Şimdi Ara

2. El Ford Focus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amacım sıfır araba almaktı.
    Corsa clio i30 focus derken özel nedenlerden dolayı olmadı.
    2. el temiz bir focus almak istiyorum arkadaşlar.
    ancak fiyatlardan birşey anlamadım.
    Bir yandan çok iyi modele az isteyen var bir yandan da düşük modele çok fiyat isteyen var.
    Arkadaşlar 2. el alınırken neye dikkat edilmeli.

misalhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-kazasiz-boyasiz-64.000-km-de-focus-collection-102741738/detay bu araba bu kadar eder mi?

ya da bu arabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-ford-focus-1.6-tdci-trend-x...orjinal-105577563/detay
    bu kadar eder mi?

2. el piyasasını ne belirliyor?

• Hocam sahibinden böyle. Aracı satmak isteyen düşük fiyat yazıyor, satmayı dusunmeyende 2-3 bin fazla yazıyor. Gözünüze kestirdiginiz araçları arayın yapın pazarliginizi satmayı düşünen adam pazarlık yapar şu olur der, son fiyat diyen satıcınin yüzüne kapatın direk. 2. El çocuk oyuncağı oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 20 Kasım 2012; 17:34:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende focusları takibe aldım piyasa değeri nedir bu aracların fiyatlar cok uctu..
  • İlanlardaki 2008 collectionun aynısına sahibiz.Geçen yıl aldık 31500 tl ye,piyasasından bilerek 1000-1500 tl fazlaya aldık.

Çünkü araba çok temizdi,tek sağ ön kapısı boyalı.70 bin km.de ful yetkili servis bakımlı,garantisi 5 yıla uzatılmış,yanında 1 sezon kullanılmış yazlık lastiklerle beraber.

Aynı fiyata ghiada alabilirdik fakat aynı temizlikte olanlarına 34-35 bin gibi fiyat çekiyorlar,ciddi ciddi kaç alıcının yanınada görüşmeye gittim,nerdeyse pazarlık bile yapmadılar.Bizim verdiğimiz paraya olan ghilar ise km.leri tavan yapmış,geçmişi belli olmayan,servis yüzü görmemiş ghialardı.Önceki arabamızdan başımız epey ağrıdığı için varsın ghia yerine collection olsun temiz olsun dedik ve bugün iyikide almışım diyorum.Sensörler,ses sistemi gibi eksiklikleri vardı ama tercih meselesi.

Bunları ilandakiler için değil,genel anlamda fikir verir belki diye yazdım,2.el dizel araba alacaksınız çok dikkatli olmanız lazım.Heleki focusların trend ve collection serilerinin çoğu şirket çıkmasıdır.Haliyle ne kadar yeni gibi dursalarda motorları bilinenden çok daha fazla yol yapmıştır ve araba daha çok yorulmuştur.Alırken sigortacınızdan eski sahiplerine yani şirket adına olup olmadığına,kaç el değiştirdiğine kadar baktırın derim.

Sonrası size kalmış tabi,ne istediğinize bağlı.Bu collection için 33500 de hakikaten fazla,iyi bir kırım yaparsa alın,yoksa diğerlerine yönelin derim.Galeridekine ise daha dikkatli yaklaşın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

İlanlardaki 2008 collectionun aynısına sahibiz.Geçen yıl aldık 31500 tl ye,piyasasından bilerek 1000-1500 tl fazlaya aldık.

Çünkü araba çok temizdi,tek sağ ön kapısı boyalı.70 bin km.de ful yetkili servis bakımlı,garantisi 5 yıla uzatılmış,yanında 1 sezon kullanılmış yazlık lastiklerle beraber.

Aynı fiyata ghiada alabilirdik fakat aynı temizlikte olanlarına 34-35 bin gibi fiyat çekiyorlar,ciddi ciddi kaç alıcının yanınada görüşmeye gittim,nerdeyse pazarlık bile yapmadılar.Bizim verdiğimiz paraya olan ghilar ise km.leri tavan yapmış,geçmişi belli olmayan,servis yüzü görmemiş ghialardı.Önceki arabamızdan başımız epey ağrıdığı için varsın ghia yerine collection olsun temiz olsun dedik ve bugün iyikide almışım diyorum.Sensörler,ses sistemi gibi eksiklikleri vardı ama tercih meselesi.

Bunları ilandakiler için değil,genel anlamda fikir verir belki diye yazdım,2.el dizel araba alacaksınız çok dikkatli olmanız lazım.Heleki focusların trend ve collection serilerinin çoğu şirket çıkmasıdır.Haliyle ne kadar yeni gibi dursalarda motorları bilinenden çok daha fazla yol yapmıştır ve araba daha çok yorulmuştur.Alırken sigortacınızdan eski sahiplerine yani şirket adına olup olmadığına,kaç el değiştirdiğine kadar baktırın derim.

