Şimdi Ara

2.Basamak: İngilizce Çalışma Programı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
97
Favori
44.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Evet önce Speaking bölümündeki kaynakların tamamını bitireceksiniz.
    Bu kaynakların yanında siz ek olarak HİÇBİR ek çalışma yapmayın.Film,kitap,dizi hiçbir şeye ek olarak çalışmayın.
    Gramer çalışıp bitireceksiniz.
    En son cbc derslerine çalışacaksınız. "
  • Bu çalışma programını uygularsanız C2 seviyesine kadar İngilizce öğrenebilirsiniz.
    Ve tamamı ücretsiz.
    1.Önce speaking kaynaklarına çalışıp bitireceksiniz.Yanında gramer ve başka bir şeye çalışmayacaksınız.
    2.Speaking bittikten sonra gramer çalışıp tüm konuları bitireceksiniz.
    3.Sonra cbc derslerine çalışacaksınız.Bu kadar.
    4.Daha da geliştirmek istiyorum kendimi derseniz lit2go sitesindeki 9.seviye üstü metinleri okuyabilirsiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Sağolun,teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler. Çok güzel ve çok faydalı bir konu.
    Emeğinize sağlık...
  • Bu sınav hakkında pek bilgim yok.Sanırım Abd'de falan lisans okumak için giriliyordu.
    Eğer gireceğiniz bu sınav speaking,listening,reading,writing becerilerinde sorular soruyorsa işe yarar.
  • Zaman ayırıp, böyle bir paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler. Daha önce soruldu belki ama aklımda kalan birkaç şeyi sormak istiyorum.
    Önce kendimden ve hedeflerimden bahsedeyim. Intermediate kuru ikiye ayrılmış bir kursta ilk kısmını bitirmiştim, geçen yıl. Ancak tamamiyle bu seviyeye hakimim diyemem. Yazın kısa bir yurtdışı maceram oldu, konuşma bakımından sıkıntılar yaşadım. Bu yıl kursa gitmeyip kendim çalışmayı düşünüyorum. Üniversite son sınıf olduğumdan YDS veya diğer yabancı dil sınavlarına da girme düşüncem var; ancak öncelikli hedef iyi bir dil öğrenmek. Gerisinin geleceğini düşünüyorum. Çalışma programınızı görünce çok sevindim, uygulamayı düşünüyorum.
    - Look Ahead'ı inceledim. İlk bölümler oldukça basitten başlıyor. Siz tabiki büyük bir topluluğu esas aldığınız için böyle olmalı; ama ben nasıl başlasam bilemedim. Son bölümlerine baktığımda biraz seviyem gibi geldi ancak aradan başlamak istemedim ya da direk The Flatmates'e mi geçsem? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
    - The Flatmates'in Youtube'da videoları var, ingilizce altyazılı şekilde. Onları yazısız mı yazılı mı izlemeliyim? Sanırım daha sonra da yine BBC'nin sitesindeki alıştırmaları çözeceğim.
    - EngVid sitesini biraz inceledim. O site biraz karışık geldi; orada nasıl bir yol haritası izlemeliyim?
    - İlk aşamayı bitirdikten sonra GRAMMAR kısmı var. Orada bir kitap kaynağından ilerleyeceğim, adını hatırlayamadım ama iyi bir kaynaktı. Lit2go'dan bahstemişsiniz o bana biraz sıkıcı geldi. Açıkçası onu uygulamayı düşünmüyorum. Bir de basit konuları ne yapmalıyım sizce? Mesela Simple Present Tense gibi...
    - Son aşama LESSON. Önerdiğiniz kaynak çok güzel gerçekten. Arşiv yapmanın faydalı olacağını söylemişsiniz. Topluca indirip sonra derslere başlamak iyi olur, sanırım. Ses dosyalarında 'download' göremedim sanki onu nasıl indirebilirim? Bir de aklıma takılan örneğin SPEAKİNG aşamasında kesinlikle kelime anlamına bakmayın demişsiniz ancak CBC'deki bilmediğimiz kelimelerin Türkçe anlamlarına bakmalıyız gibi bir anlam çıkardım. High Beginner-Low Intermediate seviyesi bile zor. Bilmediğim çok kelime var. Kelimelerin Türkçe anlamlarına bakmalı mıyım, bakmadan nasıl olacak? Kafamda böyle soru işaretleri var.
    - More to Read 1 reading kitabına da sahibim. Bu kitap hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Tavsiye eder misiniz bu aşamalarda?
    Uzun bir yazı oldu, üzgünüm. Biraz olsun rahatlatırsanız çok sevinirim. Başka bir tavsiyeniz olursa dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

