Şimdi Ara

2.el cihaz alacaklar aman ha....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 4 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 11
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
 • Ortalama Mesaj Aralığı 135 gün 9 saat 39 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • serenato (4 mesaj) karayulun (1 mesaj) ShaG (1 mesaj) AvaLion (1 mesaj) recko (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (2 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Sayın Arkadaşlar ,
  Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum;
  Sahibinden.com sitesinde 2. El bir org almak istedim. Fotoğraftaki org tamda istediğim gibi görünüyordu.Şahısla telefonda konuştuğumda kapora gönderirseniz ürünü adrese yollayacağını söyledi bende orgun yarı parasını yolladım.Ancak ürünün gelmemesi ,telefona çıkmamalar,oyalamalar günlerce sürdü.Sonra anladım ki bu bir şebeke işi . Sahibinden.com a bu durumu bildirdim, bankaya gittim, savcılığa suç duyurusunda bulundum.Bu yazıyı herkes okusun ve yaysın.Bu dolandırıcıları teşhir edelim.Herkes aman bana ne diye diye onlar pirim yapıyor. Suçlar karşılıksız kalıyor.Bildiğim tüm haber kanallarına ve gazetelere gönderiyorum.Bir kişiyi bile kurtarsak bu tuzaktan kardır.Ben taktiklerini söyleyeyim Ordu mensubu olduğunu söylüyor.Küçük bir şehirden ilan veriyor ki bana Bilecik dediler.Genelde ilanda telefon numarası görülmüyor. Piyasada çok tutulan modelleri tercih ediyorlar.İyi araştırın öyle alın derim…. • 2. ele zaten sıcak bakmıyorum. Kimse kazık yemez ben alırım bir şey olur kesin diye düşünüyorum en iyisi 0 ürün almak. Geçmiş olsun.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: serenato

  Sayın Arkadaşlar ,
  Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum;
  Sahibinden.com sitesinde 2. El bir org almak istedim. Fotoğraftaki org tamda istediğim gibi görünüyordu.Şahısla telefonda konuştuğumda kapora gönderirseniz ürünü adrese yollayacağını söyledi bende orgun yarı parasını yolladım.Ancak ürünün gelmemesi ,telefona çıkmamalar,oyalamalar günlerce sürdü.Sonra anladım ki bu bir şebeke işi . Sahibinden.com a bu durumu bildirdim, bankaya gittim, savcılığa suç duyurusunda bulundum.Bu yazıyı herkes okusun ve yaysın.Bu dolandırıcıları teşhir edelim.Herkes aman bana ne diye diye onlar pirim yapıyor. Suçlar karşılıksız kalıyor.Bildiğim tüm haber kanallarına ve gazetelere gönderiyorum.Bir kişiyi bile kurtarsak bu tuzaktan kardır.Ben taktiklerini söyleyeyim Ordu mensubu olduğunu söylüyor.Küçük bir şehirden ilan veriyor ki bana Bilecik dediler.Genelde ilanda telefon numarası görülmüyor. Piyasada çok tutulan modelleri tercih ediyorlar.İyi araştırın öyle alın derim….  Geçmiş olsun. Yazdıklarına katılıyorum. Bana ne dememek lazım. Hak aramak lazım.
  Senin olayında sonraki süreç nasıl gelişti? Devamını anlatır mısın?
  Sahibinden.com a bu durumu bildirdim, bankaya gittim, savcılığa suç duyurusunda bulundum ......
  Sonrasında ne oldu?

  Benim bu siteden veya gittigidiyor gibi sitelerden hiç alışverişim olmadı ...
  Güvenemiyorum çünkü ...
  Dolandırıcılar ne tür taktikler uyguluyorlar? Nasıl kandırıyorlar?
  Başınıza gelen ilginç olaylar ... Ne tür durumlara dikkat edelim?
  Bunları merak ediyorum. Bilgilendirirseniz okurum.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: serenato

  Sayın Arkadaşlar ,
  Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum;
  Sahibinden.com sitesinde 2. El bir org almak istedim. Fotoğraftaki org tamda istediğim gibi görünüyordu.Şahısla telefonda konuştuğumda kapora gönderirseniz ürünü adrese yollayacağını söyledi bende orgun yarı parasını yolladım.Ancak ürünün gelmemesi ,telefona çıkmamalar,oyalamalar günlerce sürdü.Sonra anladım ki bu bir şebeke işi . Sahibinden.com a bu durumu bildirdim, bankaya gittim, savcılığa suç duyurusunda bulundum.Bu yazıyı herkes okusun ve yaysın.Bu dolandırıcıları teşhir edelim.Herkes aman bana ne diye diye onlar pirim yapıyor. Suçlar karşılıksız kalıyor.Bildiğim tüm haber kanallarına ve gazetelere gönderiyorum.Bir kişiyi bile kurtarsak bu tuzaktan kardır.Ben taktiklerini söyleyeyim Ordu mensubu olduğunu söylüyor.Küçük bir şehirden ilan veriyor ki bana Bilecik dediler.Genelde ilanda telefon numarası görülmüyor. Piyasada çok tutulan modelleri tercih ediyorlar.İyi araştırın öyle alın derim….


