Şimdi Ara

195/50/16 olan lastiği 205/55/16 ıle değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
4.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 195/50/16 olan lastiği 205/55/16 ıle değiştirirsem bir sorun yaşarmıyım
    hesaplamalarda %4,5 gibi bi fark çıkıyor bunu yapmanın sakıncası var mı?

• neden ebat değiştirmeyi düşünüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %3 sonrası sakat diye biliyorum..
  • 195 55 16 koyuyorlar genelde neden 50 koymuşlar

kullanım klavuzunuz varsa bakın eğer 205 55 16 yazmıyorsa değiştirmeyin.

benimde corsa nın 195 55 16 ama kullanım klavuzunda yazmamışlar sanırım. Seneye yazlıkları 205 takacağım gibi gözüküyor, çoğu kişi dengesiz yapıyor filan demiş ama şimdi birkaç kişi takacak aracına onlardan yorum bekliyorum
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Ben 2 senedir 2008 model Corsa'mı 205/55 R16 ile kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. 195 55 16 nadir ölçü olduğu için çok pahalı oluyor. 205 hissedilir derecede daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RefLections

195/50/16 olan lastiği 205/55/16 ıle değiştirirsem bir sorun yaşarmıyım
    hesaplamalarda %4,5 gibi bi fark çıkıyor bunu yapmanın sakıncası var mı?

Araç nedir ilk önce onu bir yazsaydınız ...lastik çapı baya bir büyüyor çamurluklara sürtme durumu olabilir belki dikkat edin .

• @yolcu07
    araç hyundai accent blue mode plus

@Dijital Binali aynen gereksiz pahalı 205 55 16 çok rahat bulunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dijital Binali

Ben 2 senedir 2008 model Corsa'mı 205/55 R16 ile kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. 195 55 16 nadir ölçü olduğu için çok pahalı oluyor. 205 hissedilir derecede daha ucuz.

kar lastiği olarak 195 55 16 aldım daha yeni , dediğiniz gibi nadir ölçü olduğu için pahalı oluyor. Kışın 205 değilde 195 daha iyi olur diye o yüzden bunu tercih ettim ama yazın şimdi 205 conti ler var elimde onları takacağım büyük ihtimalle.

Lastikçilerde arabayı yorar, arabaya 4-5 kişi binince kasaya sürtme yapar filan dediler o yüzden bilemedim. Ayrıca internette birkaç yorum okudum işte virajlarda sıkıntı yaratıyor savuruyor gibisinden şeyler okudum.

peki siz memnun musunuz 205 lerrden ? herhangi bir sorun yaratıyor mu sürtme savurma güvensizlik vs ? Arabayla biraz hız yapan biriyim , gerçi corsaya göre normal 100-150 civarlarında geziyorum çoğunlukla, yüksek hızlarda denediniz mi ?

• çamurluk vs sürtmeyecekse yuvarlanma direnci düşük lastik takabilirsiniz. Aracın farklı jant seçenekleri vardır donanıma göre eger 205 55 16 varsa veya daha büyük takılabilir.ama taktıktan sonra rot balansa sokun

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar ne araç yüklüyken lastikler sürttü, ne de performansta bir değişiklik hissettim. Tem'de hız sınırları dahilinde de (120-130) bir sıkıntı yaşamadım, daha yüksek hızlara zaten çıkmıyorum. Michelin Primacy 3 kullanıyorum ve 195'ten bir farkını şu ana kadar göremedim.
  • teşekkürler yorumlarınız için

@RefLections hocam seninde konuyu böldük kusura bakma
  • sorun yok :) maksat iş görülsün @mob411
  • Tabani buyuttugunuzde yanak oranini kucultmeniz lazim ki cap fazla oynamasin. Siz tam tersini yaparak capi cok buyuk lastik takmis olacaksiniz araciniz gosterdiginden daha hizli gidecek daha hantal olacak ve daha fazla yakacak. 2 ile giderken aslinda 3 ile gidiyormuş gibi olacaksiniz...

• ugurozer U kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_112304846/f_//tm.htm#112304846

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 29 Kasım 2015; 17:04:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.