Şimdi Ara

2 aydır sorunsuz kullanırken birden 'servis yok' hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iphone 4s 'i 64 kb orijinal mikro avea sim kart ile kullanıyordum. Bugün sabah kalktığımda servis yok hatasını gördüm. Pasaport kaydım düşmüş bugün tekrar onu yenilettim şimdi cihaz kayıtlı gözüküyor fakat hala servis yok uyarısı alıyorum ve cihazı kullanamıyorum.Acaba kaydın açılması zaman mı alıyor?Var mıdır böyle bir problemle karşılaşan?yardımlarınızı bekliyorum

• 2 güne acılır, en gec 1 hafta
  • vay arkadaş demekki artık pasaport kayıtlı cihazda alamıcaz eskidn yokdu böle bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

2 güne acılır, en gec 1 hafta

Hocam cihaz kayıtlı gözüküyor ilk aldığımda pasaport kaydını yaptırır yaptırmaz sim kartı takıp kullanmıştım çıldıracağım yav sabahtan beri denemediğim yol kalmadı.Ag ayarlarını sıfırladım restore ettim bana mısın demedi.
  • Kayıt kimin pasaportu üzerineydi acaba ? Tekrar kaydetme işleminde hangi pasaportu kullandınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Kayıt kimin pasaportu üzerineydi acaba ? Tekrar kaydetme işleminde hangi pasaportu kullandınız?

eski pasaport kimin üzerşneydi bilmiyorum forumdan imuratk nickli arkadaşa kaydettirmiştim. 4 ay sonra kayıt düşünce tekrar onunla iletişime geçtim bu sabah tekrar kaydedilmis gözüküyor.Farklı kişiler üzerine falan mı kaydedildi acaba o sorun çıkartır mı ki
  • açıp kapatmayi denediniz mi diyim? ama mutlaka denemissinizdir heralde..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: P!iZ

açıp kapatmayi denediniz mi diyim? ama mutlaka denemissinizdir heralde..

evet hocam açtım kapadım hattı çıkarıp taktım. şimdi asıl sim kartı başka bir telefonda denedim onda da servis yok diyor pasaport kaydı düştü diye hattı mı kapadılar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jöntürk87

quote:

evet hocam açtım kapadım hattı çıkarıp taktım. şimdi asıl sim kartı başka bir telefonda denedim onda da servis yok diyor pasaport kaydı düştü diye hattı mı kapadılar acaba?

heraldenin sonuna onu eklicektimbaska tele takin deneyin dicektim de siz zaten yapmissiniz. bana kalirsa sorun sim'de cunku benim ipad kapandi acildi hat aninda geldi, sim'inizi degistirin bence
    edit: hattim avea 64kb idi kapanirkende acilirkende hat icindeydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANVVS-2 -- 1 Mayıs 2012; 23:49:39 >
  • İste bu yüzden gittim yeri yurdu belli dükkandan aldım kayıt kontrolü yaparken ithalat yolu ile kaydedilen cihaz yazmıyorsa hergun ayrı bir stres ile yasayın derim.
  • quote:

quote:

Pasaporttan düştüğünde sim kilitlenmez, cihaza ait imei bloke edilir. sorununuz simden kaynaklı görünüyor. benzeri benimde başıma gelid. turkcell mikrosim ne oldu nasıl oldu bilmiyorum bozuldu. bende baştan telefon kaynaklı düşünmüştüm ama başka telefonlarda da sim kart servis bulamayınca kart kaynaklı olduğunu anladım. yeni mikrosim ile sorunsuz çalışıyor. içiniz rahat etsin istiyorsanız yine de başka bir mikrosim takarak deneyin, şebeke geliyorsa sorununuzun kaynağının %100 sim kaynaklı olduğunu teyit edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: k@l-el

quote:

quote:

Pasaporttan düştüğünde sim kilitlenmez, cihaza ait imei bloke edilir. sorununuz simden kaynaklı görünüyor. benzeri benimde başıma gelid. turkcell mikrosim ne oldu nasıl oldu bilmiyorum bozuldu. bende baştan telefon kaynaklı düşünmüştüm ama başka telefonlarda da sim kart servis bulamayınca kart kaynaklı olduğunu anladım. yeni mikrosim ile sorunsuz çalışıyor. içiniz rahat etsin istiyorsanız yine de başka bir mikrosim takarak deneyin, şebeke geliyorsa sorununuzun kaynağının %100 sim kaynaklı olduğunu teyit edersiniz.

bugün simkartı denedim avea bayinde sim kartta sorun yokmuş.avea'nın sitesinde cihaz kaçak gözüküyor fakat mcks'da kayıtlı gözüküyor anlamadım ben de.

