Şimdi Ara

2.4.0 PTR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
9.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH ın Unhallowed Essence seti ile set dungeons a gireyim dedim ama açılmadı portal. Başka bir şeyler daha mı yapmak lazım.
  • bende 25 gb gösteriyor ptr'yi:S yükleyemem kota mota kalmaz:D abim keser sonra:D anime izleyecek:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

bende 25 gb gösteriyor ptr'yi:S yükleyemem kota mota kalmaz:D abim keser sonra:D anime izleyecek:D

Hayvanatorhan üstad, yukarıda yazdım ya 2 gb nasıl yapılacağını.
  • Önce ptr indirmeyi başlatıp durduruyoruz. Sonra saatin yanından exit deyin. Program files girip d3 klasörünün içindeki data klasörünü kopyalayın. Oluşturmuş olduğu d3 ptr klasörünün içine. Sonra battle. net açıp devam et deyin olacaktır, sadece patch varsa yeni onu indirecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Build çeşitliliği getirmesi açısından bu tür gelişimler iyi fakat maalesef benim memnun olmadığım oyunun çok kolay olduğu. 1.5 yıllık aradan sonra 2 hafta önce tekrar oynamaya başladım 1 haftada wizard bu haftada dh'yi t10 seviyesine getirdim ( günde en fazla 1-2 saat oyun süresi) Demek istediğim leg ve setlere ulaşmak ve bunun sonucunda da üst zorluk seviyelerini oynamak çok kolay. Bunun yerine her karakter için çeşitli buildlerin oynanabileceği fakat üst zorluk seviyelerinde oynamanın her babayiğidin harcı olmayacağı ve önemli leg-set item'ların bulunmasının zor olmasını dilerdim. Kimbilir belki ilerde olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiowas -- 13 Kasım 2015; 20:12:34 >
  • Üst zorluk seviyesi sizin için T10'dur ya da solo 60'tır. Adamlar solo 77 üzeri yapıyor, onlar bu seviyeye anca gelebildi. Bir yerlerde birileri T1 oynamanın basitliğinden yakınıyor olabilir. Sizin kolay dediğiniz seviye başkaları için hiçbir şey ifade etmiyor da olabilir.

Ben gerçekten sizleri anlamakta zorluk çekiyorum, bunda kinaye hakaret ya da dokundurma yok, anlayamıyorum. Oyunda yüzlerce seviye var, sizin yüksek saydığınız bir seviyeye hızlıca gelmeniz hem zaten mümkün, oyun random değerler üzerine kurulu, hem de normal. İlerleme kaydetmek oyunu oynamaya devam etmenin bir yöntemi. Sizde bu yöntem işlemiyor olabilir. Leg ve set item'ı bulmak da kolay olabilir ama bunu söyleyenlerin profiline baktığımda hiç de üst seviye item göremiyorum. Benim rekorum 6-7 saatlik oyun süresiyle 60 speed yapabilen barbar karakter açmak. Ama bunu yapabilmek için Sürekli 75 speed yapıp tüm blood shard'ları barbar ile harcadım ve takımdaki barbar'dan item aldım. Süreç kısa oldu ama karakterin üzerinde 8 tane ancient item vardı. Bu beni oyundan soğutmalı mı? Sahip olduklarınızı erkenden edinmek bir sonraki aşamaya ulaşmanızı sağlayacağına neden sizi oyundan soğutuyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Üst zorluk seviyesi sizin için T10'dur ya da solo 60'tır. Adamlar solo 77 üzeri yapıyor, onlar bu seviyeye anca gelebildi. Bir yerlerde birileri T1 oynamanın basitliğinden yakınıyor olabilir. Sizin kolay dediğiniz seviye başkaları için hiçbir şey ifade etmiyor da olabilir.

