Şimdi Ara

2.5 AYDIR ŞEKER TÜKETMİYORUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
396
Cevap
43
Favori
66.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdines

Merhaba. Şeker ikamesini pekmez ile yapsak

Çok iyi olur ama fazla katmayın. Herşeyi tatlandırabilirsiniz pekmez ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CulvertonSmith

Hocam iyi guzel de
    Balcilar kisin arilari birakmiyorlar ki Onlara Glikoz Surubu yedirtiyorlar (Karadenizli Balci agzindan kacirdi satarken )

Aynen öyle; arıların önüne toz şeker serpiyorlar arılar şeker topluyor. Bu yüzden bal önermem. Pekmezi eksik etmeyin sofranızdan ama.
  • O kadin 70 yaşında mi

• scuti S kullanıcısına yanıt
    Balı kendiniz üretmiyorsanız tüketmeyin. Marketlerdeki balların hepsinde glikoz ve mısır şurubu var. Bu iki şurup toz şekerden bile zararlı. Hepsinde diyorum çünkü öyle. Türkiye'de gerçek bal marketlerde satılmaz. Köylüden alabilirsiniz ancak, kilosu 1000-1500 lira civarında.

Bu yüzden pekmeze devam.
  • Şeker yemeden enerjisiz kalan ben, bakkalda çalışmama rağmen bırakmaya karar verdim. Bakalım ne kadar dayanabileceğim umarım başarabilirim :/
  • ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    That Sugar Film izle
  • mezunus61 M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kahvaltıda her sabah;

-En az 2 yumurta( tavsiyem 3) (haşlanmış)

-En az 10 zeytin

-4 kibrit kutusu kadar peynir

-4 dilim ekmek

-1 adet dilimlenmiş domates ve salatalık

-Sucuk

-Sosis, salam( tavsiye etmem ama Şekerli ürünlerden 1000 kat sağlıklı)

-genellikle 400 ml süt veya çay( herhangi bir çeşit)

-yarım kibrit kutusu tereyağ

-Pekmez

-Yeşillikler( maydonoz, roka vb.)

Hocam anlayacağınız rafine şeker içermeyen herşeyi yerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Kilo almak isteyen ne yapsın?

Kilo almak isteyen de kesinlikle tüketmesin.

Yoksa bu tavsiye şuna döner kardeşim;

"Zayıflamak için sigaraya mı başlasamki ?"

Senin yapman gereken yüksek miktarda karbonhidrat ve protein alman.

Mesela her sabah 4 ve akşam da 4 olmak üzere günde 8 yumurta yemen gerekiyor. Günde 500 ml süt içmen ve en az 200 gr et yemen gerek. Bol miktarda unlu gıda tüketmen lazım( poğaça, ekmek, çörek vb.). Tereyağ ve zeytinyağını da unutma. Günde en az 2.5 lt su iç.

Kesinlikle şeker ile kilo almak gibi bir hataya düşme. Vücudun estetik açıdan rezil olur. ( bel ve kalça bölgen yağlanır) Sağlıksız bir insan olursun.

Yukarıda dediğim gibi beslenirsen ve ağırlık çalışırsan(kardiyoyu sadece ısınırken yap) 2 ayda 10 kilo alabilirsin.

Başarılar dostum. Bizim gibi kilo fazlası olan insanlara göre senin işin çok kolay görünüyor, ama eminimki bizim işimizden daha zor.

• mrnick M kullanıcısına yanıt
    Dahil ancak, her sabah bir küçük parça bitter yemenizde sakınca yok. Ama 1 parçayı geçmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arv3lo

17 yaşındayım 66 kiloyum istediğim şekerli yiyeceği yiyorum bir sıkıntım da yok. İsterseniz benden 5-10 yil fazla yaşayın ama istediğimi yapamayıp içmedikten sonra fazla yasasam ne

10 sene sonra tekrar görüşelim genç :)

bu yaşta böyle düşünmen normal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arv3lo

17 yaşındayım 66 kiloyum istediğim şekerli yiyeceği yiyorum bir sıkıntım da yok. İsterseniz benden 5-10 yil fazla yaşayın ama istediğimi yapamayıp içmedikten sonra fazla yasasam ne

Arkadaşım bu mesele sadece kilo meselesi değil ki.

