Şimdi Ara

1999 koalisyonu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
5.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmudhudavendi

Eee? Begendinmi, zorunami gitti onu anlayamadim...

Komik geldi sadece.
    Hayallerden ibaret, sadece yandaş kanalları izleyen beyinlerin düşünceleri bunlar.
  • 1881 kullanıcısına yanıt
    Senin kuyruk acin daha komik geldi.
    Ayrica orada yazilanlarin aksini soyleyeceksen buyur gel tartisalim.
    Yoksa, bak isine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Senin kuyruk acin daha komik geldi.
    Ayrica orada yazilanlarin aksini soyleyeceksen buyur gel tartisalim.
    Yoksa, bak isine.

Hayırdır bir kabardın, erkekleştin? Kuyruk acısı falan ne oluyoruz?
  • Bizzat yasadigim , gordugum donemden bahsediyoruz. Gazete mansetleri, donemin canli taniklari ki milyonlarca hala hayatta.. adam yandas kanal izlemekten, siyasi dusunceden bahsediyor. Sanki yuzyil onceki olaylardan bahsediyoruz. Dun gibi net hatirliyorum, hatirliyoruz.
    Konusacak lafi yok hala klasik argumanlari kullaniyor. Benim gibi ulkucuyude yandas yapti.. hey allahim..

Ben hep erkektim..
    Senin niyetin belli, uza git bak isine.

• quote:

Ben hep erkektim..
    Senin niyetin belli, uza git bak isine.

Bu kafa yapısındaki biriyle zaten tartışmam, laf anlatmaya çalışmam. Keyfine bak.
    Kardeş sen neyin peşindesin ? Bence boş beleş işler peşindesin.

1999 koalisyonunda yaşanan krizi profiline Mustafa Kemal'in resmini koyarak mı çürütmeye çalışıyorsun ben anlamadım ? Elinde elle tutulur bir halt var mı birader neyi inkar ediyorsunuz ? Google diye bir şey var bir yaz bakalım 2001 yılında kriz olmuş mu olmamış mı şaka mısınız siz ? Profil resminize Mustafa Kemali koymaktan öteye gidemeyen adamlar olduğunuz o kadar belli ki. Araştır birader neyi çürütmeye çalışıyorsun faiz rekoru görmüş merkez bankası dünyasını şaşırmış bir gecede ülke yüzde 25 fakirleşmiş sen kime ne anlatıyorsun kaç kişi işşiz kalmış rakamlara baktın mı ?

Boş konuşmayın yeter ya.

Vikipedia da bile sayfası var oğlum her kemalist cahil olmak zorunda mı ? Kara Çarşambayı bilir misin sen kardeş ?

AÇ OKU. OKUYARAK YORUM YAPIN.

http://tr.wikipedia.org/wiki/2001_T%C3%BCrkiye_ekonomik_krizi

ŞU BAŞLIĞA GİRİP KRİZİ İNKAR EDEN TİPLERİN YA FOTOĞRAFINDA MUSTAFA KEMAL YA İMZASINDA MUSTAFA KEMAL LAKİN BUNLARA SORSAN KEMALİSTLER HARİCİNDEKİ HERKES CAHİL. 80 YILDIR KOMEDİ FİLMİ ÇEKİYORSUNUZ ÜLKEYE UTANIN BİRAZ NE DERSİN ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gian Carlo39 -- 12 Haziran 2015; 17:11:58 >

• Gian Carlo39 kullanıcısına yanıt
    Ataturk un soforunun degistirdigi otomobilin lastigi olamaz bunlar.
    Basbug Ataturk un ardina saklanmalari benide sinirlendiriyor. Ama kimin ne oldugunu bildigimiz icin, rahatim..

• quote:

Orijinalden alıntı: THE LAST WARRIOR

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Orijinalden alıntı: THE LAST WARRIOR

quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

1999 koalisyonu

Ecevit neredeyse önünde eğilecek bill in vay be bide kara oğlan diyorlar olsa olsa yüz karası olur bundan

Niye karaoglan denildigini biliyor musun peki?

Sizinkiler gibi abdnin her istegine Evet efendim demedigi icin. Dunyayi karsisina alip kibrista savastigi icin.

Tayyip anca sozde lider.icraat ancak dort parmak gostermek. Kapilar kapaninca israilin abdnin istegi bop planlarini onaylar. Hatta planlarida tikir tikir isliyor.