Ben gerçekten sizleri anlamakta zorluk çekiyorum, bunda kinaye hakaret ya da dokundurma yok, anlayamıyorum. Oyunda yüzlerce seviye var, sizin yüksek saydığınız bir seviyeye hızlıca gelmeniz hem zaten mümkün, oyun random değerler üzerine kurulu, hem de normal. İlerleme kaydetmek oyunu oynamaya devam etmenin bir yöntemi. Sizde bu yöntem işlemiyor olabilir. Leg ve set item'ı bulmak da kolay olabilir ama bunu söyleyenlerin profiline baktığımda hiç de üst seviye item göremiyorum. Benim rekorum 6-7 saatlik oyun süresiyle 60 speed yapabilen barbar karakter açmak. Ama bunu yapabilmek için Sürekli 75 speed yapıp tüm blood shard'ları barbar ile harcadım ve takımdaki barbar'dan item aldım. Süreç kısa oldu ama karakterin üzerinde 8 tane ancient item vardı. Bu beni oyundan soğutmalı mı? Sahip olduklarınızı erkenden edinmek bir sonraki aşamaya ulaşmanızı sağlayacağına neden sizi oyundan soğutuyor?

Hocam görüşlerinize saygı duyuyorum, ofansif bir anlam anlamadım zaten. Size bir yerde katılıyorum tabi, şöyle ki gr'de yukarı çıkabildiğin kadar çık kardeşim diyeceksiniz. Burası doğru ama benim demek istediğim ben karakter başı bu 1 hafta sürede üst seviyede gidebilecek karakterleri hemen hemen dizdim (end game değil ) ve bu prosesin bu kadar hızlı olmamasının gerektiğini düşünüyorum. Yani bilmiyorum ister istemez karşılaştırıyorum D2 ile , o zamanlar aferdersiniz bir yerlerimizden ter gelirdi istediğimiz itemı bulmak ve ya über yapmak için. Böyle olunca En zor seviye T10 ise T5-T6'dan sonra üst seviyelerde ilerlemek biraz daha çetrefilli olmalı. Bunlar tabi görece değişen fikirler, herkes aynı düşünmeyebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiowas -- 13 Kasım 2015; 21:35:39 >

• Birde şu ptr arada gitmese iyi olucak. ne login olabiliyorum ne karakter seçebiliyorum.Önceki PTR de sadece sıra beklerdik şimdi oyunada giremiyoruz.
  • Üstad D2 ile D3'ün ilk zamanlarını boşver, o tarz bir oyun yok. Ayrıca D2 de players 8 ile doğru build ve yeterli sabırla o kadar zor değil. D2'nin end game'i ile D3'ün şu anki end game'i bir değil. Her slot'ta ancient item ve doğru stat olmadan üst seviyeye gelmiş sayılmazsınız. Rift artık zorluğundan oynanmıyor, materyal için, key için, eğlence için, test için, bounty için, über için, keywarden farm için oynanıyor. Torment zorluk seviyesi üst seviye oyuncular için değil, düşük seviye oyuncular için. Bu fikrim subjektif değil, oyunda T10 seviyesini üst seviye görmemelisiniz. Ayrıca bu yazdıklarınıza zaten yanıt verdim, daha az da sürebilir daha fazla da. Oyunun random olması sebep oluyor buna. Casual oyuncuların bu tarz serzenişte bulunmasını doğru bulmuyorum. 1 haftada T10 yapabilen karakter yapmak aslında çok yavaş bir gelişim sayılır. Powerplay yapıyorsanız oyunun amacı üst seviyelerde de oynanabilecek bir sınıf seçip o sınıfı speed grift yapabilecek seviyeye getirmek için çabalamak. Sonrasında her şey hızlanıyor.

T10'a bir haftada gelmeyi hızlı gelişim olarak varsayıyorsanız o dediğiniz 1,5 yıl öncesinde kaldı. Artık T10 bir hiç, T10 yapabilmek bir başarı değil. T10'u 2 dakikada yapacak karakter yaptım derseniz o zaman tamam derim, eleştirilerimizi o yönde yaparız. Ya da daha net konuşabilmem için id'nizi verin, bir hafta içindeki gelişiminizin oyunun basitleşmesinden doğan bir hata olduğunu mu yoksa oyunun değişen mekaniklerinin size farklı gelmesinden mi olduğunu belirleyelim.

• Senzafiné kullanıcısına yanıt
    Maalesef bu PTR çok sıkıntılı. İlk mesajda dediğim sorunlar hâlâ devam ediyor.
  • Biri yenilikleri anlatabilir mi ptr yi yapamıyorum:S
  • quote:

Biri yenilikleri anlatabilir mi ptr yi yapamıyorum:S

yenilikleri anlatmakla bitmez çünkü çok değişiklik var. yeni legendaryler - setler - skiller - buildler - Kanai cube için 1 tane yeni tarif var... eğer biraz ingilizceniz var ise diablofansta açıklamalı şekilde ana sayfada yazılar var ordanda bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senzafiné

quote:

yenilikleri anlatmakla bitmez çünkü çok değişiklik var. yeni legendaryler - setler - skiller - buildler - Kanai cube için 1 tane yeni tarif var... eğer biraz ingilizceniz var ise diablofansta açıklamalı şekilde ana sayfada yazılar var ordanda bakabilirsiniz.