  Hocam geçmiş olsun.en sağlıklısı güvenli e-ticaret ile almak.ya da havale geçilecekse bile referansı sağlam dükkan formatlı ürünleri almak obur turlu risk taşıyor cidden

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sahibinden ve dh üzerinden 200 den fazla alışverişim olmuştur . Ancak birkaç defa hariç hiç sorun yaşamadı, o birkaç defada da ürünü 3 gün geç yolladı arkadaş . Çalıştığı okulun müdürünü arayıp durumu bildirdim, aynnı gün kargoladı ürünü .

  Sahibinden üzerinden hiç tanımadığın birine, hiçbir güüvence olmadan para göndermek büyük hata. Ve karşıda ki kişi seni tanımadığı halde yarı ücret karşılığında ürünü göndereceğini söylüyorsa inanmak hata .

  Eğer farklı şehirde ise biraz paraya kıyıp komisyon ödemeyi kabul edin ve sanalpazar ilanı açtırın . Yada o kişi hakkında bilgi toplayın, çalıştığı yer olur , aile bilgileri olur, adresi olur. Yada benim sık yaptığım gibi siz satıcı iseniz dh kullanıcı adınızı söyleyin, referansınız bolsa çok faydalı oluyor.
  Ek olarak öğrenci ise okul/bölüm adını öğrenin ve bunu doğrulatın. Ve ufak bir sorunda karşınızda ki kişiye onu rahatça bulabileceğinizi hissettirin.

  Ve hep şüpheli yaklaşın, normalden uygun fiyatlar , yeni açılmış hesap , sitede bilgi eksikliği gibi durumlarda şüphelenin .

  Kolay gelsin ;)

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • +1

  Şimdiye kadar bir sürü alışverişim oldu Sahibinden üzerinden. Hiçbirinde GET siz ürün almadım, GET ilanda 1 sefer sıkıntı yaşadım oda karşının refans ve yorumlarına bakmadan aldığım için oluştu.

  Ürün alırken mutlaka GET li ilanlara bakın , Refarans sayısının çokluğuna bakın, Aldığı olumlu/olumsuz yorumlara bakın , öyle alışveriş yapın. En sağlıklısı bu, başınız böyle ağrımaz...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvaLion -- 14 Mart 2014; 14:58:27 >
 • Arkadaşlar süreç kısmı daha yeni başladı bekleyip göreceğiz.Şahıs telefonu açmıyor ama mesajlarla süreci oyalıyor .galiba arada başkalarını tırtıklayıp telefonu kapatacak.İlginç olan telefon sinyal ve dinlemeler çok çok zor yapılıyor malum olaydan sonra. taktikler belli tutulan model temiz garantili ürün kaçmayacak fırsat.Çok iyi konuşan kibar güven veren bir ses anlayışlı falan.Bide benim gibi sazanlar
 • Saul Hudson kullanıcısına yanıt
  Duyarlılığınız ve hakkınızı aradığınızı gösterdiğinizden ötürü teşekkürler.
  Bir konuya da şahsen değinmek isterim: Bu kapitalist (tek kutuplu sermaye) ekonomiye halatlarla bağlanmış ülkemizde sıfır ürün satın almak ancak parası olanların işi. Kaldı ki ne zaman kapitalist (tek kutuplu sermaye) ekonomiye halatlarla bağlandık işte o günden bu güne ülkeye uzakdoğu firmalarının malları çok az gelmekte. Daha çok batılıların sermayecisi olduğu şirketlerin mallarını getirtebiliyor ülkemizdeki tedarikçi küçük şirketler. Kısaca tek kutuplu ekonomi olduğu sürece ne halk rahat (soyulmadan) alışveriş edebilir, ne de ülke ekonomisi ilerleyebilir. Mesela penta aş birçok bilgisayar ürünü markasının resmi tedarikçisidir ancak ülkeye hiçbir çeşit anakart, ekran kartı, dizüstü bilgisayar getirtmiyor. İsteyen sorabilir hangi ürünleri getirtmedi diye. Cevaplarım. Penta bilgisayar yıldız holding şirketidir ve bu yıldız holding tehlikeli bir şirkettir. Ülker gıda firması da bunlarındır. Ne zaman yıldız holding hissedarları yabancılaştı ve iblisleşti işte o günlerden sonra yediğiniz şu ülker ürünlerine bir göz atın tatları çok ağır ve bir tane yedikten sonra kesiyor ağırlık basıyor insana ve susuyorsunuz. Yani genetiği değiştirilmiş gdo'lu mısırdan üretilmiş fruktoz şubunu kullanmadığı ürünü yok. Sakın yemeyin. İnsan dna'sını bozuyor ve gelecek nesilleriniz sakat, kalbi delik, alerjen etkiler ve en önemlisi kısır olarak doğuyor. Yıldız holding Türk Milleti'ne ancak hezimet getirir. Bilişim sektöründe hizmet yok, gıda sektöründe de zehir var. Nedir bu? Hatırlayın; mesela ülker çikolatalı gofretin üzerinde 90'lı yıllarda kalın bir çikolata tabakası vardı ve çok güzel çikolata kokardı. Şimdi ise gofreti görünecek kadar az çikolata kaplı resmen zar gibi ve eski çikolata kokusu yok. Birçok ürünüde böyle. Bunlar yalnızca örnektir. Yani işlerine geldikleri gibi hareket eden bencil bir şirkettir yıldız holding. Socket FM2+ anakartlar dünyada satılıyor bizde yok.