• merhaba..bugun bende aynı sorunla karşılastım..

gecen hafta y.dısından gelen bir telefon aldım dune kadar sorunsuz kullanıyrodum..dün pasaport kaydı islemlerini baslattık bugun sabah kalktıgımda servis yok yazıyordu telefonda..

kaydı yaptırdıgım vodafone subesi islemlerin 3 gün sürebilecegini söyledi..btk'dan imei sorgulaması yaptıgımda "kayıt dısı oldugu tespit edilen imei" yazıyor

normalmidir bu ? cünkü telefona kapancaktır falan diyen herhangi bir mesaj gelmedi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: can87

merhaba..bugun bende aynı sorunla karşılastım..

gecen hafta y.dısından gelen bir telefon aldım dune kadar sorunsuz kullanıyrodum..dün pasaport kaydı islemlerini baslattık bugun sabah kalktıgımda servis yok yazıyordu telefonda..

kaydı yaptırdıgım vodafone subesi islemlerin 3 gün sürebilecegini söyledi..btk'dan imei sorgulaması yaptıgımda "kayıt dısı oldugu tespit edilen imei" yazıyor

normalmidir bu ? cünkü telefona kapancaktır falan diyen herhangi bir mesaj gelmedi..

merhaba sanırım sizin daha kayıt da yapılmamış.Bende şöyle yazıyor:

Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

1-3 günde şebeke gelirmiş bekliyorum bakalım..
  • quote:

quote:

merhaba..bugun bende aynı sorunla karşılastım..

merhaba sanırım sizin daha kayıt da yapılmamış.Bende şöyle yazıyor:

Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz

1-3 günde şebeke gelirmiş bekliyorum bakalım..

umarım hallolur o süre içinde..

benim durum kayıt yapılcagı için böyle olduysa beklerım 3 güne kadar sorun değil..aman baska bisey cıkmasında sonradan..

• düzelir düzelir beklemekte yarar var evet aninda acilir diye bir sart yok 1-3 gun arasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

düzelir düzelir beklemekte yarar var evet aninda acilir diye bir sart yok 1-3 gun arasi

bugün de açılmadı
    umarım yarın açılır.
  • alakasız olabilir ama iphone 4s cihazlar 64 kb simkartlar ile calışmiyor calissa da ilerde sorun olustruyor ve sim kartı bozuyor diye biliyorum
    Bi bayiden veya bir arkadasinin 128 kb lik mikro simkartı ile bi dene telefonunu derim
  • quote:

quote:

düzelir düzelir beklemekte yarar var evet aninda acilir diye bir sart yok 1-3 gun arasi

bugün de açılmadı
    umarım yarın açılır.

benim hatda acılmadı

işin garip tarafı btk'yı aradıgımda imei numaramı alıp kontrol ettikten sonra "bize ulaşan bir basvuru yok" diyor..kaydı yaptırdıgım vodafone bayisi biz basvuruyı yaptık "yarın sabah kontrol ettiğinizde kaydın yapıldıgnı görceksiniz" diyor..

hadi hayırlısı bakalım..

• quote:

quote:

quote:

bugün de açılmadı
    umarım yarın açılır.

benim hatda acılmadı

işin garip tarafı btk'yı aradıgımda imei numaramı alıp kontrol ettikten sonra "bize ulaşan bir basvuru yok" diyor..kaydı yaptırdıgım vodafone bayisi biz basvuruyı yaptık "yarın sabah kontrol ettiğinizde kaydın yapıldıgnı görceksiniz" diyor..

hadi hayırlısı bakalım..

bugün sabah çok şükür şebeke geldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.