İngilizce var anlayacak kadar ama nereye baksam bulamadım adam gibi detaylı olarak. Twitch de de millet göstermiyor bir şey
  • quote:

quote:

quote:

İngilizce var anlayacak kadar ama nereye baksam bulamadım adam gibi detaylı olarak. Twitch de de millet göstermiyor bir şey

http://www.diablofans.com/

Burada anasayfada aşağıya indikçe değişiklikleri görebilirsiniz. Bu arada Legacy of Nightmares yani Litany yüzüklere büyük nerf geliyor. %800 olan değer %100 e inicek. Bekleniyordu zaten böyle bir nerf

• quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_111794619/tm.htm

• Senzafiné kullanıcısına yanıt
    Günaydın herkeşe.

Dürüst olalım, nerf gelmeliydi zaten. Ama %100 de cazip gelecek mi, yine PTR'da deneyip göreceğiz. Yapımcı eleman zaten %'lik kısma nerf gelebilir demişti. Tamam da %800 deyip PTR'dan önce kimse denemeden mi sürdüler oyunu? %800'den %100'e düşürmek demek saçmaladık hemen toparlamalıyız demek. Hani %500 yaparsın anlarım da sen daha önce hiç mi test etmedin bu seti blader?

Bu arada o set ile DoD build'i, Zunimassa'ya göre 22,5 kat daha fazla hasar veriyordu, solo 90'lar konuşuluyor.

PTR'ın bir avantajı da patch server'larda aktif olunca ne yapacağınızı bilemeden günlerce, aylarca avare gibi dolaşmayacak olmanız ve ne aramanız gerektiğini bilmeniz.
  • quote:

Günaydın herkeşe.

Dürüst olalım, nerf gelmeliydi zaten. Ama %100 de cazip gelecek mi, yine PTR'da deneyip göreceğiz. Yapımcı eleman zaten %'lik kısma nerf gelebilir demişti. Tamam da %800 deyip PTR'dan önce kimse denemeden mi sürdüler oyunu? %800'den %100'e düşürmek demek saçmaladık hemen toparlamalıyız demek. Hani %500 yaparsın anlarım da sen daha önce hiç mi test etmedin bu seti blader?

Bu arada o set ile DoD build'i, Zunimassa'ya göre 22,5 kat daha fazla hasar veriyordu, solo 90'lar konuşuluyor.

PTR'ın bir avantajı da patch server'larda aktif olunca ne yapacağınızı bilemeden günlerce, aylarca avare gibi dolaşmayacak olmanız ve ne aramanız gerektiğini bilmeniz.

Şu an o setsiz sanırım 100 solo var crusader'da ptr'yi 25 gb görüyor bende hala o yüzden riske girip indiremiyorum denemeyi çok istiyorum ama maalesef riske edemiyorum.

• Crusader ile soloda 102 yapan var. Wudijo 91 solo yaptı DH ile.

Yukarıdaki taktiği yapınca 2 küsür GB olacaktır, bu taktiği tüm dünya kullanıyor, sende olmaması için bir sebep yok.
  • PTR de olsa tabelaya girdim ya wd 70 çok rahat yapılıyor.
  • quote:

Crusader ile soloda 102 yapan var. Wudijo 91 solo yaptı DH ile.

Yukarıdaki taktiği yapınca 2 küsür GB olacaktır, bu taktiği tüm dünya kullanıyor, sende olmaması için bir sebep yok.

İndirdim 2 gb civarı olunca oyuna girebildim ama char kopyalarken hata verip duruyor :S leaderboarda baktım hiç yoktan, crusader uçmuş gitmiş : D nerf gelecek mi o yüzüklere kesin olarak? Gelmezse zaten en fazla setlerin 3-4 parçasını giyip oynanır gibi tamamen setleri oyundan çıkartmış olurlar gibi ki bu kadar set çıkartmanın manası da kalmaz o zaman
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.