Şimdi Ara

2.5 AYDIR ŞEKER TÜKETMİYORUM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
397
Cevap
43
Favori
65.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah itibariyle benimde karar kildigim konu. Sabah 5:40 dan beridir seker ve ekmek tuketmedim. Ciddi zorluyor yanliz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende 2 yıldır tüketmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ø kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam. Bu sebepten canım çok şeker çektiğinde ya da tatlı genelde fırında sütlaç, kazandibi gibi sütlü tatlılara kayıyorum. Şerbetli tatlılar gerçekten ağır oluyor.

abur cubur yemek gerçekten büyük bir hata. evet ülkemizde kuruyemiş pahalı ancak bir şekilde grosslardan yer fıstığı çiğ fındık çiğ bağdem ile kombin yapabiliriz. kaldı ki abur cubur fiyatlarına bakıyorum, kaliteliler hiç de ucuz değil hatta kuruyemiş daha kârlı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mitrovic

Katılıyorum hocam. Bu sebepten canım çok şeker çektiğinde ya da tatlı genelde fırında sütlaç, kazandibi gibi sütlü tatlılara kayıyorum. Şerbetli tatlılar gerçekten ağır oluyor.

abur cubur yemek gerçekten büyük bir hata. evet ülkemizde kuruyemiş pahalı ancak bir şekilde grosslardan yer fıstığı çiğ fındık çiğ bağdem ile kombin yapabiliriz. kaldı ki abur cubur fiyatlarına bakıyorum, kaliteliler hiç de ucuz değil hatta kuruyemiş daha kârlı oluyor.

doğru yoldasınız

avuç içi kadar en dandik kuruyemiş, kendi fiyatındanki en iyi aburcuburdan daha faydalır

sağlıklı beslenmeye harcanmayan para yarın bir gün ilaç ameliyat hastalık masrafı olarak geri döner zaten
  • Çaya koymadan da olmuyor ama ya. Dadını alamıyorum. Kahvaltıda içtiğim çaya bal falan idare ediyor ama keyif çayına olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamdemS

Bu sabah itibariyle benimde karar kildigim konu. Sabah 5:40 dan beridir seker ve ekmek tuketmedim. Ciddi zorluyor yanliz.

ekmeği sabah öğlen öğünlerine 2 dilim ekleyin

alışacaksınız, zamanla daha hafif ve güçlü olduğunuzu hissedip haz alacaksınız
  • ø kullanıcısına yanıt
    Karatay hoca ekmegi hic tavsiye etmiyor. Ekmeksiz yasami denemek istiyorum. 3 yildir caya kahveye seker atmadan icmeye alistim belki ekmeksiz yasamayada alisirim.

• Mesajım dursun

• quote:

Karatay hoca ekmegi hic tavsiye etmiyor. Ekmeksiz yasami denemek istiyorum. 3 yildir caya kahveye seker atmadan icmeye alistim belki ekmeksiz yasamayada alisirim.

bağırsak floranı bozmamak için bulgur ve yulaf ile tahıl ihtiyacını kesinlikle karşılamalısın

yoksa ekmek yiyen halinden daha kötü olursun
  • ø kullanıcısına yanıt
    Bulgur yemeye izin var ama ekmek konusunda cok kati. Bir bildigi vardir zannedersem.

• quote:

Bulgur yemeye izin var ama ekmek konusunda cok kati. Bir bildigi vardir zannedersem.

ekmek bozuldu, sağlıklı beslenme uzmanlarının hepsi ekmeğe tepkili ama insanlar tahıl ihtiyacı denen şeyi unutup ekmek tüketmeyi bırakınca tahıl alımını artırmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason why

Meyveden karşılayabiliyoruz şeker ihtiyacımızı

lifli olduğu için sindirimi daha yavaş ama kısıtlı olmalı
  • Forumda görmek istenen konular bunlar. Bilgilendirici olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok guzel bir konuya deginmisin cagimizin en zararli maddesi seker, insanlar seker tukketikce kendini tuketiyor aslinda.

• Uno çok tahıllı ekmek alıyorum diğer ekmekleri kestim(Bunu da günde en fazla 3-4 dilim) , macfit e gidiyorum haftada 2-3 gün, yemeklerde doyduğum an yemeği bırakıyorum yani açlık hissim bittiği zaman daha fazla yemiyorum, genelde dikkat etmedim hemen hemen çoğu şeyi yedim, 1 ayda 8 kilo verdim, kaslarım da gelişti..

• 2.5-3 yıldır çayı şekersiz içiyorum,27 Şubatda Sigarayı bırakma kararı aldım ve günlük 1 paket Camel Black tüketiyordum,Hayatımdan şeker ve sigara çıktıktan sonra yediğim ürünlerden lezzet almaya başladım, sigara içtiğim dönem 58 kg civarıydım ve sıska görünüyordum şimdi 70 kg ya merdiven dayadım, azim başarı getirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Toreno

hocam 200 gramı geçmemek şartıyla demişsin de çoğu insan 100 grama ulaşamıyor protein kaynakları çok pahalı maalesef.

Günde 200 gr et de fazla haftada 3 kez 200 iyidir. Gerisinde sebze yemeği, baklagil yiyebilirsiniz.

• Tüm şekerli içeceklerden uzak durmanız size yeterli olacaktır. Vücudunuzu fazla kısıtlamaya gerek yok.

Aslında bu bünye ile alakalı. Bazı insan ne yese yarıyor. Ama bazı insana yaramıyor.

Şahsen ben hamur, ekmek, tatlı falan yerim. Tatlı zaten her gün yiyemiyorum. Özellikle hamur işlerine ayrı bir ilgim var. Poğaca, mantı, börek falan her türlü gömerim.

Şekerli içecekler içmem. Yıllardır (yaklaşık 6-7 yıl belki daha fazla) cola, fanta, gazoz vs gibi şeyler içmem. Yaklaşık 1 yıldır da ice tea içmiyorum. Sadece su ve şekersiz çay.

Onun dışında abur cubur falan fazla yemem ama çayın yanında affetmem. Ben çayı boş içemiyorum. İlla yanında bir şey olması lazım. Ya çikolata, kek, hamur işi vs falan. Sonuçta kekin içinde de şeker var ama ben bu tarz şeylere takılmam. Kendimi bunlardan kısıtlamam.

Ben sadece şekerli içecekler, fast food tarzı şeylerden falan kendimi kısıtlıyorum. Bunlar bana yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 5 Ekim 2017; 12:11:5 >

• Çok faydalı bir konu olmuş takipteyim. Ben de tatlıya çok düşkündüm bırakmaya başladım zaten kola cips abur cubur nadir yerim çayı şekersiz içerim ekmeği kahvaltı dışında yemem. Kış geliyor balık ve kışlık sebzeler de çok olur kışın daha iyi besleniriz inşallah irademe sahip çıkarım

• Dünden itibaren ben de başladım

Fakat ben meyve de yemiyorum

Sabah yulaf(yerfıstığı+yulaf) zeytin yumurta

Öğlen sebze yemeği (brokoli, karnabahar) + salata

Akşam tavuk+ bulgur

Aslında uzun zamandır abur cubur olarak çikolata'nın dışına çıkmadım, beyaz ekmeği yaklaşık 1 aydır yemiyorum ama bu açığı makarnayla, börekle kapatıyoruz zaten

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.