Şimdi Ara

1929 Kışı Kar İstanbulda 80 Santimmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Soğuk gerçekten dayanılır gibi değildir. Kasaplar etleri testere ile kesmek zorunda kalacak, İstanbullular Topkapı Mezarlığı'na götürdükleri cenazeleri defnedemeden, orada bırakıp ertesi günü defnetme sözüyle oradan ayrılacaklardır...İnsanlar boğaza gelen buz kütleleleri üzerinde hatıra fotoğrafı çektireceklerdi...

1929'da İstanbul'da neredeyse aralıksız olarak 55 gün kar yağmış. Bu 55 gün yağan kar, birçok günler tipi şeklinde devam etmiş. İstanbul'un bazı kesimlerinde kar kalınlığının 4-5 metreye kadar ulaştığı belirtilmekte ki, bu neredeyse 2 katlı ev yüksekliğinde demek. Gece sokağa çıkmak çok tehlikeliymiş, nitekim gece saatlerinde yiyecek aramak için şehre inen kurtları görmek, sıradan bir durum haline gelmiş.

Kaynak: http://www.forumatmosfer.com/konu-19...fsane-kis.html

one be istanbulda 55 gün kar yağmış 1929da kar 80 santimmiş 

• 1987 Mart
    İstanbul' da 1 metre kar vardı, ekmek bulamadık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatırlıyorum iyi zamanlardı

1929 o karlı günleri yasamıs son insanlardan biriyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gavuroglan -- 14 Mart 2022; 21:37:28 >
  • Haliç boğazı donuyordu kayarak boğazdan geçiyorduk heyyyy gidi heyyyy

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kadıköy'den Eminönü'ne kayarak geldiğimi hatırlıyorum, hey gidi günler hey  

• 1929'u hiç unutmam, okuldan gelir soba başında sagopa kajmer dinler, salçalı ekmek yerdik

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • lan 1929da anneniz babanız bile yoktu ne anlatıyonuz trolcular d

• iyi zamanlardı. okula gidemezdik, ebadan ders dinlerdik.

• bir iş için ben de uğramıştım o sene başımıza gelmeyen kalmamıştı.... şimdi düşünüyorum da nerede o eski kışlar. kuru soğuk hep

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.