Şimdi Ara

19 yılın sonunda ilk defa operatörümü değiştirdim, elveda Türkcell (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
5
Favori
37.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

mantık ve matemetik sınırlarını aştı derken? şimdiye kadar sınırı aşmıyor muydu sanki?
    Yazının başında dediğim gibi önceden 5-10 fazla verir kullanırım diyordum. Bu matematik olarak yanlış olsada, mantıken doğruydu çünkü Türkcell gerçekten kalite ve kapsama alanı olarak diğerlerinden iyiydi.

ama artık 5-10 değil 50-60 fazla vermek gerekiyor üstelik kalite ve kapsama alanı olarak makas baya daraldı. o yüzden hem mantık hem matematik olarak Türkcell artık bitmiştir. fazladan 50-60 onlara vereceğime giderim çocuklarıma kıyafet alırım. yılda 500 tl den fazla fark var. Hele bizim gibi büyük şehirde yaşayanlar için Türkcellde kalmak çok mantıklı değil.

şuan konuşmak için belki erken sadece 3 gündür kullanıyorum ve Türkcellden tek farkı internetinin daha hızlı olması

TT den memnun kalmazam ve operatör değiştirirsem konuya yazacağım söz.

• Maksimum 40tl ye turkcell den türk telekom a geçmek için hangi tarifeyi önerirsiniz? Annemin taahhütü bitiyor turkcell de ayın 19 unda.
  • dermeister01 kullanıcısına yanıt
    vodafone da iyidir çekim konusunda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin paranız bitmiş.
  • depremden sonra telefon çekmeyince keşke turkcelle 50tl fazladan verseydim diyeceksinizdir. başıma geldiği için bu cümleyi kurdum. çok şükür bizde aklı başında bireyiz kendimizce, fakat kazıklanmayı bile bile yapıyoruz kendimize çünkü turkcell den başka alternatif bir operatör yok maalesef.

not: 16 yıldır turkcell kullanıyorum.
  • Bugün benim telefona da mesaj geldi. 15 Ocak sonrası hotspot için para almaya başlayacaklarmış. Yarın türk telekoma geçireceğim hattı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telekom özellikle şehirlerarası yolculuklarda sıkıntılı ve İstanbul dahil çekme problemleri oluyor. Keşke kalitelerini yukseltebilseler

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Tespit etmesine ediyorlardı zaten belli dönemlerde, hız düşüyordu; tekrar yükseltiyorlardı. Parasını alamaz ki, sınırsız paket sonuçta. En fazla hizmeti iptal eder. Hızı düşürmek onun sorumluluğunda. :)
  • hala kazık yiyorsunuz. bimcell 3 gb + 500 sms + 500 dk 16 tl.

6 gb lık paket 29 tl
  • böyle malesef psikolojik sorunlu iki üç kişi var forumda, engellemek dışında yol yok arkadaşlar, engelleyin herkes rahat etsin, aylık 700-800 dk en az konuşma, 10 gb civarı internet kullanıyoruz, yurt içi yurt dışı bir dünya yere gidiyoruz, ama hizmet alamıyoruz, zaten ruh hastasıyız biz, kendimize eziyet etmeyi seviyoruz, dumanla haberleşiyoruz, tüm tt kulananlar hizmet alamadıkları için mors alfabesini bile öğrendi, çekmeyen durumlarda mors alfabesi kullanıyoruz, 3 firmayıda kullanmasak bu saplantılı kişilerin masallarına inanacağız.
  • Turkcell tecavüzcülere sponsor olduğunda iki digiturk, 4 cep telefonu, bir internet taşımıştım. O zamandan beri Turkcell'in yanından geçmem.

Telekom'a da benzer sebeplerden takığım. Arapların Telekomun içini boşaltmakta olduğunu duyuyorduk. Bu uzunca bir süredir belli idi. An itibari ile, bu kurum batsa üzülmem. Telekomdaki 4 hattı da Türknet'e taşımıştım. Telekomda 3 hat kaldı. Onları da yakın zamanda taşıyacağım.

Vodafone ve Türknet kullanıyorum. Hız ve servis kalitesinden ötürü, Ankara'da babamların evi, ofis ve evde türksat kullanıyorum. Aslında onları da kullanasım yok da, bölgede o hızda ve topyekün çözüm olan başka alternatif yok (TV ve tek hat telefon da içinde).

