Şimdi Ara

182.5 kg bench (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlış.yağ her ne kadar kötü görünse de insana güç katan hatta kastan daha dayanıklı yapandır insanı.Bulktaki bir insan hem orta derece kas hemde yağ kütlesine sahiptir ve örnek olarak dumbell press 100 girer ise definasyonda %12lere indiğinde bu 80 70 e inecektir. Kaslı + yağlı bir insan her konuda güçlüdür.Bizim salondan biliyorum.Sadecw yağ gitme imkanı olsa bile güç kaybı kilo düşüşünde yaşanır çünkü kişi ağırlığı başına düşen miktar da azalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramiz Karaeski kullanıcısına yanıt
    Definasyonda guc kaybetmemizin sebebi vucudun proteini tamamen kullanamamasidir.
    Bulkda 2 kati protein alan insan definasyonda 3 kati protein aliyor buna ragmen guc kaybi yasaniyor cunku yagdan once kas da yakiyorsun. Bunu engellemenin yolu steroiddir. Yani aldigin 3 kati proteini vucudun tamamen alabilse, kullanabilse, guc kaybi yasanmaz diye dusunuyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kan değerleri ve hormonal değişimden bahsedilmemiş
    Sadece dümdüz yağ/kas diye değerlendirmek doğru mu acaba?

Ben 170boydayım , 66kg iken benchpress te daha yüksek ağırlık kaldırabiliyordum. Üstünden bayağı zaman geçti şuan 76kgyum ve fena da değil çalışmam 66'da olduğum zamanki ağırlık için daha fazla efor sarfetmem gerekiyor.
  • Dediğim gibi kilo başına olan miktar da değişiyor hem besin hem ağırlık açısından

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Definasyonda guc kaybetmemizin sebebi vucudun proteini tamamen kullanamamasidir.
    Bulkda 2 kati protein alan insan definasyonda 3 kati protein aliyor buna ragmen guc kaybi yasaniyor cunku yagdan once kas da yakiyorsun. Bunu engellemenin yolu steroiddir. Yani aldigin 3 kati proteini vucudun tamamen alabilse, kullanabilse, guc kaybi yasanmaz diye dusunuyorum

doğruları anlatmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

Yanlış.yağ her ne kadar kötü görünse de insana güç katan hatta kastan daha dayanıklı yapandır insanı.Bulktaki bir insan hem orta derece kas hemde yağ kütlesine sahiptir ve örnek olarak dumbell press 100 girer ise definasyonda %12lere indiğinde bu 80 70 e inecektir. Kaslı + yağlı bir insan her konuda güçlüdür.Bizim salondan biliyorum.Sadecw yağ gitme imkanı olsa bile güç kaybı kilo düşüşünde yaşanır çünkü kişi ağırlığı başına düşen miktar da azalır.

yağlı olunca gözüne kolay geliyor galiba yağ güç verseydi 2011 temmuzda boş barla başlamazdım kilom 103 tü ama boş barla 3-5 tekrar atabiliyordum oda önceki yıllarda evde yaptığım çalışmalar sayesinde 2015 sonunda 172.5 kg 2016 temmuzda 5 yıl üstüne 182.5 kg ve 150 kg 8 tekrar gördüm bu 5 yılın 6 ayıda komple boş 4 yılda 172.5 kg 4.5 yılda 182.5 kg de diyebiliriz 172.5 kg doğal 182.5 kg 1.5 aylık deca ve testo ile çıktı sen şimdi gelip diyorsunki yağdan güç alıyorsun o kadar emek harcayayım başından beri neden sürekli chest press ve bench press giriyorsun hergün başka hareket yapmıyorsun dediler yıllarca lakabım benchci oldu sonraları
    o kadar 3 tablet amino 1 ölçek whey günde 3 yumurta protein ağırlıklı beslenip çalışalım 120 kg basana kadar sadece protein tozu amino asitle gelelim sonra kreatin ile 145 kg basalım nox ve testo booster ı kreatin ile kombine edelim 172.5 kg basalım supplementlere dünya para bayılalım beslenme + düzenli antrenman cabası 3 günden aşağı kalmasın haftalık antrenmanımız en son deca testo kürüyle 182.5 kg basalım sonra biri gelsin yağdan güç aldın deyip yılların eforunu harcadığım parayı beslenmeye ayrı supplementlere ayrı salonda aidatı ayrı herşeyi yok saysın ve yağ güç verdi desin ve kendi sanki lazar angelov muş gibi estetiklikten bahsetsin emeği boş görsün bu mu yani yıllar önce bu lafları duyacağımı bilsem chest press ve bench press merak salmazdım başka hareketlerde yapıyordum ama ana hareket olarak 3 hareketim vardı chest press bench press leg press leg presstede rekorum 400 kg 10 tekrar siz bunada yağ güç verdi dersiniz

• Yağ güç vermiyosa zayıfla bakalım , aynı ağırlıkları basabilicekmisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18092012 kullanıcısına yanıt
    Okumadım, bilimsel bir verin olmadığından sadece sacmalamis bana saldırmışsın az oku bilgilen kültürünü geliştir.Kendinden önde giden göbeğin yerine sağlıklı yaşamı seç, fit bir şekilde yaşa.