Ulan Ecevit adamın ayağını öpecek neyin kafasını yaşıyon ayrıca Kıbrıs meselesini tekrar koltuğa oturmak için yaptı

Öyle mi?
    1974 şartlarında o zamanın dandik ordusuyla amerikan tehdit mektubuna rağmen sen harekat yapta görelim.Daha burnumuzun dibindeki kayalıklara yunanlıların çökmesine birşey diyemediniz.
    Ecevitin adını salavatla al ağzına.Bugün torpilsiz memur olabiliyorsak bu adamın getirdiği sınav sayesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gian Carlo39

Kardeş sen neyin peşindesin ? Bence boş beleş işler peşindesin.

1999 koalisyonunda yaşanan krizi profiline Mustafa Kemal'in resmini koyarak mı çürütmeye çalışıyorsun ben anlamadım ? Elinde elle tutulur bir halt var mı birader neyi inkar ediyorsunuz ? Google diye bir şey var bir yaz bakalım 2001 yılında kriz olmuş mu olmamış mı şaka mısınız siz ? Profil resminize Mustafa Kemali koymaktan öteye gidemeyen adamlar olduğunuz o kadar belli ki. Araştır birader neyi çürütmeye çalışıyorsun faiz rekoru görmüş merkez bankası dünyasını şaşırmış bir gecede ülke yüzde 25 fakirleşmiş sen kime ne anlatıyorsun kaç kişi işşiz kalmış rakamlara baktın mı ?

Boş konuşmayın yeter ya.

Vikipedia da bile sayfası var oğlum her kemalist cahil olmak zorunda mı ? Kara Çarşambayı bilir misin sen kardeş ?

AÇ OKU. OKUYARAK YORUM YAPIN.

http://tr.wikipedia.org/wiki/2001_T%C3%BCrkiye_ekonomik_krizi

ŞU BAŞLIĞA GİRİP KRİZİ İNKAR EDEN TİPLERİN YA FOTOĞRAFINDA MUSTAFA KEMAL YA İMZASINDA MUSTAFA KEMAL LAKİN BUNLARA SORSAN KEMALİSTLER HARİCİNDEKİ HERKES CAHİL. 80 YILDIR KOMEDİ FİLMİ ÇEKİYORSUNUZ ÜLKEYE UTANIN BİRAZ NE DERSİN ?

Profil fotoğrafımın bu kadar rahatsız etmesi beni her zaman mutlu etmiştir, 75 yıldır ölü olan birinden bu kadar rahatsız olmanız komik bir yerde.
    Her neyse;

2001 yılındaki ekonomik krizi inkâr eden yok. Boşa laf kalabalığı yapma ve üslubuna dikkat et. Ha dersen ki böylesini tercih ediyorum, ben de seni güzel kelimelerle tanımlayabilirim.

O dönemi yaşadım hiç kafanı yorma sen. Kimlerin, ne amaçla bu günleri bize yaşattığını da bilmemen gayet doğal. Ölüp bittiğiniz, peygamber misali hatasız kabul ettiğiniz Tayyip Erdoğan hükümeti bile, Kemal Derviş'in ekonomik programını aynen sürdürdüklerini söyledi.

Hep bahsettiğiniz sağlık devrimi var ya, git bak bakalım eczanede ilaçları ne kadara alacaksın? Tatil günleri özel hastanede sigortan geçiyor mu? Hani devrim ya. 13 sene önce memlekette internet mi vardı da randevu alınabilsin? Bunu bile kendine yontan aşağılık bir yönetim var burada ve şakşakçılık yapan da sizin gibiler. Hoş eski başbakan 1930'ların teknolojisinde yapılan demiryolu raylarıyla günümüzü mukayese etme komedisini de yaşadık.

IMF'ye olan borç bitti. Hatta borç veriyoruz di mi? Biriniz de çıkıp demiyorsunuz ''aga biz kafayı mı yedik, kıçımızda don yok, niye borç veriyoruz?''. Niye diyesiniz ki? Adamın ağzından çıkan her laf size ayet, tartışılamaz bile. Açlık sınırı, asgari ücret konularına girmiyorum bile.

