Şimdi Ara

2 hava yastıklı polo düşünenlere ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
5
Favori
37.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada 100bin tl ama bu araci avrupalilar 10bine aldigi icin hurda olarak goruyor. Olmamasi cok normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam yaşım 36 konumuz değil ama; sene 2018 olmuş ve hala eski araçlarla bu araçları mı kıyaslıyoruz. Yaklaşık 100 bin lira verelim ve 2 hava yastıklı araç alalım. Cidden bunu mu savunuyorsunuz? Hem de sizin gibi zeki ve donanımlı birisi "piyasada milyonlarca hava yastığı olmayan ve 1-2 tane hava yastığı olan arabaları çöpe atın mantığı" gibi alakasız cümle kuruyorsa ben bir şey diyemiyorum...
  • 30 bine satılan araç 100 bin olmuş güvenlik konusunda sunduğu opsiyon ise ortada.

• Eskiden de böyleydi. 2006'da sıfır symbol almıştık. Babam güvenlik paketi(2. hava yastığı + ABS) ve stil paketi(alaşım jant, ısıtmalı ayna vs.) aynı parayken stil paketli orta donanım sipariş etmişti arabayı.
    Çok şükür başımızdan bir olay geçmedi ama insanlarda güvenlikten ziyade arabam konforlu olsun, güzel görünsün düşüncesi öne çıkıyor.
    Yalnız 2. hava yastığını off yapan arkadaşları duyunca ürperdim. Araba part çıkmasın diye yanında oturan kişiyi tehlikeye atmayı hiç önemsemiyor demekki. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?
  • bu bir tür biat kültürü yansıması bence. sorgulama ve eleştirel bakış açısı yerine olduğu gibi savunma ya da kabul etme refleksi.

• Kedi uzanamayacağı ciğere mundar dermiş

• zotacing kullanıcısına yanıt
    20 km hızda bile hava yastığı patlama ihtimali varsa o aracın sürücüsü de kasko yaptırır zaten.kimse o riski almamalı.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Way arkadaş ! Gercekten para insanlarmızın canından daha degerli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Kasko patlayan hava yastıklarının çıkardığı maliyeti ödemiyor mu? Kaskolu varsa varsın tüm hava yastıkları patlasın ne olur ki?

• Bizim ülkemiz bütün küresel firmalar tarafından 3. dünya ülkesi gibi görülüyor.nedenini ufak bir örnekle açıklayayım.

Honda 2018'de pcx modelini revize etti. 125 cc pcx ve 150cc pcx birkaç yeniliğe uğradı.

125 cc anahtarsız çalışma özelliği ile çıktı.

150 cc ise hem anahtarsız çalıştırma hem de abs özelliğiyle.

Peki Honda Türkiye ne yaptı bilir misiniz? 125 cc'yi ülkemize getirdi 150cc'yi getirmedi.ikisini birden getirip seçenek de sunmadı.Türk halkını az güvenli motora talim etti. 3 yıldır Honda spacy Alpha kullanıyorum.motordan sıkıldım,anahtarın cebimi delmesinden de bıktım abs olmadığı için sert frende tekerin kaymasından da.bu yüzden aradığım özelliklerde scooter olan 150 cc pcx almaya niyetlendim.Honda bayisi bu modeli getirmediklerini söyleyince 125 cc de almadan çıktım.

Madem motorumu yenileyeceğim 2018'den sonra da abs'siz motora binmem.30-40 km hızla giderken yola kedi bile atlasa ani fren yapıyorum ve motor kayıyor.defalarca düşmekten kıl payı kurtuldum ama artık bundan sıkıldım.

Honda Türkiye abs'li pcx'i ülkemize getirene kadar bu markadan hiçbir motosiklet almayacağım.Honda genel merkezi arayıp tepkimi de dile getireceğim,sosyal medyada yazacağım.bizi 3. dünya ülkesi gibi görmelerinden ve sadece yolunacak kaz gibi görmelerinden bıktım.

Konfor elbet önemli ama ciddi trafik kazası geçirmiş bir aileyiz bırakın hava yastığını emniyet kemeri bile hayat kurtarır.emniyet kemeri takmış olsaydık o kazada çok hasar almazdık.ne yazık ki hala vücudumuzda o kazanın izlerini taşıyoruz. Hava yastığı olsa belki birkaç ezikle atlatırdık o kazayı.

Bırakın sikindirik göz boyama özellikleri.yok yağmur sensörü yok ışıklı düğme yok arka koltuk rahatlığı.hepsi hikaye.önce güvenlik.

Eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar.artık bir arabada 4'ten az hava yastığı varsa o araba alınmaz.