• quote:

Orijinalden alıntı: 18092012

3.5 dolu senede doğal 172.5 kg çıktı 4.5 yıla kadar sabit kaldı sadece 6 haftalık deca testo kürüylehttps://www.youtube.com/watch?v=Ocip6z_cxx4
    182.5 kg geldi
    182.5 kg için yüksek dozlarda 7-8 ay küre giriyolar bilirsiniz
    bu video temmuzdan kalma
    obez vs diyenler yazmasın

Ben 2 tane 25 kilo dambıl ile 8 tekrar yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehoo

Yağ güç vermiyosa zayıfla bakalım , aynı ağırlıkları basabilicekmisin

Yağ yakarken Kas kaybı olacak.

• obezcel

• Haklılar hiç kusura bakma yağsız bu kadar basabileceğini zannetmiyorum bir emek var ama hedefine göre bir emek, estetik vücutsa emeğin bu yıllar boşa gitmiş güç kazanmaksa ayrı tabi..

• ağırsağlamın bench press yarışmasına katılda forumumuzu temsil et dereceye girersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ennio Morricone2

quote:

aynen yağ yakarken kas kaybı olacak bu yüzden basamam tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18092012

quote:

quote:

aynen yağ yakarken kas kaybı olacak bu yüzden basamam tabiki

Ben de en son 2 tane 25.5 kilo dambıl ile ilk setde 6 tekrar yaptım. Ne güçsüz bir erkeğim
  • quote:

Kaslı + Yağlı dediğin insanda daha fazla kas olduğu için daha güçlü. Fazla yemek yerken, yağ kütlesi artarken bir yanda da kas kütlesi artıyor sonuçta.
  • quote:

quote:

Kaslı + Yağlı dediğin insanda daha fazla kas olduğu için daha güçlü. Fazla yemek yerken, yağ kütlesi artarken bir yanda da kas kütlesi artıyor sonuçta.

Ne yani her bulka giren illa kas kütlesimi kazanıyor aynı derecede? yukardada kilo verirken kas kaybı olacak yazmışsın.O zaman bu insanlar neden bulka giriyor ki madem define olunca kas kaybı olacaksa? Kendinizle çelişen yorumlar atmayın araştırın bilgilenin.Definede vücuttaki su ve yağ atılır sadece yağ yoktur.Clean bulkta zaten yağlanmadan kütle arttırılır öyle göbek möbek çıkmaz.Siz dirty bulk bahsediyorsunuz bu da yüksek aşırı yağ oranına tekabül ediyor.Konuyu açan da benim yorumuma yok şu kiloyken şu kadar bastım bilmem ne yazmıştı ama yukarda bu seferde kilo verince basamam yazmış.Komik yahu az bilimsel şeyler araştırın bu sporda somut ifadelerle "kilo verince kas kütlesi düşer" gibi anlamsız ifadeler kullanmayalım.neden sonuç ilişkisi kuralım.Konu çok anlamsız oldu olaya göre laf çeviriyor millet

• quote:

quote:

quote:

Ne yani her bulka giren illa kas kütlesimi kazanıyor aynı derecede? yukardada kilo verirken kas kaybı olacak yazmışsın.O zaman bu insanlar neden bulka giriyor ki madem define olunca kas kaybı olacaksa? Kendinizle çelişen yorumlar atmayın araştırın bilgilenin.Definede vücuttaki su ve yağ atılır sadece yağ yoktur.Clean bulkta zaten yağlanmadan kütle arttırılır öyle göbek möbek çıkmaz.Siz dirty bulk bahsediyorsunuz bu da yüksek aşırı yağ oranına tekabül ediyor.Konuyu açan da benim yorumuma yok şu kiloyken şu kadar bastım bilmem ne yazmıştı ama yukarda bu seferde kilo verince basamam yazmış.Komik yahu az bilimsel şeyler araştırın bu sporda somut ifadelerle "kilo verince kas kütlesi düşer" gibi anlamsız ifadeler kullanmayalım.neden sonuç ilişkisi kuralım.Konu çok anlamsız oldu olaya göre laf çeviriyor millet

Kilo verirken kas kaybı olur. Bu da güç kaybının sebebidir. Powerlifter'lar neden definasyon yapmıyor? Kas kaybetmemek için, yani güç kaybetmemek için. Onlar için vücudun seksi gözükmesi değil, ne kadar güçlü oldukları önemli. Kilo verip kas kaybetmezler.

• 100 kiloda hiç şampiyonluğu olmayan abim 180 tek tekrar yapıyordu ayrıca gö* göbekte yoktu adamda gayet fitti. Bence acilen o göbekten kurtul çünkü göbeğin bağımsızlığını çoktan ilan etmiş. Powerliftingcilerde bile bu kadar göbek yok kardeşim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ennio Morricone2 kullanıcısına yanıt
    Öyle bir giriyorlar ki...Sikletine düşmek için. Yada tekrar clean bulka girip daha da çok güçlenmek için... Ayrıca Siklet denen şey neden var abi... Ne kadar kolon fazla olursa o kadar kolay kaldırırsin.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.