Sonrası size kalmış tabi,ne istediğinize bağlı.Bu collection için 33500 de hakikaten fazla,iyi bir kırım yaparsa alın,yoksa diğerlerine yönelin derim.Galeridekine ise daha dikkatli yaklaşın derim.

hocam şu an onlarca araba var baktığm.
    açıkçası pek anlayan bir insanda değilim.
    bu piyasadan nasıl anlarım bilmiyorum.
    dizellerden korkuyorum açıkçası.
    dediğiniz gibi arabanın motoru çok feci durumda olabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kacirilmayacak-titanium-sahibinden-tertemiz-tek-elden-102427375/detay

bu araba nasıl?
    eğer sahibi biraz inerse alınabilir bir araç mı?

• Çokta dert etmeyin hocam,siz anlamıyorsanız yanınızda bir tanıdık anlayan bulmaya çalışın.Yada bu işin servisi var,tamircisi var bir şekilde olan biten ortaya cıkar,ama tanıdık insanların yardımını alırsanız daha sağlıklı olur.
    İlandaki titanyum ise dizel değilde lpg li olur derseniz tabiki ilk iki arabadan daha iyi,ful donanım ve temizede benziyor.Hem motor-kaporta ekspertizi yaptırıp hemde sigorta kayıtlarından şase numarası,motor nmarası ve plaka ile sorgulama yaparsanız temiz bir arac sahibi olabileceğinizi umuyorum.Biraz zahmetli iş ama sonu iyi olur,kolay gelsin size :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

Çokta dert etmeyin hocam,siz anlamıyorsanız yanınızda bir tanıdık anlayan bulmaya çalışın.Yada bu işin servisi var,tamircisi var bir şekilde olan biten ortaya cıkar,ama tanıdık insanların yardımını alırsanız daha sağlıklı olur.
    İlandaki titanyum ise dizel değilde lpg li olur derseniz tabiki ilk iki arabadan daha iyi,ful donanım ve temizede benziyor.Hem motor-kaporta ekspertizi yaptırıp hemde sigorta kayıtlarından şase numarası,motor nmarası ve plaka ile sorgulama yaparsanız temiz bir arac sahibi olabileceğinizi umuyorum.Biraz zahmetli iş ama sonu iyi olur,kolay gelsin size :)

benim illa dizel olsun diye bir derdim yok.
    amacım sorunsuz bir araca binmek.
    tüp ile dizel arasında pek bir fark yok zaten.
    şehirçi kısa mesafe kullanacağım için hatta lpg daha karlı bile olabilir.

• Hocam düşünür müsünüz bilmiyorum ama 2007 model focus ghia sedan aracımı satıyorum. Bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım araçta boya bile yok. Ben 1 senedir kullanıyorum çok şükür bana en ufak problem yaratmadı. 123 bin kmde düşündüğüm fiyat 30 bin. Model yükseltmek için satıyorum. Adettendir doktorum:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de ekleme yapayım sahibindende bir enayi düşürürüm mantığıyla açılmış çok ilan var. Araba pazarına giderseniz biraz daha ciddi satıcılar görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fayfim

Hocam düşünür müsünüz bilmiyorum ama 2007 model focus ghia sedan aracımı satıyorum. Bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım araçta boya bile yok. Ben 1 senedir kullanıyorum çok şükür bana en ufak problem yaratmadı. 123 bin kmde düşündüğüm fiyat 30 bin. Model yükseltmek için satıyorum. Adettendir doktorum:)

tşk ederim hocam.
    aracınız dizel mi benzinli mi?
  • Hocam bekleme durumunuz varsa 1 ay bekleyin fiyatlarda 1-2 bin düşüş olacaktır her yıl kar düştümu fiyatlar geri cekilir

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Hocam bekleme durumunuz varsa 1 ay bekleyin fiyatlarda 1-2 bin düşüş olacaktır her yıl kar düştümu fiyatlar geri cekilir

acelem yok.
    temiz olursa hiç sıkıntı yok.
    havalar soğudukça okula giderken dolmuş beklemek sıkıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: #002#

quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Hocam bekleme durumunuz varsa 1 ay bekleyin fiyatlarda 1-2 bin düşüş olacaktır her yıl kar düştümu fiyatlar geri cekilir

acelem yok.
    temiz olursa hiç sıkıntı yok.
    havalar soğudukça okula giderken dolmuş beklemek sıkıyor :)

Aceleye gerek yok hocam fiyatlar çok sıskin gelecek ay en az 1000 tl uygun alabilirsiniz, kış bastimi satıcıların havası iner

• Biz de babama 2009-2011 1.6TDCI Titanium bakıyoruz şu sıralar ama fiyatlar uçmuş durumda.

Temiz düşük km Focus 1.6TDCI Titanium'lar 43-45 arası fiyatlarda geziyor. 50 yazan bile var .
  • Focus 2008 düşünürseniz. Pm ile iletişime geçebilirsiniz benimle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fayfim

Hocam düşünür müsünüz bilmiyorum ama 2007 model focus ghia sedan aracımı satıyorum. Bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım araçta boya bile yok. Ben 1 senedir kullanıyorum çok şükür bana en ufak problem yaratmadı. 123 bin kmde düşündüğüm fiyat 30 bin. Model yükseltmek için satıyorum. Adettendir doktorum:)

tşk ederim hocam.
    aracınız dizel mi benzinli mi?

