Şimdi Ara

19 mayıs'ta Atatürk yerine vahdettinli paylaşımlar...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
217
Cevap
1
Favori
5.540
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 19 mayıs'ta Atatürk yerine vahdettinli paylaşımlar...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 5 saat 37 dakika kadarı kaldı.
  3 Not
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoNesil93 -- 19 Mayıs 2020; 18:5:9 >  _____________________________
  Mesajlarıma gram alakasız cevap verenler veya saldıranlar, şahsıma ve aile değerlerime hakaret/küfür edenler, Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet değerlerine sallayanlar BLOKLANMAYIP, "Elimle konuşan üye" listesine girmeye hak kazanacaktır. Bu hakkı kazanan üyelerin altındaki not kısmına "elimle konuşan üye" yazarak listeme dahil ediyorum. Bu listedeki üyeler, üyeliklerinin sonuna kadar yazdığım her mesajımın cevabını bana değil, elime yapacaklardır.
 • Hayaller Vahdettin, gerçekler Atatürk.

  Zoruna giden varsa da tarihi eğip büküp istediği gibi yorum yapabilir.

  Gerçekler yaşamaya devam eder, sizin eğip büktüğünüz işinize geldiği gibi yorumladıklarınız değil.

  vatan hainliği sadece pkklı veya fetcü olmak değildir.Milli bayramlarda ortaya çıkıp Atatürkün hatırasına saygısızlık eden güruh da vatan haindir.

  Elk.de kullanıcısına yanıt
  @Elk.de demiş ki;

  Mesajı Yerinde Gör

  Ya boş yapma bu dediğine kargalar bile güler troll olursun da belli etme bari.

  Üstad tarihçi ve en iyi doğru anlatan dediğin alçak adam, milli marşımızın yazarı mehmet akif ersoya pezevenk diyor. Daha kimlere ne hakaretler ediyor insanları zehirliyordu. Geberip gitti de kurtulduk neyse ki.

  Vahidettin milli mücadeleyi başlattı, yönetti yada kurguladı algısı yaratmaya, asıl kahramanın Vahdettin olduğu uyduruk bir tarih yazmaya çalışıyorlar. Eğer Vahdettin gerçekten kahramansa, ülkeyi kurtarmaya çalışan biriyse buna göre davranmışmı hareket etmişmi tarihte baktığımızda açıkça görünmesi gerek değil mi? Bulamazsınız. Zaten böyle bir iddiası da yok Vahdettinin.
  Gerçekten kahraman olan birisi İngilizlere yalakalık yapar mı, Kuvvayı Milliyeyi her yönden engeller mi bitirmeye çalışır mı? Ben kaderimi Allahtan sonra İngilizlere bıraktım der mi, benim ingilizlere olan hayranlığım babam Abdulmecid den gelir der mi? Kuvvayı Millyeyi yok etmek için kuvayı inzibatiyeyi kurup üstüne saldırtıp kardeş kanı akıtırmı?
  Şeyhül islamla anlaşıp kuvvacıları öldürmek caizdir, helaldir bu adamlar din vatan düşmanıdır, kuvvacılar dış güçler tarafından destekleniyor bunları öldürün, öldürenlere ekstra para verilecek diyip aynı zamanda Mustafa Kemalin rütbelerini söküp idam fermanı çıkaran ve bunu Anadolu' ya yunan uçaklarıyla dağıttıran Vahidettin ve Damat Ferit değil de kimdir? İngiliz muhipler cemiyetini islam teali cemiyetini, kürt teali cemiyetini kurduran Vahdettin değildir de kimdir? Kürtlere bakın Kuvvaya saldırın biz size para ödeyelim zaten kürdistan devleti vereceğiz problem yaratmayın dediler. Halkı milleti birbirine düşürmek için herşeyi yağtılar ama başaramadılar. Başarsalardı zaten Mustafa Kemali bağımsızlık için ayaklanan Türk milliyetçisi bir Paşa olarak bilecektik.

  Kuvvacılar, Karşılık vermezsek vatan elden gider diyorlardı
  Vahdettin, Karşılık verirsek vatan elden gider diyordu fark bu ve bütün anlaşılmazlıklar buradan çıkıyor.

