Şimdi Ara

2.el araba almanın riskleri ve zararları nelerdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hor kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demage -- 30 Eylül 2012; 10:10:02 >
  • Niye alınmasın ? Temiz kazasız, uygun fiyatlı olursa seve seve alırım...0 km 56.000 lira ise temiz kazasız 25.000 km de 1 yaşında 45.000 - 48.000 arası aynı arabayı seve seve alırım.Aynı arabanın temiz , kazasız 6 yaşında olanı 30.000 Liraya seve seve alırım... Geleyim diğer kısıma...0 km fiyatı 56.000 Lira olan arabayı 2 yıl 65.000 km kullanıp sonra 52.000 Liraya satılık ilanı verene ise NAHHHHH... Derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 30 Eylül 2012; 10:20:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Niye alınmasın ? Temiz kazasız, uygun fiyatlı olursa seve seve alırım...0 km 56.000 lira ise temiz kazasız 25.000 km de 1 yaşında 45.000 - 48.000 arası aynı arabayı seve seve alırım.Aynı arabanın temiz , kazasız 6 yaşında olanı 30.000 Liraya seve seve alırım...

Aynen öyle sadece alırken dikkatli olmak lazım.

Bugüne kadar 4-5 Ad. 2. El araç aldım hiçbirinde sıkıntı olmadı çok şükür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beni ise en çok kaçtan satıldığından ziyade sıfır alındıktan hemen sonra 3 5 ay içinde 5-10 bin km yapmış araçların neden satıldığı düşündürüyor. Ben en çok onlardan kıl kapıyorum adam sıfır aldığı aracı 6 ay sonra neden satar ki??
  • quote:

Orijinalden alıntı: exantric

beni ise en çok kaçtan satıldığından ziyade sıfır alındıktan hemen sonra 3 5 ay içinde 5-10 bin km yapmış araçların neden satıldığı düşündürüyor. Ben en çok onlardan kıl kapıyorum adam sıfır aldığı aracı 6 ay sonra neden satar ki??

adam araştırmadan almıştır. beklentilerini karşılamamıştır.
    araç sorun çıkarmışıtır. uğraşamam diye satıyordur. benim çin malı ilk 5binde 5- 6kere servise gittim. ondan sonra bakımlar dışında gitmedim. bu araba ilk 5 binde bu kadar sorun çıkarırsa beni mahveder diye satışa çıkarabilirdim
    kaza yapmıştır.
    taksidi ödemeyecek duruma düşmüştür.
  • Kmsi dusurlumustur belki hasari vardir adam tamir etmistir kime guvencegimizi sasirdik

• -Rodaj dönemi iyi geçilmemiştir.
    -Hor kullanmıştır.
    -Aldığı benzine dikkat etmemiştir.
    -Kaza boya durumunu gizlemeiştir. (ya da çalışmıştır.)
    -Araç sorun çıkartmaya başlamıştır.
    -İçine değişik sıvılar temas etmiştir.
    -İçini gereksiz yere yıpratmıştır.
    -Kullanmayı bilmediğinden debriyajı, freni olması gerekendne çok daha fazla yıpranmıştır.
    -KAporta bakımına hiç dikkat etmemiştir, boya bakımsız kalmıştır. Satarken bi cila atıp yola çıkmıştır.

-Eh zaten ikinci elde alsam 1 yaşını geçmiş araç düşünmüyorum. O tip araçlar da zaten sıfır km'sinden 4 bin Tl civaır ucuza satılıyor. En fazla 6 bin ucuza satılan var.Expertiziydi sorgusuydu uğraşana kadar Bin tl ye yakın masraf her türlü çıkıyor.

-Fatura kestirip 5 bin Tl için tüm bu riskleri almamış olurum, yoluma devam ederim diye düşünüyorum.
  • Beni 2. Elden sogutan adam eli burnundan çıkmıyor o eli direksiyona vitese heryere sürüyor bida beni çok üzüyor

• Eger guvenılır yerdense ve temızse her turlu alınır.
    Ama rısk var mıdır dersenız ,vardır.
    Gecen hafta toyota servısınde adam bakımını yaptırdı ve parasını odedı ama aracını alamadı.
    Oncekı sahıbının 2000 tl borcu cıktı.Adam arabanın eskı sahıbını aradı ama halledemedı.
    Servısın oncekı sahıbını parasını almadan nasıl gonderdıgını de anlamıs degılım.
    Ayrıca galerıcıden araba almaktanda hep korkmusumdur.Dod , reno2.el vs kurumsal yerlerden almakta fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

Eger guvenılır yerdense ve temızse her turlu alınır.
    Ama rısk var mıdır dersenız ,vardır.
    Gecen hafta toyota servısınde adam bakımını yaptırdı ve parasını odedı ama aracını alamadı.
    Oncekı sahıbının 2000 tl borcu cıktı.Adam arabanın eskı sahıbını aradı ama halledemedı.
    Servısın oncekı sahıbını parasını almadan nasıl gonderdıgını de anlamıs degılım.
    Ayrıca galerıcıden araba almaktanda hep korkmusumdur.Dod , reno2.el vs kurumsal yerlerden almakta fayda var

Ne demisler 2. Elin sanayisiyle borcuyla ugrasacama sıfırın kredisiyle ugrasirim

• sorunsuz bir aracı ben olsam satmam.. hele ki daha birkaç yaşındaysa kimse satmak istemez..

ayrıca aracın eski sahibi, kız arkadaşıyla eğlenirken aracın temiz kalmasına pek önem vermemiş olabilir..

• satıcı dürüst oldukça alırım. ekspertiz olayını da atlamamak lazım tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliUmut07

satıcı dürüst oldukça alırım. ekspertiz olayını da atlamamak lazım tabi.

Her expertizciyede guvenilmez simdi önune gelen expertizci olmus biz araba aldik birisi 2 parca degismis dedi usta 3 parca degismis dedi sataken goturduk 1 parca degismis dedi.

• Alirken Iyibir kontroll Ve Biraz dikkatle bir sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: cocacolatm

quote:

Orijinalden alıntı: AliUmut07

satıcı dürüst oldukça alırım. ekspertiz olayını da atlamamak lazım tabi.

Her expertizciyede guvenilmez simdi önune gelen expertizci olmus biz araba aldik birisi 2 parca degismis dedi usta 3 parca degismis dedi sataken goturduk 1 parca degismis dedi.

tabi, olabilir. o zaman tanınmış, güvenilir markalar diyelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.