Cahillik kimse kusura bakmasın, akepe seçmenine has bir özelliktir. Yine söylüyorum adamın ağzından çıkan bir allahuekberle orgazm mutluluğu yaşayıp tüm dertlerinizi unutuyorsunuz. Bundan beş sene sonra kendi paranı kazanmaya başladığında görürüm ''ekonomi çok iyi, kriz yok'' diyen o güzel yüzünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881 -- 12 Haziran 2015; 21:02:32 >

• 93 yilinda http kullanimi basladi. Turkiyede 95 de internet kullanimi yayginlasti.
    99 yilinda hala yerinde sayiyordu. Neden? Alt yapin yoktu.
    Avrupa ve amerikada cok pratik, basit birseydi bu..
    Neden turkiye cagin gerisinde kaldi?
    Sabah 5 de hastane kapisinda siraya girmemis, gelmis burada saglik sisteminden bahsediyor.
    Samatyada, yorgan yastik bahcede yatan vardi. Dogudan gelmis , otelde kalacak parasida yok, ailece cerrah pasanin bahcesinde kalan vardi.
    Neyse bilen bilir, bilmeyende 3 maymunu oynamaya devam etsin.

Abd 61 de aya gitti, biz hala gaz lambasi kullaniyorduk.
    Neden?
    Sen yokmusun sen.. aynaya baksan butun cevaplari goreceksin. Ama baskalarina catmaktan, satasmaktan vakit bulamazsin. Isinede gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmudhudavendi -- 12 Haziran 2015; 21:30:00 >
  • Siyaset tek başına iktidara gelmek için yapılır. Bu açıdan koalisyon asıl değil talidir.

Ak parti oldukça uzun bir sure büyük bir çoğunluğu memnun etmiş öncesi tepki olan bir hareketi siyasi olarak kadrolayabilmiştir. Bu açıdan başarılı bir partidir. İcraatları her zaman tartışmaya açıktır.

Türk siyasi hayatı tek partiyi yani ceza ve odul sistemini oluşturmalıdır. Tepki oyu ile değil kamuoyu ile neticeler elde edilmesi gerekir.

• quote:

Bu ulkede insanlarin yarisi ideolojik oy kullanir ben dahil. O yuzden hicbir parti %80 veya 90 oy alamaz. %60 bile alamaz. Isterse ulkeyi super guc yapsin herkese aylik 5 bin lira maas baglasin.

Bugu iktidar da olanlar karsit gorustekileri eziyor vs demissin. Sence neden? Uzun yillar boyunca bu insanlara neler yapildi. Sabirla bekleyip haklarini aradilar, siranin kendilerine gelmesini beklediler. Yapilandan hosnut degilseniz, zamaninda yapmasaydiniz. Hicbir careniz kalmayinca hosgoruden , kardeslikten , demokrasiden bahsediyorsunuz. Bunu en basinda dusunseydiniz ya..
    Akpartiyi destekledigini sen soyluyorsun. Desteklemeseydin banami sordun.. Ben mhp liderinden memnun degilim ama yinede mhp ye oy veriyorum. En azindan devlete millete ters is yapmaz. Bunu biliyorum

Türbanlı bacılarımızın üstüne işediler ühühühü

• quote:

93 yilinda http kullanimi basladi. Turkiyede 95 de internet kullanimi yayginlasti.
    99 yilinda hala yerinde sayiyordu. Neden? Alt yapin yoktu.
    Avrupa ve amerikada cok pratik, basit birseydi bu..
    Neden turkiye cagin gerisinde kaldi?
    Sabah 5 de hastane kapisinda siraya girmemis, gelmis burada saglik sisteminden bahsediyor.
    Samatyada, yorgan yastik bahcede yatan vardi. Dogudan gelmis , otelde kalacak parasida yok, ailece cerrah pasanin bahcesinde kalan vardi.
    Neyse bilen bilir, bilmeyende 3 maymunu oynamaya devam etsin.

Abd 61 de aya gitti, biz hala gaz lambasi kullaniyorduk.
    Neden?
    Sen yokmusun sen.. aynaya baksan butun cevaplari goreceksin. Ama baskalarina catmaktan, satasmaktan vakit bulamazsin. Isinede gelmez.

