Şimdi Ara

2.5 AYDIR ŞEKER TÜKETMİYORUM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
397
Cevap
43
Favori
65.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Can bogazdan gider belgeselini de izleyin . Vucudun asla seker e ihtiyaci yok. Senelerdir 74 kg da duruyrm boy 180cm ekmek ve seker yoksa hayat hafif ve gazsiz ;))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayat bir seferlik şeker yiyende yemeyende ölecek kasmayın bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Meyve yalanina inananlar varmis cidden. En tehlikeli seker turu meyvede vardir. Sekerden uzak durmak istiyorsaniz ilk olarak paketli sekerli urunlerden ve meyveden uzak durun. Meyve sekerinin diger adi fruktoz'dur. Fruktoz uzak durulmasi gereken sekerlerin basinda gelir. En basitinden glikoz kana karistiktan sonra beyin dahil vucudun her hucresi tarafindan kullanilabilir. Fakat fruktoz(meyve sekeri) sadece karaciger tarafindan enerjiye cevirilebilir. Karaciger'de bunu yag asidine yani damarlarimizi tikayan ve yaglanmamizi saglayam trigliserit'e cevirir. Karacigerde yaglanma ve kilo alimi baslar. Isin kotu tarafi fruktoz surubundaki fruktoz'la, meyveden aldigimiz fruktozun vucutta ugradi tepkimelerde bir fark yoktur. Ikiside ayni etkiyi yapar tek farki. paketli gidalarda tek seferde daha fazla almamiz. Bunun yani sira normal seker gibi insulin salgilatmaz vucuda, leptin hormonunu baskilar. Vucudun Hormon-istah dengesi ve vucudun kendi kilo kontrol mekanizmasini bozar. Sekerde uzak duruyorum ayagina kendinizi meyveye vermeyin sandiginiz kadar masum degil.

la biz ne yicez o zaman

• Normalde hm ok der geçerim. Fakat 1 haftadır bende şekersiz beslendiğimi farkettim. Başlığı okuyunca düşündüm ne yedim diye. Kilo ile alakasız. Neyse her gün gece 1 de yatıp sabah 4 te uyandım. Ve aşırı zindeydim. Camdan bakıp nefesi içime çekip meditasyon yapabiliyodum. Dün canım istedi gittim cips kruvasan çikolata kola ne varsa aldım. Şu an uyandım hem geç kaldım hem beynim ağrıyo uyumak uyuşmak istiyorum filmide indiricem bende bırakıcam

• 10 yıl erken ölürüm ama canımın istediği herşeyi yerim. Yağlı, tuzlu, şekerli. Ölümlü dünya kazık mı çakıcam.
  • Ne zaman bol şekerli birşey tüketsem, örneğin öğle yemeği sonrası kazandibi, supangle falan, öğleden sonra moralim bozuluyor, ruhsal durumumu etkiliyor. Şekerli yedim, diyetimi bozdum diye yaşadığım moral bozukluğu değil, insanın canı sıkılır ya durduk yere, işte öyle birşey. Şeker konusu açılmışken bunu yazmasam olmaz diye düşündüm.

Bir başka durum da bizler bebeklikten beri şekeri, çikolatayı hep bir ödül olarak almış, bunu benimsemiş insanlarız. Çikolata, nutella dedinizmi bütün çocukların gözleri parlar. Şeker konusunda insanlık yeni yeni bilinçleniyor. Bundan 8 sene öncesinde sevdiğim bir abim meyveli turtasını yerken "Gelecekte şeker eczanelerde ilaç olarak satılacak, sigara gibi muamele görecek, bu zehirden başka birşey değil" demişti, sizin gibi ben de "That Sugar" "Food" gibi belgeselleri izledikten sonra yiyecekler hususunda daha bilinçli davranmaya başladım.

• yaklaşık 2 aydır şeker tüketmiyorum, 94 kilodan 85 kiloya düştüm ( tabii diyetimizi de eksik etmedik) sorun olarak ben hergün 1 1.5 litre kola boğan biriyim. Şekeri bırakınca ne içeceğimi şaşırdım, yok mu önerisi falan olan ? hergün 3 tane maden suyu boğuyorum şuan.
    Bu arada çay falan pek içen insan değilim, hatta çayı pek sevdiğim de söylenemez.
    Çay şekersiz içilirmiş teorisine katılmıyor. Kahve şekersiz içiliri savunuyorum.
  • şeker tüketmiyorum derken işlenmiş şeker mi? yoksa meyve de mi yemiyorsun. veya sütde içmiyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

10 yıl erken ölürüm ama canımın istediği herşeyi yerim. Yağlı, tuzlu, şekerli. Ölümlü dünya kazık mı çakıcam.

Bu şekilde beslenirsen 10 yıl erken ölmezsin, sürünerek ve kendine, yakınlarına, sevdiklerine acı çektirerek yaşarsın. Yaşıtların dilediği gibi gezip tozarken, sen hastane, doktor, ev arasında mekik dokursun.

• ah be beyler, biz bıraksak şeker bizi bırakmıyor ki. biri araba alıyor, ya da terfi alıyor. Antep'ten baklava getirtiyor sen şimdi bunu nasıl gömmeyeceksin? Bence arada kendimizi şımartmak iyidir. ben bir ara hiç şeker yemeyeceğim diye kendimi kısıtladım ama illa ki hep bozuldu.

