Şimdi Ara

195/55/16 Lastik Tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
19.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ha bıde 50 yanak da olabılır 45 yanakta olabılır sıkıntı olmaz. Ama 45 cılız gozukur mu bilemiyorum. Ama teknık acıdan ve aracın agırlıgı acısından yıne sıkıntı yok. Yanak kuculdukce konfor dusecek onu da hesaba kat.
  • o arabanın hakkı 15" gibi duruyor
  • Experimentation E kullanıcısına yanıt
    Evet hocam piyasadaki birçok opel corsa da 185/65/r15 lastik kullanılıyor.16" opsiyonel donanımdı.
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Hocam araba zaten çok konforlu bir araç değil yanak ta azalınca daha da kötü olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: baki_oguz

Hocam araba zaten çok konforlu bir araç değil yanak ta azalınca daha da kötü olur :)

arttır o zmn ufak farktan bısey olmaz. 205-55-16 bas gec hatta
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de biraz araştırdım ve 195/55/16 bazı lastiklerin yakıt ve ıslak zemin performans etiketlerini buldum tabi ne kadar doğru ise.
    YAKIT ISLAK ZEMİN
    Dunlop FM 800 -- E A
    Kumho ecsta KH 31 -- C C
    Falken ziex ZE 914 -- C B
    Hankook Kinergy Eco -- C C
    Continental premium cont5 -- C A
    Lassa impetus revo -- E C
    Goodyear efficient grip -- B A
    Michelin energy saver 87T -- C A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baki_oguz -- 9 Nisan 2017; 17:57:27 >
  • iyidir Tigar : 175 tl yi al tak paran diğerlerine yetmezse, 205 gene takma, araba serilikden yol tutuşdan kaybeder

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben de biraz araştırdım ve 195/55/16 bazı lastiklerin yakıt ve ıslak zemin performans etiketlerini buldum tabi ne kadar doğru ise.
    YAKIT ISLAK ZEMİN
    Dunlop FM 800 -- E A
    Kumho ecsta KH 31 -- C C
    Falken ziex ZE 914 -- C B
    Hankook Kinergy Eco -- C C
    Continental premium cont5 -- C A
    Lassa impetus revo -- E C
    Goodyear efficient grip -- B A
    Michelin energy saver 87T -- C A

kumhu ku 39 modelıne bakmalısın o ebatlarda olabılır belkı o a sınıfıdır. Ama senın ebat cidden bulunması cok zor bir ebat. Yerınde olsam 205/55/16 takarım mutlaka. O zaman gor fıyatları nasıl dusecek. kafan rahat a sınıfı al geç.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

iyidir Tigar : 175 tl yi al tak paran diğerlerine yetmezse, 205 gene takma, araba serilikden yol tutuşdan kaybeder

yav hocam yapma gozun sevem boyle ufak oynamalardan hıcbırsey kaybetmez. Araba orjınal fabrıka cıkıs 185/65/15 takılır çelik jantla alıyorsan 195/55/16, 215/45/17 dıye gıder bu jantlar mısal olarak verdım. Yanak dusurup jant ebatı artırıp zemın genıslıgnı de artırırlar. 205 takarsa hıcbır sıkıntı olmaz. bu kadar korkutmaya gerek var mı? Bu adam 195 yerıne 205 takması hiç farkedılmez bıle surerken, yol tutusu da artar zaten serılıkte 0-100 de 0.3 sanıye kaybetse ne olur drag yarısı da yapmıyor. Frenlemede de 3metre kısa durur daha ne olsun. Ben taktım 195/65/15 arabaya 205 /65/15 taktım hiçbir dezavanataj gormedım. 215 e 225 taktım gormedım. tam tersıne olumlu oldu. Yanıı takılmaz dıye bu kadar korkutmayın rıca ederim. Bal gibi takılır. yılda 60 bın km yol yapmısım ben daha hangı tecrubemden bahsedeyım