Cep telefonlarında da vodafone kullanıyorum. Telekom daha ucuz. Ama istemiyorum. Para benim, kimin kazanacağına ben karar veririm. Siyasete bulanmasınlar. Az insan olsunlar, kaybettikleri güveni tekrar kazansınlar, o zaman düşünebilirim.

• SilentHunterHD kullanıcısına yanıt
    depremden sonra çekmeyecek ise genellikle hepsi çekmiyor, 99 depreminde turkcell izmirde saatlerce çekmesine karşın şebeke meşgul diye hizmet vermemişti, telsim kısmen ara ara çalışmıştı. deprem gibi tamamen karasal altyapı ile çalışan gsm şebekeleri çalışacak diye bir şey yoktur, depremden fiziki olarak etkilenen bir bölge ise baz istasyonu, anten ve linklerini her operatör kaybedebilir, ayrıca oluşacak yoğunluk nedeniyle başka bölgelerde telefon çekse bile arama başlatamazsınız. 2-3 sene önce yaşanan bomba-terör olaylarında her bombalama vb olayı sonrası ilk turkcell gitmişti. Sizi bu tarz acil durumlarda turkcellin kurtaracağına dair bir inancınız var ise hayal görüyorsunuz.

2-3 yıl önce izmir adliyesinde yaşanan bombalı saldırıda turkcellden 2-3 saat boyunca arama alma ve arama yapma yapamadık, data araması ve sms ile iletişim kurduk, ayrıca bölgeye 3 km mesafedeydik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 8 Ocak 2019; 23:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netstat

hala kazık yiyorsunuz. bimcell 3 gb + 500 sms + 500 dk 16 tl.

6 gb lık paket 29 tl

15 tl olan paket çok iyiymiş, bunu nerden nasıl alacaz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

depremden sonra çekmeyecek ise genellikle hepsi çekmiyor, 99 depreminde turkcell izmirde saatlerce çekmesine karşın şebeke meşgul diye hizmet vermemişti, telsim kısmen ara ara çalışmıştı. deprem gibi tamamen karasal altyapı ile çalışan gsm şebekeleri çalışacak diye bir şey yoktur, depremden fiziki olarak etkilenen bir bölge ise baz istasyonu, anten ve linklerini her operatör kaybedebilir, ayrıca oluşacak yoğunluk nedeniyle başka bölgelerde telefon çekse bile arama başlatamazsınız. 2-3 sene önce yaşanan bomba-terör olaylarında her bombalama vb olayı sonrası ilk turkcell gitmişti. Sizi bu tarz acil durumlarda turkcellin kurtaracağına dair bir inancınız var ise hayal görüyorsunuz.

2-3 yıl önce izmir adliyesinde yaşanan bombalı saldırıda turkcellden 2-3 saat boyunca arama alma ve arama yapma yapamadık, data araması ve sms ile iletişim kurduk, ayrıca bölgeye 3 km mesafedeydik.
    Bu tarzndurumlarda arama alma veya yapma sikintisi zaten baz istasyonun kapasitesinden fazla cagri alma olayindan kaynaklaniyor. Birbyetkiki bunu soyle aciklamisti. Cagri,sms ve internetin 10 seritli bir otoban oldugunu dusunun ve cagri 6 internet ve sms 2 ser seritli olarak yollari var. boyle durumlarda 6 seritli otabani kullanan sayisi trafigi kilitliyor bizde biraz rahatlama olsun diye internet ve smsten 1er serit cagriya veriyoruz.

Bu tarz bir ornekleme vardir ortada. Ama tabii o ek seitlerde yetmiyor oyle zamanlarda ve en mantiklisi whatsapp tarzi aramalar

Cunku o an internet tarafi bos oluyor ve buradan erisim saglanabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

böyle malesef psikolojik sorunlu iki üç kişi var forumda, engellemek dışında yol yok arkadaşlar, engelleyin herkes rahat etsin, aylık 700-800 dk en az konuşma, 10 gb civarı internet kullanıyoruz, yurt içi yurt dışı bir dünya yere gidiyoruz, ama hizmet alamıyoruz, zaten ruh hastasıyız biz, kendimize eziyet etmeyi seviyoruz, dumanla haberleşiyoruz, tüm tt kulananlar hizmet alamadıkları için mors alfabesini bile öğrendi, çekmeyen durumlarda mors alfabesi kullanıyoruz, 3 firmayıda kullanmasak bu saplantılı kişilerin masallarına inanacağız.
    Nokta

Gereksiz tipler belli ediyor kendini. Engelle geç kafa rahat.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.