  Bunlar bu tür paylaşımları bilinçli yapıyor.Maksatları uyduruk tarih yazımlarını 'gerçek' diye millete yutturmak.Vahdettin bugün mezarından kalksa eminim çok şaşırırdı.Adamlar utanmadan tarihi ters yüz ediyorlar.Kahramanları 'hain',hainleri ise 'kahraman' olarak yutturma derdindeler.

  Vahdettinin hain olmadığını (!) iddia edenlerin en önemli argümanları 'Koskoca bir Osmanlı Padişahı nasıl hain olabilir?' şeklindedir.Bunlara göre bir padişah asla hain olamazmış.Halbuki tarihe baksalar kendi ülkelerine ihanet eden çokça lider görürler.Dahası Osmanlı tarihinde de bu tip şehzadeler olmuştu.Mesela Fatih Sultan Mehmet Han'ın amcası Şehzade Orhan İstanbul'un fethi sırasında İstanbul surlarının üstünde Osmanlı askerlerine karşı Bizans safında savaşmıştı.Şimdi bunların mantığıyla hareket edecek olsak 'Koskoca bir Osmanlı şehzadesi nasıl Bizansla bir olup Osmanlıya savaşır?' diye sormamız gerekir.Görüldüğü üzere insanın çıkarı söz konusu olunca gerekirse düşman safında da kendi milletine karşı savaşır.

  Vahdettin evet kendi söylemiyle tahtta istemeyerek çıkmıştı.Tüm hayatı boyunca tahtta çıkabileceğini düşünmemişti lakin kader onu padişah yapmıştı.Sırf tüm hayatı boyunca tahtta çıkmayı düşünmediği için tahttayken yaptıklarından ötürü onu görmezden gelmemiz beklenmemeli.Vahdettin tahtta olduğu süre boyunca sadece ama sadece kendisini ve ailesinin saltanatını korumaya odaklanmıştı.O dönemi hatırlayalım.I.Dünya Savaşının sonunda Almanya'da hüküm süren Hohenzollern Hanedanlığı yıkılmış ve Almanya'da Cumhuriyet ilan edilmişti.Avustur-Macaristan Krallığı bölünmüş ve başlarındaki Hasburg Hanedanlığı devrilmişti.Osmanlının ezeli düşmanı olan Çarlık Rusyasında 1917'de Romanov Hanedanlığı devrilmiş dahası tüm üyeleri kısa bir süre sonra kurşuna dizilerek öldürülmüştü.

  İşte Vahdettin bunları görmüş ve İstanbul'u işgal eden İtilaf devletlerinin kendisini tahttan indirmesinden dahası ailesini yani Osmanlı hanedanını dağıtmasından korkmuştur.Bu nedenle Anadolu'nun İtilaf devletlerince taksimine ses çıkartmamış tamamen itilaf devletlerine bağlılığını sunarak onların himayesi altına girmek istemiştir.Böylece kendisinin ve ailesinin saltanatını korumuş olacaktı.Milletin başına ne geleceği ise pekte umurunda değildi.Umurunda olmadığı 15 Mayıs 1919'da Yunanlılar İzmir'i işgal ederken ses çıkartmamasıyla ortaya çıkmaya başlamıştı.Daha sonraki günlerde de yurdun işgal edilmesine karşı doğru dürüst tepki göstermeyerek kimlerin tarafında olduğunu bir kere daha gösterecekti.

