V

Yüzbaşı
10 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Vatan bilgiyardan 2 gün önce aldığım kart oyunlarda takılarak çalısıyor,kartta ısınma falan yok yalnız enteresan bir biçimde ekran kartının fanı takılarak çalışıyor,fan takıldığı zaman oyunda takılıyor donma yok hafıf bır takılma var DMC5 oyunda mesela,tomb raıder oyununda bu sorun yok gıbı,bu strix fan sisteminden mi kaynaklanıyor yoksa yazılımsal bir hatamı
2 gundur format yenı suruculerın kurulması vs her seyı denedım kartı 7 gun dolmadan ıademı etsem acaba,gercı vatanda ıade alırmı bılmıyorum tamıre gonderırse ugras dur,bu kartı kullanan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.

Sıstem

Ryzen 5 2400g

MSI b450 pro m2

16 gb gskıll ram

600 watt corsaır psu
Daha önce laptopumda kullandığım 29 tl lik windows 8 pro ,laptopu sattığımdan dolayı boşta kaldı.Şu an laptopda win 7 kullanılıyor,ben yeni kasa topladım şimdi bu 29 tl lik lisansı kurmaya kalktığımda izin vermiyor,bu lisansı yeni topladığım kasada kullanabilirmiyim arkadaşlar şu an boşta duruyor.
AMD FX X6 6300 SOKET AM3+3.5GHZ 14 MB CACHE 32 NM İŞLEMCİ 346 TL

MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 196 TL

CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA 324 TL

ASUS GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 673 TL

CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram 218 TL

1600 TL limitli sistem toplamaya karar verdim .Yaklaşık 15 gün içinde Vatan'dan almayı düşünüyorum bu sisteme ek olarak 128 gb ssd ve 37 ful hd tv mevcut

sistemin kullanım amacı oyun, hd film vs eğlence amaçlı olacak kullanılacak.Özellikle merak ettiğim Nvidia ekran kartı Amd ile uyumsuz çalışırmı bir de güç kaynağı bu pc için yeterlimidir,

oyunlar 1080P de oynanırsa ekran kartı ve güç kaynağı yeterli gelirmi.Sistem hakkında görüşlerinizi esirgemeyin arkadaşlar.

Yukardaki fiyatlar bugünki fiyatlardır Vatan Pc den alınmıştır,limit 1600 TL olduğundan indirimlere denk getirip almayı düşünüyorum.
Şu an kullandığım paket 49 tl 20 mb fibernet limitsiz.( AKK yok 2009 üyesiyim) taşınma'dan dolayı bu güzelim hattı kapatmak zorundayım ,taşındığım yerde TTnet hiper ve Uydunet seçenekleri var. Bu fiyat aralığın da hangisini tercih etmeliyim . Telefon olmayacak ,tv şart,internet kotasız şart biraz zor olacak gerçi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
20 mbps süperonline fiber bağlantım var,Ps3 de network ayarları otomatik olarak ayarlı,sadece DNS leri süperonline'den aldığım gibi kullanıyorum,malum PSN'den kardeşlikle oyun indiriyoruz ,fakat çok düşük hızlarla geliyor.Network test. Nat. Typ 2 gerçi fakat download hızı 2.0 mbps upload hızı 1.8 mbps çıkıyor,Ps3 deki bu test sağlıklımı yada Ps3 te gerçek net hızımızı öğrenmenin bir yolu varmı,Ps3 deki network ayarları sağlık olan bir arkadaş yardımcı olsa hiç fena olmaz:)Nedir bu işin sırrı arkadaşlar?
Kurulum ekranında ubuntu yazısı geçtikten sonra,ekran birbirine geçiyor,hiçbir şekilde kurulmuyor ubuntu.F4 le güvenli olarak denedim fakat nafile,acaba ekran kartındanmı kaynaklanıyor yoksa anakartmı,bunun bir çaresi varmıdır acaba.

Ekran kartı-Nvidea GT-240
Anakart- gigabayt EP 43 DS3L.
2 gün önce modeme erişimde hiç sorun yoktu,bugün defalarca denememe rağmen modeme ulaşamıyorum,normalde admin admin şifresitle girebiliyordum.

Acaba süperonline şifrelerimi değiştirdi arkadaşlar.
Selam arkadaşlar.

Yaklaşık 2 yıldan fazla oldu XBOX360 kullanalı. Şu an itibari ile PS3 konsol almış bulunmaktayım.

Özellikle PS3'e özel oyunları almak istiyorum.

Oyunları ZAVVI.COM'dan topluca almayı düşünüyorum, gümrük sorunu olur mu en az beş tane.

Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.
Süperonline üyelerine ücretsiz yayın başlamış

TRT1,ATV,STAR,SHOW,KANALD şu an bunlar ücretsiz yayınlanıyor

http://www.digiturkwebtv.com.tr/LivePlayer.aspx?id=168
Malüm superonline fiber kazıktan sonra Uydunetin 2mb limitsiz tarifesine geçmeyi düşünüyorum.Uyduneti aradığımda modem vermediklerini Docs.2.0 uyumlu bir modem almamı söylediler,yalnız evde 3 adet pc kullandığımız için haliyle modemin kablosuz olması gerekiyor,adsl de olduğu gibi uydynette kablosuz modem seçeneği fazla yok gibi bir de acces poinlerle kablocular bu işi çözüyormuş velhasıl uydunet için kablosuz modem tavsiyesi istiyorum arkadaşlar 150-200 TL cıvarı.

Şu an bende bulunan modemler:

U.S robotics 4 port wireles yok
Zyxell 661hw 61 kablosuz 4 ethernet router (Ethernet portları çalışmıyor)
Speedtouch 4 port kablosuz modem.

Bu modemlerden faydalanarak en ucuza nasıl bitiririm bu işi arkadaşlar :))
Hakkında
Hakkımda:
B44F03ED570E4841B40D615726962950.jpg
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 936
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 32.161 (Bu ay: 147)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.