Şimdi Ara

2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
12.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sıfır egea varken neden polo ? mantıklı sayılabilecek bir açıklaman varmı ?
  • Bunlar artık sürekli olan olaylar, benim gözüme sıradan geliyor. Ben konuya girince aracı almak için para kapora vs verdiniz parayı kaptırdınız yada çalıntı araç vs aldınız diye düşünmüştüm.

Adam arabasını siteye koyar öve öve bitiremez iş ekspere gelince uğraşamam der, aslında araçta sorun vardır kendisi biliyordur.

Adam arabayı siteye koyarken sağına soluna photoshop yapar gider bakarsın ilanda olmayan koca bir çizik yada ezik, bu ne dersin resimde yok dersin, adam yaa sorma abi dün akşam çizmişler vurmuşlar ama önemli değil yaptırırsın der, o kadar yol gelmiş bunun için almaktan vazgeçmez diye düşünüp bunu yaparlar.

Araca bakmaya gidersiniz ilanda yazan km den 2-3 hatta 5 bin km fazladır, bu ne dersiniz abi ben ilanı açtıktan sonra çok yol yaptıydımda ilanı güncellemeyi unutmuşum, 2-3 bin km fazla olsa ne olur az olsa ne olur der

vs vs vs

liste uzar gider.

ikinci el araç bakmaya gidiyorsanız her zaman her şeye hazırlıklı gideceksiniz, hatta 300-400 km ve daha uzak şehre gidiyorsanız tek araba için gitmeyin bi kaç alternatifiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Belki genelleme olacak ama, yakın zamanda alınmış plakalı araçlardan uzak durmak gerekiyor.
    Merhaba. Nasıl anlarız yeni plakalı olduğunu?

Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Merhaba. Nasıl anlarız yeni plakalı olduğunu?

Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    "abc 123" şeklindeki plakalar yeni. Zaten 3 harf 3 rakam yaklaşık 1.5 sene önce başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

"abc 123" şeklindeki plakalar yeni. Zaten 3 harf 3 rakam yaklaşık 1.5 sene önce başladı.

Alıntıları Göster
    Adam arabayı değiştirdi ama eski plakasını taktıysa,

bugüne kadar 4 farklı aracım oldu hepsine aynı plakayı taktım.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    yok ya ne uğraşıcam, Polis olmasa ne olacak yani, Sonuçta adam dolandırıcıydı bastı gitti zaten, hiç durmadı bile,
  • Daha önce ki konularda da bahsettim burda da bahsedeceğim başıma gelen talihsizlikten ki ; forumdaşlarım da bu bilgimden ve tecrübemden istifade etsinler....
    öncelikle konu sahine geçmiş olsun , allah daha beterinden korusun...
    Arkadaşlar geçtiğimiz ramazan ayında bende leon fr arıyordum ist. bağcılar galericiler sitesinde ÇEBİ AUTO'da bi leon fr buldum annemle birlikte almaya gidiyoruz ruhsatı onun üzerine yapacağım telefonda herşey tamam sorunsuz temiz hasarsız araç zannederek gittim , önüme araca ait olduğunu iddia ettikleri bi exper raporu kodular cep telefonundan kağıt üzerinde değil. Ve galericiye dedim ki ; kendi elimde bakmak istiyorum. Adamın bana verdiği cevap benim elimden bak. Bende cevap olarak bana whatsap'dan at dedim insanı salak yerine koyar gibi internet yok dedi kıllandım götürdüm aracı expertize araç pert çıktı... Gelde bu adama sövme şimdi bağcılar galericiler sitesinde it sürüsü gibi bir anda toplandılar zaten mecbur geri yapmak zorunda kaldım... Yanımda da annem vardı zaten. Kısacası arkadaşlar herkes böyle yara aldığı şahısların ve firmaların adlarını söylesin ki ulaşabildiğimiz kadar geniş kitlelere ulaşalım. FİRMA ADI : ÇEBİ AUTO BAĞCILAR-GALERİCİLER SİT. DİKKAT EDİN UYARIN.

• quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Adam arabayı değiştirdi ama eski plakasını taktıysa,

bugüne kadar 4 farklı aracım oldu hepsine aynı plakayı taktım.

Alıntıları Göster
    Nasıl başardınız bunu, bana pek mümkün gözükmedi

Aracınızı satarken alıcının adresi araç plakasından farklı olmalı ki, plaka değiştirsin araçtaki mevcut plaka boşa düşsün.
    Diyelim ki bu oldu, sattığınız aracın plakasını, yeni alacağınız aracın şaşisine ve tc nize kaydettirmeniz gerekir.
    Diyelim ki bu da oldu,

Sattığınız 4 araç tada alıcıların, plaka değişikliği istemesi lazım ve plakanız 34 ise alıcıların adresleri istanbul olmamalı.
    Ve aracı sattıktan sonra alacağınız yeni araç belli olmalı ki şaşi ve tc ye kaydettirebileseniz.