• Tigar : 175 tl kormoran riken bunlar michelin fabrikasının ürünleridir iyidir 205 e gerek yok önermem ben bütün lastik ebat ve markalarını satıyorum ne istersen veririm ama arabanın az yakması seriliği direksiyonun iyi dönmesi için gerekli, 205 de direksiyon ağırlaşır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Nisan 2017; 19:14:26 >
  • Bakı sen veya lastik alcak herkes. orjınal ebatınız mısal 205/55/16 olsun. Tabanda 195, 215 gibi oynayın bır tık ust alt.. Diger yanakta da oynayın bır tık ust alt yanı 55 yerıne 45 yada 65 alın.(50 ve 60 da olur musade var bunlara davlumbaza gore rotcuda ufak ayar cekebılır sıkıntı yok.) Her ıkısını beraber kombınasyon yapın takın jant ebatı degıstırmeden hiçbir sıkıntı olmaz. Jant ebatı degsısırse ona göre 215/45/17 olduk diyelim yıne oynayın bu ebatlar uzerinde maksımum dedıgım olcude 1 tık asagı yukarı bunlar hıcbır zararı yok. 4 lastık aynı ebatta lsun yeterlı. Tabı e200 mercedes vb on 2 arka 2 lastık farklı olan araclar haric. Kim ne derse dersın dınlemeyın cunku damın elınde lastık kalır onu kakalar, stokta vardır kakalar vs. Bu dedıgım 1 tık asagı yukarı oynayın en ufak dezavantajı olmaz ufak farkların. Ben kefılım yanı var dıyen varsa da aldırmayın. Neden? Cunku banada olmaz olmaz dedıler baktım kullandım bal gibi oldu hatta daha ıyı oldu param cebımde kaldı b sınıfı yerıne de a sınıfı lastık taktım belkı kaza yapmaktan kurtuldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 9 Nisan 2017; 19:16:25 >

• quote:

Tigar : 175 tl kormoran riken bunlar michelin fabrikasının ürünleridir iyidir 205 e gerek yok önermem ben bütün lastik ebat ve markalarını satıyorum ne istersen veririm ama arabanın az yakması seriliği direksiyonun iyi dönmesi için gerekli, 205 de direksiyon ağırlaşır

Bu arada kadesım ımzanda darbe anayasası ıcın evet dıyor. Darbe anayasını 15 yıldır tek basına ıktıdar olan partı zaten yıllardır degıstırdı haberın olsun darbe anayasası falan kalmadı. Tek basına anayasayı degıstırecek mv sayısına herzaman sahıp oldular. Su an referandumda yurutme yetksının meclısten alınarak tek bır kişiye verılmesını yanı rejım degısıklıgı oylanıyor. Cumhurıyet sona erdiriliyor evet verılırse. Bilgin olsun dıye soyleyeyım ımzan çok yanıltıcı insanlar yanılabılır vebalı buyuktur
  • Çırak Web Master Ç kullanıcısına yanıt
    Aacınız Astra J ise 225/45/17 ebatlarında lstil bakabilirsiniz. Benim Astra'mında 215/50/17 idi. Orijinal ebatta Petlas'a tane başı 280 TL vermektense 225/45/17 ebadına geçip Good&Year Eagle F1 Asymmetric 3 almıştım aynı şekilde tanesi 280 liraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

quote:

quote:

Hocam 205 55 16 takılınca sürtmüyorsa 205 taktırın. Hem michelin falan olur 195liğin orta seviye lastik fiyatına.

Hocam 205/55/r16 ların fiyatlarını da sordum.Yalnız forumlardan okuduğum kadarıyla km hız sayacını ayarlatmak ta gerekiyormuş.Ayrıca aracın kullanma kitabında da farklı lastik ölçülerinde km sayacı ayarı gerekir yazıyor ve 205 lik lastik ölçüsü kullanılmıyor opel corsa 16" jant için.Yoksa dediğiniz gibi 205 lerin fiyatı çok daha ucuz.

Örneğin 205/55/16

Goodyear eg : 225 tl
    Hankook k425: 200 tl

Hocam gerek yok ona. Çünkü %1.77 etkiliyor. Yani 100 km hızla giderken 1.77 km eksik gösterecek. 2.5'a kadar sorun olmaz. Almeranın lastik ölçüleride 195 55 16. 205 55 16 var üzerinde. Lastikler değişecek yine 205 55 16 taktırıcaz. Almerada da kullanılmıyor 205 normalde. Ama sorun olmuyor. Lastikçiye sorun bi incelesin. 205 Sürtmezse hem geniş lastik daha iyi olur. Jant sorun çıkartmaz 10 mm genişleyince. Sorun olabilecek tek şey sürtme olur hocam.

