik katlanır aynası yok bunun diyeni mi sayayım. Bunlara müstehak bırakın doğuş grubuna kazandırsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Motosiklet kasklarinda da durum aynı, her ne kadar ufak bir topluluk bilinçli kullanici olsa da, arabaya binemedigi icin motor alayım ayagimi yerden kessin diyenlerin bir çoğu herşeyin ucuzunu tercih ediyor, sonuç sadece kaos.

Bu gibi Kalite kosullarini denetleyen TSE olmamalı, bir bağımsız kurum olmali. Dünya bu yone gidiyor ölçme değerlendirme kuruluşları gittikçe değerleniyor. Okuduğumuz haberi teyit.org gibi teyitten, seçim sonuçlarını kontrol edenden, adac gibi lastik ve ekipmanlarını, ncap gibi araç güvenliğini tescil eden kurumlarda dışa bağımlı kalmamaliyiz .

Sigorta firmalari bu işte öncü olmali, poliçeler düşüktü maliyet hedefleniyordu artik devlet bu konulara yatirim yapmaya tesvik etmesi gerekiyor ...
    Kask olayı ve motosiklet güvenlik ekipmanları olayına hiç girmeyelim. Bu konudaki güvenlikte Hindistan' ı aratmayacak durumdayız maalesef.

Yaklaşık 15-20 senedir motosiklet kullanırım ve o kadar çok abes durum ve akıl fukarası insan gördüm ki! Geçen sene CBF 1000 almaya karar verdiğimde ilanına "yılların motosikletçisim" yazan bir arkadaş bana "Honda' nın kullandığı CBS ile ilgili ayrıntı veya genel bir bilgi verir misiniz?" dediğimde, "usta onu hiç kullanmadım" demişti. Ek olarak yıllardır eski kasklarımı (eğer darbe almadıysa) LetGo' dan ücretsiz dağıtırım. Bu arada çok iyi olmasa da standartlara uyan Nolan kaskları tercih ediyorum. Bu esnada LetGo ilanlarına bakarken Karpuz kabuğundan bozma kasklara 20-50-100 TL alanlar görüyorum. Be arkadaş! Sevabına ver işte, 50-100 TL seni beni kurtarmaz ama belki bir hayat kurtarır.

Lafta Müslüman bir ülkeyiz ama yere düşene tekme atma konusunda da üstümüze yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 13 Kasım 2018; 11:6:2 >

• ToTeM kullanıcısına yanıt
    İnsanlardan bu gibi iyilikleri beklemek zor, insanlari bunu yapma eğilimine girmesi bile zaman alir. Nihayetinde Ortadoğu kültürü var içimizde.

Ancak devlet eliyle (teşviği ile) Sigorta firmalarinin kaza kirim veritabanı ve aktüerya bilgileri işlenerek bağımsız guvenlik ve kalite derecelendirme kuruluşu kurulması mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

İnsanlardan bu gibi iyilikleri beklemek zor, insanlari bunu yapma eğilimine girmesi bile zaman alir. Nihayetinde Ortadoğu kültürü var içimizde.

Ancak devlet eliyle (teşviği ile) Sigorta firmalarinin kaza kirim veritabanı ve aktüerya bilgileri işlenerek bağımsız guvenlik ve kalite derecelendirme kuruluşu kurulması mümkün.
    Ülkede birçok şey mümkün ama siyasiler sağolsun gündem değiştirme konusunda çok iyiler. Bizde millet olarak sürü kültürünün bir parçasıyız.

Yıl 2019 olacak sanki ülkedeki en önemli problem INTERTMİŞ gibi forumda bile günlerdir kotalı kotasız konuşuluyor. Bu başta ülkemizin ayıbı, sonrada bu konu üzerinde konuşmaya değermiş gibi konuşanların ayıbı! Gavur sokakta ücretsiz 100 Mbps interneti veriyor : ).

Ama gündemi değiştirmeli ki ekonomik kriz, Suriyeli sorunu, Amerika ile olan gerginlik, Dövizin akıl alamaz oynamaları gündemden düşsün ve Koyun sürüsü uyuklamaya devam etsin ...

