Şimdi Ara

1K'ya (APU) Sistem Topladık Bakarmısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım pc almaya karar verdi bütçe 1000 tl bende en mantıklısı apu diye düşünüp şöyle bir sistem topladım.

http://hizliresim.com/L3N6Nz

tavsiyelerinizi almak isterim daha iyi önerileriniz varsa açığım.
    Bu arada vatandan toplanıcak sistem .

Dip Not :Hard disk var .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kasa apu sistem için gereksiz pahalı ve büyük.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam onu şimdi bende fark ettim kasa değişir o kadar mühim değil

• imzamdaki daha iyi bir öneri olur rx460ın gelmesini beklerseniz yok bekleyemezseniz o zaman apu sistem ekonomiktir ;)
  • Kerry Way kullanıcısına yanıt
    Intel Core i3-6100 Skylake 3M 3.70Ghz 1151
    MSI H110M Pro-Vd D4 2133Mhz mATX 1151
    Corsair Vengeance 8GB DDR4 2400Mhz
    Zotac GTX750Ti 2GB GDDR5 128Bit
    Zalman ZM400-LX 400W
    Zalman ZM-T1 Plus ATX

150 tl daha çık bu sistemi al. yok çıkamam dersen 860k işlemci ve anakart ile ram'i ddr3 olarak değiştir. 2-3 kat fazla grafik performansı almış ol.
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Sistem geleceğe yönelik olsun istedim hocam apu bunu için biçilmiş kaftan ileride ekran kartı takılıp yola devam edilebilir

• http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R7-512-Cores-Kaveri-Desktop.112875.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-750-Ti-Desktop-Graphics-Card.126721.0.html

apu sistemler düşündüğünüzden güçsüzdür bunu anlatmaya çalıştım sadece 400-500tllik bir ekran kartı ile bir olamaz zaten iyi ram istiyor apular ramden kısıp ekran kartına para aktarılabilir dedim sadece...

• İşlemciyi 7600 alın, bellekler 2x8GB 2400 MHz olsun, XMP2(2133 MHz) ayarında kullanın.
    Demek istediğinizi anladım hocam benim sisteminde o biçimde (g3420 + 750ti)

Ama şöyle düşündük apunun içindeki gpunun gücü oldukça yeterli yeni nesil Godawari apular gayet yeterli bir işlemci 2-3 sene sonra 750 ti'dan üstün bir ekran kartı (misal rx480) takılsa daha mantıklı olur gibi sizin fikriniz nedir bu konuda

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz şeylerin ne gibi avantajları olucak?

Apu işlemci rx 480'i nasıl besleyecek merak ettim doğrusu.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    O darboğaz efsaneleri geçmişte kaldı hocam

• daha geçmişte kalmadı o darboğazlar dx12 gelmeden nereye geçmişe gidecek :D 1-2yıl sonra dx12 oyunlar artarsa anca o zaman darboğaz olayı geçmişe gömülür...
    ooo süper o zaman gtx 1080 takın apuya.
    Nasıl geçmişte kaldı açıklar mısınız? Yeni bişey mi icat ettiler.
    Hocam benim zamanımda da g3420 darboğaz yapar fx6300 köy dediler dinlemedim iyikide dinlememişim. o yüzden darboğaz olayı absürt durumlar dışında gerçekleşmez

Böyle bir kıyaslama olamaz yalnız g3420 ye r7340 takatınız diyelim yapmaz tabi ozmn darboğaz artık dünyada yok mu diyecez.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Gtx 1080 takıcak adam apu almaz zaten boşa geyik yapma birader he alırsada bir sıkıntı olmaz emin ol

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerry Way

Bu dediğiniz şeylerin ne gibi avantajları olucak?

1K'ya (APU) Sistem Topladık Bakarmısınız
    quote:

In the AMD A10-7700K, A8-7650K and 7600, the graphics card offers 384 of the 512 shader cores (6 of the 8 compute cores) with a maximum core clock of 720 MHz.

7600, 300 TL daha ucuz bir işlemci. Özel soğutucusuyla 7890K almanız, size çok daha pahalıya patlar - o hız aşırtma için bir ürün. Siz çalışan bir sistem talep ediyorsunuz dahili ekran birimini kullanacak olduğunuz için. O takdirde saat hızları işlemci "turbo" Pb1-2-3 hızlarında değil, P3 hızında(3.1GHz) çalışıyor GeAPM ayarı sebebiyle. Bunu değiştirmek için AMD PsCheck gibi programcıkları kullanabilirsiniz, şahsen gerek görmüyorum. Efendi gibi işlemcinin TDP'sini aşmadan kullanmak varken, hele de sırf şu, birazdan anlatacağım, meseleden dolayı ekran birimini kullanacaksanız işlemciyi geri plana alabilirsiniz, zaten tüm bantgenişliği ekran birimine yönlendiriliyor olacakken.
    Ekran birimi sadece 128 çekirdek daha az birim barındırıyor üst çözümlerden. Zaten belleklerden aldığı bantgenişliği, 600 MHz'deyken dâhi 7870K gibi 512 çekirdek dahili grafik birimli ürünlere yetmiyor, sadece 8 ROP olsa bile... Tercih sizin: bellekler size %20 bantgenişliği kazandıracak 2R özelliğiyle, Kaveri sistemlerde bunun başarıma tesirinin %60'a kadar çıkabildiği gösterilmiş HSA özellikleriyle. Yabana atılır tercih değil o bakımdan, ekran birimi ise bantgenişliği ile sınırlanıyor. 2133 MHz sebebiyle %5 performans kaybediyorsunuz, 16GB(2R) olması sebebiyle 8GB(1R) bellek destesinden %11 performans kazanıyorsunuz Battlefield4'te, üstelik bellek kontrolcüyle problem çıkartmıyor 2133 MHz hızı.
    [Kaynak]

sıkıntı yoksa sorun yok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.