Hocam sizin araca nasıl 205 55 16 takılabiliyor? Bende 195 60 15 var mesela ama teknik özelliklerde 185 60 15 yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayni ebatlarda Pirelli Cinturato P1 Verde aldim. Cok memnun kaldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Aacınız Astra J ise 225/45/17 ebatlarında lstil bakabilirsiniz. Benim Astra'mında 215/50/17 idi. Orijinal ebatta Petlas'a tane başı 280 TL vermektense 225/45/17 ebadına geçip Good&Year Eagle F1 Asymmetric 3 almıştım aynı şekilde tanesi 280 liraya

siz lastik çapında 1 cm küçük lastik takmışsınız, bu durumda aracınız daha seri olacak, daha yola yapışacak yol tutuş artacak, aracın altı yere yakınlaşacak, bu farklı

diğerinde yani, 195 55 16 yerine 205 55 16 takarsa 1 cm üzerinde çap büyüdüğü için motor seriliğinden kaybedecek, belkide araçdaki motor gücü mevcut 195 lastiğe anca yetiyor, ayrıca direksiyon ağırlaşacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 9 Nisan 2017; 20:33:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

quote:

quote:

quote:

Hocam 205 55 16 takılınca sürtmüyorsa 205 taktırın. Hem michelin falan olur 195liğin orta seviye lastik fiyatına.

Hocam 205/55/r16 ların fiyatlarını da sordum.Yalnız forumlardan okuduğum kadarıyla km hız sayacını ayarlatmak ta gerekiyormuş.Ayrıca aracın kullanma kitabında da farklı lastik ölçülerinde km sayacı ayarı gerekir yazıyor ve 205 lik lastik ölçüsü kullanılmıyor opel corsa 16" jant için.Yoksa dediğiniz gibi 205 lerin fiyatı çok daha ucuz.

Örneğin 205/55/16

Goodyear eg : 225 tl
    Hankook k425: 200 tl

Hocam gerek yok ona. Çünkü %1.77 etkiliyor. Yani 100 km hızla giderken 1.77 km eksik gösterecek. 2.5'a kadar sorun olmaz. Almeranın lastik ölçüleride 195 55 16. 205 55 16 var üzerinde. Lastikler değişecek yine 205 55 16 taktırıcaz. Almerada da kullanılmıyor 205 normalde. Ama sorun olmuyor. Lastikçiye sorun bi incelesin. 205 Sürtmezse hem geniş lastik daha iyi olur. Jant sorun çıkartmaz 10 mm genişleyince. Sorun olabilecek tek şey sürtme olur hocam.

Hocam sizin araca nasıl 205 55 16 takılabiliyor? Bende 195 60 15 var mesela ama teknik özelliklerde 185 60 15 yazıyor.

Orjinali 195 55 16. Kapı içinde tek ölçü yazıyor zaten teknalarda. 205 55 16 rahatlıkla oluyor hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

siz lastik çapında 1 cm küçük lastik takmışsınız, bu durumda aracınız daha seri olacak, daha yola yapışacak yol tutuş artacak, aracın altı yere yakınlaşacak, bu farklı

diğerinde yani, 195 55 16 yerine 205 55 16 takarsa 1 cm üzerinde çap büyüdüğü için motor seriliğinden kaybedecek, belkide araçdaki motor gücü mevcut 195 lastiğe anca yetiyor, ayrıca direksiyon ağırlaşacak.

Daha seri olmayacak. Humerus arkadaşta bir cm büyütmüş lastik genişliğini.

• Goodyear EGP için çok yüksek fiyat almışsınız. Geçen yıl aynı ebat tanesini 225TL'den taktırdık, hem de Alman malı olan seri.
  • quote:

iyidir Tigar : 175 tl yi al tak paran diğerlerine yetmezse, 205 gene takma, araba serilikden yol tutuşdan kaybeder

Performanstan bir nebze kayıp olur sürtünme artacağı için ama nasıl yol tutuştan kaybediyor? Geniş lastik daha iyi yol tutar kuru zeminde.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.