Şimdi Ara

18 yillik arcelik bulasik makinasi gitti yeni tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arçelik bir kaç yıldır BSH grubu ile birebir aynı sepetleri kullanıyor. Bu yeni sepetlerden önce de oldukça kullanışlı bir sepet yapısı vardı zaten. Ki kendim de o sepete geçiş yapmıştım. Sizin kullanımınıza uymadığını tarif ettiğiniz sepetleri arçelik orta ve üst kademe ürünlerinde bırakalı yıllar oldu. Şu linkten detaylı olarak da bakabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=L0ugzTpUe_M&feature=youtu.be

BSH ile aynı olan en son sepet tasarımı.
    18 yillik arcelik bulasik makinasi gitti yeni tavsiye

BSH sepet tasarımı.

Bir önceki yine oldukça kullanışlı olan sepet tasarımı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sepetlerin değiştiğini elbette biliyorum. İlk olarak yalnızca sepette BSH benzerini, ardından hem deterja/parlatıcı dağıtıcısı hem de sepet detayında tamamen BSH çakması bir tasarıma geçtiler.

Şu an 3 programlılar o eski facia sepeti, 4 programlılar 2. nesil sepeti, 5 ve üstü ise son BSH çakması 3. nesil sepeti kullanıyor.

Benim bir önceki mesajda bahsettiğim gönye kayması, dolayısıyla kullanışsızlık konusu alt sepet içindi.

BSH'a dikkat ederseniz her modelinde kullandığı ana sepet kalitesi ana hatları ile aynı. Yalnızca en üst serilerde ekstra tel kullanılıyor.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    İşte anlatmak istediğim buydu arçelikte tek kalite ürün yok. Bundan dolayı da orta ve üst segment arçeliklerin, BSH a göre performans, parça ucuzluğu, ek garanti uygunluğu açısından öncelikli olarak tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum.

• Ben de Arçelik'lerde kalite değişkenliği yaşanırken BSH'ta bunun pek olmadığını; bu yüzden yine BSH'ın alt grupta da tercih edilebileceğini demek istemiştim aslında.
  • miele tavsiye ederim. gçen gün kaavcıktaki eski fiyattan veriyordu. 4800 civaarı idi. mayıs sonunda zam geldi. 6000 oldu. açıklamasında "20 senelik kullanım ömrüne göre" ifadesi var.
  • Arkadaşlar merhaba, Arçelik leydi 160 sanırım Siemens lisansı ile üretilmiş bir makine, peki aynısının Siemens olanının model numarasını bilen var mıdır? (ya da Arçelik kurutma makinesi gibi başka bir ülke ile ortak yapılmış bir makine midir?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davlf1 -- 15 Temmuz 2019; 20:7:31 >
  • Bosch'la başlamış olduğum maceramı şurada yazmaktayım.

https://forum.donanimhaber.com/bosch-sms68ji06t-8-program-homeconnect-inox-bulasik-makinesi-catir-catir-catladi--140850483#140882848

Tavsiyem Bosch'a hiç bulaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2323

tesekkurler tavsiyeler icin ama bi bomba patlatayim altus al435 serisi aldim 5 programli inox 1522 tl ye hepsiburadadan eski makinemiz arcelik 18 yil tamirsiz sekilde kullandik bunuda 10 yil kullansak yeterli haftada 1 2 kullaniyoz makinayi idare edebilecegini dusunup aldik kullaninca buraya yazarim yine
    Hocam makinanızın durumu nedir? İlk aldığınız gün gibimi yıkıyor? Tavsiye eder misiniz Altus’u?

• quote:

Orijinalden alıntı: wmsnickers

Hocam makinanızın durumu nedir? İlk aldığınız gün gibimi yıkıyor? Tavsiye eder misiniz Altus’u?

Alıntıları Göster
    memnunuz ilk gunki gibi suanlik 7 8 ay oldu 2 gunde bir calisiyor bimin tabletinde bile sorun cikarmiyor cizme bulaniklastirma yok

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.