  Şimdi elbette bu gerçeklere karşı 'Sarayda işgal altındaydı.Nasıl tepki gösterecekti?' diyorlar.Önüne gelen yurdun menfaatlerine aykırı anlaşmaları ve önerileri kabul etmeyebilirdi,hükümeti milli mücadele karşıtı isimlere kurdurmayabilir İstanbul hükümetinin milliyetçilerden oluşmasını sağlayabilirdi.Bunlar en basit yapabilecekleri şeyler.Fakat o önüne gelen tüm milli mücadele aleyhine olan fikri kabul etmiş,onaylamış ve desteklemiştir.İstanbul hükümetlerinin milli mücadele aleytarı isimlerle kurulmasını da desteklemiştir.Dahası Anadoluda milli mücadele büyüdükçe Vahdettin bunu saltanatına karşı bir tehdit görmüş milli mücadeleyi dağıtmak için elinden geleni yapmıştır.Kendisinin desteği ile Kuvay-ı İnzibatlar kurdurmuş,Halife orduları oluşturmuştur.Bunlarla Kuvay-ı Milliye'yi ve Milli Orduyu dağıtmayı amaçlamış fakat umduğunu bulamamıştır.Bunun üzerine Yunanlıların Anadoluyu işgaline destek vermiş ve kendi tuğrasıyla beraber Yunan-İngiliz uçaklarından Anadolu üzerine 'Milli mücadeleyi verenler dinsiz ve isyancıdır.Mustafa Kemal Paşa Padişaha isyan etmiştir.Yunan ordusu halifenin izniyle Anadoluya gelmiş ve isyancıları bastırmakla görevlendirilmiştir.Yunan ordusuna karşı direnmek caiz değildir.Milliyetçileri katletmek dinen caizdir' fetvaları ve bildirileri attırmıştı.

  En nihayetinde Milli Mücadele 1922'de ki büyük taarruzla sona erince Vahdettini bir telaş almıştır.İlk başlarda İstanbulda kalmaya devam etmeyi ve gerekirse TBMM hükümetinin mahkemelerinde yargılanmayı göze almışsa da Meclisin 1 Kasım 1922'de saltanatı kaldırması ve kendisini padişahlık görevinden azletmesi onu ürkütmüş akabinde kendisi bizzat İstanbul İşgal Kuvvetleri komutanı Harringtona başvurarak canının tehlikede olduğunu ve bu nedenle Britanya Krallığına sığınmak istediğini bildirmiştir.Harrington gelecekte Türklerin 'Padişahımızı İngilizler zorla kaçırdı' demesini engellemek için bu isteğini yazılı olarak yapmasını talep etmiş bunun üzerine Vahdettin kendi tuğrası ve imzası ile doğrudan Harringtona başvurmuştur.İmzayı ise 'Müslümanların Halifesi' olarak atmıştır.Bunun üzerine 17 Kasım 1922 tarihinde İstanbul önlerinde bulunan İngiliz Malaya zırhlısına binerek ülkeden kaçmıştır.Sadece bu kaçışı bile onun 'hain' olduğunu ispatlar niteliktedir.

  Dahası 'Müslümanların halifesi' sıfatıyla o yıllarda hemen hemen müslüman ülkelerin tamamını işgal eden ve müslümanlara yaptığı zulümlerle kötü şöhrete sahip İngilizlere sığınması onun nasıl bir insan olduğunu ortaya koyar.Canını kurtarmak için İngilizlerin eline 'Müslümanların halifesi' gibi bir kozu doğrudan vermek istemiştir.Onun düşüncesine göre kendisi 'halife' olduğu sürece İngilizler ondan faydalanabilecek kendisi de saltanatını ve tahtını geri alabilecektir.O hiçbir zaman Türkiyedeki Cumhuriyet rejiminin kökleşeceğini düşünmemiş ve bir gün mutlaka İngilizlerin desteği ile 'Padişah' olarak döneceğini düşünmüştür.Lakin umduğu olmamış genç cumhuriyet attığı adımlar ile rejimi sağlamlaştırmış ve en son 3 Mart 1924'te halifeliği de resmen kaldırarak Vahdettinin dört elle sarıldığı 'Müslümanların halifesi' sıfatını boşa çıkarmıştır.İngilizler de Türkiye'deki rejimin geri döndürülmez birşekilde güçlendiğini ve yerleştiğini görünce Vahdettini yavaş yavaş kaderiyle bir başına bırakmıştır.Yani başından atmıştır.