Düzenli ağırlık çalışıyorum bu sebeplen istediğimi yiyorum tabi bunu abartmıyorum. Bazı insanlar her yemekten sonra şeker arıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitrovic -- 5 Ekim 2017; 9:31:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer16

yaklaşık 2 aydır şeker tüketmiyorum, 94 kilodan 85 kiloya düştüm ( tabii diyetimizi de eksik etmedik) sorun olarak ben hergün 1 1.5 litre kola boğan biriyim. Şekeri bırakınca ne içeceğimi şaşırdım, yok mu önerisi falan olan ? hergün 3 tane maden suyu boğuyorum şuan.
    Bu arada çay falan pek içen insan değilim, hatta çayı pek sevdiğim de söylenemez.
    Çay şekersiz içilirmiş teorisine katılmıyor. Kahve şekersiz içiliri savunuyorum.

Hocam içtiğimiz tadı tatlı olan her şey (istisnasız diyebilirim) karaciğere aşırı zararlı

O yüzden soda, ayran, su devam

• That Sugar film aynı etkiyi bana da yaptı. 1,5 ay oldu sadece 1 dilim kek ve bir dilim baklava yedim bu süreçte. Bunları yerken vücudum kabul etmeyip beni rahatsız etti. Size şöyle diyeyim ben bir oturuşta ülker rulo pastadan 2 tane (büyük olan) 2 litre ice tea yi acımadan içen bir insandım o derece tatlı bağımlısıydım. Şimdi şükürler olsun aramıyorum.

Arada canım tatlı çekince biraz kuru meyve ve kuruyemiş yiyorum o istek geçiyor. Ben ise bu süreçte ekstra bir şey yapmadan 6 kilo verdim. Ayrıca sabahları da dinç uyanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

şeker tüketmiyorum derken işlenmiş şeker mi? yoksa meyve de mi yemiyorsun. veya sütde içmiyor musun?

hocam doğal şekerlerin aşırı olmamak kaydıyla tüketilmesinde bir zarar olmuyor. 2 tane baklava 6 tane muz ediyor kalori olarak ayrıca birisi sağlığa yararlıyken diğeri bünyeyi mahvediyor. (muzu abartmamak lazım kabız ediyor :) )
  • Teşekkürler hocam bilgilendirme için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağız tadı şekere alıştırılmış bir milletiz. Sıfır şeker modunda olmama rağmen, yemekhanede çıkan aşureye öyle bir şeker basıyorlar ki ağzımın içi yanıyor. Sağıma soluma bakıyorum, insanlar bağımlı gibi yiyorlar. Bi yere gidiyorum limonata istiyorum adam basmış sekeri içine. Portakal suyu ister misin dediler bi keresinde, ben istemedim yanımdaki arkadaş istedi. Bi geldi, i toz karışım. Şekerli boyalı su. Şakamı lan bu dedim içinden. Toz içeceğin adı portakal suyu olmuş.

• bende uzun süre tüketmedim, son 1 ayda bozdum ve cildim yağlanıp huysuzlaştı, saç telleri inceldi, tekrar başlıyorum şekeri dışlamaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: podkayfom

quote:

Orijinalden alıntı: kajmer16

yaklaşık 2 aydır şeker tüketmiyorum, 94 kilodan 85 kiloya düştüm ( tabii diyetimizi de eksik etmedik) sorun olarak ben hergün 1 1.5 litre kola boğan biriyim. Şekeri bırakınca ne içeceğimi şaşırdım, yok mu önerisi falan olan ? hergün 3 tane maden suyu boğuyorum şuan.

Hocam içtiğimiz tadı tatlı olan her şey (istisnasız diyebilirim) karaciğere aşırı zararlı

O yüzden soda, ayran, su devam

hocam insan sıkılıyor bi zamandan sonra, yemeğin yanında farklı birşey arıyor vallahi. Buna bir çözüm bulabilmiş arkadaşlar varsa diye ümitlendim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

ah be beyler, biz bıraksak şeker bizi bırakmıyor ki. biri araba alıyor, ya da terfi alıyor. Antep'ten baklava getirtiyor sen şimdi bunu nasıl gömmeyeceksin? Bence arada kendimizi şımartmak iyidir. ben bir ara hiç şeker yemeyeceğim diye kendimi kısıtladım ama illa ki hep bozuldu.

Düzenli ağırlık çalışıyorum bu sebeplen istediğimi yiyorum tabi bunu abartmıyorum. Bazı insanlar her yemekten sonra şeker arıyor.

o kadar da olur, onlar dışında tatlı yemezsen vücut onu telore eder

burada bazı şeyler yanlış anlaşılıyor

"Her şey zehirdir ve her şey ilaçtır, bunu sadece miktarı belirler."

Yani senin 1 haftada (örneğin) 100 birim et, 100 birim tahıl, 20 birim yağ, 200 birim lif ihtiyacın varsa ona karşılık şeker ihtiyacın 5-10 birimdir, bunu doğru şekilde en az işlenmiş ve doğal biçimde alırsa bu şeker miktarı senin için ilaçtır.

Ama her gün baklava, bisküvi, çikolata, abucubur, kola, endüstriyel meyve suyu ve meyveli gazlı içeceklerden yüklü şeker alırsan bu senin için zehir olur.

1 bardak kola içmek, 2+ baklava, çikolata yada bisküvi yemek yüklü şeker almaktır, at gibi koşturup vücut direncini düşürmediyseniz yada bayılacak gibi değilseniz vücudu şoka uğratmayın yüklü şeker almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 5 Ekim 2017; 10:3:50 >

• Bende kendimce düzenli spor yapan biriyim, bu tarih zaman aralıklarında şeker,hamur işi yememe ve karb miltarını düşük tutma gibi diet e girerek, bu sonuca ulaştım.

Şeker ve hamur işi kullanmayın, aklınızı kullanın, keyifini çıkarın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.