• Ne şimdi bu konu mu? Hergün yaşanan sıradan bir olay. Araç adamın anlattığı gibi çıkmamış 300 TL exper parası boşa gitmiş. Bende sandım aracı aldıktan sonra bir sorun çıktı. Ayrıca experlerde enayi değil. Parayı önceden alır ki, sonradan sen ödeyecen ben ödeyicem kavgası çıkmasın. Bu işi ilk defa yapmıyorlar.

2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Nasıl başardınız bunu, bana pek mümkün gözükmedi

Aracınızı satarken alıcının adresi araç plakasından farklı olmalı ki, plaka değiştirsin araçtaki mevcut plaka boşa düşsün.
    Diyelim ki bu oldu, sattığınız aracın plakasını, yeni alacağınız aracın şaşisine ve tc nize kaydettirmeniz gerekir.
    Diyelim ki bu da oldu,

Sattığınız 4 araç tada alıcıların, plaka değişikliği istemesi lazım ve plakanız 34 ise alıcıların adresleri istanbul olmamalı.
    Ve aracı sattıktan sonra alacağınız yeni araç belli olmalı ki şaşi ve tc ye kaydettirebileseniz.

Alıntıları Göster
    Bilmiyorsan konuşmayacaksın

Buyur bilgisayarımda olan iki aracın resmi, ilana koyarken çekmiştim. Şuan mevcut aracın fotosunuda aynı yerde aynı şekilde çeker koyarım. Bu resimler ilana koyarken çekilmişti, mevcut aracı satmak istediğimde aynı yerde aynı şekilde fotosunu çekerim, ama ikna olman için yarın çekip koyarım.

resimlerin çekildikleri yere bakarsan aynı yerde çekildiğini anlarsın umarım.

ilk aracımı 2012 senesinde satmıştım, onun resimleri yok, silindi.

Bu ikinci aracım

Bu üçüncü aracım

Dördüncü aracımda f30 kasa makyajlı 320i, onun fotolarınıda çekerim merak etme.

Millete yalan borcumuz mu var da işkembeden sallıyorum sanıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafatrkoz34

Daha önce ki konularda da bahsettim burda da bahsedeceğim başıma gelen talihsizlikten ki ; forumdaşlarım da bu bilgimden ve tecrübemden istifade etsinler....
    öncelikle konu sahine geçmiş olsun , allah daha beterinden korusun...
    Arkadaşlar geçtiğimiz ramazan ayında bende leon fr arıyordum ist. bağcılar galericiler sitesinde ÇEBİ AUTO'da bi leon fr buldum annemle birlikte almaya gidiyoruz ruhsatı onun üzerine yapacağım telefonda herşey tamam sorunsuz temiz hasarsız araç zannederek gittim , önüme araca ait olduğunu iddia ettikleri bi exper raporu kodular cep telefonundan kağıt üzerinde değil. Ve galericiye dedim ki ; kendi elimde bakmak istiyorum. Adamın bana verdiği cevap benim elimden bak. Bende cevap olarak bana whatsap'dan at dedim insanı salak yerine koyar gibi internet yok dedi kıllandım götürdüm aracı expertize araç pert çıktı... Gelde bu adama sövme şimdi bağcılar galericiler sitesinde it sürüsü gibi bir anda toplandılar zaten mecbur geri yapmak zorunda kaldım... Yanımda da annem vardı zaten. Kısacası arkadaşlar herkes böyle yara aldığı şahısların ve firmaların adlarını söylesin ki ulaşabildiğimiz kadar geniş kitlelere ulaşalım. FİRMA ADI : ÇEBİ AUTO BAĞCILAR-GALERİCİLER SİT. DİKKAT EDİN UYARIN.
    İstanbulda Bağcılar, esenyurt galericileri mimlidir,

İzmirde gaziemir deki galeriler mimlidir

Antalyada manavgat ve alanya tarafı mimlidir.

Gaziantep galeri şahıs fark etmez komplesi mimlidir

Konyada galericiler mimlidir.

Bunların dışında bir çok yer var,

İkinci el çokkkk büyük şans işi.

Ben biraz fazla sık araç değiştiririm, aynı şekilde hanımın aracıda değiştiririm.

Bugüne kadar yüzlerce araca bakmaya gittim, yüzlerce adamla muhattab oldum,

toplamda benim 4 farklı hanımın iki farklı aracı oldu, hepsinide ben aldım sattım. sadece 6 farklı araç için yüzlerce araç baktım, neler gördüm neler.

