Şimdi Ara

2. EL ARAÇ FİYATLARI NEREYE GİDİYOR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
5.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, malum sitede özellikle son 1 ayda fiyatlar aşırı artmış durumda.

Artış 2 aydır da devam ediyor. Takip ettiğim arabanın gün içinde 3 farklı ilan ile sırayla fiyatlarının 3'er 5'er bin TL arttığını görüyorum.

Bunu gören diğer ilan sahipleri de ilanları düzenleyip onlar da fiyat arttırıyor. Kafayı yiyeceğim gerçekten. Malum sitede ve diğerlerinde aracımın değeri ne kadar bölümleri eklediler . Mesela buraya bakıp bilgi sahibi olabilirler satış rakamı için. Ama bakıyorum , orada yazan rakamın 10-15 bin TL üzerine ilan açıyorlar.

Satan var mı yok , alan var mı ? yok.

Ne olacak böyle ?

• Ben her gün 250 tl düşüyorum ilanı. Satmak istiyorum çünkü :) Piyasaya göre uygun bile yazdım hatta ama arayanlar 2 bin 3 bin fiyat kırmaya çalışıyorlar. Anladığım kadarıyla bu fiyat düşürmeye çalışanlar da araba almak istemiyorlar. Bir arabayı temiz bulduysan bütçenin 500-1000 üstündeyse bile bir şekilde alırsın. 3-5 binlik farklardan bahsetmiyorum. Alıcı gerçekten alıcı, satıcı gerçekten satıcı ise orta yol bulunur. Ama maalesef öyle bir alışveriş pek yok ya da bana denk gelmedi..
    Katılıyorum hocam.İstediğin aracı bulduysan , ilan sahibinin dediği gibiyse ve içine siniyorsa elbet anlaşırsın . Mesela kendimden örnek vereyim . takip ettiğim araç için fiyatlar çok uçtu.( 2-3 aydır izliyorum )
    Muhtemelen diğer araçlarda da böyledir. Göz ucuyla clio'lara bakıyorum onlarda acaip pahalı. Sıfır araç fiyatına yakın fiyat yazan var. Şaka gibi...

Baktığım aracın Piyasa fiyatı ile sitedeki ilanların fiyatı arasında 10-15 fark var. Size yazanlar gibi yazmaya tenezzül bile etmiyorum.

Bende diyorum ki , bu site artık araç satışı için değil ( Büyük oranda hala sizin gibi aracını satmaya çalışanlar var. Ölücüler de var )

x aracı 80 se benim ki 85. Bu fiyattan satılırsa satılsın. Yoksa kalsın. Görücüye koyuyorlar aracı.

Belki iyi niyetliler de var ama hiç mi değerleme sitelerine bakmıyorsunuz hiç mi piyasaya fiyat sormuyorsunuz.

3-5 deli yüksek fiyatlı ilan koydu, 40 tane akıllı peşinden gitti.

Sanki sattılar, her gün aynı arabalara bakıyoruz.
    arz ve talebin buluştuğu yere piyasa denir.

bizim sitede 1+1 den bozma 2 odalı daireye tam 1 senedir 290 bin lira para istiyorlar.
    satabildi mi hayır.
    peki satmaya niyeti var mı bilmiyorum.
    satmaya ihtiyacı var mı emin degilim.
    peki bu onun yaptığı şeyin ahlaksız birşey oldugu anlamına mı gelir?

bütün mesele bu işte. isteyen malına istediği fiyatı yazar. zorla mı satıyor. sen bilgisayarı açtıgında senin önüne bu adamın ilanı mı cıkıyor.

sen girip sen şikayet ediyorsun? paran varsa git sıfır al.

paran yoksa gelirinizi nasıl arttıracagınızı düşünün.

İDDAA EDİYORUM.

dolar bazında 2 el fiyatları son 5 yılda düşmüştür.
  • Sen de birkaç arkadaşınla hesap aç piyasayı düşür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip ettiğin araba özel bir arabamı?
  • 2008 model Astra’ya 49500 isteyen gördüm ben bugün. Aslında böyle pahalı ilanları paylaşıp, ilan verenlere topluca yazıp dalga geçmek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Çok ilanı olmayan bir araç C3 dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 22mert -- 22 Eylül 2019; 3:3:44 >
  • orktas O kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi birini paylaşacaksın ?

Hepsi birbirinden görüyor zincirleme artıyor fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

2008 model Astra’ya 49500 isteyen gördüm ben bugün. Aslında böyle pahalı ilanları paylaşıp, ilan verenlere topluca yazıp dalga geçmek lazım.
    Aynen kardeşim ya. 12 yıllık araca istenen fiyata bak. Birde değişen boya arızası vs de vardır.

Sen en iyisi 150 ye sıfırını al. 12 sene sonra müşterinde hazır. Sen sıfırının 3 te 1 fiyatını çok gördüğüne göre 5 te 1 fiyatına şimdiden anlaşalım.

