Şimdi Ara

2 bina arası wifi kurulumu yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2 bina arasında wifi ağı kurmam lazım (2 dairede bana ayit) araştırmalarıma karşın şu cihaz aklıma yattı "tl-wa5210g" fakat 1 adet alrsam yetermi
    kullandığım modem yani A noktasındaki ZYXEL P-660HNU-F1 300MBPS
    B noktasına ne almalıyım?
    A noktasına "tl-wa5210g" takarsam B noktasından görürmüyüm?
    B noktasında telefon hattı yoktur.
    yerleşim şekli
     2 bina arası wifi kurulumu yardım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokberk_s -- 26 Mart 2013; 17:23:09 >

• Fikri olan yokmu arkadaşlar !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokberk_s -- 28 Mart 2013; 15:17:25 >
  • güncel
  • yardım edebilecek kişi yokmu
  • http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WA5210G

şu üründen çatılarda karşılıklı birbirini görecek şekilde takabilirsen olur
  • Değerli Müşterimiz ;

TL-WA5210G cihazı iki nokta arasında ortalama 8 km internet taşımaktadır. Ortam şartlarına göre Wireless sinyalleri değişkenlik göstermektedir. Konu ile ilgili olarak support.tr@tp-link.com adresimize mail atarak destek alabilirsiniz. Ayrıca donanımhaber üzerinden özel mesaj atarak bilgi isteyebilirsiniz. İyi günler dileriz.
  • Cep Telefonu veya bir Laptop (wifi adaptörlü) ile sinyalinizi mobil olarak test edin. Apple iOS'dan kaldırdı bu tarz appleri, Android'de var diye biliyorum. Eski telefonum N8'de gayet iyi bir tane vardı, eğer symbian kullanıyorsanız "Nokia beta labs"dan bu app'e ulaşabilirsiniz. Bu tarz programlar (mac, windows) laptoplar için de vardır. Wifi Channel, Connection, Analyzer vb. olarak aratırsanız bulursunuz. Elinizde telefon veya laptop ile sinyal gücünü test edin -70 dbm'den aşağı olan yere Access point,extender,repeater koymayın mesafeyi böyle daha garanti hesaplarsınız (Not: dbm 0 a yaklaştıkça sinyal gücü artıyor demektir. -45 dbm > -70 dbm).
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.