  Günümüzde ise Vahdettinin bu durumu malum kişilerce bir ajitasyon olarak kullanılır.Hep 'Nasıl olurda koskoca padişah yoksulluk içinde ölür?' derler.Halbuki bilmezler ki Vahdettinin yoksulluk içinde ölmesinin tek nedeni yine kendisidir.Elindeki tüm herşeyi sarayda yaşıyormuşcasına harcamıştır.Dahası çevresi dalkavuklarla dolu olduğu için sürekli onun kişisel servetini sömürmüşlerdir.Murat Bardakçı'nın 'Son Osmanlılar' belgeselini izlerseniz bu durum ayrıntılarıyla anlatılır.Mesela sürgün edilen Osmanlı hanedanı mensubu bir kısım insan yoksulluk çekerken bir kısmı ise zenginliklerinden ödünç vermemiştir.Bunların başında da son halife Abdülmecit efendi gelir.Kendisi sürgün edilmiş olmasına rağmen hayatının sonuna kadar Fransada rahat yaşamıştır.Osmanlı hanedanında yoksulluk çekenlerin büyük ortak özelliği yeni durumu anlamamış olmaları ve sarayda alıştıkları vurdum duymaz şatafatlı hayatlarına devam etme istekleridir.Öyle ki çoğu Osmanlı sultanı ilk defa kendileri kendi yemeklerini pişirecekleri zaman neyin nasıl yapıldığını bilememiştir zira hiçbiri saraydayken bir kere bile olsun patates soymamışlardır.Bunların hepsi yukarda anlattığım belgeselde bizzat tanıklarca ifade edilen sözlerdir.

  Son olarak Vahdettin bir 'hain' idi.Bu milletin milli mücadelesine çok zararlar vermiştir.Düşünün eğer Milli Mücadele başarıyla sonuçlanmasaydı başta Mustafa Kemal Paşa olmak üzere birçok vatansever subay idam edilecekti.Bugünkü Türkiye diye bir devlette var olmayacaktı.Bu nedenle 'Aslında bilerek idam fermanı çıkarttı.Zira İngilizleri kandırmak istedi','Bilerek hilafet orduları kurdurdu zira ingilizlere oyun oynadı' gibi söylemler içi boş saçmalıklardır.Vahdettinin yarattığı Kuvay-ı İnzibatlar ve Hilafet orduları binlerce milliyetçiyi öldürmüştür.Dahası onun fetvaları ile Ankara'ya karşı çokça iç isyanlar çıkmıştır.Kimi isyanlar ise Ankara kapılarına kadar dayanmıştır.Yani milli mücadele tamamen bıçak sırtında verilmiştir.Öyle 'İngilizleri kandırmak' gibi laflar saçmalamaktan başka birşey değildir.

  Ayrıca bu malum kesimi anlamıyorum.Bir yandan 'Milli mücadele olmadı' derler,bir yandan 'Biz sadece Yunana karşı zafer kazandık' derler fakat her fırsatta Vahdettini önemsiz (!) gördükleri Milli Mücadeleye ortak etmeye dahası Milli Mücadeleyi başlatan figür olarak bizlere yutturmaya çalışırlar.Bunlar kadar birbiriyle çelişen ve saçmalayan başka bir kesim daha yoktur.

 • Yarbay
  4269 Mesaj
  Hayaller Vahdettin, gerçekler Atatürk.

  Zoruna giden varsa da tarihi eğip büküp istediği gibi yorum yapabilir.

  Gerçekler yaşamaya devam eder, sizin eğip büktüğünüz işinize geldiği gibi yorumladıklarınız değil.
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  321 Mesaj
  vahdettini ingilizlerle beraber kutluyorlar
  _____________________________
  HER ŞEY MÜSTEHAK
 • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 5 saat 28 dakika kadarı kaldı.
  Fatih Altaylı'nın da bugün yazdığı üzere bu bildiğiniz şuurlu bir operasyon:

  _____________________________
 • Yarbay
  2989 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: İrfan Galip Bey

  Fatih Altaylı'nın da bugün yazdığı üzere bu bildiğiniz şuurlu bir operasyon:

  Çok beklerler. Bu ülkede asla ama asla Atatürk'ü kimse silemez. İstedikleri kadar ugrassınlar beyhude.
  _____________________________
  Intel i7 4770k@4.5GHz - MSI GTX 1080 Ti Gaming X - Kingston HyperX Blue 2X8 16 GB 1600 MHz - Asus Z97 PRO Gamer Motherboard - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Samsung C27HG70 27" 2K HDR QLED 144Hz 1ms Monitör - Corsair M65 PRO Mouse - Corsair K70 Mk.2 Mekanik Klavye - Logitech Z533 2 1 Speaker - Kingston Hyperx Cloud Revolver Headphone - Coolermaster HAF 932 - Noctua NH-D14 Cpu Cooler - iPhone 11 Pro Max 256 GB Space Gray - PS4 500 GB - LG OLED C8 55'
 • Yüzbaşı
  595 Mesaj
  Vahidettin milli mücadeleyi başlattı, yönetti yada kurguladı algısı yaratmaya, asıl kahramanın Vahdettin olduğu uyduruk bir tarih yazmaya çalışıyorlar. Eğer Vahdettin gerçekten kahramansa, ülkeyi kurtarmaya çalışan biriyse buna göre davranmışmı hareket etmişmi tarihte baktığımızda açıkça görünmesi gerek değil mi? Bulamazsınız. Zaten böyle bir iddiası da yok Vahdettinin.
  Gerçekten kahraman olan birisi İngilizlere yalakalık yapar mı, Kuvvayı Milliyeyi her yönden engeller mi bitirmeye çalışır mı? Ben kaderimi Allahtan sonra İngilizlere bıraktım der mi, benim ingilizlere olan hayranlığım babam Abdulmecid den gelir der mi? Kuvvayı Millyeyi yok etmek için kuvayı inzibatiyeyi kurup üstüne saldırtıp kardeş kanı akıtırmı?
  Şeyhül islamla anlaşıp kuvvacıları öldürmek caizdir, helaldir bu adamlar din vatan düşmanıdır, kuvvacılar dış güçler tarafından destekleniyor bunları öldürün, öldürenlere ekstra para verilecek diyip aynı zamanda Mustafa Kemalin rütbelerini söküp idam fermanı çıkaran ve bunu Anadolu' ya yunan uçaklarıyla dağıttıran Vahidettin ve Damat Ferit değil de kimdir? İngiliz muhipler cemiyetini islam teali cemiyetini, kürt teali cemiyetini kurduran Vahdettin değildir de kimdir? Kürtlere bakın Kuvvaya saldırın biz size para ödeyelim zaten kürdistan devleti vereceğiz problem yaratmayın dediler. Halkı milleti birbirine düşürmek için herşeyi yağtılar ama başaramadılar. Başarsalardı zaten Mustafa Kemali bağımsızlık için ayaklanan Türk milliyetçisi bir Paşa olarak bilecektik.

  Kuvvacılar, Karşılık vermezsek vatan elden gider diyorlardı
  Vahdettin, Karşılık verirsek vatan elden gider diyordu fark bu ve bütün anlaşılmazlıklar buradan çıkıyor.
  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 5 saat 28 dakika kadarı kaldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

  Çok beklerler. Bu ülkede asla ama asla Atatürk'ü kimse silemez. İstedikleri kadar ugrassınlar beyhude.

  Alıntıları Göster
  Başta aynı gazetede çalıştığı yakın arkadaşı Murat Bardakçı kışkırtıyor bu tarz tezleri, yayınladığı belgeler tersini göstermesine rağmen.

  Bu uğurda Atatürk'ün sözlerini sansürlemekten de çekinmiyor: https://eksisozluk.com/entry/77129768
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  321 Mesaj
  vahdettin milli mücadeleyi baltalamak için elinden geleni yapıp sonra planları tutmayınca 3.5 atarak ingilizlerin kollarına koştu. Son yıllarda bazı vasıfsızlar kafalarına göre tarihi değiştirmeye çalışıyorlar ama onlar buna uğraştıkça vahdettinin ne halt olduğunu tarih kitaplarına kazıyacağız ki çocuklar ilkokuldan itibaren öğrensinler.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 19 Mayıs 2020; 20:21:43 >
  _____________________________
  HER ŞEY MÜSTEHAK
 • Çavuş
  66 Mesaj
  şu misvak paylaşımına inanmış hep cahiller
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  190 Mesaj
  vatan hainliği sadece pkklı veya fetcü olmak değildir.Milli bayramlarda ortaya çıkıp Atatürkün hatırasına saygısızlık eden güruh da vatan haindir.
  _____________________________
 • Yarbay
  2220 Mesaj
  Mahvettin pardon Vahdettine kadar düştüler...
  _____________________________
 • Binbaşı
  1605 Mesaj
  Vahdeddin Mekke beyannamesinde sürekli bir "kinlerinin azalmasını beklediğini" yazar.
  Yahu bunların kinle duygularla bilmemneyle ne alakası var. Posan çıkana kadar sömürür bunlar adamı. Ne İzmir'in kalır ne İstanbul'un. Hiç olmazsa katli vaciptir deme, hilafet ordusu gibi bir düşmanlığa girme kendi kuvvacılarına.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  10142 Mesaj

