Şimdi Ara

2 ADET AKTİF HOPARLÖR NASIL PARALEL BAĞLANIR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, toplamda 4 adet aktif hoparlörümü left-right olarak 2' şer grup şeklinde paralel bağlamak istiyorum..Kullandığım dac' ta bildiğiniz üzere iki adet rca çıkışı var..Yaptığım araştırmalar sonucu subwoofer kablosu diye bilinen 1 erkek-2 erkek rca kablosu bu işi görür mü?..Araya Y kablosu ya da adaptör falan ekleyerek ses kalitesinde kayıp yaşamak istemiyorum..Bahsettiğim kabloyu aşağıya ekliyorum, ilgilenen arkadaşalara teşekkür ederim..
     2 ADET AKTİF HOPARLÖR NASIL PARALEL BAĞLANIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturca89 -- 21 Şubat 2015; 22:34:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• allaturca89 kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafını eklediğiniz kablo zaten istemediğinizi söylediğiniz Y kablo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Fotoğrafını eklediğiniz kablo zaten istemediğinizi söylediğiniz Y kablo...

Tamam Y kablo ama direk takıcam bu kabloyu yani ek değil..Asıl istemediğim 1 erkek 2 dişi olan ek kablo..Yani olay; ses kalitesinde kayıp yaşamadan bir çıkıştan iki adet hoparlörü çalıştırabilmek..Bu kablo görünüşte o işe yarayacak gibi duruyor ama subwoofer kablosu diye geçince acaba iç yapısı farklı mi diye düşündüm..

• allaturca89 kullanıcısına yanıt
    Line seviyesinde ilave konnektör göz çıkarmaz. Yani hiçbir etkisi olmaz.

Önemli olan DAC'ın çıkış empedansı ve aktif hoparlörlerinizin giriş empedansı... Bu veriler teknik özellik olarak elinizde var mı?
  • almayı düşündüğünüz kablo ile sorunsuz kullanılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

almayı düşündüğünüz kablo ile sorunsuz kullanılır.

Teşekkürler, yukardaki arkadaşım hoparlörlerin aktif olduğunu gözden kaçırmış, cevaplar için teşekkür ederim..Son olarak, bu kabloların piyasa değeri oldukça yüksek tavsiye edebileceğiniz bir kablo var mı, araştırma yaptım ama belki gözden kaçırdığım bir kablo olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: allaturca89

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

almayı düşündüğünüz kablo ile sorunsuz kullanılır.

Teşekkürler, yukardaki arkadaşım hoparlörlerin aktif olduğunu gözden kaçırmış, cevaplar için teşekkür ederim..Son olarak, bu kabloların piyasa değeri oldukça yüksek tavsiye edebileceğiniz bir kablo var mı, araştırma yaptım ama belki gözden kaçırdığım bir kablo olabilir..

Hoparlörlerin aktif olduğunu gözden kaçırmadım.
    Bir preamp çıkışına birden fazla cihaz paralel bağladığınız zaman bu empedanslara dikkat etmek durumundasınız.
    Hedef cihazın giriş empedansının pre çıkış empedansının en az 20 kat fazlası olması gerekir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.