Dizel hocam.

• quote:

Önceden de değişik konular açmıştım.
    Amacım sıfır araba almaktı.
    Corsa clio i30 focus derken özel nedenlerden dolayı olmadı.
    2. el temiz bir focus almak istiyorum arkadaşlar.
    ancak fiyatlardan birşey anlamadım.
    Bir yandan çok iyi modele az isteyen var bir yandan da düşük modele çok fiyat isteyen var.
    Arkadaşlar 2. el alınırken neye dikkat edilmeli.

misalhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-kazasiz-boyasiz-64.000-km-de-focus-collection-102741738/detay bu araba bu kadar eder mi?

ya da bu arabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-ford-focus-1.6-tdci-trend-x...orjinal-105577563/detay
    bu kadar eder mi?

2. el piyasasını ne belirliyor?

Size Pm yollanmıyor hocam. Kapalı kalmış sanırım. Buradan yanıtlayayım o yüzden.

Bence de haklısınız. Dizel arabaları BMW falan olmadıktan sonra 100 bin üzeri almak insanın içine pek sinmiyor. Fakat Türkiye Pazarı'nda dizel arabalar anlamsız bir şekilde pahalı. 100 bin altında temiz içi full dizel araç için 35-40 bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Eğer bu miktarı göze alabiliyorsanız veya düşük donanımı kabul ediyorsanız en azından 80 bin civarı bir araç almanız daha doğru olacaktır. 2007 model araba 120 bin normal bir km olduğunu düşünüyorum 5 yaşında sonuçta. Ben arabayı temiz kullandım. Benden önceki sahibinin de temiz kullandığına şahit oldum. 105 bin ve 120 bin bakımlarını serviste yaptırdım, ikisinde de herhangi bir problem çıkmadı. Zaten 120 bin bakımını yaptıralı daha 2 buçuk ay oldu.

30 bin son fiyatım maalesef. Zaten yazarken de 30 buçuk yazıp 30 a mı düşsem yoksa direk 30 mu desem diye kararsız kalmıştım:)

Fakat bir tavsiye vereyim. Benim araç olmasa bile focus alırsanız mutlaka ghia veya titanium olsun. Çünkü trend ve collectionların yüzde 90ı şirket arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fayfim -- 21 Kasım 2012; 0:31:28 >

• Benzinlide gittiğin yolu dizelde geri dönüyorsun nerdeyse 2 kat fazla yok gidiyor.
    Fiat albea veya ford focus ikisinin de motoru 400-500bin km'ye kadar masraf çıkartmaz periyodik bakımlarını zamanında yaparsan mazotu temiz yerden alırsan.

30bin TL'nin altında doğru düzgün araç bulamazsınız, ya pert kaydı ya da ciddi trafik kazası vardır tramere güvenmeyin adam sanayide yaptırıyor.seller sular altında kalmış da olabilir.
    Km ile oynayanlar da var malum. Araçtan çok satana bakın. Düşük fiyatın sonu yok mantıklı düşünmek lazım. Aşağı yukarı hangi aracın ne kadar edeceği belli alt fiyatlara bakıp aldanmayın.

Clio3 arka camı elle açılan dizel araçlar hala 29binTL lere satılıyor istanbulda. Şirket şantiye arabası olarak.
    Yani dizel focus ghia veya titanyum gerçekten fiyatına göre türkiyedeki en iyi araç. Araçtaki sony ses sistemi 3-4bin TL para yapıyor zaten. ve araçta yok yok. arka amortisörler tam bağımsız C segmentinin en iyi yol tutuşuna sahip aracı. Sıfır km'si 60bin TL. satan aynısından alamaz kolay kolay....vs vs vs

İkinci el alırken; ( örnek 90bin KM üstü araç için )
    Amortisörler, alfernatör, akü, lastik, triger kayışı , filtreler, fren balataları bunların kesin değişmesi lazım değişmediyse ( zaten bu masrafları vermemek için satıyor çoğu insan aracını )

Ayrıca çıkabilecek masraflar,
    jant* eğik olabilir
    Turbo hortumu* delik olabilir
    Vites topuzu ve direksiyon simidi derisi* aşınmış olabilir
    Tavan sigara içilmişse sararmıştır,

Onun dışında aracın ilk yıllarında motor doğru kullanıldı mı o çok önemli , periyodik bakımlarda tam sentetik mi yarı sentetik yağ mı kullanıldı bunlar da önemli motorun verimi için.

• arkadşlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kemalautodan-hatasiz-orjinal-focus-1.6-tdci-chia-sedan-105996920/detay

bu araç ne kadar eder.

telefonda 33 falan dediler ama değer mi?

hata boya km düşürme vs yok dendi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.