  En doğru yorum bu olmuş. İstedikleri kadar yazıp çizsinler. Gerçekler Atatürk.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Mugetsuga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  318 Mesaj
  [27 Haziran 2020 09:33:52 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
  İlginç bir konu

  Bak şimdi benim kafada karıştı.
  Burhan kuzu-anayasa profesörü
  Kadir mısıroğlu-tarihçi

  Elk-de nam-ı diğer başgan reyiz-ilkokul mezunu

  Diğer tarafta ise Kemalistler

  Yav arkadaş bu ülkenin yarısı benim eğitim seviyemde insanlar

  Bu işin bir orta yolu yokmu,hangi taraf doğruyu söylüyor

  Kadir gecemiz mübarek olsun  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  382 Mesaj
  Hayaller'le yaşayanı gerçekler'le s...lermiş bunlarda çok hayal perestmiş yav .
  Fetöcü kuzu  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meposion -- 19 Mayıs 2020; 22:1:54 >
  |
  |
  _____________________________
  ..........
 • Onbaşı
  27 Mesaj
  Atam'ın ölüsü bile ağır basıyor.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  420 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Elk.de

  İlginç bir konu

  Bak şimdi benim kafada karıştı.
  Burhan kuzu-anayasa profesörü
  Kadir mısıroğlu-tarihçi

  Elk-de nam-ı diğer başgan reyiz-ilkokul mezunu

  Diğer tarafta ise Kemalistler

  Yav arkadaş bu ülkenin yarısı benim eğitim seviyemde insanlar

  Bu işin bir orta yolu yokmu,hangi taraf doğruyu söylüyor

  Kadir gecemiz mübarek olsun
  Kadir mısıroğlu tarihçi mi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Çavuş
  57 Mesaj
  Sultan Vahdettini rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun

  Sultan Vahdettine hain diyenler, İngilizlerin adamı diyenler, İngiliz baskısı yüzünden Osmanlı yıkıldıktan sonra Suudi Arabistanı bile terk edip İtalyaya göçmek zorunda kaldığını bilmiyorlar sanırım.

  Ama sorduklarında İngiliz ajanı dersiniz kim nerden bilecek  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İAmSterdam06 -- 19 Mayıs 2020; 22:30:32 >
 • Yüzbaşı
  318 Mesaj
  [27 Haziran 2020 09:33:52 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
  quote:

  Orijinalden alıntı: RundeLL

  Kadir mısıroğlu tarihçi mi

  Alıntıları Göster
  Üstad ünvanını tarihçi kimliğiyle aldı.

  Yakın tarihi en iyi ve doğru anlatannkişidir

  Dünyanın 7 kıtasında,tarih bölümü olan ünilerde kürsüsü var

  Dua ile  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  420 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Elk.de

  Üstad ünvanını tarihçi kimliğiyle aldı.

  Yakın tarihi en iyi ve doğru anlatannkişidir

  Dünyanın 7 kıtasında,tarih bölümü olan ünilerde kürsüsü var

  Dua ile

  Alıntıları Göster
  Ya boş yapma bu dediğine kargalar bile güler troll olursun da belli etme bari.

  Üstad tarihçi ve en iyi doğru anlatan dediğin alçak adam, milli marşımızın yazarı mehmet akif ersoya pezevenk diyor. Daha kimlere ne hakaretler ediyor insanları zehirliyordu. Geberip gitti de kurtulduk neyse ki.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,718
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.