Eğer sigara içmezsen, kaza yapmazsan, boyatmazsan, 100 bini geçmezsen, yetkili servis bakımlı olursa 4 te 1 e kadar çıkabilirim.

Sen 3 te 1 i çok görüyorsun. Bence adil teklifim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 22 Eylül 2019; 13:24:36 >
  • Fluence 90 bin istiyorlar icona daha geçen yıl 70 bindi

• Zamanında malum sarı siteye yazdım. Araç ilanı oluştururken piyasa fiyatını da veren bir skala olmalı. Ben satıcı olarak 30 liralık arabama 50 lira yazabilirim, ancak sen site olarak bunu pahalı kategorisine sokup gerekirse 5-10 sayfa aşağıda göstereceksin. Ama sallamadilar bile sağolsunlar. Onlar işin parasinda... Bu piyasa böyle gider, kimsenin değiştirmeye niyeti de yok maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Evet 3te 1’ni çok görüyorum ama sıfırı 90bin.
    Sıfırında 6 hava yastığı var, daha güvenli, yol tutuşu daha iyi, tasarımı daha iyi, espsi var, bir sürü teknolojik özellikler eklenmiş hali 90bin lira.
    2008 olanın şuankinden 3 kasa eski, şuan ki sıfır Astra J Sedan da satılan çoğu teknolojiden yoksun. O aracın sıfır araçla kıyaslanmaya hakkı yok çünkü sıfırında olan çoğu donanım, güvenlik unsuru yok.

İlanda bu:www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ccl-den-2008-astra-1.6-hb-classic-comfort-ilk-kullanicisin-dan-736545784/detay

Bu ilanda ki aracın hakkı 30 dan fazlası değildir.

Bu da sıfırı ve atmosferik motor en boş paket olmayanın fiyatı;www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-astra-sedan-1.4-140-hp-200-tork-manuel-2019-model-sifir-733096649/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 22 Eylül 2019; 15:41:50 >

• Geçen sene bu zamanlar 80-85bin arası olan Megane 4 Joy donanım dizel araçlar 95-100bandına çıkmış.
    Şimdi Megane 4 Joy Donanım benzinli araçlar 80-85bin seviyesine gelmiş.
  • Ben her gün 250 tl düşüyorum ilanı. Satmak istiyorum çünkü :) Piyasaya göre uygun bile yazdım hatta ama arayanlar 2 bin 3 bin fiyat kırmaya çalışıyorlar. Anladığım kadarıyla bu fiyat düşürmeye çalışanlar da araba almak istemiyorlar. Bir arabayı temiz bulduysan bütçenin 500-1000 üstündeyse bile bir şekilde alırsın. 3-5 binlik farklardan bahsetmiyorum. Alıcı gerçekten alıcı, satıcı gerçekten satıcı ise orta yol bulunur. Ama maalesef öyle bir alışveriş pek yok ya da bana denk gelmedi..

• Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Bence hergün 250 düşürmeyin düşebileceğiniz fiyatı bir kerede yazın veya yine şuan ki fiyatta bekleyin, favori ilanlarda hergün 250 düşüren birisinden araç almazdım son fiyatı görene kadar.

Şu an zaten en son fiyata getirdim daha inmeyecegim :) Haklısınız böyle düşünür insan..

• 2002 dizel 190.000 km deki klimasız symbol 28k ys satıldı.

• Geçen Gebze’de Galeride, 17.000 son fiyata, yorgun görünümlü, komple boyalı. İçi leş, tavanı kesme tavan ile değişmiş Şahin vardı. Muayenesi yeniymiş.

Hükümet bam diye sıfırların ötv’sini düşürse de, şu fırsatçıların malum yerleri birazcık yansa..

O paraya güzel bir H kasa Astra alırsın 2008. Ben H kasa olduğunu düşünerek öyle bir mesaj yazdım.

Birinin o araca 50 bine bakıp gülüp geçmeyeceği aklıma bile gelmezdi. Siz böyle her ilanı ciddiye alırsanız hayat geçmez.

Piyasa fiyatını eleştirenlereydi benim sözüm. Piyasa fiyatını beğenmeyenler alsınlar arabalarını satarken piyasanın altına satsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 22 Eylül 2019; 19:0:13 >
  • Dolar yükseldi. Sıfır araçlar yükseldi. Doğrudur ama fırsatçı adam da çok. 15-20 yaşında ,200bin kmyi aşmış, hatta parça değişimi olan araçlar 30k civarı. Günlerdir bakıyorum. Acil ihtiyacım var. Ama bu fiyatlar yüzünden bir araç alamıyorum.
  • Arz talep meselesi. Talep yüksekse fiyat yükselir. Yoksa düşer

• gülüyorum resmen sifiri 70binTL olan egealara ne fiyatlar yazmislar. arabanin boyasi var km.si var satabilirmisin yok satilmiyor zaten.
    faizler dusuyo kış geliyo bu fiyatlar geriler bence.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.