Bende 1.78 77 kiloyum 5 kilo fazlam var diye şekeri kesmedim, sağlığım için kestim.

Çevrende mutlaka duymuşsundur; sigarası alkolü olmayan 30-40 yaşında insanlar türlü hastalıklara yakalanıyorlar peki sorun nerede, evet beslenmede peki beslenmenin neresinde acaba, buğday dan ürettiğimiz binlerce yıldır tükettiğimiz ekmekte mi, yoksa yaylada otlayan ineğin sütü, peyniri, tereyağında mı sorun, yoksa anadolunun organik pancarının batının projesine alet olup

çeşitli fabrikasyon işlemlerinden geçirilip üretilen toz şekerde mi?

Cevabı bulduğunu düşünüyorum.

Şeker yiyince mutlu olacaksın ama 20 dk sonra bir daha şeker isteyecek canın, eğer yemezsen eskisinden daha mutsuz olacaksın. Sonrasında o şeker vücudunda ihtiyaç fazlası olduğu için direkt yağa dönüşecek ve göbeğini ve kalçanı büyüteceksin. En iyi bildiğimiz şişman olacağın.

Ama uyuşukluk, anlama zayıflığı, uykusuzluk vb. birçok soruna yol açacaktır.

Binlerce çeşit hastalıktan bahsetmiyorum bile.

Kanser hücrelerini besleyip hastalığı ilerlettiği yönünde duyumlar aldım.

Kısaca 70 yıl şekerle mutlu- sağlık sorunlarıyla mutsuz olacağın, insanlara muhtaç kalacağın bir ömür mü yoksa;

90 yıl çakı gibi zinde, çevik, sosyal, sağlıklı bir insan olmakmı?

Şekersiz günler dilerim.

• richierich59 kullanıcısına yanıt
    Usta şeker anlık enerji sağlar ama 20 dakika sonra eskisinden daha zayıf ve halsiz hissedersiniz.

Mutlaka bırakın mutlaka sizin sağlığınız için söylüyorum.
  • herkezisyan kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.

şekersiz günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeacefulBoy

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Kilo almak isteyen ne yapsın?

Kilo almak isteyen de kesinlikle tüketmesin.

Yoksa bu tavsiye şuna döner kardeşim;

"Zayıflamak için sigaraya mı başlasamki ?"

Senin yapman gereken yüksek miktarda karbonhidrat ve protein alman.

Mesela her sabah 4 ve akşam da 4 olmak üzere günde 8 yumurta yemen gerekiyor. Günde 500 ml süt içmen ve en az 200 gr et yemen gerek. Bol miktarda unlu gıda tüketmen lazım( poğaça, ekmek, çörek vb.). Tereyağ ve zeytinyağını da unutma. Günde en az 2.5 lt su iç.

Kesinlikle şeker ile kilo almak gibi bir hataya düşme. Vücudun estetik açıdan rezil olur. ( bel ve kalça bölgen yağlanır) Sağlıksız bir insan olursun.

Yukarıda dediğim gibi beslenirsen ve ağırlık çalışırsan(kardiyoyu sadece ısınırken yap) 2 ayda 10 kilo alabilirsin.

Başarılar dostum. Bizim gibi kilo fazlası olan insanlara göre senin işin çok kolay görünüyor, ama eminimki bizim işimizden daha zor.

Sağol hocam.

Şu an spor yapma durumum yok yine de yediklerimi artırmalı mıyım dediğin şekilde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

That Sugar Film izle

İzledim bende hiçbir etkisi olmadı atın ölümü arpadan olsun..
  • Benim aklımdan uzun bir süredir geçiyor şekeri azaltmak ve hatta mümkünse bırakmak. Ancak ne yapacağımı, nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ekmeğe düşkünlüğüm yok ancak günde bir parça ya da en fazla iki parça yerim. Benim şekerle sorunum daha çok içeceklerle. Kola içiyordum deli gibi, bıraktım. 3-4 aydır ağzıma sürmüyorum. Ancak içecek konusunda hep alternatif aradığımdan soğuk çaylara başladım. Günde 4-5 bardak rahat gidiyor. Onları da bırakmak istiyorum bu sefer yine şeker dolu meyve suları kalıyor. Normal çay içmiyorum zaten. İçtiğim zaman da şeker atmıyorum. Sağlıklı ve tadım zevki güzel bir alternatifim olsa daha sürmem ağzıma bunları.

