Şimdi Ara

2. eli olmayan AMA ALBENİSİ OLAN arabalar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
0
Favori
5.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: falcon57

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocan aklıma gelmişken Renault Safrane buna da bakın
    14000 liraya kadar tüm aksamları çalışan bir tane bulursanız yani.

Eyvallah Safrane'ı not ettim

Hocam Safrane hani donanım ve Güvenlik anlamında çok iyi.
    O arabada olan donanım bugün çoğu arabada yok.
    Mesela geri vitese alınca ayna kaldırım seviyesine iniyormuş, ısıtmalı ve hafızalı deri koltuk varmış, lüks donanımlı bir araç yani ama bir de o kadar çok elektronik aksam ve yaş var. O yüzden araba çok temiz olmalı.
    Ama 13-14 lira diye biliyorum piyasasını. Alırsınız ailenizden bir parça gibi olabilir.
    Yani bence sizin mentalitenizde (güvenli güçlü konforlu piyasa arabasından iyi ve uygun fiyatlı ama 2.eli ölü) en uygun araç belki de.

@highgen hocam ben de onu belirttim nispeten gene gider ama 1.6 sı daha kolay bir araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2.eli tutmayan araçlar arasında ne olduğu belli olmayan tuhaf şekilli araçlar olabilir.
    Fiat idea
    Renault Modus.
    Birde milletin korktuğu yada adı çıkan araçlar ki emsallerine göre ucuz diye bende almıştım bizzat kullandığım araçlar
    2003-2005 Model Vectra C kasa 1.6 Comfort astra ile aynı fiyat.Çok konforlu ve astra ile aynı motora sahipti.
    Fiat Merea adı çıkmış 9 a inmez 8 e Neymiş çok yakıyo yok öyle bişey(2004 Fiat Marea Liberty)
    ve son olarak şimdi kullandığım Yeni kasa Fiat Bravonun da kaderi aynı olacak sanırım.Punto ile hemen hemen aynı fiyat 2. eli.Bence satış strateji hatası.43000TL
    Dizeli 55-60bin TL.Reklam yok.
    Uzun lafın kısası böyle araçları 2.el uygun fiyata alacaksın bin gitsin
  • quote:

quote:

quote:

Hocan aklıma gelmişken Renault Safrane buna da bakın
    14000 liraya kadar tüm aksamları çalışan bir tane bulursanız yani.

Eyvallah Safrane'ı not ettim

Hocam Safrane hani donanım ve Güvenlik anlamında çok iyi.
    O arabada olan donanım bugün çoğu arabada yok.
    Mesela geri vitese alınca ayna kaldırım seviyesine iniyormuş, ısıtmalı ve hafızalı deri koltuk varmış, lüks donanımlı bir araç yani ama bir de o kadar çok elektronik aksam ve yaş var. O yüzden araba çok temiz olmalı.
    Ama 13-14 lira diye biliyorum piyasasını. Alırsınız ailenizden bir parça gibi olabilir.
    Yani bence sizin mentalitenizde (güvenli güçlü konforlu piyasa arabasından iyi ve uygun fiyatlı ama 2.eli ölü) en uygun araç belki de.

@highgen hocam ben de onu belirttim nispeten gene gider ama 1.6 sı daha kolay bir araba.

1.6 motorluları pek yok
    bizde de 1.6 makyajlı kasası var da 2.0 vectralar daha çok piyasada ve satılıyorda

• Olabilir hocam belki de ben iyi araştırmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUNMETAL

2.eli tutmayan araçlar arasında ne olduğu belli olmayan tuhaf şekilli araçlar olabilir.
    Fiat idea
    Renault Modus.
    Birde milletin korktuğu yada adı çıkan araçlar ki emsallerine göre ucuz diye bende almıştım bizzat kullandığım araçlar
    2003-2005 Model Vectra C kasa 1.6 Comfort astra ile aynı fiyat.Çok konforlu ve astra ile aynı motora sahipti.
    Fiat Merea adı çıkmış 9 a inmez 8 e Neymiş çok yakıyo yok öyle bişey(2004 Fiat Marea Liberty)
    ve son olarak şimdi kullandığım Yeni kasa Fiat Bravonun da kaderi aynı olacak sanırım.Punto ile hemen hemen aynı fiyat 2. eli.Bence satış strateji hatası.43000TL
    Dizeli 55-60bin TL.Reklam yok.
    Uzun lafın kısası böyle araçları 2.el uygun fiyata alacaksın bin gitsin

yazdığınız araçları not ettim.. Eyvallah...

• quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

chevrolet cruze,ikinci eli kronik sorunları yüzünden ölü fiyattır,hurda olarak satsan daha fazla ödenir

ne gibi kronik sorunları var?bildiğinizden mi konuşuyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Parça sıkıntısı en büyük dert, bir de usta sıkıntısı var. 20TLlik parçayı takma ücreti olarak 80TL isteyen bilirim.

Safrane için mi, yazdınız...

Yok hayır genel olarak. Yani diyelim ki çok parçası değişmesi gereken bir araca denk gelirseniz parçası ucuz bile olsa bir de sözüm ona ustalara verecek binlerce lira lazım kenarda.

Ayrıca safrane hem ismi nedeniyle hem de donanım/kalite nedeniyle en beğendiğim araçlar arasında. Temizi kalmış olsa düşünmeden alınır ama şuan piyasadakilerin %99u rastgele tamir geçirmiş, dökülmüş araçlar.

• subaru forester
  • AlfaRomeo'nun bütün araçları. Sıfır araç alacaklar sırf ülkemizdeki ikinci el sorunu için hevesle inceledikleri hayallerindeki Alfadan başka markalara yönelmek zorunda kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgzgn

Öncelikle eşimin arabası Mitsubishi Colt
    Mitsubishi Lancer
    Mazda 3
    Mazda 6
    Alfa 156
    Nissan geneli
    Subaru geneli
    Seat Altea
    Kia Cerato
    Kia Magentis
    Hyundai Sonata

Kia Ceratoların Piyasası yok gibi gözüküyor ama, bayağı bi kullanıcı kitlesine sahip, bende onlardan biriyim, piyasası var yani.
  • her aracın 2.eli vardır,

piyasanın %10 altına ilan verdiğinde gününde satarsın
  • O değilde bir aralar bir konu vardı bir arabanın son sahibi olanlar gibi o konuda liste vardı birisi bulsun

EDİT:http://forum.donanimhaber.com/m_46755269/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOZ07 -- 11 Eylül 2013; 21:36:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jour

quote:

Orijinalden alıntı: OguzDURSUN

Golf polo kesinlikle satilmayan araclarin arasinda

Yaw he he
    30 sn de satılan araba

piyasanın altında fiyat koyarsan 30sn de satılır tabi.
  • Zevk olsun diye ikinci eli olan modellere bakılmıyor.

Belli başlı adımları maddi anlamda garanti altına alamayan insanlar, alacağa malın ikinci eline de önem vermek zorunda kalırlar. Bunun dışında, aç gözlülüğe bağlı olarak malının hiçbir zaman değer kaybetmemesi için ciddi çırpınışlar içinde olan insanlarda mevcuttur; ama bu insanları "normal" olarak görmemeliyiz. En azından, ben böyle yapıyorum.

NOT: İlginç bir ülkede yaşıyoruz, Eylül 2010'da çıkan iPhone 4 denilen akılsız telefon bile, bugün ikinci elde 700 TL civarına gidiyor.
  • quote:

10 - 15bin aralığında bakıyorum, 2 çocuklu aile arabası olarak kullanabileceğim birşey düşünüyorum

Bunu ilk mesaja editlersen daha faydalı cevaplar alırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alfa Romeo 159
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Zevk olsun diye ikinci eli olan modellere bakılmıyor.

Belli başlı adımları maddi anlamda garanti altına alamayan insanlar, alacağa malın ikinci eline de önem vermek zorunda kalırlar. Bunun dışında, aç gözlülüğe bağlı olarak malının hiçbir zaman değer kaybetmemesi için ciddi çırpınışlar içinde olan insanlarda mevcuttur; ama bu insanları "normal" olarak görmemeliyiz. En azından, ben böyle yapıyorum.

NOT: İlginç bir ülkede yaşıyoruz, Eylül 2010'da çıkan iPhone 4 denilen akılsız telefon bile, bugün ikinci elde 700 TL civarına gidiyor.

Yorumundan dolayi tebrik etmek istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

Alfa Romeo 159

Allfa romeo armasi icin cok yorum var.. soguk bakmamin tek nedeni armasi.. internette dolasan yorum ve haberler dogru mu acaba?

• mercedes vito 2.2 cdi
    6 ay satamadık.
  • şu ana kadar fiat marea 2.0 hlx yazılmamasına şaşırdım bu arada 4 yıldır kullanıyorum.istediği kadar piyasaı olmasın.full donanımlı konforlu güçlü bir araç.zaten temizini alanda kolay kolay satmıyor.tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.