Şimdi Ara

18 Yaşından sonra boy uzar mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
57.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: haciragipdayi

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

fitness ile bir miktar daha uzatabilirsiniz boyunuzu 18 yasından sonra , max 6-7cm , özellikle bacak antrenmanlarında büyüme hormonları fazlasıyla salgılanır (bacakta çok kas vardır , ne kadar çok kas çalışırsa büyüme hormonları o kadar çok çalışır) , ayrıca supplement de kullanırsanız daha da hızlı gelişme sağlayabilirsiniz ama garantisi yok

Sabah akşam koşsak boyumuz uzarmı yani hocam

şuursuzca koşun demiyorum da düzenli bacak antrenmanlarıyla ve koşuyla olabilir

• Kardeşim boy uzaması kemiklerle ilgilidir kemiklerin ne zaman en gelişeceği noktaya ulaşırsa o zaman boy uzaması durur bu zaman 18 de olabilir 22 de;

Yani Uzar
  • merhaba ben 18 yaşında 1.80 boyundayım annem 1.61 babam 1.76 yaklaşık 2 senedir haftanın 3 günü yüzme yapıyorum,haftanın geri kalan günleri içinde de basketbol oynuyorum.

Besin değerlerim oldukça iyi süt,balık,et…vb ürünleri tüketiyorum almam gereken vitaminleride alıyorum.Sıklıkla saat 23:00-00:00 gibi yatıyorum. Sizce benim boyum daha uzarmı 3 veya 4 cm daha uzamak istiyorum yardımcı olursanız bir cevap yazarsanız çok sevinirim teşekkürederim.?

sağlık ocağındaki doktorum sol bileğimin röntgenine baktı ve büyüme plaklarının kapandığını söyledi ama sporcu olduğum için 2-3cm daha atabilirsin dedi sizce 2-3cm daha atabilirmiyim istediğimde bu zaten ciddiye alıp cevap atarsanızsevinirim teşekkürler.
  • kişiden kişiye değişir. kimisi geç uzar, bir arkadaşım 17-18 yaşında boy atmaya başladı adam 1.65-1.70 arasıydı lise 4 ün 2. dönemine kadar. şu an üniversitede 2.yılı geçen ay rastladım 1.80 olmuş
  • Doktora gidip kemik yaşınıza baktırın yaklaşıl ne kadar uzayacağınızı söyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokberkozz

Doktora gidip kemik yaşınıza baktırın yaklaşıl ne kadar uzayacağınızı söyler

hocam nereden baktırmak gerek yani hangi poliklinik türünden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haşaşi

Arkadaşlar bugün okulda arkadaşlarla çok tartıştık 18 yaşından sonra boy uzar mı uzamaz mı diye neyse bide sizlere sormak istedim ?

Aradan 2 sene geçmiş uzama var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paradise_

quote:

Orijinalden alıntı: Haşaşi

Arkadaşlar bugün okulda arkadaşlarla çok tartıştık 18 yaşından sonra boy uzar mı uzamaz mı diye neyse bide sizlere sormak istedim ?

Aradan 2 sene geçmiş uzama var mı ?

+1 bende merak ettim. 17 yaşındayım 1.83 boy var 1.88 falan istiyorum.
  • 20 yaşındayım hala uzuyorum geçen son 3 ayda 2 cm boy atmışım
  • zaten bende 2-3cm atsam yeter öle fazla bişi istemiyorum o da uzun kemikler değilde bacaklardan yani oaralar kapandığı için pek ümitli değilim ama omurgadan 2-3 cm atarım diye düşünüyorum fazla bişi değil çünkü.
  • 1.75'im ben ve 19 yaşıma gireli 2 ay oldu. Ergenliğin başından beri süttür yoğurttur, şekerdir her türlü besini alıyorum. Bundan sonra max kaç cm uzarım? Ne veya neler yapmam gerekiyor.
  • oneayol kullanıcısına yanıt
    şuan kaçsın hocam ?
  • Blacas kullanıcısına yanıt

Hiç değişmedi :))

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.