• 2001 model bir Peugeot 206 Roland Garros'a sahibim. B sınıfı bir araç. Bunda da iki hava yastığı, panoramik cam tavan, elektrikli cam tavan perdesi, çocuk kilidi, yağmur sensörü, uyarı sensörü, iç mekanda ışıklı cam tuşları, elektrikli katlanabilir aynalar, 4 cam otomatik vs. vs. gibi bir sürü incik cincik önemsiz oyuncak özellikleri var.

Yazının başına geri dönmenizi rica ediyorum. Bu araç 2001 Model. İKİBİNBİR. Üretimi 1999-2001 arası olan bir otomobil. Otomobilimi bir kere daha sevdim konu sayesinde teşekkürler. Zira değiştirmek istesem sanırım 100 bin lira verip, sektör tabiriyle, "daha boş" bir araca sahip oluyorum konuda adı geçen aracı alarak.

E Biraz mantık derler adama...
  • Toyota. Toyota. Toyota.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devlet bazı güvenlik donanımları hakkında yasa çıkaracak standart olarak en az 4 hava yastığı olmayan,esp olmayan v.s araçların satışına yasak getirecek başka türlü zor...
    Avrupada bu ve benzeri güvenlik standartlarını karşılamayan araçların satışı yasak bildiğim kadarıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 13 Kasım 2018; 11:34:32 >
  • Devlet her konuda öncü olmalı. Fakat yöneticiler bu milletin içinden çıkıyor ve kusura bakmayın maalesef bu kadar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Devlet bazı güvenlik donanımları hakkında yasa çıkaracak standart olarak en az 4 hava yastığı olmayan,esp olmayan v.s araçların satışına yasak getirecek başka türlü zor...
    Avrupada bu ve benzeri güvenlik standartlarını karşılamayan araçların satışı yasak bildiğim kadarıyla...
    Aynen böyle olmalı,

A ve B segmentte en az 4 hava yastığı, C ve D segmentte 6 hava yastığı, E ve üstünde arka yan hava yastıkları da dahil olmak üzere hepsi olmak zorunda olmalı.

Lastik basınç sensörü ve ESP böyle oldu sanırım.

Mesela arka sis farı böyle bir donanımdır, aracın ülkeye giriş izni alabilmesi için arka sis farı olmak zorundadır. 3. fren lambası da sonradan zorunlu oldu.
  • Toyota alırım.Hem fiyatı servisi uygun. Hem malının arkasında duruyor. Rakiplerine göre makul fiyata daha zengin donanım sunuyor.
  • yazık şu bir kamyon para verip 2 hava yastıklı polo alanlara
    enayi dediğim için şikayet edip durmayın
    gerçeklerle yüzleşin
  • toyota da bütün paketlerde güvenlik aynı.
  • maligezgin kullanıcısına yanıt
    Yaptığın kazaya göre değişen bi durum 50 tane olsa ne olacak ne abarttınız arkadaş benim malım gittikden sonra ben sağ cıksam ne olur içinden heralde bütün gün çarpışma testleri izliyonuz internette.
  • Bence güvenliğe önem veren insanların güvenliği ön planda tutan yazılar yazması saçma. Trafikte genelde başka bir arabaya çarpıyorsun. Dolayısı ile kaza güvenliği biraz da hangi arabaya çarptığınla ilgili bir konu.

Halkın büyük çoğunluğu kaza güvenliğine çok önem verir ise, kaza güvenliğine çok önem veren biri olarak, daha sık araba yenilemen gerekir. Yeni çıkan daha güvenli araçlar kısa sürede aracını orta güvenli araç haline getirecektir. Çok kısa bir sürede bu bir yarışa döner.

O yüzden, güvenliğe önem veren biri susmalıdır. Konuşmamalıdır.

• 100 bin lira verip alınan bir arabanın vergisiz çıplak değeri 10bin dolar. %45 ÖTV li fiyata bir de KDV eklenince fiyat iki katına çıkıyor. Devlet vergi alırken ÖTV li fiyatı baz alıyor, yani vergiden de vergi alıyor. Bizim kendi devletimiz bunu yaparsa elin almanı elbette donanımdan kısar. Çözümü de çok basit: senden çalandan alışveriş yapmamak. Başka marka araç aynı paraya full veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.