Şimdi Ara

2 Adet Kasa Modu ('Bol'Resimli)&Yeni Proje :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
0
Favori
4.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam hepsi süper de lcd ler ne öyle ya ?
    nerden aldınız
    tv falan izliyonuz sanırım ?
  • süper olmuşlar yaw
    baracuda PM attım.
  • Evet boya kaporta boyası bildiginiz :) Biz de zaten Sanayi de birine yaptırdık.Bu kadar güzel parlamasında boya kadar atılan zımparalar da önem kazandı.En son attıgımız 2000 numaralı idi.
    2 hafta önce de atılan cila ile cektik fotoları.
    LCD ler de Winamptı, Fan EQ vb programları rahatlıkla izlemek icin biraz da fantazi amaclı olarak yaptık.

Kasaları sanırım bir süre satmayız :) Biraz keyfini sürelim sonra belki...

-soth- ne PM attın bakıyım :) Barracuda__ yarın ancak bakabilir sanırım.
  • hocam lcd ler hakkında biraz bilgi var ya nerden aldınız
  • ufak bikaç soru aslında :>
  • LCD ler Psone ekranı.Malum renkli TFT işte.Kamera vb baglanabilecek durumda arkada cıkısı var.PSone takıp oynayabilirsin elbette.
    Psone ekranını alıp kendi yaptıgımız plexiden kaideye oturttuk ve kasaya montajladık yanı aslında LCD o görünen (Fanmate de var ) kısımın arkasında.Ufak bir monitör oldu kısacası(Seffaf bir seyin arkasında oldugundan öyle dedim :) ) Plexiyi de cerceve olacak sekilde boyadık siyah sprey ile.

(Ejderha desenleri bildigimiz sprey ile bunu da belirteyim dedim)

@-soth- Daha hızlı cevap alabilirsin.Diye demiştim.Arkadasta baglantı yok normalde o nedenle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 20 Mart 2005, 21:31:17 >
  • Çok güzel olmuş güle güle kullanın...
  • Tebrikler arkadaşlar. Gerçekten inanılmaz modifikasyonlar yapmışsınız

Benim birkaç sorum olacak;

- Zımparalama kaç aşamada ve nasıl yapıldı?

- O fan kontrolleri nasıl yaptınız?

- Kasalar evde mi boyandı yoksa kaportacıda mı?

- Delme kesma işlemlerini kendiniz yaptınız sanırım. Bunun için hangi aletleri kullandınız ve ne kadara satın alınabilir bunlar?

Benim de elimde kırmızılıya benzer bir kasa var. Ben de yakına zamanda moda başlayacağım o yüzden önerilerinize ve bazı bilgilere ihtiyacım var

Benim kasam:

• Arkadan bir fotosu

• Hocam biriniz yardım edin benim kafamı kırmam gerek.

Tam istediğim kasa. Harika olmuş. Güle güle kullan.
    Bunların işlenmemişlerinden bulmak mümkün mü? Varsa benim en kısa zamanda bir tane edinmem gerek.
  • X-Gen ÖM atıyorum.
  • Emek harcanarak yapılmış çok güzel modlar tebrik ederim
    Yapım aşamasındaki resimlerle birlikte bir anlatım olsa da ilgilenen arkadaşlar faydalansa ve konu da sabitlenseharika olur
  • Arkadaşlar ellerinize sağlık. Çok güzel bir iş çıkartmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teodora -- 21 Mart 2005, 0:50:41 >
  • @Tsunami41 Valla zar zor buldum ben.Aslında elektronik alet tamir eden yerlere bir bak derim.Denk gelinebiliyor.

@X-Gen Kapaklı kasa iyidir.Baya guzel seyler olur o kasa ile :)

-Fan Kont. DHW deki bir şemadan yararlandık
    -Kasaların siyah boyası kaportacıda.Desenler yani dragonlar apartmanın garajında.
    -Zımparalamaya gelirsek benim kasada (gumusi olanda) bahsettigim gibi yarıklar vb vardı gerek metalde gerekse plastikte.Mecburen metale kadar inmek zorunda kaldık zımparalarken. 280 numara ile basladık ve sırası ile sünger400 (yapımarketlerinde var) 1200 ve 2000 numaralar ile yaptık.Bebek cildi gibi oldu sonunda Gonul isterdi ilk boya sonrası tekrar 2000 numara atmak ve akabinde boyamak.Bu işlemi ne kadar cok tekrar edersen (2-3 kat aslında ideal) o kadar iyi sonuc elde edersin.Ama boyattıgımız eleman astar atacagını soledigi halde atmadan direk boyamıs sagolsun.Yani tam istedigimiz gibi olamadı.(Boyacatak yeri zar zor bulduk.Malum baslangı tarihi eylül ancak bitti )
    -Delme kesme vb işlemlerin hepsini evde balkonda yaptık.Malzemeleri birazdan post eder fiyatlarını yazarm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 21 Mart 2005, 0:32:40 >

• Dremeli 60 kusur YTL ye aldım.Matkap 35 YTL.Maket bıcagı seti 5YTL, Sprey boyalar tanesi 7.5 YTL ye geLdi.ÇBS silikon 7.5 YTL gibi birseydi.2000 numara zımparaların tanesi 2 YTL 1200ler 1YTL gibiydi.Diger zımparalar ucuz zaten.Rotary acc. kit olarak göreceginiz set 29 YTL ye alındı kesici ucları matkap ucları vb icin.Boya bandı 1YTL 1.5YTL gibi degisken fiyatlarda kalınlıga gore.Sıcak silikon tabanca 3-4 YTL gibi bir rakamdı.Cesitli ebatlarda ve uclarda tornavidalar zaten vardı.Koruyucu gözlük 3 YTL gibiydi sanrım.Mutlaka alın erimiş plexinin göze kacması pek hos bir deneyim olmamakta.Fiyatını hatırlayamadıgım(arkadas almıstı cunku) ve fotosunu cekmedigimiz boya sökücü var bir de baya yararlı fiziksel hasar olamayan yuzeylerde kullanılır sonra buyuk numaralı zımparalar kullanılırsa güzel sonuclar alırsınız.(fazla cizmeden düz yüzey elde edersinis bizim en büyük handikap o oldu.Fazla zımparalamak zorunda kaldık).Aklıma gelip de fotosunu cektigim aletler ve malzemeler bunlar.

Kullandıgımız malzemelerin fotoları

http://img180.exs.cx/img180/6059/ffffff20lg.jpg
    http://img180.exs.cx/img180/2558/fffffff33ul.jpg
    http://img180.exs.cx/img180/8758/ffffffff9ej.jpg

• vallahi şok şeker olmuş
  • çok ii cidden.
  • kasa güzel olmuş ellerinize sağlık

Bu arda benim de bir sğutma projem var eğer ilgilenirseniz ve istanbuldaysanız bu görüntü ile soğutmayı birleştirelim. Benim kasa harbiden çok kötü görünüyor. ( sıcaklık değerleri cpu -16 , -20 kasa içi isteğe bağlı ama genelde -4 derece de) Eğer kasa kısmıyla siz uğraşırsanız ben de soğutma kısmını kasaya uygun hale getiririm ortaya güzel bişeyler çıkar.
  • çok güzel olmuş
  • 10 da 10 veriyorum süper olmuş..
    ellerinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.