Şimdi Ara

2+1 Ses Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Önceden kullandığım 4+1 ses sistemi arızalanınca hoparlör bakmaya başladım. Başta 100-120TL'nin üzerine çıkmam diyordum ama şimdi sınırı biraz daha yukarıya çektim. 180, çok bi fark olacaksa 200TLye kadar çıkabilirim. Özellikle de müzik performansını önemsiyorum.

Piyasayı çok bilmediğim için forumdan ve internette diğer sitelerden biraz araştırma yaptım. Microlab FC 361 modeline niyetlenmiştim, sonra bunun yurtdışında artık satılmamaya başlandığını gördüm. Burada hakkında yapılanların çoğu eski tarihli olduğu için de tereddüde düştüm.

Daha sonra gene Microlab'in m700u modeli aklıma yatar gibi oldu, ancak sonra farkettim ki yurtdışında FC serisinin yarı fiyatına satılan bi modelmiş bu. O fiyata çok iyi performans veriyor diye bahsetmişler hep. Dolayısıyla TRdeki fiyatı FC serisine yakınken bunu almak da yanlış olurmuş gibime geldi.

En son olarak da FC362w modelini gördüm, hem yeni bi model olmasıyla hem de özellikle wireless özelliğine sahip olmasıyla cezbetti ama o da TR'de satılmıyor sanırım.

Şu ana kadar daha çok microlab üzerinden baktım sanırım, dolayısıyla piyasa hakkında genel olarak daha iyi ürün bilgisi sahibi olan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Bu fiyatlara, bahsettiğim kriterleri uyan, müzik performansı üst düzey, mümkünse daha yeni modeller arasından neleri önerirdiniz? Bir de wireless hoparlörlere rastlanıyor mu artık, piyasaya uzak kalmışım? Diğer kriterler benim için çok daha öncelikle ama wireless özelliği de olan bi model önerebilirseniz, diğer ürünlerle yakın performanstaysa öyle bir şey de çok iyi olabilir.

Şimdiden çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm. Şöyle bir araştırdım:

http://www.markapon.com/firsat/microlab-kablosuz-ses-sistemi/2512

http://www.bitenekadar.com/microlab-fc362w-21-ch-kablosuz-ses-sistemi-18970-firsat-urun

Teşekkürler, yalnız bu siteler ne kadar güvenilir bilginiz var mı? Ekşide falan, özellikle markapon için çok olumsuz şeyler yazmışlar. 362w'nin linki microlab'i tr'ye getiren firmanın sitesinde de olmayınca tereddüt ettim (http://www.segment.com.tr/liste/ses-sistemleri/2-1-ses-sistemler/_/_/microlab_0_0_0_0 )

Onun dışında, wireless olmasa da bahsettiğim şartları karşılayan modeller var mı, neleri öneriyorsunuz öğrenmek istemiştim. Bilgi verebilecek olanlar var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: monte13

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm. Şöyle bir araştırdım:

http://www.markapon.com/firsat/microlab-kablosuz-ses-sistemi/2512

http://www.bitenekadar.com/microlab-fc362w-21-ch-kablosuz-ses-sistemi-18970-firsat-urun

Teşekkürler, yalnız bu siteler ne kadar güvenilir bilginiz var mı? Ekşide falan, özellikle markapon için çok olumsuz şeyler yazmışlar. 362w'nin linki microlab'i tr'ye getiren firmanın sitesinde de olmayınca tereddüt ettim (http://www.segment.com.tr/liste/ses-sistemleri/2-1-ses-sistemler/_/_/microlab_0_0_0_0 )

Onun dışında, wireless olmasa da bahsettiğim şartları karşılayan modeller var mı, neleri öneriyorsunuz öğrenmek istemiştim. Bilgi verebilecek olanlar var mı

Sitelerden herhangi bir şey almadım.Bilemeyeceğim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Phoen1X

Hocam müzik ağırlıklıysa isteğin basları ve tizleri temiz ve dengeli olan alttaki hoparlorlere bakmalısın
    http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-m3300sf-m3300sf-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43910
    http://www.vatanbilgisayar.com/edifier-x600-x600-2+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43918

İkisi de en ideal 2.1 sistemlerden.

• %25 indirimle dahada düşer bütçeni artırabilirsen en iyisi bu
    LOGITECH Z-623 2+1 THX SES SİSTEMİ
    http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20%28Speaker%29/logitech-980-000403-z-623-2+1-thx-ses-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=51121
  • Benimde 4+1 sistemin patlak sesler verdiğinden yeni bir ürün arıyorum, 2+1 alacağım.
    Konuyu takip edeyim. Benimde bütçem konuyu açan arkadaşınkine yakın 150 TL'ye kadar..