• Hocam grammer bolumunde zamanlara calisacak miyiz linkini verdiginiz limasollunaci sitesinde zamanlar yok grammer var daha dogrusu zamanlar kısmı tüm konular bölümünde,grammer kisminsa yok

Zamanlari en sona mı bırakacagiz

Bir de cbc derslerinde mp3 leri nasıl indircez idm mi kullanmak lazim

Lise de hazirlik egitimi aldim seviyem cok kotu degil ama harfiyen uyguluycam sizin kurallarinizi kabin memurlugun dusunuyorum bu yüzden konusabilecek seviyede olmam lazım insallah faydalı olacaktir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gidecemhasan kullanıcısına yanıt
    Sizin de hem dediğiniz gibi hem de yazdıklarınızdan ben intermediate olmadığınızı anladım.
    Çünkü gerçekten intermediate olan biri günlük hayatta konuşurken sıkıntı yaşamaz.Ama iş bir alanla ilgili sohbet etmeye gelince iş değişir,zorlanır.

1.Look ahead'a kesinlikle çalışın.Biliyorum demeyin.Eksik olan şeyler mutlaka çıkacaktır.Başlangıç dersleri basit fakat 20'den sonra iş değişiyor.
    2.Altyazılı seyredin.
    3.Sitenin sol bölümünde speaking yazan yeri seçip arama butonuna basın.İlgili dersler çıkacaktır.181 tane speaking dersi var.
    4.Siz şuan küçük bir su birikintisinde yüzmeden(burada konuşma derslerinden ve gramer öğrenmekten bahsediyorum) okyanusta yüzmenin nasıl öğrenileceğine bakıyorsunuz.Tabiki okyanusta yüzmeyi öğrenmek daha zor olacaktır.Önce o dersleri bitirin.Zaten o zaman altyapı sorunu azalacaktır.O şekilde daha doğru başlangıç yapacaksınız.Gramer de bildiğiniz için çatıları rahatlıkla anlayacaksınız.Sadece bilmediğiniz kelimeler çıkacak.Onları öğreneceksiniz.,telaffuzları kapacaksınız,tekrar edeceksiniz.Bu kadar.
    5.O kitabı hatırlayamadım.Sanırım görüp incelemedim.
    6.Son olarak bu kaynaklara çalışırken kendiniz ek olarak bir çalışma yapmayın.Sistemi değiştirmeyin yani.

• malaustası M kullanıcısına yanıt
    O sitede tüm zamanların anlatımı var.
    Zamanları isimler,sıfatlara çalıştıktan sonra çalışabilirsiniz.
    Eğer temeliniz biraz varsa ilk önce zamanlardan da başlayabilirsiniz.Fark etmez.
    Idm kullanın.
    Eğer dediğim speaking kaynaklarını kullanırsanız çok iyi derecede konuşursunuz.Ama eksik bir şey yaparsanız veya siz kendiniz ek olarak bir şey ekleyip öyle çalışırsanız başarısız olma ihtimaliniz artar.Çünkü ben bu sistemi oluştururken çok ince noktaları düşünerek oluşturdum.Zaman cbc derslerini bitirirseniz seviyeniz çok iyi düzeye gelecektir.
    hocam merhaba sormak istediğim bişey var genel olarak dil öğrenmeyi 3e ayırmışsınız speaking,grammer,lesson diye.Peki bunlara çalışırken her gün 3ünede çalısıyormuydunuz yoksa gün günmü boluyordunuz yoksa mesela grammer, önce bitirip sonra diğerlerinemı yogunlastınız
  • sir506 kullanıcısına yanıt
    Konuyu tam olarak okursanız bu detaylar var.
    Önce speaking bitecek.
    Sonra gramere başlanacak ve bitecek.
    En son cbc dersleri.
    teşekkür ederim sanırsam ben kacırdım kusur bakmayın ;)
  • süper program bu hafta sonu başlıyorum hayırlısı bakalım
  • selamlar

