Şimdi Ara

1997 OTOMATIC HONDA CIVIC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR 1997 HONDA CIVIC ARACIM OTOMATIK ŞANZIMAN 1.2 VE 3. VITES GECISLERI NI HISSEDIYORUM 4.VE 5 TE COK BELLI OLMUYOR. NEDEN YAPAR BU MODELLERIN HEPSI BOYLEMIDIR ŞANZIMAN YAGI EN SON NEZZAMAN DEGISTI BILMIYORUM 3 SENEDIR BINIYORUM ALDIGIMDAN BUYANA BOYLE YAGDA EKSILMEDE YOK ŞANZIMAN YAGINI SERVISTE DEGISTIRTMEYI DUSUNUYORUM SORUNU COZERMI TESEKKURLER

• şanzıman yağı çözebilir. yalnız şanzımanınız 4 ileridir. 5. vites yoktur.
  • o modelde bir aracın şanzıman bakımı ihmal edilmiş ise geçişlerin sert olması normal.
  • 1,4 ünü yaklaşık 1,5 sene kullandım, km bilgisi yazmamışsınız, kick downlarda ve 1,2 arası hissedilirdi yağ değişimi yaptırmıştım kısmen düzelmişti, çok rahatsız edici değilse yağ değişimi sonrası düzelir, revizyonda isteyebilir baktırmak lazım.
  • 200 bini devirmişse normal
    zaten bu şanzumanlara istediğin kadar dikkat et 250 bin km de revizyon şart
  • ostrah O kullanıcısına yanıt
    arac 1,4 180 bn km suan aldıgımda 150 bn km ıdı 3 senedır bu sekılde bınıyorum yag degısımınde dedıgınız gıbı tekrar bakıcam tesk
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

200 bini devirmişse normal
    zaten bu şanzumanlara istediğin kadar dikkat et 250 bin km de revizyon şart

94 civic ot., 327 binde hala revizyon gerektiren bir durum yok. 40 binde bir yağ bakımını aksatmayın yeter. Öyle servisten orjinal yağ şart masallarına da kulak asmayın. Sadece kaliteli ve onay belgeli yağ kullandığınızdan emin olun yeter. Hondalar için Eneos uygundur.
  • benim bildiğim civic'in o modellerinde şanzıman elektronik değil. dolayısıyla vites geçişlerini hissetmeniz çok normal.
  • münzevii M kullanıcısına yanıt
    1.6 mı 1.5 mi sizdeki, kendime istiyorum 1.6 si bir tane
  • ostrah O kullanıcısına yanıt
    Bendeki 1.5. Zaten 1.6 si'nin otomatiği az bulunur. Bir de si'ler 136 bg olduğundan temizini bulmak epeyce zordur.
  • 98 1.4 otm. 7 yıl kullandım..Bendekide öyle çalışıyordu..Sorun çıkmadı. vitesi 2500 de değiştiriyordu. o devire geldiğimde ayağımı gazdan çekerdim.vites atınca tekrar gaz verirdim.
  • münzevii M kullanıcısına yanıt
    1.6 sınında keyfi manuelde olur zaten, doğru diyorsun apaçilerin eline düştü bile çoktan.
  • arkadaşlar şanzıman yagını yetkılı servıste degiştirdim vıtes gecışlerini aynı sekılde hıssedıyorum bu olayı aracın yaşı ıtıbari ıle kaynaklandıgını tahmın ediyorum cok buyuk bı sorun olana kadar kullanıcam.duzenlı şanzıman yagınıda degiştiricem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.