Bu arada edifier nasıl bir markadır?
  • Edifier güzeldir, sonradan geldi ama iyiki geldi :) F/p oranı ideal oluyor modellerinin genelde.
  • Edifier'i çok tavsiye ediyorlar. Gidip görmek ve almak gerek.
  • Tavsiyeler için çok teşekkürler arkadaşlar. Edifier'ları Microlab'in modelleriyle karşılaştırma şansı olan oldu mu peki? Çok aşırı bass düşkünü değilim, enstrümanların netliği ve tizdeki başarı benim için daha önemli gibi. Bu modellerden hangisini tercih etmem doğru olur sizce?

edit: listeye microlab fc530, M820 ve Logitech Z523'ü de ekledim, ürünler hakkında da bilgisi olanlar izlenimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monte13 -- 14 Ekim 2012; 11:03:35 >
  • Microlab tarafında M820 tecrübem oldu, rakibi Edifier modellerinin yanında sönük kalıyor. Özellikle tiz istiyorsan tweeterlı olanlara bak. X600'de de var M3300SF'de de.
  • Arkadaşlar bu x600 bitmiş stoklarda, m3300sf de pahalı bence. Ne yapacağım bilmiyorum. Bugün yüzde 25 indirim var gideyim alayım diyorum ama işte seçenek yok gibi bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narthyard

Arkadaşlar bu x600 bitmiş stoklarda, m3300sf de pahalı bence. Ne yapacağım bilmiyorum. Bugün yüzde 25 indirim var gideyim alayım diyorum ama işte seçenek yok gibi bana göre.

Yarım saat önce geldim ben de Vatan'dan. Adam ne zamandır stokta yok, bugün 200 tane gelse 200 tane satarım boşuna x600 bekleme diye konuştu. Edifier'ın 1335'iyle s330db'yi, Microlab'in de fc550'sini denedim ama o kalabalıkta pek bir şey anlayamadım. Diğer modeller de ya kalmamıştı, ya da teşhir ürünleri vardı. FC361 de üretimden kaldırılmış bir daha gelmez dedi. Kısacası bütün planlar alt üst, önerisi olan var mı? Ne yapsam bilmiyorum açıkçası şu noktada.
  • m3200 ya da m3300sf bu modelleri var mıydı edifier'in? Ek olarak microlab M200'ü görebildin mi? Hiç boşuna gitmeyeyim mi?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bu x600 bitmiş stoklarda, m3300sf de pahalı bence. Ne yapacağım bilmiyorum. Bugün yüzde 25 indirim var gideyim alayım diyorum ama işte seçenek yok gibi bana göre.

Yarım saat önce geldim ben de Vatan'dan. Adam ne zamandır stokta yok, bugün 200 tane gelse 200 tane satarım boşuna x600 bekleme diye konuştu. Edifier'ın 1335'iyle s330db'yi, Microlab'in de fc550'sini denedim ama o kalabalıkta pek bir şey anlayamadım. Diğer modeller de ya kalmamıştı, ya da teşhir ürünleri vardı. FC361 de üretimden kaldırılmış bir daha gelmez dedi. Kısacası bütün planlar alt üst, önerisi olan var mı? Ne yapsam bilmiyorum açıkçası şu noktada.

Alıntı yapmayı unutmuşum,

m3200 ya da m3300sf bu modelleri var mıydı edifier'in? Ek olarak microlab M200'ü görebildin mi? Hiç boşuna gitmeyeyim mi?

• quote:

quote:

quote:

m3200 ya da m3300sf bu modelleri var mıydı edifier'in? Ek olarak microlab M200'ü görebildin mi? Hiç boşuna gitmeyeyim mi?

3300sf'teşhirde vardı sadece ama edifier'ın m3200'ünden bir tane kalmıştı, çıkmadan bir ara hocam istersen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

3300sf'teşhirde vardı sadece ama edifier'ın m3200'ünden bir tane kalmıştı, çıkmadan bir ara hocam istersen.

Neden hep stok sorun olur anlamadım yapacağım alışverişlerde. Teknolojide sülük gibi ülkeyiz, sadece emiyoruz ama çok fena emiyoruz. Bu sefer gidemedim ama artık diğer stokları ve indirimleri bekleyeceğim bakalım. Hayırlısı, sağ olasın hocam bilgiler için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.