• Merhaba konuyu görünce bende yazayım bi kaç bişey dedim bi aracı alırken fiyatı ucuz olan araç mutlaka sıkıntılıdır istisnalar olabilir tabiki ama parahı araç alırken 3 5 bakmamak lazım birde lafa degil de kanıtlara bakmak lazım bence ramazan bayramında 2011 jetta 16 tdi dgs 131000 km aldım 74000 tl ye geldi adam baya kılmış yaptırdıgı tüm bakımların belgeleri mevcut yani sözün özü iyi araştırmak lazım.

2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı)2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı)2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı)2. el araç alırken ÇOK ÇOK DİKKAT, kötü bir tecrübe içerir (sahibinden çakalı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 19 Temmuz 2019; 20:53:2 >

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Buraya gelip trollük yapıyorsun bütün gün, işin gücün yok git konu dışında takıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Bilmiyorsan konuşmayacaksın

Buyur bilgisayarımda olan iki aracın resmi, ilana koyarken çekmiştim. Şuan mevcut aracın fotosunuda aynı yerde aynı şekilde çeker koyarım. Bu resimler ilana koyarken çekilmişti, mevcut aracı satmak istediğimde aynı yerde aynı şekilde fotosunu çekerim, ama ikna olman için yarın çekip koyarım.

resimlerin çekildikleri yere bakarsan aynı yerde çekildiğini anlarsın umarım.

ilk aracımı 2012 senesinde satmıştım, onun resimleri yok, silindi.

Bu ikinci aracım

Bu üçüncü aracım

Dördüncü aracımda f30 kasa makyajlı 320i, onun fotolarınıda çekerim merak etme.

Millete yalan borcumuz mu var da işkembeden sallıyorum sanıyorsun.

Alıntıları Göster
    Bu yapılamaz demiyorum ama meşakkatli biraz her araç sattığında alan kişinin plaka değiştirmesi lazım ki plaka boşa çıksın, her araç sattığında boşa çıkan plakan için emniyete bağış yapıp plakanı ayırtmalı ve yeni aracın şasisine kaydettirmelisin.
    Bunları yaptım diyorsan, birşey demiyorum.

Karşındaki ni itham ederken, dikkatli ol, Bilmiyorsan derken,

Benim işim bu, 15 senedir bu işleri yapıyorum.

• efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Sanırım bizde böyle böyle tecrübe kazanağız yarbayım :)
  • 2,el aracı ya çok tanıdık birinden alacaksın yada güvenilir büyük bayilerin 2.el bölümünden..zaten belli bir sürede garanti veriyorlar..sorunlu mu sorunsuz mu ne ararsan bilgileri mevcut..

adamın verilmiş sadakası varmış.noteri beklerken alacağı araç yanmış..https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/noteri-beklerken-satin-alacagi-araba-yandi,jsebnbireEChyXjcSKtk4A

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Suç sizde bu devirde 2. el araç mı alınır!
    alınır niye alınmasın. ama türkiyede sıkıntı çünkü kullanıcılar sıkıntı.almanya 2.el arabalarına baktım geçen hafta abi sıfır gibi arabaların içleri yemin ediyorum pırıl pırıl o içi koltuklar tavanlar falan bal dök yala.sorumlulık ve kurallar işte böyle bir şey 500 sene geçse o seviyelere asla glemeyiz ,çünkü bizim insanımız leş her yönden leş,ağzı leş götü başı leş elleri leş ayağı leş,kullandığı ayakkabı, araba ,gözlük ,telefon ne varsa leş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpikom -- 20 Temmuz 2019; 14:17:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz_ua

aslında benimde başıma geldi madem konusu açıldı kısaca özet geçeyim,

50.000 tl'ye kadar peugout 208 1.2 otmatik bakıyoruz bulduk bir tane 2014 model adam cuma akşamı ilanı koydu, ertesi gün randevulaştık, Gittik araba çiçek gibi dışarıdan adamla anlaştık babamın arabayı bıraktık aldık pegout götürdük expertize çiçek gibi çıktı geldik, abi biz okeyiz kapora verelim çıkardık 200 lira kapora verdik adam dediki ben 2.000 tl den aşağı kapora kabul etmem, olurmu öyle şey felan çıkardık 400 tl verdik yok dedi adam almadan gitti. pazartesi günü araba ilandan kalkmıştı,

Adam ben galericiyim diyor galerisi yok bir yer gösteriyor burası galerim şimdi yıkıldı yeni bina yapılıyor felan diyor. bide adamdan fırca yedik polis kimliğini gösterdi ben polisimde siz bana güvenmiyor musunuz da satmıyorum size arabayı felan, verdiğimiz expertiz parası yanına cabası,

Büyük ihtimalle dolandırıcıydı Allah korudu,
    üzlüyorum şu paralara yahu, 50.000tl ye pejo, hersey dahil clio ya bindikleri paraya bakınız adamlarınhttps://www.instagram.com/p/B0HfEjOpycx/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.