Kardeş sağlık sistemini bilmeyen adam bu dediğine inanır ama o işler öyle değil.Şimdi hastaneler bomboş rahat mı sanıyorsun? Git bakalım diş hastanesinden randevu almaya çalış bir ay sonrasına sıra verecekler mi? Arkadaşımın dişi mahvoldu parası yoktu 1 ay bekledi antibiyotik içerek.Paran varsa çekmezsin özele gidersin.
    Biz devlet hastanesine düştük 10 sene öncede o hastaneye gitmiştim yine aynı berbat haldeydi.Babamı yatıracak kaliteli üniversite hastanesi bulamadık tüm yatakları doluydu rüşvet bile verdik yine olmadı.
    Burada öyle hastaneler iyi oldu falan deme devlet hastanesine düşen bilir ne berbat bir yer olduğunu.Hastane dediğin yer öyle 2 ilaç yazdırıp gidilecek yer değil.Sen bana odalardan, yatak sayısından, tıbbi aletlerden ve uzman doktorlardan bahset.Ne değişmiş ne olmuş neresi ilerlemiş.Bizim gibi araştırma hastanesine düşersen uzmanlığını tamamlamamış hekimlerin deney tahtası olur sonra geberir gidersin.
    Bu hastaneler bu kadar iyiyse uşaktan, manisadan, aydından neden hala izmirdeki üniversitelere sevk ediliyor hastalar? Bu şehirlerin neredeyse hepsinde üniversite hastaneleri var neresi gelişti bunların?

• MateryalizminPeygamberi M kullanıcısına yanıt
    Benim bacim yok.
    Bacidan kasit bu milletin evlatlari, kardesleriyse, bunda gulup, alay edilecek ne var?
    Bu yuzyilda hala kilik kiyafete, inanc meselelerine takilip insanlarin haklarini gaspedenler, toplumdan dislayanlar utansin.
    Insanlari tahrik ediyorsunuz. Yapmayin. Ne sizin caniniz yansin, nede bizi yormayin.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Samatya hastanesine gidelim. Gunu, saati sen sec.

• sağlık sisteminde belirgin bir düzelme olduğunu kabul ediyorum bunu kimse inkar etmiyor ancak hiç beklenmeyecek saçmalıklar devam ediyor...
    türkiyenin en köklü hastanesi belki de "çapa tıp" sayılır...gidin de acemiliğin, plansızlığın resmini görün...
    bazılarına 90'ların nostaljisi gibi mutluluk verecekse bilemem, ben 16-18 haziranda oradaydım ve yine çok gerildim...

-o gün randevusu olan 40 hastanın 40'ına da aynı saati yazan sekreterler,
    -eskisi gibi sıra olmalar,
    -sıraya kaynak yapmaya çalışan köylü kurnazları,
    -"birşey soracağım" diyerek içeri dalan bu uyanıklara "sıra sizde değil, sıranızı bekleyin" demeyerek diğer hastaların hakkını gaspeden doktorlar,
    -bekleyen hastalar bitmeden "tüm personel seminere!" diyerek saatlerce randevu sırasını bodrum katta bekleyen hastaları umursamazca bırakıp gitmeler,
    -muayene saati geldiği halde hastaları kapıda bekletip vaktinde başlamayanlar,

daha ne diyeyim ki...

• quote:

Samatya hastanesine gidelim. Gunu, saati sen sec.

Samatya hastanesi ne ya? Kaç uzman doktoru var ne özelliği var? Sen bana üniversite hastanelerinden bahset, araştırma hastanelerinden ve tam teşekküllü olanlarını göster.Onlarda yer var mı bakalım.
    Senin o samatya dediğin hastaneye ciddi bir yaralı, felçli gelsin ilk müdahaleyi yapıp üniversiteye sevk ederler.
    Çok hastane gezmek istiyorsan izmirde tepecik araştırmaya oradan ege ve dokuz eylül üniversite hastanelerine götüreyim rezilliği gör.
    O eleştirdiğiniz yıllarda sanki internetten randevu mu vardı? Ben o yıllarda alsancak devlet hast. giderdim hiç kuyruk yoktu çünkü bağkurluydum ssklı oraya gelemezdi.Bağkur, emekli sandığı ve ssklıların hastaneleri ayrıydı.Biz onların hastanesine gidemezdik onlar gelemezdi.Her hastane herkese açıldı ondan birşeyler değişti.
    Çok duydum senin gibi bu devirdeki hastaneleri övenleri işin düşünce fikirlerin nasıl değişecek görürüz.Senin değişti dediğin hastanelerde 5 ay önce babam vefat etti iyileşmeden taburcu ettiler yatıracak hastane bulamadık adamı.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Kendin soyluyorsun internetden randevumu vardi diye. Olacakti, yapacaklardi. Internet 2000 lerin ortasinda bulunmadi ya.

Butun eksikligi anlatiyorsunda , bu yetersiz birikimin nedenini soylemiyorsun. Yeterli degil ama 99 yiliyla kiyasliyorsak cok iyi.