Çok tatlıya düşkün değilim. 2-3 günde bir gofret felan yerim sadece. Bunu daha minimuma nasıl çekerim hiç düşünemiyorum. Abur cubura fazla yatkınım ne yazık ki. Genellikle yağlı ürünler(cipstir şudur budur) çok tüketirim. Sizce gidişat nasıl? Neleri değişmeliyim?

• Bende tahmini 2 Ay ,şekeri bıraktım diyebilirim..Ha arada kaçamaklar oluyor ama, genel olarak şeker tüketmiyorum..

Ama Tuz ;bir türlü vazgeçemiyorum...Yemeği tatmadan tuz atıyorum..Hamur işlerini çok tüketiyorum.Bunları bırakmak ,resmen ot hayatı gibi geliyor bana.Bilmiyorum ne yapacağız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ItachiUchiha

Benim aklımdan uzun bir süredir geçiyor şekeri azaltmak ve hatta mümkünse bırakmak. Ancak ne yapacağımı, nasıl yapacağımı bilmiyorum. Ekmeğe düşkünlüğüm yok ancak günde bir parça ya da en fazla iki parça yerim. Benim şekerle sorunum daha çok içeceklerle. Kola içiyordum deli gibi, bıraktım. 3-4 aydır ağzıma sürmüyorum. Ancak içecek konusunda hep alternatif aradığımdan soğuk çaylara başladım. Günde 4-5 bardak rahat gidiyor. Onları da bırakmak istiyorum bu sefer yine şeker dolu meyve suları kalıyor. Normal çay içmiyorum zaten. İçtiğim zaman da şeker atmıyorum. Sağlıklı ve tadım zevki güzel bir alternatifim olsa daha sürmem ağzıma bunları.

Çok tatlıya düşkün değilim. 2-3 günde bir gofret felan yerim sadece. Bunu daha minimuma nasıl çekerim hiç düşünemiyorum. Abur cubura fazla yatkınım ne yazık ki. Genellikle yağlı ürünler(cipstir şudur budur) çok tüketirim. Sizce gidişat nasıl? Neleri değişmeliyim?

Soğuk çay yerine şekersiz filtre kahve içebilirsin.(nescafe değil)

Gofret yerine çiğ kuruyemi?, leblebi, tuzlu çubuk kraker, patlamış mısır gibi şeyler yiyebilirsin, bunlar paketli şeker depolarına göre bayağı bir masum.

Topkek yiyince beni bir uyuşukluk basıyor, uykum geliyor. Yemeyi bıraktım bende. Cidden etkisi var.

• 23 yaşıma kadar hergün şeker tüketiyorum bir sıkıntım yok şeker vücudun ihtiyacıdır

Şeker ve ekmek ile

Şaka bir yana şekerin zararlarını biliyordum ama that sugar belgeseli ve Super Size Me yi izledikten sonra bende şekeri ve ekmeği bırakmıştım uzun bi süre daha sağlıklı olduğunu hissediyorsun resmen.

Şekeri bırakamayanlar için tavsiyem şekeri ne için bırakamıyorsanız onu tespit edip hayatınızdan çıkarın. Ben mesela çayı şekersiz içemiyorum içsem bile bir bardaktan sonra miğdem kaldırmıyor o yüzden çayı hayatımdan çıkardım neredeyse sadece kahvaltıda içiyorum. Filtre kahveye alıştım iyice şekersiz günde 1-2 bardak içiyorum ara sıra da yeşil çay içiyorum iyi geliyor.
  • Günlük beslenmeni yazarmısın merak ettim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.