  PENTA'NIN REZİLLİĞİ:

  AMD Socket FM2+ yapılı anakartlar Türkiye Cumhuriyeti'ne gelmiyor.

  Çok çeşitli ciddi önem taşıyan ürünlere bir örnek ASUS GTX 670 DC mini hani nerede?

  ve aşağıdakiler:

  GIGABYTE F2A88XN-WIFI
  http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4745#ov

  ASUS UX52VS
  http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/UX52VS/#overview  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayulun -- 16 Mart 2014; 19:31:04 >
 • Hocam biraz acemice davranmışsın, elden teslim olanağı yoksa ya sanalpazar ilanı açtırıp alacaksın ya da adamla iyice konuşup, anlaşıp, kargo kodu geldikten sonra yatıracaksın, iletişim çok önemli 2. el alışverişinde.
 • Kargo kodu kesin çözüm değil.Yapacak olan boş kutuda gönderir ancak sanal pazar olabilirdi.Bende kendi orgumu oradan sattım.2 günde para yattı ilk kez 2.el ürün aldım _pardon alamadım_ :) acemilik var tabi
 • Geçmiş olsun ama suç sende de var,elden almalitdin gel gelelim gitarlarda insanlar 2. Eli tercih ediyor klavyesi daha sağlam olduğu için. Demem odur ki genelleme yaparak millete 2. El almayin deme :) tekrar geçmiş olsun

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Forumda dolaşırken eski mesajımı gördüm sonucunu yazayım dedim.En az 3 defa mahkemeye ifadeye gittim.Şahısı yakalattım para cezasına çarptırıldı (İki yıl sürdü) benim hesabıma paranın yatması gerekiyordu ancak yatmadı benim icra masraflarını verip almaya çalışmam gerekti o haddeden sonra da peşini bıraktım.
 • Enstrümanda ikinci el çok sıkıntı. Parayı verip sıfır almak her zaman daha iyi.

  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bizim ülkemizde ne yazık ki ikinci el enstrüman almak f/p dengesi açısından oldukça zor.Ve bunun haricinde 2.eli doğrudan satıcıdan değil de internet üzerinden yapıldığında kargo vs.sıkıntısı ayrı bir durum alıyor.Ben gitar için örnek verirsem eğer kargo şirketi gerekeni yapmazsa sap ayarı dahi bozulabilir,(yaptırmak için ayrıca para ödemek durumunda kalabilirsiniz),gitarın alabileceği fiziksel hasarlar da cabası.Kısacası 2.el alınacaksa bile doğrudan alınması kanısındayım.(oturduğunuz şehirde olabilir).Kargolara güvenmiyorum,çünkü enstrümanınızı hiç edebilir.Ayrıca Ankara açısından örnek verecek olursam 2.el enstrüman satan dükkanların çoğu insanları kazıklamak için yer alıyor.2.ele karar verilmişse doğrudan ve bireysel olarak satan alıcıdan alınmalı.Unutmamak gerekir ki alınacak enstrüman ne olursa olsun sizden daha iyi bilen birisi varsa,onu yanınızda götürmeniz iyi olacaktır
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.