Hayir degil diyorsan, sadece gulerim hemde kahkahalarla.

99 yilindaki ambulans sayisina bak, bugunku ambulans sayisina bak.
    Aaaaa pardon 99 yilinda ambulansmi vardida kullanmadilar.

Koca bir donem hic olarak gecti. Bunlarda gelip ufak tefek duzenlemeler, alt yapi calismalariyla , tekboloji yatirimiyla buyuk degisimi gosterdi.
    Az biraz calisan herkes bunu yapabilirdi. Digerleri yapmadigindan firsat bunlara kaldi.

Sen sabahin bedinde ilac kuyruguna girip, aksam dortde sira sana geldiginde, o ilac kalmadi cevabini alsaydin, anlardin anyayi konyayi.
    Konus devam et simdi.

• quote:

Kendin soyluyorsun internetden randevumu vardi diye. Olacakti, yapacaklardi. Internet 2000 lerin ortasinda bulunmadi ya.

Butun eksikligi anlatiyorsunda , bu yetersiz birikimin nedenini soylemiyorsun. Yeterli degil ama 99 yiliyla kiyasliyorsak cok iyi.

Hayir degil diyorsan, sadece gulerim hemde kahkahalarla.

99 yilindaki ambulans sayisina bak, bugunku ambulans sayisina bak.
    Aaaaa pardon 99 yilinda ambulansmi vardida kullanmadilar.

Koca bir donem hic olarak gecti. Bunlarda gelip ufak tefek duzenlemeler, alt yapi calismalariyla , tekboloji yatirimiyla buyuk degisimi gosterdi.
    Az biraz calisan herkes bunu yapabilirdi. Digerleri yapmadigindan firsat bunlara kaldi.

Sen sabahin bedinde ilac kuyruguna girip, aksam dortde sira sana geldiginde, o ilac kalmadi cevabini alsaydin, anlardin anyayi konyayi.
    Konus devam et simdi.

Lafa bak lafa ambulans sayısı kaç mış? 1990'lı yıllarda ona bakarsan 1970'li yıllara göre ambulans sayısı çok arttı.Böyle salakça bir mantık mı var? Böyle birşeyle övünen nerede görülmüş? Hangi ülkede böyle şeyler geriye gitmiş? Hangi ülke eskisinden kötü durumda? Bu nasıl bir komedi ya? Kaç tane hükümet gördüm böyle şeylerle övünen hiç görmedim.Kimse otoban, hastane yaptık demedi.
    Yok internet yokmuş.Sanki o yıllarda çatır çatır internet kullanılıyordu ya.Senin yaşın başın kaç? Sen 90'lı yılları yaşadın mı? Biz o yıllarda tek tük bilgisayar alırdık internet falan alınmazdı pahalıydı zaten.Delikanlıysan 146'dan internete girerdin kol gibi fatura gelirdi.Burada yazdığın ilaç kuyruğu zımbırtısını görmedin bile.O ilaç kuyruğunun neden olduğunu bilir misin sen? O kuyruk dediğin zımbırtı ssklılar içindi ssk hastalarına ssk ilaç fabrikalarında ilaç yapılıp hastane eczanesinden verilirdi öyle eczaneden almazdın.Devlet kendi ilacını üretirdi.Firmalara para yedirmezdi.Ben bağkurlu olduğumdan gider eczaneden alırdım kuyruğa falan girmezdim para mara da ödemezdim.Şimdiki gibi reçete parası bilmem ne parası ödemezdim.
    Yok internet randevusu varmış.Varmışta ne olmuş? Diş ağrısı çeken adama 1 ay sonrasına randevu verince iyi mi oluyor? Adam bekler mi 1 ay.Gider parası neyse öder özele gider.Diş dediğin öyle basit birşey değil.
    Ben yaşadığımla konuşuyorum sen siyasi partilerden duyduğun masalları anlatıyorsun aradaki fark bu.90'lı yılları tepeden tırnağa yaşamayan burada hiç masal anlatmasın.O yılların teknolojisini de bilirim şartlarını da.Burada konuşursunuz git 80'li 90'lı yılların bir amerikan filmini aç orası bile sana ilkel gelir.Devir değişip teknoloji ilerliyorsa bunlar hükümetlerin marifeti değil.
    Senin gibileri görünce 90'lı yıllardaki olmayan tüp ve ekmek kuyruklarını anlatan 95 doğumlu arkadaşlar geliyor aklıma.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.