• hava yastığının gereksizliğini savunan varsa ,o kişinin fizik ,kimya,matematik hatta Türkçesi dahi yoktur :)

sanayide kaza yapmış bir araba gördüm ,ön hava yastığı açılmış ama sol cam üstünde kan izleri vardı ,kaza esnasında kafasını sol tarafa vurduğu bariz anlaşılıyordu

yani bu şunu gösterdi ,ön hava yastıkları yeterli gelmiyor

ha sen aşırı hızla giderken kaza yaparsan ,arabanın tamamına hava yastığı koysalar ,hatta yorgan bile koysalar işe yaramaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

hava yastığının gereksizliğini savunan varsa ,o kişinin fizik ,kimya,matematik hatta Türkçesi dahi yoktur :)

sanayide kaza yapmış bir araba gördüm ,ön hava yastığı açılmış ama sol cam üstünde kan izleri vardı ,kaza esnasında kafasını sol tarafa vurduğu bariz anlaşılıyordu

yani bu şunu gösterdi ,ön hava yastıkları yeterli gelmiyor

ha sen aşırı hızla giderken kaza yaparsan ,arabanın tamamına hava yastığı koysalar ,hatta yorgan bile koysalar işe yaramaz :)
    Artık kamyonetlerde bile 4 hava yastığı var. Bak kamyonet diyorum hocam. Otomobil bile değil diye dalga geçilen kamyonette yan hava yastıkları dahil standart. Üstüne güvenlik opsiyonu falan almana da gerek yok.

Hadi kazayı vs geçtim, ışıklarda dururken bi motorcu yandan çarpsa en azından aramda bir hava yastığı var.

Gel gelelim bu 5 yıldızlı üstün güvenlikli otomobil bozuntusunda yan hava yastığı yok. Alamıyorsunda yandan bi moto kurye girse direk kucağında adam birde 5 yıldızı var(!)

• Vw bu arabayı değil hava yastıksız direksiyonsuz gönderse bile savunacak adam çıkar. Anlamak mümkün değil. X markasının Y aracına sahip oldunuz diye körü körüne savunmayın. 2018 yılında 2 hava yastıklı araç satmak AHLAKİ DEĞİLDİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Polo Almanyada kac bin euro ki adamlar fazladan hava yastigi koysun. Polo sadece burada goklere cikariliyor.

Avrupadaki pololarda tüm hava yastıkları standart.

Almanya'da radyosu olmayan arka camı manuel polo var ama tüm hava yastıkları ve aktif güvenlik donanımları tam.

Buraya Hindistan muamelesi yapıyorlar.

Alıntıları Göster
    Kimse sormaz istemezse olacağı bu çünkü, muameleyi bizzat halk hareketleri ve öncelikleri ile talep ediyor.

Adamlar güvenli araç isteyen musteri profili olmadığını biliyor buna göre de araç donanımı veriyor.

Biliyorsunuz bu ülkede ücretsiz her araçta standart donanım olan emniyet kemeri de çoğu kişi tarafından kullanılmaz.

Kısa yol derler. Göbek sıkıyor derler. Fenalık basıyor derler. Nolacak derler.

Yan hava yastığı güvenliği de olmasın canim n'olacak? Doğuştan sünnetli bu insanlar okunmuş hiçbişeycekler olmaaaz

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Bir örnek vereyim. Avrupa modellerinde 'Toyota Safety Sense' (otonom fren, şerit takip, yaya algılama, otomatik uzun-kısa far vs vs) olan Toyota'lar her ne hikmetse Türkiye'de bu donanımlar olmadan satılıyordu.

ALJ'ye (distribütör) defalarca e-posta göndererek canlarını sıktım. O da yetmedi, Toyota Japonya'ya mesajlar gönderim. Yetmedi, her sosyal ortamda konuyu dile getirdim, öyle ki adımız Safety Sense oldu.

Demem o ki; madem ki Avrupa'daki baz Polo'da 4 hava yastığı var, o zaman Türkiye'de de 4 hava yastığı olmalı. Ben de insanım, Avrupalı da insan. O zaman, vizyon sahibi olmalıyız ve bu duruma tepki göstermeliyiz.

Tebrikler safeti sense

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• iyide golf de aynı şey. 1.0 tsi highline'da perde hava yastıkları yok üstüne opsiyonel. araç oluşturucuda 1202 tl ver al diyor. nasıl üst donanımsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polo hadi neyse B sınıfı araç.

Bu ülke 2017 yılı boyunca 2 airbagli Sportage'lar gördü

Yanlıs duymadıniz

2017 model yilinda her ne sebeple olduysa

Sportage Comfort, Consept, Consept Plus donanımlar 2 airbagli olarak ithal edildi..

• Araç satıcı firmaları da anlamak lazım. Öyle bir milletiz ki, "+2 hava yastığı 250 TL farkla" dediğinizde 10 müşterinin zaten 8 tanesi "yok istemem" diyor.

Otomobil satıcısı değilim ama ortalama 10-12 sene ticaretle uğraştım ve kendi araçlarımı aldım sattım. Çocuk koltuklarının peynir ekmek gibi satılma sebebi de kesinlikle çocuklarımızın güvenliğine verilen önem değil. Trafik cezası yeme korkusundan araçlarda çocuk koltuğu bulunduruluyor ve olabildiğinde ucuzu alınıyor. Ben bundan 6 sene önce aldığım araç içi çocuk koltuğunu 3 haftalık araştırma ve test raporlarına bakarak aldım.

Bu ülke insanının %80' i için hava yastığı, Isofix gereksiz donanımdır. Hayatlarımız maalesef ki çok ucuz ...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.