bu programa başlamayı düşünüyorum temel var ama sıfırdan başlayacağım sormak istediğim;bu programın getireceği bize katacağı neler olacak acaba ilk defa böyle sistemli bir program uygulayacağım genelde grammer kitabı alır ortasında bırakırdım.Sormak istediğim diğer konu da yds için de faydası olur mu bu programın,yds için ekstra bir şey yapmaya gerek var mıdır,hem ingilizceyi iyi düzeye getirmek konuşmak anlamak işim gereği kullanmak hem de akademik kariyer için yds den iyi bir puan almak istiyorum,2017 yds nerden baksan 6-7 ay var bu süre içinde dediğiniz şekilde günlük 3 saat
  • fabrizo kullanıcısına yanıt
    Bu programı bitirirseniz(cbc derslerine kadar olan kaynakları kastediyorum,lit2go'yu kastetmiyorum) C2 seviyesine RAHATLIKLA gelirsiniz.
    Ben uzun süredir kaynakların çoğunu inceliyorum.
    Cbc dersleri kadar kaliteli dersler bulamazsınız.
    Hiçbir sistem ve kaynak bu kadar çok pharasal verbs,idioms öğretmiyor.
    İngilizce öğretme bütünlüğünü çok iyi ayarlanmış bu dersler.
    Gramer'e dediğim gibi çalışırsanız hiçbir sıkıntı olmaz.Ben 4 dilde bu gramer sistemini uyguladım.
    YDS için özellikle Cbc derslerinin çok faydası olur.Çünkü sınavda çıkan konularla ilgili kelimeler çok var.
    Bu dersler size daha güncel,küresel soruları öğretiyor.Derslerde küresel sorunlardan sıkça bahsediliyor.
    Biliyorsunuz YDS son birkaç yılda biraz daha zorlaştı.Kelime bilmenin önemi daha da arttı.
    Bu dersler YDS için uygundur.Fakat sadece bu dersleri bitirip girerseniz 80 falan alırsınız.
    Yüksek puan almak için geçmiş soruları çok iyi analiz edip çözmeniz gerekiyor.
    6-7 ayda hem gramer hem bu dersleri bitirmek biraz zor.Günlük 3 saat çalışarak bitiremezsiniz.

• GÜNCELLEME:
    Ana konuya ''Son Uyarı'' kısmı eklendi.Bu sürekli sorulan soru idi.O nedenle oraya ekledim.
    Ayrıca Look Ahead ve Flatmates dersleri için sıkça sorulan soruya cevapları ekledim.
  • Rat planet abi onceden verdigin calisma programlarında once 2 saat gramer sonra 2 saat speaking diodun simdi ne degisti abi

• Daha önce gramer ile verdiğim ana ders kaynağı Lit2go sitesiydi.Gramer ile birlikte dinleme ve gramer uygulamayı bu siteden yapmayı önermiştim.
    Fakat şimdi ana ders kaynağı olarak CBC derslerini öneriyorum.Orada zaten bolca dinleme uygulamaları var.Ek olarak gramer ile birlikte dinleme yapın der isem hem çok yorucu olur hem de kimse uygulamak istemez hem de açıkcası gereksiz bir öneri olur.Bu değişikliğin temel nedeni budur.
  • Sağ olun hocam bende boyle bir sey ariyordum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sagolun hocam ben hazirlik okuyorum aksam 8e kadar birtakim islerim var 9dan sonra falan gunde 2 saatde okul odevleri ve sizin programinizi uyguluyorum nasildir hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.